Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδη συνέβη σε 2 άτομα μέχρι τώρα. παρήγγειλα κι εγώ της Nilkin, να δουμε αν εχει το ίδιο αποτέλεσμα..

 

Τα αλλά 2 παιδιά έχουν tempered της Nilkin, το δικό μου ΔΕΝ είναι Nilkin αλλά έχω το ίδιο σπάσιμο το οποίο πιστεύω προκλήθηκε από το ξεκούμπωμα της πλάτης. Γιαυτό ρώτησα αν τα παιδιά που έχουν το ίδιο σπάσιμο παρατηρούν να είναι ξεκουμπωμένη η πλάτη του κινητού.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και απο μενα.

Μου ηρθε το κινητακι πριν 2 μερες. Αρκετα ευχαριστημενος ειμαι μεχρι στιγμης. Αυτα που θελω να ρωτησω (αν και τα εψαξα εδω μεσα) ειναι τα εξης:

1)Μια κιτριναδα χαμηλα στην οθονη ειναι ιδεα μου ή την βλεπω πραγματικα? Νομιζω οτι την βλεπω... Την ειχα διαβασει και απο εδω μεσα καποια στιγμη. Πως διορθωνεται??

2) ΔΕΝ θελω να βλεπω κινεζικα. Γινεται καπως να τα σουταρω ολα?(Εκανα να σβησω ολες τις κινεζιες, αλλα μου αφαιρεθηκαν και τηλεκοντρολ και ολα αυτα τα λοιπα, και εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και επεστραφησαν.)

3)ΜΑΛΛΟΝ δεν ειμαι root. Μπορω να το ελεγξω καπως? Χρειαζεται να το rootαρω για να αφαιρεσω κατι απο τα παραπανω?

 

 

Αυτα προς το παρων δεν μου ερχεται κατι αλλο....

Ευχαριστω εκ των προταιρων.

1)Η κιτριναδα φευγει με ηλιοθεραπεια του κινητου

2)root , titanium και παγωμα ολων των κινεζικων εφαρμογων, καθως και αλλαγη του local.prop

3) root cheker απο play store https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξεκούμπωμα ίσως προκαλεί το σπάσιμο του tempered, όσοι έχουν το σπάσιμο μπορούν να ελέγξουν αν έχουν και το ξεκούμπωμα?

 

Δεν παρατηρώ κάτι παρόμοιο. Ουτε στο σημείο του ραγισματος ουτε πουθενά αλλου.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα και εγώ από το efox την version U+ του τηλεφώνου. Τελικά είναι όντως άλλη version. Από ότι κατάλαβα μετά απο αρκετο ψάξιμο και την βοήθεια του google translate η version αυτή κυκλοφορεί αποκλειστηκά για μια μεγάλη κορεάτικη εταιρία τηλεφωνίας που ανήκει στην LG (LG U+). Σε αυτό το link http://www.uplus.co.kr/sqr/prdt/wlsp/RetrieveNewLteTypeProdDetail.hpi?hopeModel=HW-H60-J1&formcType=PCFOGLTEA# είναι το e-shop της εταιρείας με το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Πατώντας κατω από την φώτο το εικονίδιο με τον μεγ. φακό βγάζει τα specs του τηλ. που φαίνεται η μόνη διαφορά που είναι τα 2gb μνήμης.:shock:
Link to comment
Share on other sites

1)Η κιτριναδα φευγει με ηλιοθεραπεια του κινητου

2)root , titanium και παγωμα ολων των κινεζικων εφαρμογων, καθως και αλλαγη του local.prop

3) root cheker απο play store https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck

 

Για καντο πιο λιανα... :rolleyes: οταν λες ηλιοθεραπεια? ποση ωρα και κατω απο ποιες συνθηκες πρεπει να το αφησω στον ηλιο?!?!

 

Επισης φανταζομαι οτι υπαρχει στην πρωτη σελιδα πληρης οδηγος για να ρουταρω κλπ κλπ... Το θεμα ειναι ειμαι σιγουρος οτι δεν χρειαζονται στο κινητο ολες αυτες οι κινεζιες? Θελω να πω θα βλαψει καπου το κινητο αν σβησω καποια απο αυτες?

 

Και κατι ακομα. Μπορουμε να το κανουμε pure android οπως ειχα την nexusαρα? Ή ακομα τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα και εγώ από το efox την version U+ του τηλεφώνου. Τελικά είναι όντως άλλη version. Από ότι κατάλαβα μετά απο αρκετο ψάξιμο και την βοήθεια του google translate η version αυτή κυκλοφορεί αποκλειστηκά για μια μεγάλη κορεάτικη εταιρία τηλεφωνίας που ανήκει στην LG (LG U+). Σε αυτό το link http://www.uplus.co.kr/sqr/prdt/wlsp/RetrieveNewLteTypeProdDetail.hpi?hopeModel=HW-H60-J1&formcType=PCFOGLTEA# είναι το e-shop της εταιρείας με το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Πατώντας κατω από την φώτο το εικονίδιο με τον μεγ. φακό βγάζει τα specs του τηλ. που φαίνεται η μόνη διαφορά που είναι τα 2gb μνήμης.:shock:

Οταν το αγόρασες, τα specs γραφαν για 2 ή 3 giga ram? Από ρομ πόση έχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα παραθέσω για άλλη μια φορά έναν προβληματισμό μου με την ελπίδα ότι αυτή τη φορά θα πάρω απάντηση: Έχω παρατηρήσει ότι η μπαταρία μου δεν κρατάει όσο λένε υπόλοιπα μέλη. Εχω την έκδοση L12 και το λογισμικό B310.

Ξέχασα να ανεβάσω το screenshot

Link to comment
Share on other sites

Οταν το αγόρασες, τα specs γραφαν για 2 ή 3 giga ram? Από ρομ πόση έχει;

 

3gb έγραφαν και όλα τα υπόλοιπα specs είναι ολόιδια. Κανένας εκτος από το link που έβαλα πριν δεν πουλάει την έκδοση με τα 2. Σίγουρα δεν είναι αυτό που παρήγγειλα, είναι όμως απλά άλλη version και όχι κάποιος κλώνος.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς καθυστέρηση στο άνοιγμα της εφαρμογής YouTube και γενικά στην εφαρμογή?
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

από stable Β310 μπορώ να περάσω την dev 5.2.1 με local upd?

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς καθυστέρηση στο άνοιγμα της εφαρμογής YouTube και γενικά στην εφαρμογή?

 

Ναι, αργεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

από stable Β310 μπορώ να περάσω την dev 5.2.1 με local upd?

 

Κανονικά με local το ανάποδο δεν γίνεται.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να ανεβάσω το screenshot

 

 

 

 

Δοκίμασες με ενεργοποιημένη την προστασία οθόνης.Σε πάει σε 720p ανάλυση με καλύτερη διαχείριση μπαταρίας (προσωπικά μου δίνει και 6 ώρες οθόνη :p) και άμα καταλάβεις διαφορά σφύρα μου κλέφτικα :lol:.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει αλλά δεν είδα σπουδαία διαφορά. Επίσης έχω βάλει και κάποια προγράμματα (εκτός αυτών που υπάρχει επικοινωνία με μηνύματα) να μη λειτουργούν με το greenify. Δεν ξέρω τι άλλο θα μπορούσα να κάνω....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. να κανω μια ερωτηση σχετικα με τα tempered glass που αναφερουν αρκετοι. εχω παρει σκληρη θηκη της nilkin για το πισω μερος του κινητου η οποια κουμπωνει τελεια. προς το παρον εχω βαλει ζελατινα για την οθονη. αν παρω tempered glass θα χρειαστει να βγαλω τη θηκη ή θα ταιριαζει ακριβως; για να πω την αληθεια θα ηθελα να κρατησω και τη σκληρη θηκη γιατι με εχει βολεψει πολυ. αν ξερει καποιος ας βοηθησει. ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Εδω και λίγο καιρό δεν έχω καλή επαφή με το κινητό μου, το touch δεν ανταποκρίνεται καλά. Στην αρχή στα παιχνίδια και τώρα που το παρατηρώ έχω πρόβλημα παντού και στο Facebook, παντού. Όταν scrolαρω προς τα πάνω να δω το Facebook δε σταματάει το scroling με το αγγιγμα του δάχτυλου. Ή σταματάει όταν αποφασίσει αυτό, λίγο αργότερα. Παρατηρώ όταν το έχω σταματήσει το scroling με το δάχτυλο μου και το κρατάω στην οθόνη το δάχτυλο, η οθόνη δεν είναι ακίνητη. Τρέμει. Κατα το scroling ανοίγει σελίδες, πατιούνται τα link, το οποίο πρόβλημα υπάρχει παντού απλά στη συγκεκριμένη αφαρμογή σας εξηγώ πως είναι τα πράγματα. Τα παιχνίδια δε μπορείς να τα παίξεις γιατί η ακρίβεια στην απόκριση χάλασε.

Το πήρα από Vickmall τον Σεπτέμβριο και δε το έχω πειράξει καθόλου.

 

Έχετε κάτι κατά νου? :(

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς καθυστέρηση στο άνοιγμα της εφαρμογής YouTube και γενικά στην εφαρμογή?

 

ναι ισχύει αλλά όταν βλέπεις κάποιο βίντεο και θες να το πας πιο μπροστά πλέον το κάνει άμεσα χωρίς να κολλάει

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξεκούμπωμα ίσως προκαλεί το σπάσιμο του tempered, όσοι έχουν το σπάσιμο μπορούν να ελέγξουν αν έχουν και το ξεκούμπωμα?

Ουτε και στο δικο μου φαινεται να εχει ξεκουμπωματα στα σημεια που δειχνεις.

Μηπως ομως οφειλεται σε σημεια που το καπακι δεν εχει αντισταση και οταν πιεζεται κανει βαθουλωμα..

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και στο δικο μου φαινεται να εχει ξεκουμπωματα στα σημεια που δειχνεις.

Μηπως ομως οφειλεται σε σημεια που το καπακι δεν εχει αντισταση και οταν πιεζεται κανει βαθουλωμα..

 

Εμένα δεν φαίνεται να κάνει βαθούλωμα το αντίθετο προς τα έξω έχει πεταχτεί.

Παρήγγειλα τώρα ταινία διπλής όταν έρθει θα ξεκολλήσω να δω τι παίζει και θα ενημερώσω.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ξαναακολούθησα τον οδηγό και βρήκα κανονικά την εφαρμογή που πρέπει να εγκατασταθεί κάτι κάνεις λάθος. :O

 

Τελικά έπρεπε να μπώ σε ένα group από applications του google για να μου το εμφανίσει! Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. να κανω μια ερωτηση σχετικα με τα tempered glass που αναφερουν αρκετοι. εχω παρει σκληρη θηκη της nilkin για το πισω μερος του κινητου η οποια κουμπωνει τελεια. προς το παρον εχω βαλει ζελατινα για την οθονη. αν παρω tempered glass θα χρειαστει να βγαλω τη θηκη ή θα ταιριαζει ακριβως; για να πω την αληθεια θα ηθελα να κρατησω και τη σκληρη θηκη γιατι με εχει βολεψει πολυ. αν ξερει καποιος ας βοηθησει. ευχαριστω εκ των προτερων

Έχω την ίδια θήκη και tempered glass της ultimate shield και έχουν κάτσει τέλεια, σε σημείο που όταν έβαζα το γυαλί είχα φορεμενη τη θήκη για οδηγό!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την ίδια θήκη και tempered glass της ultimate shield και έχουν κάτσει τέλεια, σε σημείο που όταν έβαζα το γυαλί είχα φορεμενη τη θήκη για οδηγό!

 

ποιά θήκη είναι αυτή;

μπορείς να βάλεις έναν σύνδεσμο; :)

Έκπτωση 20€ στο Oneplus

https://oneplus.net/gr/invite#E7HY6NQVNOFO16K

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αργεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κανονικά με local το ανάποδο δεν γίνεται.

 

VirusPlus, από dev πως γυρίζεις ξανά σε stable;

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

VirusPlus, από dev πως γυρίζεις ξανά σε stable;

 

Δεν ξέρω, αλλά λογικά θα θέλει να flashαρεις απο fastboot system.img, recovery.img κτλπ και μετά 3κουμπιά.

Με απλό installation με 3κουμπιά απο dev σε stable crashαρουν όλα από το 1ο boot.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, αλλά λογικά θα θέλει να flashαρεις απο fastboot system.img, recovery.img κτλπ και μετά 3κουμπιά.

Με απλό installation με 3κουμπιά απο dev σε stable crashαρουν όλα από το 1ο boot.

 

system.img, recovery.img της έκδοσης που έχω εγκατεστημένης; ή της stable; (b310)

ok, λέω να μην γυρίσω ξανά σε stable:)

Edited by blueaegean

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...