Jump to content

Σήμα στο G2


Nikos751
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιας παρτίδας είναι το κινητό;

Αν δε ξέρεις στην πλάτη του κινητού πες τα τρία αρχικά γράμματα από το s/n, όλες οι παρτίδες έχουν λίγο θέμα αλλά όχι τόσο πολύ σαν το δικό σου

 

Αριθμος κατασκευης : kot491.D802020g

Εκδοση λογισμικου 80220g-EUR-XX

 

Αυτα αρκουν φιλε γιατι δεν ξερω πως το βρισκω,συγνωμη.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αριθμος κατασκευης : kot491.D802020g

Εκδοση λογισμικου 80220g-EUR-XX

 

Αυτα αρκουν φιλε γιατι δεν ξερω πως το βρισκω,συγνωμη.

Από πίσω έχει κάποιο αυτοκόλλητο;

Link to comment
Share on other sites

Από πίσω έχει κάποιο αυτοκόλλητο;

 

Αυτα μου εβγαλε φιλε μου,τα εγραψα και στο αλλο νημα

 

 

General information

Made in: Korea

 

Made for: ROMANIA

 

Date of manufacture: 04/04/2014

 

Age: 6 months

 

Serial Number: 404KPNY819431

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μου εδωσε ενα παιδι ενα κοκκινο lg g2 και ειχε θεμα με το σημα καταρχην ηταν μονιμα στο full ενω κανονικα θα επρεπε να ανεβωκατεβαινει αναλογα με το μερος που ειμαι,καποιες φορες εχανε το σημα και μετα το ξανα εβρισκε,το πηγα στην proordia και μου ειπαν οτι θελει αλλαγη πλακετας και οτι δεν με καλυπτει η εγγυηση διοτι λεει το τηλεφωνο προερχεται απο κινα, ενω ο φιλος μου το εκανε αγορα απο εναν στην αγγλια ο οποιος δεν του εστειλε χαρτι εγγυησης.τωρα αν αλλαξω ρομ και το ροοταρω το τηλεφωνο λετε μηπως αλλαξει κατι???
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα μου εδωσε ενα παιδι ενα κοκκινο lg g2 και ειχε θεμα με το σημα καταρχην ηταν μονιμα στο full ενω κανονικα θα επρεπε να ανεβωκατεβαινει αναλογα με το μερος που ειμαι,καποιες φορες εχανε το σημα και μετα το ξανα εβρισκε,το πηγα στην proordia και μου ειπαν οτι θελει αλλαγη πλακετας και οτι δεν με καλυπτει η εγγυηση διοτι λεει το τηλεφωνο προερχεται απο κινα, ενω ο φιλος μου το εκανε αγορα απο εναν στην αγγλια ο οποιος δεν του εστειλε χαρτι εγγυησης.τωρα αν αλλαξω ρομ και το ροοταρω το τηλεφωνο λετε μηπως αλλαξει κατι???

 

αν ειναι απο κινα ξεχνα την εγγυηση, κοιτα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375710&page=502 στο ποστ 7524 που αναφερει ο Μαριος ,εχει διορθωθει κατα πολυ το σημα του, δεν εχεις να χασεις κατι δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχετε παρατηρησει χειροτερο σημα μετα την αναβαθμιση σε h? Ακομα και σε σημεια που ειχε καμπανα Η τωρα πιανει G, κατα τη διαδρομη της Γραμμης 1 πλεον εχω αξιοπρεπες σημα σε ελαχιστα σημεια. Και οταν το δικο μου ειναι σχεδον νεκρο, βλεπω τυπους με κατι 4S και κατι Samsung να εχουν κανονικα σημα και εκνευριζομαι που διαλεξα παλι κινητο με προβλημα (σημειωση ειχα το 4ο μηλο με τα γνωστα προβληματα).

 

Το Σερβις για το σημα δεν μπορει να κανει τιποτα ε;

Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρατηρησει χειροτερο σημα μετα την αναβαθμιση σε h? Ακομα και σε σημεια που ειχε καμπανα Η τωρα πιανει G, κατα τη διαδρομη της Γραμμης 1 πλεον εχω αξιοπρεπες σημα σε ελαχιστα σημεια. Και οταν το δικο μου ειναι σχεδον νεκρο, βλεπω τυπους με κατι 4S και κατι Samsung να εχουν κανονικα σημα και εκνευριζομαι που διαλεξα παλι κινητο με προβλημα (σημειωση ειχα το 4ο μηλο με τα γνωστα προβληματα).

 

Το Σερβις για το σημα δεν μπορει να κανει τιποτα ε;

 

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ έχω παρατηρήσει κάποιες αυξομειώσεις στο σήμα, αλλά ενώ παλιότερα το είχα σε 2G τον τελευταίο καιρό το έχω 2G/3G - έτσι το απέδωσα εκεί. Σε κίνηση δικτύου δεν έχω παρατηρήσει ουσιαστική διαφορά - εκεί που έπιανα 3G/H είναι όπως πριν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά , έδωσα το κινητο σε συγγενή. Εγώ στην πρώτη βδομάδα που το είχα παρατήρησα διακοπές κατα τη διάρκεια κλήσης και μερικοί παραπονιοντουσαν ότι δεν με ακούγανε. Το έστειλα lg κ έγινε αλλαγή πλακετας(refurbished έγραφε το χαρτί). Μετά δεν υπήρχε πρόβλημα. Τώρα που το έδωσα σε συγγενή με wind ,ρυθμισμένο σε gsm πάλι δείχνει κάποιες φορές ότι δεν έχει σήμα. Στρώνει με επανεκκινηση. Να κάνω φορματ και αν δε φτιάξει πάλι στην lg?
Link to comment
Share on other sites

Όπως ακριβώς και στο xperia z, ολόιδια συμπεριφορά. Μια χαρά σήμα, μερικά (φυσιολογικά) σκαμπανεβασματα στο 3g, πιθανολογώ λόγω της εταιρείας και εξαιρετικό στο gsm.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είμαι κάτοχος και εγώ g2 εδώ και 3 εβδομάδες, το πήρα μεταχειρισμενο. Είναι 5 μηνων, 406 παρτίδα, 20h και βλέπω ότι έχω θέματα με το σήμα τα οποία διερευνώ. Έχω δώσει αίτημα στην cosmote για περαιτέρω ανάλυση της γραμμής.

Όταν είμαι σπίτι κυρίως κόβεται η κλήση, ακόμη και σε 2g, ή γενικά οι συνομιλητές μου λένε ότι δεν με ακούνε και επίσης κάποιες φορές ενώ μιλάω έχει χαθεί το σήμα τελείως αλλά η κλήση είναι σε εξέλιξη.

Σκέφτομαι να το πάω σέρβις αν δεν είναι θέμα δικτύου.

Από θέμα data δεν έχω πρόβλημα και τρέχει αέρα το 4g...

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ειχα και εγω καποτε με το σημα..403 παρτιδα ελληνικο...δηλ εκει που μιλας δεν σε ακουνε?και σου πεφτει στο - ακομα και με 2 g!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω παρατηρησει το εξης τελευταια:

 

μπαινω σε ενα χωρο οπου δεν εχει σημα για λιγο (πχ ασανσερ) βγαινω, παω καπου οπου θα επρεπε να εχει φουλ και το σημα ειναι ακομα 0. ωρες να το αφησω ετσι, δεν αλλαζει, παρα μονο αν βαλω και βγαλω το airplane mode για να ψαξει ξανα.

 

μου εχει τυχει παρα πολλες φορες με αποτελεσμα εκει που περιμενω οτι το κινητο μου δουλευει, χανω τις κλησεις

η συνδεση ειναι cosmote btw

 

αν κρινω απο το σειριακο, πρεπει να ειναι παρτιδα 310?

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Άρα τελικά τι φταίει ? το κινητό ή το δίκτυο?
HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Καμια φορά το κάνει και σε μένα, σπάνια βέβαια, απλά παιζε λίγο με τα δικτυα στις ρυθμίσεις δικτύου από το μενού και στρώνει μετά. ...

Ρυθμίσεις, tethering & δίκτυα, δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, λειτουργία δικτύου

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καμια φορά το κάνει και σε μένα, σπάνια βέβαια, απλά παιζε λίγο με τα δικτυα στις ρυθμίσεις δικτύου από το μενού και στρώνει μετά. ...

Ρυθμίσεις, tethering & δίκτυα, δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, λειτουργία δικτύου

 

και αυτο πιανει, το θεμα ειναι οτι δε μπορω να μπαινω σε αυτη τη διαδικασια καθε φορα και να εχω το νου μου μηπως δεν εχει σημα..αυτο και η απαραδεκτη ποιοτητα της καμερας του σε χαμηλο φωτισμο/σπιτι (υπερβολικη συμπιεση λες και εχεις περασει πινελο απο πανω) με εχουν ξενερωσει πολυ για κατα τ'αλλα ενα πολυ καλο κινητο..τεσπα

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια και απο εμενα παιδια ... ειμαι κατοχος του G2 εξι μηνες τωρα απολυτα ευχαριστημενος απο την συσκευη.. το θεμα που εχω ειναι οτι η οταν στελνω μνμ σε συγκεκριμενο κινητο παει 2 και 3 φορες η αλλες φορες αργει και πανε μαζεμενα και αλλες δν παει καθολου(το αλλο κινητο πληροφοριακα ειναι το LG L 90 με cosmote επισης )...οπως και με το σημα η μπαρα σηματος παγωνει δειχνωντας οτι εχω σημα αλλα οταν με καλουν λεει οτι ειναι κατειλημμενο η απενεργοποιημενο ... μονο με επανεκκινηση επανερχεται και εχω συνεχως το δικτυο σε gsm . Μπορει να φταιει η micro sim 4G της cosmote?:confused:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια και απο εμενα παιδια ... ειμαι κατοχος του G2 εξι μηνες τωρα απολυτα ευχαριστημενος απο την συσκευη.. το θεμα που εχω ειναι οτι η οταν στελνω μνμ σε συγκεκριμενο κινητο παει 2 και 3 φορες η αλλες φορες αργει και πανε μαζεμενα και αλλες δν παει καθολου(το αλλο κινητο πληροφοριακα ειναι το LG L 90 με cosmote επισης )...οπως και με το σημα η μπαρα σηματος παγωνει δειχνωντας οτι εχω σημα αλλα οταν με καλουν λεει οτι ειναι κατειλημμενο η απενεργοποιημενο ... μονο με επανεκκινηση επανερχεται και εχω συνεχως το δικτυο σε gsm . Μπορει να φταιει η micro sim 4G της cosmote?:confused:

 

Αυτό με το σήμα δεν ακούγεται φυσιολογικό,ρύθμισέ το στο gsm/wcdma μήπως εκεί είναι το πρόβλημα.Aλλά για τα μηνύματα,αφου λες οτι γίνεται προς ένα συγκεκριμένο κινητό,μήπως δεν έχει πρόβλημα το g2 και έχει το άλλο?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι.. το ρυθμισα το εχω ρυθμισει σε ολα τ δικτυα μονο στο gsm την παλευει καπως.... οσο αναφορα το αλλο κινητο αγοραστηκε πριν ενα μηνα διοτι με το προηγουμενο που ειχε στην κατοχη της ειχαμε παλι τα ιδια προβληματα,με τα μνμ ...το μονο που ανακαλυψα ειναι οτι αν κανουμε επανεκκινηαη και στις δυο συσκευες τοτε ερχονται τα μνμ αλλα μαζικα...αλλα θεωρω δεν ειναι λυση αυτη να κανουμε επανεκκινησεις...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου συνέβη κι εμένα παλαιότερα στην κοτέ πάντως.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα σταμάτησαν να με ακούνε οι συνομιλητές μου , μόνο με handsfreeκαι στην ανοιχτή ακρόαση με ακούνε. το κινητό ούτε έχει πέσει, τίποτα. τι κάνω;

τηλέφωνο στην lg?

Edited by neutral

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα σταμάτησαν να με ακούνε οι συνομιλητές μου , μόνο με handsfreeκαι στην ανοιχτή ακρόαση με ακούνε. το κινητό ούτε έχει πέσει, τίποτα. τι κάνω;

τηλέφωνο στην lg?

 

Μάλλον την έπαθε το κάτω μικρόφωνο.Εννοείται τηλέφωνο στην lg.

Link to comment
Share on other sites

και reboot και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τα πάντα όλα.

κάλεσα στην lg και άυριο θα έρθει το κούριερ να το παραλάβει. ευχηθείτε μου καλή τύχη :(

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...