Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα θέμα με τη γραμμή πλοήγησης... Αντί για τρίγωνο κύκλο τετράγωνο μου βγάζει βελάκι κύκλο και ένα διπλό τετράγωνο... Τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ένα θέμα με τη γραμμή πλοήγησης... Αντί για τρίγωνο κύκλο τετράγωνο μου βγάζει βελάκι κύκλο και ένα διπλό τετράγωνο... Τι παίζει?

 

Ρυθμίσεις ---> Γραμμή πλοήγησης, δοκίμασε να διαλέξεις κάποιο από αυτά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα, απλά αλλάζουν θέση...

 

Και σε μένα το ίδιο κάνει. Νομίζω πως έχει να κάνει με την αλλαγή θεμάτων. Για να επανέλθει εγώ έβαλα το προεπιλεγμένο θέμα και έκανα επανεκκίνηση. Για δοκίμασε το και πες μου.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με τη γραμμή πλοήγησης... Αντί για τρίγωνο κύκλο τετράγωνο μου βγάζει βελάκι κύκλο και ένα διπλό τετράγωνο... Τι παίζει?

Απλά έχεις βάλει άλλο θέμα. Με αλλαγή και επανεκκίνηση θα είσαι οκ όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βρίσκετε πρόβλημα στο GPS.

Χθες με το sygic κατάφερα και μπήκα στην δυτική Θεσσαλονίκη (δεν νιώθω καθόλου από τους εκει δρόμους) ακριβώς εκεί που ήθελα χωρίς ούτε ένα σκαλωμα. Και αναλυτικά το πρόγραμμα με ενημερωνε σε ποια λωρίδα να παραμείνω χωρίς να χάνει ούτε κλικ από το που ακριβώς βρισκόμουν.

 

Και μιλάω για ένα απαιτητικό πρόγραμμα από άποψη δορυφορων και κλειδώματος και όχι για το απλούστερο χάρτες της Google.

 

Καλό μήνα κιόλας.. Περιμένουμε OTA στην official 307;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παιδιά ήθελα να ρωτήσω κάτι που παρατήρησα ίσως είμαι λίγο ψειρας βέβαια αλλά το χω δυο βδομάδες το κινητό και το σκαλίζω συνέχεια.Παρατηρησα λοιπον ότι στη πίσω πλευρά απτην μεριά του ηχείου 3-4 εκατοστα πάνω απτο ηχείο έχει μια λακκούβα που φαίνεται άμα το δεις στον ήλιο ,μάλιστα άμα το πιέσω σε εκείνο το σημείο μπαίνει μέσα και ξαναβγαίνει σαν να είναι κούφιο σε εκείνο το σημείο ενώ σε όλη την υπόλοιπη πλάτη είναι σκληρό.Δεν ξέρω αν το χει παρατηρήσει κανείς άλλος ή αν εχει ξανασυζητηθει αλλά με ξενέρωσε λίγο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παιδιά ήθελα να ρωτήσω κάτι που παρατήρησα ίσως είμαι λίγο ψειρας βέβαια αλλά το χω δυο βδομάδες το κινητό και το σκαλίζω συνέχεια.Παρατηρησα λοιπον ότι στη πίσω πλευρά απτην μεριά του ηχείου 3-4 εκατοστα πάνω απτο ηχείο έχει μια λακκούβα που φαίνεται άμα το δεις στον ήλιο ,μάλιστα άμα το πιέσω σε εκείνο το σημείο μπαίνει μέσα και ξαναβγαίνει σαν να είναι κούφιο σε εκείνο το σημείο ενώ σε όλη την υπόλοιπη πλάτη είναι σκληρό.Δεν ξέρω αν το χει παρατηρήσει κανείς άλλος ή αν εχει ξανασυζητηθει αλλά με ξενέρωσε λίγο

 

Καλησπέρα, το δικό μου δεν έχει το παραμικρό....

Link to comment
Share on other sites

Οντως με το αρχικο θεμα και επανεκκίνηση επανηλθαν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παιδιά ήθελα να ρωτήσω κάτι που παρατήρησα ίσως είμαι λίγο ψειρας βέβαια αλλά το χω δυο βδομάδες το κινητό και το σκαλίζω συνέχεια.Παρατηρησα λοιπον ότι στη πίσω πλευρά απτην μεριά του ηχείου 3-4 εκατοστα πάνω απτο ηχείο έχει μια λακκούβα που φαίνεται άμα το δεις στον ήλιο ,μάλιστα άμα το πιέσω σε εκείνο το σημείο μπαίνει μέσα και ξαναβγαίνει σαν να είναι κούφιο σε εκείνο το σημείο ενώ σε όλη την υπόλοιπη πλάτη είναι σκληρό.Δεν ξέρω αν το χει παρατηρήσει κανείς άλλος ή αν εχει ξανασυζητηθει αλλά με ξενέρωσε λίγο

τωρα που το λες, το βλεπω κι εγω, μονο κατω απο το φως βεβαια.

ειναι περιπου 6 εκατοστα απο το κάτω μέρος και 1,5 εκατοστά απο την άκρη (απο τη μερια των κουμπιων).

για την ακριβεια το δικο μου εχει δυο λακουβιτσες, ακριβως διπλα διπλα, η μια πιο μικρή απο την άλλη.

Για κούφιο δεν μπορω να επιβεβαιωσω, δε μου φαινεται να πατιεται.

πραγματικά ομως ειναι πάρα πολύ δυσκολο να το προσεξει κανεις..

εχω βάλει και την μεμβράνη της huawei στο πισω μέρος μέχρι να παραγγείλω tempered glass, που εκτος απο δαχτυλιές δεν φαινεται τιποτε αλλο. :(

Σημερα πέρασα την touch plus.

πρώτη εντύπωση θετικότατη. η φουλ οθόνη ειναι μεγάλη υποθεση τελικα..

Αρνητικό μόνο η αισθηση αφής, που δεν φτάνει με τιποτα αυτην της οθόνης.

Βεβαια δεν ειναι και τόσο χάλια όσο της πίσω μαμας μεμβράνης, θα ελεγα κατι ενδιάμεσο.

επειδή όμως παρατήρησα και μια μικρή γρατσουνιά στην οθόνη μετά απο μια εβδομάδα (άτσαλης ομολογουμένως) χρήσης, επρεπε να συμβιβαστώ έτσι κι αλλιως..

τα κουμπιά δουλευουν άψογα, η τοποθετηση παιχνιδάκι με το εργαλειο που ηταν στο πακέτο και επισης τα κουμπάκια στην μαυρη συσκευή φαινονται λευκά και ειναι ελαφρώς αναγλυφα.

Δεν ξερω αν θα ειναι τοσο βολικά για χρήση με το ένα χέρι καθως ο αντιχειρας θα πρεπει να κατεβαινει ακομη χαμηλοτερα, αλλα οταν λεμε πληρης οθόνη, το εννοουμε και μετραει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι εύκολο κάποιο link για tempered glass μπρος- πίσω που να το έχει κάποιος και να είναι ευχαριστημένος;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οταν μιλαω στο τηλέφωνο και με καλεί κάποιος αλλος, παίρνω το τηλέφωνο μακριά απο το αυτί να δω ποιος είναι, και με βαζει αυτόματα να μιλήσω με αυτον που με καλουσε, και κλείνει την κλήση με αυτόν που μιλούσα.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι αυτό, ή είναι ετσι το σύστημα της συσκευής;;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οταν μιλαω στο τηλέφωνο και με καλεί κάποιος αλλος, παίρνω το τηλέφωνο μακριά απο το αυτί να δω ποιος είναι, και με βαζει αυτόματα να μιλήσω με αυτον που με καλουσε, και κλείνει την κλήση με αυτόν που μιλούσα.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι αυτό, ή είναι ετσι το σύστημα της συσκευής;;

ρυθμίσεις -> έλεγχος κίνησης ->σήκωσε το

Link to comment
Share on other sites

τωρα που το λες, το βλεπω κι εγω, μονο κατω απο το φως βεβαια.

ειναι περιπου 6 εκατοστα απο το κάτω μέρος και 1,5 εκατοστά απο την άκρη (απο τη μερια των κουμπιων).

για την ακριβεια το δικο μου εχει δυο λακουβιτσες, ακριβως διπλα διπλα, η μια πιο μικρή απο την άλλη.

Για κούφιο δεν μπορω να επιβεβαιωσω, δε μου φαινεται να πατιεται.

πραγματικά ομως ειναι πάρα πολύ δυσκολο να το προσεξει κανεις..

εχω βάλει και την μεμβράνη της huawei στο πισω μέρος μέχρι να παραγγείλω tempered glass, που εκτος απο δαχτυλιές δεν φαινεται τιποτε αλλο. :(

Σημερα πέρασα την touch plus.

πρώτη εντύπωση θετικότατη. η φουλ οθόνη ειναι μεγάλη υποθεση τελικα..

Αρνητικό μόνο η αισθηση αφής, που δεν φτάνει με τιποτα αυτην της οθόνης.

Βεβαια δεν ειναι και τόσο χάλια όσο της πίσω μαμας μεμβράνης, θα ελεγα κατι ενδιάμεσο.

επειδή όμως παρατήρησα και μια μικρή γρατσουνιά στην οθόνη μετά απο μια εβδομάδα (άτσαλης ομολογουμένως) χρήσης, επρεπε να συμβιβαστώ έτσι κι αλλιως..

τα κουμπιά δουλευουν άψογα, η τοποθετηση παιχνιδάκι με το εργαλειο που ηταν στο πακέτο και επισης τα κουμπάκια στην μαυρη συσκευή φαινονται λευκά και ειναι ελαφρώς αναγλυφα.

Δεν ξερω αν θα ειναι τοσο βολικά για χρήση με το ένα χέρι καθως ο αντιχειρας θα πρεπει να κατεβαινει ακομη χαμηλοτερα, αλλα οταν λεμε πληρης οθόνη, το εννοουμε και μετραει πολύ.

Ναι ακριβώς το ίδιο σημείο περιγράφουμε πρέπει να είναι πιο εευαισθητο εκεί επείδη η μπαταρία είναι στην απέναντι πλευρά καθετη και αυτό το σημείο πρέπει να είναι κάπως άδειο καλά όχι ότι είναι τίποτα αξιοσημείωτο βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται για tempered glass μόνο για πίσω, μόλις παρέλαβα αυτό:

http://www.aliexpress.com/item/For-Huawei-Honor-6-back-side-tempered-glass-protector-high-quality-NILLKIN-Amazing-Nanometer-Anti-Explosion/2016797684.html

Εντυπώσεις: Άψογο φυσικά, όπως όλα τα tempered glass της Nillkin. Επιτέλους γλύτωσα από την απαίσια πίσω μεμβράνη της Huawei με τις αμέτρητες δαχτυλιές.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται για tempered glass μόνο για πίσω, μόλις παρέλαβα αυτό:

http://www.aliexpress.com/item/For-Huawei-Honor-6-back-side-tempered-glass-protector-high-quality-NILLKIN-Amazing-Nanometer-Anti-Explosion/2016797684.html

Εντυπώσεις: Άψογο φυσικά, όπως όλα τα tempered glass της Nillkin. Επιτέλους γλύτωσα από την απαίσια πίσω μεμβράνη της Huawei με τις αμέτρητες δαχτυλιές.

 

ακριβως αυτο παρειγγειλα σημερα απο vickmall.

Εχεις και το μπροστινο;

Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο παρειγγειλα σημερα απο vickmall.

Εχεις και το μπροστινο;

 

Μπροστά δεν έχω τοποθετήσει τίποτα. Καμία μεμβράνη ή tempered glass δεν μπορεί να φτάσει την τέλεια αίσθηση αφής που έχει η οθόνη του Honor 6!

Link to comment
Share on other sites

Μπροστά δεν έχω τοποθετήσει τίποτα. Καμία μεμβράνη ή tempered glass δεν μπορεί να φτάσει την τέλεια αίσθηση αφής που έχει η οθόνη του Honor 6!

 

δεν χαρασεται η οθονη του;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα από τον Αύγουστο χωρίς, μέσα σε τσαντάκι με λεφτά κλειδιά και άλλα πράγματα και δεν έχω το παραμικρό σημάδι

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν χαρασεται η οθονη του;

 

Το γυαλί της είναι πολύ σκληρό, δε φαίνεται να χαράσεται.

Πάντως υπάρχει πάντα και ο κίνδυνος της πτώσης, οπότε όποιος θέλει να έχει ήσυχο το κεφάλι του, καλό είναι να βάλει tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα . Εχω σοβαρο προβλημα με το honor . Ενω εχω αποσυνδεσει τα handfree φαινεται το εικονιδιο του ακουστικου ακομα με αποτελεσμα να μην μπορω να μιλησω !!!
Link to comment
Share on other sites

Την εκανα φιλε την αποσυνδεση κ επανεκκινηση αλλα τιποτα ,αν φυσηξω την τρυπα του handsfree στιγμιαια τοτε το σηματακι σβηνει για δευτερολεπτα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως κάνουμε root το τηλέφωνο;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...