Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα πάντως μου δουλεύει μια χαρα η εφαρμογή του καιρού

 

Τώρα δεν κάνει ενημέρωση. [ATTACH]56464[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει κάποιο πρόβλημα το κινητό μου ή αν κάνετε μαγικά εσείς αλλά το δικό μου κατά μέσο όρο δεν ξεπερνάει τις 4 ώρες οθόνης και ειδικά όταν δεν είμαι σε WiFi (κλείνω το WiFi και δεν το αφήνω να ψάχνει ασκοπα) νιώθω ότι πέφτει υπερβολικά εύκολα.

 

Δεν έχω ενεργοποιημενη την προστασία οθόνης, είμαι με αυτόματη φωτεινοτητα, έχω κλειστά τον εντοπισμό, το μπλε δόντι, το nfc, και δεν έχω αφήσει ανοιχτές ενεργοβορες εφαρμογές πέρα από το viber και το messenger.

 

Υπαρχει κανένα tip (όπως αφαίρεση κάποιας συγκεκριμένες εφαρμογής) που μου έχει ξεφύγει;

 

Από την εμπειρία μου θα σου έλεγα να απενεργοποιήσεις την αυτόματη φωτεινότητα και αυτό γιατί δουλεύοντας ο αισθητήρας συνέχεια έχει ως αποτέλεσμα μεγαλύτερη κατανάλωση από αυτή που θα είχες έχοντας συνεχόμενα στο 60-70% την φωτεινότητα.

 

Οι περισσότεροι φαντάζομαι πιάνουν 4.5 με 5 ώρες χωρίς προστασία οθόνης και 5+ έχοντας την ενεργοποιημένη.

 

Όλα όμως είναι σχετικά καθώς παίζει ρόλο η χρήση δεδομένων που κάνεις, τα παιχνίδια, η περιοχή που μένεις (αν δεν έχεις καλό σήμα ζορίζεται για να βρει) κ.α

 

Κάνε τα τέστ σου. Άνοιγε μόνο ότι σου χρειάζεται και αν παίζεις παιχνίδια μη παίξεις για κανά 1-2 κύκλους αποφόρτισης και με όσο το δυνατόν λιγότερο 3g. Αν δεν πιάσεις τις 4-4.5 ώρες θα πρέπει να το δεις.

 

Υ.Γ Ποια ROM φοράς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω το L02 με το λογότυπο της WO και μόλις έκανα τοπική ενημέρωση σε 310 καθώς δεν μου ερχόταν με ΟΤΑ με τίποτα παρά την υπομονή και επιμονή μου. :p

 

Μέχρι τώρα ήταν το μοναδικό κινητό που δεν έκανα root γιατί γνωρίζω πως χάνεις έτσι τα ΟΤΑ. Πλέον δεν έχω αυτόν τον φόβο και έτσι αποφάσισα να προχωρήσω στη διαδικασία.

 

Η ερώτησή μου είναι η εξής. Θα χάσω τίποτα άλλο εκτός των ΟΤΑ;

Link to comment
Share on other sites

Το πίσω αρχικά φάνηκε ΟΚ (πέραν των γρατζουνιών που άρχισαν να εμφανίζονται από την πρώτη μέρα). Μετά από 2-3 μέρες όμως, εμφανίστηκε και σε αυτό ένα σπάσιμο στο ύψος της κάμερας.

 

Σήμερα παρέλαβα το glass της Ultimate Shield. Ενθουσιάστηκα από την συσκευασία του και μόνο.

«Έκατσε» επάνω στην οθόνη τέλεια, χωρίς το παραμικρό κενό.

 

Επιβεβαιώνω σχετικά με τα tempered glass.

Εχω το πίσω tempered glass της Nillkin αγορασμένο όμως μόνο του απο vickmall , και ειχα απο την πρώτη μέρα ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο ράγισμα στην καμερα, χωρις κανένα λογο. Απο το vickmall μου υποσχέθηκαν οτι θα μου στείλουν άλλο για αντικατάσταση με την επόμενη αγορά μου.

Στην μπροστά όψη πειραματίστηκα λιγο με τον συνδυασμό touchplus + ένα φτηνό tempered glass απο ebay, και τελικά τα έβγαλα και τα δυο για να περάσω κι εγώ το ultimate shield... το οποίο ειναι πολύ ανώτερο σε αίσθηση και εφαρμογή απο όλα τα προηγουμενα. ειναι απλά κορυφαίο.

Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία μου θα σου έλεγα να απενεργοποιήσεις την αυτόματη φωτεινότητα και αυτό γιατί δουλεύοντας ο αισθητήρας συνέχεια έχει ως αποτέλεσμα μεγαλύτερη κατανάλωση από αυτή που θα είχες έχοντας συνεχόμενα στο 60-70% την φωτεινότητα.

 

Οι περισσότεροι φαντάζομαι πιάνουν 4.5 με 5 ώρες χωρίς προστασία οθόνης και 5+ έχοντας την ενεργοποιημένη.

 

Όλα όμως είναι σχετικά καθώς παίζει ρόλο η χρήση δεδομένων που κάνεις, τα παιχνίδια, η περιοχή που μένεις (αν δεν έχεις καλό σήμα ζορίζεται για να βρει) κ.α

 

Κάνε τα τέστ σου. Άνοιγε μόνο ότι σου χρειάζεται και αν παίζεις παιχνίδια μη παίξεις για κανά 1-2 κύκλους αποφόρτισης και με όσο το δυνατόν λιγότερο 3g. Αν δεν πιάσεις τις 4-4.5 ώρες θα πρέπει να το δεις.

 

Υ.Γ Ποια ROM φοράς;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω το L02 με το λογότυπο της WO και μόλις έκανα τοπική ενημέρωση σε 310 καθώς δεν μου ερχόταν με ΟΤΑ με τίποτα παρά την υπομονή και επιμονή μου. :p

 

Μέχρι τώρα ήταν το μοναδικό κινητό που δεν έκανα root γιατί γνωρίζω πως χάνεις έτσι τα ΟΤΑ. Πλέον δεν έχω αυτόν τον φόβο και έτσι αποφάσισα να προχωρήσω στη διαδικασία.

 

Η ερώτησή μου είναι η εξής. Θα χάσω τίποτα άλλο εκτός των ΟΤΑ;

Δεν χάνεις τα ΟΤΑ λογω root, αλλά λόγω cwm για να κάνεις root. Αφού κάνεις root επαναφερεις την stock recovery και δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία μου θα σου έλεγα να απενεργοποιήσεις την αυτόματη φωτεινότητα και αυτό γιατί δουλεύοντας ο αισθητήρας συνέχεια έχει ως αποτέλεσμα μεγαλύτερη κατανάλωση από αυτή που θα είχες έχοντας συνεχόμενα στο 60-70% την φωτεινότητα.

 

Οι περισσότεροι φαντάζομαι πιάνουν 4.5 με 5 ώρες χωρίς προστασία οθόνης και 5+ έχοντας την ενεργοποιημένη.

 

Όλα όμως είναι σχετικά καθώς παίζει ρόλο η χρήση δεδομένων που κάνεις, τα παιχνίδια, η περιοχή που μένεις (αν δεν έχεις καλό σήμα ζορίζεται για να βρει) κ.α

 

Κάνε τα τέστ σου. Άνοιγε μόνο ότι σου χρειάζεται και αν παίζεις παιχνίδια μη παίξεις για κανά 1-2 κύκλους αποφόρτισης και με όσο το δυνατόν λιγότερο 3g. Αν δεν πιάσεις τις 4-4.5 ώρες θα πρέπει να το δεις.

 

Υ.Γ Ποια ROM φοράς;

 

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Είμαι στην 5.2.1

 

Θα δοκιμάσω αυτό που προτείνεις με την φωτεινότητα, με την ελπίδα να φταίει αυτό καθώς είχα την αίσθηση πως η αυτόματη φωτεινότητα να βελτίωνε την αντοχή της μπαταρίας.

Σημά γενικά έχω καλό στους χώρους που κινούμαι και για αυτό μου έκανε εντύπωση ο ρυθμός πτώσης της μπαταρίας, ενώ ούτε παιχνίδια παίζω πάνω απο κανένα τέταρτο εικοσάλεπτο την ημέρα (και αν).

 

Με όσα είχα διαβάσει, πίστευα πως θα έχω όλη μέρα ανοιχτό το 3g τουλάχιστον, θα χρησιμοποιούσα γενικά το κινητό και δεν θα χρειαζόταν να σκεφτώ τον φορτιστή, αλλά τις μέρες έντονης χρήσης με δυσκολία φτάνει στο σπίτι ανοιχτο.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Ας καταθέσω την άποψή μου σχετικά με τα tempered glass ούτως ώστε να βοηθηθούν κάποιοι (ίσως).

 

Επιβεβαιώνω σχετικά με τα tempered glass.

 

Λοιπόν το σπάσιμο που αναφέρουν τα παιδιά παραπάνω το έχω εγώ εδώ και κάποιες μέρες κι όχι σε tempered της Nillkin.

[ATTACH]56492[/ATTACH]

Αυτό που παρατήρησα σήμερα είναι πως εκεί που ξεκινάει το σπάσιμο το πίσω καπάκι μάλλον είναι ξεκούμπωτο, αν το πιέσω εκεί ακούγετε ένα τρίξιμο και φαίνεται πως δεν είναι πρόσωπο με τα πλαϊνά.

[ATTACH]56494[/ATTACH] [ATTACH]56493[/ATTACH]

Αυτό το ξεκούμπωμα ίσως προκαλεί το σπάσιμο του tempered, όσοι έχουν το σπάσιμο μπορούν να ελέγξουν αν έχουν και το ξεκούμπωμα?

Επίσης αν κάποιος έχει ανοίξει το κινητό μπορεί να μας πει πως βγαίνει το πίσω καπάκι? Είναι κουμπωτό με βεντούζα βγαίνει ή έχει κάποιο τρικ?

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο το είχα ξεχάσει. Θα κάνω τις απαραίτητες αλλαγές. Ότι επιπλέον απορία έχετε μην διστάσετε.

 

Εγκατάσταση Google Play Store / Contact Sync / Calendar Sync

 

Η εγκατάσταση του Google Play Store και του Contact/Calendart Sync στην περίπτωση του Honor 6 είναι πραγματικά απλή και "αναίμακτη". Ανοίγουμε το App Center της Huawei και γράφουμε "google play services" το κατεβάζουμε και το αφήνουμε να κάνει εγκατάσταση, συνεχίζουμε και εγκαθιστούμε το google play store που έχει βγει από κάτω στην αναζήτηση. Στην συνέχεια κάνουμε αναζήτηση με τον όρο "google" και πατάμε πάνω στην εικόνα που μας εμφανίζεται με τις διάφορες υπηρεσίες της Google και εγκαθιστούμε τις εφαρμογές που εμφανίζουν ένα αναθρωπάκι και ένα ημερολόγιο. Αυτό ήταν :)

 

Δείτε τις εικόνες παρακάτω

 

Καλημέρα,

 

Προσπαθώ να βγάλω άκρη με τις επαφές.

 

Ακολούθησα τον παραπάνω οδηγό αλλά δεν βρήκα την εφαρμογή για τις επαφές.

 

Πώς μπορώ να τις συγχρονίσω με το google λογαριασμό ώστε να τις βλέπω και στο Samsung Galaxy Tab 4?

 

Ευχαριστώ εκ τον πρωτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν κάποιος έχει ανοίξει το κινητό μπορεί να μας πει πως βγαίνει το πίσω καπάκι? Είναι κουμπωτό με βεντούζα βγαίνει ή έχει κάποιο τρικ?

 

Από βιντεάκια που είχα δεί στο youtube είναι κολλημένο. Πιστόλι θερμού αέρα, βεντούζα και το βγάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν κάποιος έχει ανοίξει το κινητό μπορεί να μας πει πως βγαίνει το πίσω καπάκι? Είναι κουμπωτό με βεντούζα βγαίνει ή έχει κάποιο τρικ?

 

Το πίσω καπάκι είναι κολλημένο με ταινία διπλής όψης. Ζεσταίνεις με ένα πιστολάκι το πίσω μέρος για 5 λεπτά και βγαίνει με βεντουζα.

 

Με πρόλαβε ο από πάνω ... :D

Ξέρουμε που πουλάνε ανταλλακτικό πίσω καπάκι σε άσπρο ? Δε βρίσκω πουθενά

Edited by mixalisvk
S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με συγχωρείται και πάλι, αλλά επειδή καταλήξαμε σε συμφωνία με το coolicool και τελικά θα μου στείλει το honor με την 1 sim, ξέρει κανείς αν θα χρειαστεί να περάσω κάποια άλλη rom σε σχέση με τα dual sim? Αν δλδ υπάρχει "ευρωπαϊκή" rom ή κάποια άλλη παραλλαγή τέλος πάντων...

 

Ευχαριστώ πολύ!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε που πουλάνε ανταλλακτικό πίσω καπάκι σε άσπρο ? Δε βρίσκω πουθενά

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-For-huawei-Honor-6-Housing-Back-Cover-Battery-Case-Black-White-Color-Free-Shipping/32236877697.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με συγχωρείται και πάλι, αλλά επειδή καταλήξαμε σε συμφωνία με το coolicool και τελικά θα μου στείλει το honor με την 1 sim, ξέρει κανείς αν θα χρειαστεί να περάσω κάποια άλλη rom σε σχέση με τα dual sim? Αν δλδ υπάρχει "ευρωπαϊκή" rom ή κάποια άλλη παραλλαγή τέλος πάντων...

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Ναι θα πρέπει να βρεις τις ρομ για το Huawei Honor 6 - L04 , που βρίσκονται εδώ http://hihonor.com/en/pages/support#?view=downloads αλλά από ότι βλέπω δεν έχει και την πιο πρόσφατη έκδοση, ενδεχομένως οι επόμενες από αυτή που έχει διαθέσιμη να έγιναν μόνο OTA

 

Καλημέρα,

 

Προσπαθώ να βγάλω άκρη με τις επαφές.

 

Ακολούθησα τον παραπάνω οδηγό αλλά δεν βρήκα την εφαρμογή για τις επαφές.

 

Πώς μπορώ να τις συγχρονίσω με το google λογαριασμό ώστε να τις βλέπω και στο Samsung Galaxy Tab 4?

 

Ευχαριστώ εκ τον πρωτέρων!

 

Ξαναακολούθησα τον οδηγό και βρήκα κανονικά την εφαρμογή που πρέπει να εγκατασταθεί κάτι κάνεις λάθος. :O

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα πρέπει να βρεις τις ρομ για το Huawei Honor 6 - L04 , που βρίσκονται εδώ http://hihonor.com/en/pages/support#?view=downloads αλλά από ότι βλέπω δεν έχει και την πιο πρόσφατη έκδοση, ενδεχομένως οι επόμενες από αυτή που έχει διαθέσιμη να έγιναν μόνο OTA :O

 

 

Ευχαριστώ!! :D:D

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια ! Εχθες ήρθε στα χέρια μ το κινητό μας... Ολα ηταν παρα πολύ καλά μέχρι που μπήκα να ελενξω τι μπορεί να κανει η κάμερα μας ... Μόλις πατησα το φωτογραφία με υδατογραφημα άμεσος έκλεισε η κάμερα και μου εβγαλε το παρακατω μηνυμα ( λυπουμαστε δυστιχος η εφαρμογή κάμερα έχει σταματήσει)...απο εκεί και έπειτα μόλις πάω να ξεκινησω την κάμερα άμεσος μόλις ανοίγει, κλείνει και βγάζει το παραπανω μήνυμα.. Το εκανα επανεκκίνηση αλλά και παλι το ίδιο :( . έχει συμβεί σε κάποιον απο εδώ μέσα κάτι αντίστοιχο και αν γνωρίζει κάποιος πως μπορω να το διορθωσω... Δεν είμαι root . ευχαριστώ εκ των πρωτερον και συγνώμη αν σας κουρασα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια ! Εχθες ήρθε στα χέρια μ το κινητό μας... Ολα ηταν παρα πολύ καλά μέχρι που μπήκα να ελενξω τι μπορεί να κανει η κάμερα μας ... Μόλις πατησα το φωτογραφία με υδατογραφημα άμεσος έκλεισε η κάμερα και μου εβγαλε το παρακατω μηνυμα ( λυπουμαστε δυστιχος η εφαρμογή κάμερα έχει σταματήσει)...απο εκεί και έπειτα μόλις πάω να ξεκινησω την κάμερα άμεσος μόλις ανοίγει, κλείνει και βγάζει το παραπανω μήνυμα.. Το εκανα επανεκκίνηση αλλά και παλι το ίδιο :( . έχει συμβεί σε κάποιον απο εδώ μέσα κάτι αντίστοιχο και αν γνωρίζει κάποιος πως μπορω να το διορθωσω... Δεν είμαι root . ευχαριστώ εκ των πρωτερον και συγνώμη αν σας κουρασα...

 

Μπες στις ρυθμίσεις εφαρμογών, βρες την κάμερα και κάνε εκκαθάριση δεδομένων και ξαναπροσπάθησε. Στη χειρότερη μία επαναφορά φαντάζομαι αποκλείεται να μην το διορθώσει.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα update στην b310 και η μπαταρια τελειωνει στο μισο χρονο σε σχεση με πριν την αναβαθμιση (B117).

Υπαρχει καποια αλλη εκδοση,αλλο kernel για καλυτερη αποδοση?

Link to comment
Share on other sites

Από βιντεάκια που είχα δεί στο youtube είναι κολλημένο. Πιστόλι θερμού αέρα, βεντούζα και το βγάζεις.

 

Μετά πώς ξαναμπαίνει;;; κολάει παλί;

Link to comment
Share on other sites

Μετά πώς ξαναμπαίνει;;; κολάει παλί;

 

Μετά λογικά θα θέλει αυτό το μαύρο το αυτοκόλλητο για να κολλήσει τέλεια. Σε digitizer που έχω δοκιμάσει σε διάφορα κινητά δεν κολλάει καλά-καλά αφότου βγει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια ! Εχθες ήρθε στα χέρια μ το κινητό μας... Ολα ηταν παρα πολύ καλά μέχρι που μπήκα να ελενξω τι μπορεί να κανει η κάμερα μας ... Μόλις πατησα το φωτογραφία με υδατογραφημα άμεσος έκλεισε η κάμερα και μου εβγαλε το παρακατω μηνυμα ( λυπουμαστε δυστιχος η εφαρμογή κάμερα έχει σταματήσει)...απο εκεί και έπειτα μόλις πάω να ξεκινησω την κάμερα άμεσος μόλις ανοίγει, κλείνει και βγάζει το παραπανω μήνυμα.. Το εκανα επανεκκίνηση αλλά και παλι το ίδιο :( . έχει συμβεί σε κάποιον απο εδώ μέσα κάτι αντίστοιχο και αν γνωρίζει κάποιος πως μπορω να το διορθωσω... Δεν είμαι root . ευχαριστώ εκ των πρωτερον και συγνώμη αν σας κουρασα...

Ότι είπε ο φίλος. Η κάμερα δεν δουλεύει σε υδατογραφημα αν δεν αλλάξεις local.prop και θέλει ροοτ

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.

Μου ηρθε το κινητακι πριν 2 μερες. Αρκετα ευχαριστημενος ειμαι μεχρι στιγμης. Αυτα που θελω να ρωτησω (αν και τα εψαξα εδω μεσα) ειναι τα εξης:

1)Μια κιτριναδα χαμηλα στην οθονη ειναι ιδεα μου ή την βλεπω πραγματικα? Νομιζω οτι την βλεπω... Την ειχα διαβασει και απο εδω μεσα καποια στιγμη. Πως διορθωνεται??

2) ΔΕΝ θελω να βλεπω κινεζικα. Γινεται καπως να τα σουταρω ολα?(Εκανα να σβησω ολες τις κινεζιες, αλλα μου αφαιρεθηκαν και τηλεκοντρολ και ολα αυτα τα λοιπα, και εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και επεστραφησαν.)

3)ΜΑΛΛΟΝ δεν ειμαι root. Μπορω να το ελεγξω καπως? Χρειαζεται να το rootαρω για να αφαιρεσω κατι απο τα παραπανω?

 

 

Αυτα προς το παρων δεν μου ερχεται κατι αλλο....

Ευχαριστω εκ των προταιρων.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το σπάσιμο που αναφέρουν τα παιδιά παραπάνω το έχω εγώ εδώ και κάποιες μέρες κι όχι σε tempered της Nillkin.

[ATTACH]56492[/ATTACH]

Αυτό που παρατήρησα σήμερα είναι πως εκεί που ξεκινάει το σπάσιμο το πίσω καπάκι μάλλον είναι ξεκούμπωτο, αν το πιέσω εκεί ακούγετε ένα τρίξιμο και φαίνεται πως δεν είναι πρόσωπο με τα πλαϊνά.

[ATTACH]56494[/ATTACH] [ATTACH]56493[/ATTACH]

Αυτό το ξεκούμπωμα ίσως προκαλεί το σπάσιμο του tempered, όσοι έχουν το σπάσιμο μπορούν να ελέγξουν αν έχουν και το ξεκούμπωμα?

Επίσης αν κάποιος έχει ανοίξει το κινητό μπορεί να μας πει πως βγαίνει το πίσω καπάκι? Είναι κουμπωτό με βεντούζα βγαίνει ή έχει κάποιο τρικ?

 

δηλαδη συνέβη σε 2 άτομα μέχρι τώρα. παρήγγειλα κι εγώ της Nilkin, να δουμε αν εχει το ίδιο αποτέλεσμα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...