Jump to content

Εφαρμογές Πλοήγησης για Windows Phone 8


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φωνητικη πλοηγηση με ονοματα οδων στα ελληνικα οπως εχει το drive στο symbian, δεν εχει το drive στα wp8;

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 543
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φωνητικη πλοηγηση με ονοματα οδων στα ελληνικα οπως εχει το drive στο symbian, δεν εχει το drive στα wp8;

 

Όχι .

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήμασταν με μηχανή εκεί το κινητό ήταν στο τσαντάκι

ΚΛΙΚ Υπάρχει σε πολλά moto μαγαζιά.

Άψογο (δοκιμασμένο), ασφαλές, εύκολο στο βάλε βγάλε, η ζελατίνα του σου επιτρέπει να χειρίζεσαι το κινητό χωρίς κανένα πρόβλημα και αδιάβροχο και σε διαφορα μεγέθη.

 

 

Όσον αφορά το χάσιμο των δρόμων, συμβαίνει κάποιες φορες και περισσότερο σε στενά δρομάκια όπου χάνεται παροδικά το στίγμα (συν ότι η ακρίβεια του Drive δεν είναι και η καλλίστη :)) και ίσως σε βλέπει στο διπλανό δρομάκι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι .

Καλα τι φαβα ειναι αυτη;:confused:

Αφου το ειχανε ετοιμο απο το συμπιαν γιατι δεν το περασανε στα windows...

Τεσπα, θα ζησουμε και χωρις αυτο αλλα βλακεια τους παρ'ολ'αυτα.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αφου το ειχανε ετοιμο απο το συμπιαν γιατι δεν το περασανε στα windows....

 

 

Δεν ννομίζω ότι είναι τόσο απλό όσο ακούγεται/φαντάζεται όλο αυτό :p

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο στις ρυθμίσεις με το ταχυτερη και συντομότερη ειναι λιγο ρισκο.Κερκυρα στις διακοπες πηγε να με παει πολλες φορες απο κατι δυσβατους δρομους.Καπου χανει μερικες φορες.Επεξα λιγο με το ταχυτερη και το συντομοτερη αλλα ακρη δεν εβγαλα.Λογικα το ταχυτερη σε παει απο μεγαλυτερους δρομους που το οριο ταχυτητας ειναι μεγαλυτερο(=καλυτεροι δρομοι),αλλα πολλες φορες σε νησια και επαρχια τα ορια ταχυτητας αναμεσα σε εναν δυσβατο δρομο και σε εναν κανονικο ειναι ιδιο ετσι μπερδευετε και μπορει να σε παει απο κατι δρομακια να σε φυλαξει ο θεος .

 

 

Το μόνο ίσως αρνητικό είναι ότι όταν ήθελα να πάω σε μια παραλία έπρεπε να βρω στο χάρτη που ήταν και να κάνω pin την τοποθεσία, αφού πέρα από 2-3 γνωστές στην αναζήτηση δεν έβγαζε κάποιες άλλες...

 

 

Pin την τοποθεσια πως την κανεις?

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

Για την επιλογή ταχύτερη/συντομότερη κλπ καλό είναι να το δοκιμάσεις πρώτα σε περιοχές που γνωρίζεις.
Link to comment
Share on other sites

Για την επιλογή ταχύτερη/συντομότερη κλπ καλό είναι να το δοκιμάσεις πρώτα σε περιοχές που γνωρίζεις.

 

Πολύ σωστά. Πριν ένα μήνα που βρέθηκα Αθήνα και είχα επιλέξει ταχύτερη διαδρομή με έβαλε Αττική οδό και με έβγαλε στην επόμενη έξοδο! Τζάμπα πλήρωσα διόδια για τόσο μικρή απόσταση που διένυσα! :p

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά. Πριν ένα μήνα που βρέθηκα Αθήνα και είχα επιλέξει ταχύτερη διαδρομή με έβαλε Αττική οδό και με έβγαλε στην επόμενη έξοδο! Τζάμπα πλήρωσα διόδια για τόσο μικρή απόσταση που διένυσα! :p

 

Ας είχες ενεργή την αποφυγή διοδίων ;)

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ας είχες ενεργή την αποφυγή διοδίων ;)

 

Το ξέρω αλλά δεν φαντάστηκα ότι θα με έβαζε για τόσο μικρή απόσταση και για αυτό τον λόγο δεν μου πέρασε από το μυαλό να τα απενεργοποιήσω τα διόδια!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.ειμαι ιταλια ερχομενος απο αυστρια.το HERE MAPS μου βρηκε τα παντα....κυριολεκτικα τα παντα.....και το κορυφαιο.....επιανε σημα και στο αεροπλανο.....ταχυτητα 680km/h....:lol::lol:δεν εχω κανενα απολυτως παραπονο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

έχω ενα nokia 520 και μετά το update στα 8.1 σταμάτησε να λειτουργεί το voice navigation Here Drive+ ενώ πριν λειτουργούσε κανονικά και στα ελληνικά.

 

Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα και γνωρίζει αν υπάρχει λύση?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω ενα nokia 520 και μετά το update στα 8.1 σταμάτησε να λειτουργεί το voice navigation Here Drive+ ενώ πριν λειτουργούσε κανονικά και στα ελληνικά.

 

Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα και γνωρίζει αν υπάρχει λύση?

 

Ευχαριστώ

 

Δοκίμασες να το απεγκαταστήσεις και να το ξαναεγκαταστήσεις; Ορισμένοι που είχαν παρόμοιο θέμα τους διορθώθηκε είτε έτσι είτε εναλλακτικά με hard reset.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να το απεγκαταστήσεις και να το ξαναεγκαταστήσεις; Ορισμένοι που είχαν παρόμοιο θέμα τους διορθώθηκε είτε έτσι είτε εναλλακτικά με hard reset.

 

Ναι uninstall/install με ενδιάμεσα reset δοκίμασα αλλά δε διορθώθηκε.

 

Hard reset δε δοκίμασα. Είδα εδώ στα thread για κάποια προβλήματα με την εφαρμογή αλλά είχαν κυρίως να κάνουν με κρασαρίσματα, κτλπ.

 

Η διαδρομή βγαίνει κανονικά και σωστά να σημειώσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά δεν ξέρω αλλά το here map της Nokia *****

Χαλκίδα - Πάτρα δεν έχασε στίγμα ουτε μέσα στα τούνελ

Edited by niotheros
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αλλά το here map της Nokia *****

Χαλκίδα - Πάτρα δεν έχασε στίγμα ουτε μέσα στα τούνελ

 

Δεν το έχασε γιατί είχε σήμα από το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.

Το gps εννοείται ότι ΔΕΝ πιάνει μέσα στα τούνελ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχασε γιατί είχε σήμα από το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.

Το gps εννοείται ότι ΔΕΝ πιάνει μέσα στα τούνελ.

 

τα δεδομένα δικτύου κινητής τηλεφωνίας είναι απενεργοποιημένα

το θέμα είναι ότι ο χάρτης συνέχιζε να κινείται με το αυτοκίνητο και δεν κόλλησε

μόνο την ταχύτητα που πήγαινα δεν μου έδειχνε όσο ήμουν μέσα στο τούνελ

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Υπολογίζει τη θέση σου με αποστάσεις από κεραίες κινητής τηλεφωνίας.

 

μπορείς να μου το κάνεις λιανά να το καταλάβω ;;

το GPS υπολογίζει ;

το πρόγραμμα επεμβαίνει στο τηλ. ;;

τι ακριβώς γίνετε ;

γιατί μου φάνηκε παράξενο που μέσα σε τούνελ το στίγμα δούλευε

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας έχουν πολλές κεραίες για να πιάνουμε σήμα.

Όταν ανοίγουμε το gps αλλά δεν μπορεί να βρει δορυφόρους (π.χ. επειδή είμαστε μέσα στο σπίτι ή σε τούνελ ή οπουδήποτε...) βρίσκει τη θέση σου μέσω των κεραιών.

Υπολογίζει την απόσταση του κινητού από τις κοντινότερες κεραίες και έτσι βρίσκει τη θέση σου με μια απόκλιση βέβαια.

Σκέψου ότι αν από 3 σημεία, που είναι οι κεραίες κινητής, δημιουργήσεις 3 κύκλους, που είναι η απόσταση του κινητού από την κάθε κεραία, τότε αυτοί ενώνονται μόνο σε ένα σημείο το οποίο είναι το σημείο που βρίσκεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Χάνεται το σήμα αλλα το πρόγραμμα (γνωρίζοντας ότι είσαι σε τούνελ) συνεχίζει να σου δείχνει ότι κινείσαι, περιμένοντας να βγείς. Εκεί θα βρει πάλι δορυφόρους και θα δείξει πάλι ταχύτητα.

Ας πούμε σε πολλών χιλιομετρων τούνελ, παίζει και να σταματήσει να δείχνει κίνηση (ειδικά αν πηγαίνεις αρκετά αργά).

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αυτά με την κεραία τα ξέρω για εντοπισμού κην. τηλ.

εδώ μιλάμε για GPS και δορυφόρους

τη σχέση έχουν οι κεραίες με τον δορυφόρο ;

Link to comment
Share on other sites

Το στίγμα του κινητού μπορεί να βρεθεί είτε από τους δορυφόρους είτε από τις κεραίες.

Είναι το ίδιο πράγμα και δουλεύει με την ίδια λογική απλά με τους δορυφόρους έχεις πολύ καλύτερη ακρίβια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...