Jump to content

Σήμα στο G2


Nikos751
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρόλα αυτά και έχοντας κάνει και επιλογή από το hidden menu για αυτόματο GSM/WCMDA/LTE δεν εχω σήμα 4g πουθενά.3g και αυτό που και που.Μήπως δεν έχει το κατάλληλο εικονίδιο η rom? Μήπως θέλω αλλαγή SIM?

Και μετά από διαφορετικά tests μόνο 3g....και αυτό που και που.

Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρόλα αυτά και έχοντας κάνει και επιλογή από το hidden menu για αυτόματο GSM/WCMDA/LTE δεν εχω σήμα 4g πουθενά.3g και αυτό που και που.Μήπως δεν έχει το κατάλληλο εικονίδιο η rom? Μήπως θέλω αλλαγή SIM?

Και μετά από διαφορετικά tests μόνο 3g....και αυτό που και που.

 

Φαντάζομαι ξέρεις ότι το H είναι και αυτό 3g.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ξέρεις ότι το H είναι και αυτό 3g.
Το ξέρω γι αυτό προβληματίστηκα.Άλλαξα περιοχή και έστρωσε το 3G.Το 4G δεν το εχω δει ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα για 3η φορά μου είχε κολλήσει χωρίς σήμα. Το έβαλα σε λειτουργία πτήσης και πάλι πίσω και συνδέθηκε κανονικά, απλά έχασα αρκετές κλήσεις τις 2 ώρες που δεν το είχα καταλάβει. Στατιστικά, μια φορά κάθε 2 μήνες το παθαίνει...

 

Μου συνέβει κι εμένα 2 φορές: 1 χθες το βράδυ και 1 σήμερα το πρωί. Δεν σκέφτηκα τη λύση airplane mode on/off και το έλυσα με επανεκκίνηση, όμως μου προκαλεί μια ανησυχία το όλο θέμα. Δεν ξέρω αν είναι θέμα software ή hardware, μιας και το "πορτογαλικό" G2 μου έχει μείνει σε 20Β.

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Cosmote....που υποστηρίζει 4G υποτίθεται.

Έχεις ενεργοποίησει 4G φαντάζομαι από εξυπηρέτηση πελατών...

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποίησει 4G φαντάζομαι από εξυπηρέτηση πελατών...

Λόγο αλλαγής πακέτου δεν ήταν ενεργοποιημένο.Τώρα πλέον είναι :-D

Link to comment
Share on other sites

Λόγο αλλαγής πακέτου δεν ήταν ενεργοποιημένο.Τώρα πλέον είναι :-D

Τώρα μένει να βρω και το κατάλληλο toggle στην status bar από 3g σε 4g.Υπάρχει μόνο από 2g σε 3g.Καμία ιδέα ;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά,έχω αγοράσει το g2 εδώ και 2 εβδομάδες και αντιμετωπίζω πρόβλημα με το σήμα όταν το 4g είναι ανοιχτό.Πολλές φορές πάνω σε μια κλήση το σήμα χάνεται και επανέρχεται στιγμιαία με αποτέλεσμα να υπάρχουν διακοπές.Πολύ σπαστικό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,έχω αγοράσει το g2 εδώ και 2 εβδομάδες και αντιμετωπίζω πρόβλημα με το σήμα όταν το 4g είναι ανοιχτό.Πολλές φορές πάνω σε μια κλήση το σήμα χάνεται και επανέρχεται στιγμιαία με αποτέλεσμα να υπάρχουν διακοπές.Πολύ σπαστικό.

 

Το πιθανότερο είναι ότι δεν έχεις καλή κάλυψη στο χώρο που μιλάς. Μπορείς να το επιβεβαιώσεις και με κάποια εφαρμογή που μετράει ισχύ λήψης. Ούτως ή άλλως, δε νομίζω ότι κανένα δίκτυο στην Ελλάδα μεταφέρει φωνή από 4G, λογικά με το 3G/2G δίκτυο μιλάς.

Μεταθέτοντας λίγο το θέμα, μήπως θα ήταν προτιμότερο να κλείνεις εντελώς το 4G εκτός τις στιγμές που χρειάζεσαι πολλά δεδομένα γρήγορα? Η κατανάλωση στη μπαταρία είναι σημαντικά μεγαλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Το 4g εδώ και αρκετές μέρες το έχω απενεργοποιήσει.Αλλά παρόλα αυτά το σήμα είναι ασταθές και ειδικά όταν πραγματοποιω κλήση.Σαν να χάνεται το σήμα και να επανέρχεται κατευθείαν.
Link to comment
Share on other sites

Το εχουν αυτα τα g2 με το σημα!αλλα δοκιμασε το με αλλο ενα η δυο g2 να δεις αν υπαρχει το προβλημα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το 4g εδώ και αρκετές μέρες το έχω απενεργοποιήσει.Αλλά παρόλα αυτά το σήμα είναι ασταθές και ειδικά όταν πραγματοποιω κλήση.Σαν να χάνεται το σήμα και να επανέρχεται κατευθείαν.

 

Εάν δεν έχεις κλείσει το 3G, ισχύουν ακριβώς τα ίδια. Δοκίμασε μόνο με GSM να δεις εάν έχει ίδια συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το G2 να είναι ένα super-duper τηλέφωνο αλλά από σήμα κάπως υστερεί. Έχει ένα θεματάκι σε αυτόν τον τομέα.

Σε σύγκριση με ένα SE Arc και ένα Nokia 8910, τα οποία πιάνουν παντού μέσα στο σπίτι, το G2 δεν πιάνει πουθενά και πρέπει να βγώ έξω! Και αυτό συμβαίνει σε 2 συσκευές G2 (άρα λογικά δεν οφείλεται σε "βλαμένη" συσκευή).

Κινούμενος με το αυτοκίνητο μέσα στην Αθήνα, συχνά διακόπτει την κλήση. Δεν ξέρω αν φταίει η vodafone ή το G2.

Edited by chris_de_ze
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το εχει αυτο το θεματακι με το σημα

 

δε το λες θεματακι αλλα μεγα θεμα, συμβαινει σε ολες τις παρτιδες αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το προβλημα το εχει η Vodafone γιατι το G2 μου με sim cosmote εχει ιδια συμπεριφορα με Galaxy S3.

Επισης φιλος που ειχε Wind και προσφατα πηγε στη Vodafone (συσκευη iPhone 4s) εκει που οδηγουσα και μιλουσε στο τηλεφωνο του κοπηκε η κληση , με κοιταει και μου λεει "παει το iPhonaki τα παιξε" και του απανταω απαθεστατα "καλως ηρθες στο μαγικο κοσμο της Vodafone".

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

και εγω φιλε Σταματη voda εχω και σε κλειστους χωρους εχω μεγα θεμα

Kι εγω.. ...

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω προσέξει είναι τον τελευταίο καιρό η vodafone δεν είναι τόσο αξιόπιστη. Είμαι συνδρομητής της από το 1994 (εδώ και 20 χρόνια). Και τον τελευταίο χρόνο, το σήμα κόβεται χωρίς λόγο, οι κλήσεις διακόπτονται, μετακινούμενος από κυψέλη σε κυψέλη δεν μεταφέρει τη συνομιλία κλπ. Κάτι δεν πάει καλά.

Αλλά άσχετα με αυτό, το G2 έχει ένα θέμα σε περιοχές με ασθενές σήμα. Τσεκαρισμένο με πολλά άλλα vodafone κινητά δίπλα-δίπλα..

Πρόσεξα όμως ότι όταν είναι ανοικτό το wi-fi του τότε έχει πιο καλή λήψη σήματος. Εκεί που είναι εκτός δικτύου, ξαφνικά βλέπω 1-2 μπαρίτσες. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εμένα πάλι συχνά μου κάνει μικροδιακοπές κατά την διάρκεια της συνομιλίας που δε ξέρω αν οφείλεται στο δίκτυο ή στο κινητό, ενώ το σήμα είναι αρκετά δυνατό. Δε θυμάμαι ότι γινόταν αυτό το ίδιο συχνά με το προηγούμενό μου Lumia.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρώτη φορά στο myphone παιδιά καλως σας βρήκα!

 

Ψάχνω και εγώ για νέο κινητό και κοιταζα το G2 γ αυτό μπηκα και στο forum για να δω και να ρωτήσω αν έχει βγάλει προβλήματα.. Με ενδιαφέρει πολύ το σήμα γιατί την έχω πατήσει με προηγούμενη συσκευή..

 

Απο τα παραπάνω βλέπω οτι το συγκρίνετε στο σήμα με το Note 3 . Θεωρείτε ότι είναι τόσο μεγάλη η διαφορά ώστε να αγοράσει κάποιος το Note 3 αντί του G2? γιατί υπάρχει μεγάλη διαφορά στην τιμή..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ΕΓω παιδια το αγορασα σημερα το πρωι απο ατομο,ειναι 5 μηνων . Απο σημερα σε κλειστους χωρους δεν εχει καθολου.

Εχω καποια θεματα και εξω,το μεσημερι ειχα sms με κληση που δεν πηρα. Αρα δεν ειχα καν σημα σε κεντρικο δρομο της πολης.

 

Ενταξει δεν με πειραζει και τοσο εφοσον ερχεται μηνυμα αλλα το ΑΛΛΑ ειναι μεγαλο!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ποιας παρτίδας είναι το κινητό;

Αν δε ξέρεις στην πλάτη του κινητού πες τα τρία αρχικά γράμματα από το s/n, όλες οι παρτίδες έχουν λίγο θέμα αλλά όχι τόσο πολύ σαν το δικό σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...