Jump to content

Σήμα στο G2


Nikos751
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,κανεις αλλος εμπειριες με το σημα ?

ειμαι ετοιμος να το αγορασω αλλα ανησυχώ με αυτο το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 114
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,κανεις αλλος εμπειριες με το σημα ?

ειμαι ετοιμος να το αγορασω αλλα ανησυχώ με αυτο το θεμα...

Ε , δεν νομιζω να τιθετε ΜΗ αγορας.

 

Παρτο αφοβα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω θέμα με το σήμα. Πότε μου εξαφανίζεται και μετά εντελώς ξαφνικά έχω 4 μπάρες.

Τέτοια ζητήματα είχα πολύ σπάνια με το G.

Cosmote για την ιστορία…

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω θέμα με το σήμα. Πότε μου εξαφανίζεται και μετά εντελώς ξαφνικά έχω 4 μπάρες.

Τέτοια ζητήματα είχα πολύ σπάνια με το G.

Cosmote για την ιστορία…

Αν δεν το έχεις στο αυτόματο, τότε είναι πρόβλημα και πρέπει να το ψάξεις περισσότερο. Αν το έχεις στο αυτόματο, γύρνα το σε GSM κάτι δες αν διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω θέμα με το σήμα. Πότε μου εξαφανίζεται και μετά εντελώς ξαφνικά έχω 4 μπάρες.

Τέτοια ζητήματα είχα πολύ σπάνια με το G.

Cosmote για την ιστορία…

 

μαλλον έχει προβλημα η συσκευή σου αν από 80% σήματος πάει στο 0%, ειδικά αν στα ίδια σημεία στο G που είχες δεν είχε τέτοια θέματα. αλήθεια το G που το δούλευες 4G, αυτόματο 4G, 3G;

Link to comment
Share on other sites

Ήταν στο αυτόματο. Το γύρισα σε GSM και το σήμα τώρα είναι πιο σταθερό.

Τα ίδια έκανε και το S3. Λίγο λίγότερο το έκανε το G. Λογικά είναι θέμα της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Kι εμενα εχει θεματακι με το σημα, εκει που με το αιφονι δεν ειχα προβλημα τωρα αν τοχω στην τσεπη κ το βγαλω εχω μια γραμη η κ καθολου σημα η στα καλα καθοθμενα απο 4 γραμες πεφτει στις δυο.

Γενικα σαν να μην ειναι σταθερο, επισης οταν δεν βγαζει το κοκκινο χ στο σημα παλι εχουμε καλυψη η κ οταν απλα δεν εχει καμμια μπαρα παλι δεν εχει σημα?

Εχω νανο σιμ με ανταπτορα σε μικρο σιμ, λετε να φταει αυτο?

Βοντα εχω κ το 4.2.2, εσεις?

Μηπως να βαλω το κιτ κατ? εχει βελτιωση?

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι κοσμοκάρτα. Με τζελι μπιν δεν το ειχα καθολου, αναβαθμισα σε κιτκατ μολις το παρελαβα.

Σε 1-2 πολύ δυσκολες περιοχες για το προηγουμενο μου κινητο και γενικα με ανεπαρκη καλυψη, εκει που με το Blade επιανα και δεν επιανα σημα, με το G2 μου εμφανισε σημα, αλλά το έχανε τελείως μετα απο λιγο. Μαλλον λιγο χειροτερα δηλαδη.

Περαν τούτου δεν με προβλημάτισε αλλού.

Σπιτι μου μεσα εχω πολυ δυνατο σημα και 4G. Και γενικα οπου κινουμαι, Μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μια γρηγορη ερωτηση.

Εχω ενα G2 16gb απο ελβετια 6SW παρτιδα 404.Mε το που το ανοιξα εκανε update στην kitkat και στην βερσιον 20B που ειναι και η τελευταια ελβετιας. Δεν εκανα restore se factory settings γιατι το τηλεφ ηταν αδειο.Το μονο που παρατηρω και οχι παντα ειναι οτι εξαφανιζεται το σημα απο 5 μπαρες σε 0 ξαφνικα για μερικα δευτερολεπτα(δεν βγαζει χ κοκκινο απλα μηδενιζουν οι μπαρες).Μετα επανερχεται και ειχα και ενα drop call σε 5 μερες.Γενικα στο δρομο που το παρακολουθησα και μες στο αυτοκινητο και το σημα το εβαλα 2g για να το ελεγξω και το GPS φαινεται να μην εχουν προβλημα...σιγουρα ειναι πιο ευαισθητο και χανει το σημα κατω απο γεφυρες για μερικα δευτερολεπτα σε σχεση με iphone5 που ειχα πριν, αλλα δεν μπορω να πω οτι υπηρξε προβλημα με την πλοηγηση.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι εαν μπορω να λυσω το προβλημα βαζοντας ρομ open απο αλλη χωρα πχ Γερμανιας Η Ελλαδας στο ελβετικο και Με νεοτερη βερσιον πχ 20D....???

Επισης οταν το ηχειο ειναι τερμα ο αλλος ακουει τη φωνη του 2 φορες....

Αυτα λυνονται εαν αλλαξω ρομ? και εαν ναι ποια? Η μηπως να παω στην προηγουμενη που ειχε απο μαμα?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη ερωτηση.

Εχω ενα G2 16gb απο ελβετια 6SW παρτιδα 404.Mε το που το ανοιξα εκανε update στην kitkat και στην βερσιον 20B που ειναι και η τελευταια ελβετιας. Δεν εκανα restore se factory settings γιατι το τηλεφ ηταν αδειο.Το μονο που παρατηρω και οχι παντα ειναι οτι εξαφανιζεται το σημα απο 5 μπαρες σε 0 ξαφνικα για μερικα δευτερολεπτα(δεν βγαζει χ κοκκινο απλα μηδενιζουν οι μπαρες).Μετα επανερχεται και ειχα και ενα drop call σε 5 μερες.Γενικα στο δρομο που το παρακολουθησα και μες στο αυτοκινητο και το σημα το εβαλα 2g για να το ελεγξω και το GPS φαινεται να μην εχουν προβλημα...σιγουρα ειναι πιο ευαισθητο και χανει το σημα κατω απο γεφυρες για μερικα δευτερολεπτα σε σχεση με iphone5 που ειχα πριν, αλλα δεν μπορω να πω οτι υπηρξε προβλημα με την πλοηγηση.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι εαν μπορω να λυσω το προβλημα βαζοντας ρομ open απο αλλη χωρα πχ Γερμανιας Η Ελλαδας στο ελβετικο και Με νεοτερη βερσιον πχ 20D....???

Επισης οταν το ηχειο ειναι τερμα ο αλλος ακουει τη φωνη του 2 φορες....

Αυτα λυνονται εαν αλλαξω ρομ? και εαν ναι ποια? Η μηπως να παω στην προηγουμενη που ειχε απο μαμα?

 

Ευχαριστω

 

Για αρχή θα σου πρότεινα τουλάχιστον να το γυρίσεις σε 2G μόνο (GSM) και να δεις αν κάνει το ίδιο. Εάν το έχεις σε αυτόματο, μπορεί να είναι η εναλλαγή 2G/3G/4G που βλέπεις σαν αποσύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Αν προσεξεις γραφω οτι το εχω σε 2g.... 3g και 4g δεν χρησιμοποιω...

Σε 2g το κανει οποτε δεν τιθεται θεμα αυτοματης αλλαγης

 

Επειδή έλεγες για GPS εκεί, νόμιζα ότι αναφερόσουν σε σήμα δορυφόρων :).

Εάν το έχεις μόνο σε 2G και σε σημείο με επαρκές σήμα χάνεται και επανέρχεται, για αρχή κάνε factory reset.

Εάν συνεχίσει, service...

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κι ενα κουφο! Δοκιμη να καλεσω το G2 μου οταν εξαφανιζονται οι μπαρες χωρις να εχει εμφανιστει το κοκκινο χ...ο συνδρομητης που καλεσατε εχει το τηλεφ κλειστο...

Αργοτερα μιλαω με καποιον κι εκει που μιλαω ριχνω μια ματια στο κινητο και βλεπω να εχουν σβησει ολες οι μπαρες οπως πριν αλλα εγω να συνεχιζω να μιλαω κανονικα χωρις προβλημα με καθολου μπαρες....

 

Τι να πω ρε παιδια? αν κουνηθω ενα ποντο ξαναερχονται οι μπαρες...υπαρχει death grip στο G2? Η καλυτερα dead position?

 

Εαν κανω lg back up μετα απο factory reset θα ερθουν ολα οπως πριν?

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κι ενα κουφο! Δοκιμη να καλεσω το G2 μου οταν εξαφανιζονται οι μπαρες χωρις να εχει εμφανιστει το κοκκινο χ...ο συνδρομητης που καλεσατε εχει το τηλεφ κλειστο...

Αργοτερα μιλαω με καποιον κι εκει που μιλαω ριχνω μια ματια στο κινητο και βλεπω να εχουν σβησει ολες οι μπαρες οπως πριν αλλα εγω να συνεχιζω να μιλαω κανονικα χωρις προβλημα με καθολου μπαρες....

 

Τι να πω ρε παιδια? αν κουνηθω ενα ποντο ξαναερχονται οι μπαρες...υπαρχει death grip στο G2? Η καλυτερα dead position?

 

Εαν κανω lg back up μετα απο factory reset θα ερθουν ολα οπως πριν?

Αν το πιασεις σφυχτα κατω δεξια το σημα πεφτει κατα πολυ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Λοιπον διαβασα ολο το θεμα...Ειχα καποια θεματα μεσα στο σπιτι και τελικα το αλλαξα σε GSM,σαφως εχει καλυτερο σημα αλλα οχι τιποτα τρελο..το πολυ να δινει 1 μπαρα !!! ΑΠο οτι καταλαβα αυτο ειναι το σημα του κινητου.ενταξει σε μερικα σημεια ισως δεν πιανει και θα μας ψαχνουν,ουτως η αλλως η wind που ειμαι εγω εχει σημαααα ΚΑΜΠΑΝΑ !! χααχχαχαχαχαχ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε ολους τους φιλους.

Παρτιδα 407, το ιδιο συμβαινει και στο δικο μου,απο 3 μπαρες ξαφνικα 0.

Ομως αν μετρήσετε το σημα με προγράμματα απο play store θα δειτε οτι το σημα ειναι αρκετα καλο και δεν δειχνει να εχει σκαμπανεβάσματα( μαλιστα καλυτερο κι απο το m7 μου).Το ιδιο ακριβως συμβαινει και με το wifi 3 μετρα απο το μοντεμ και δεν μου δειχνει φουλ σημα,επαθα πλακα.

Κατεβαζω απο play store το wifi analyzer και βλεπω φουλ το σημα και ανακουφιστηκα καπως.Δεν ξερω ρε παιδια ισως να ειναι θεμα software και ισως να μην λυθει ποτε απο την LG.

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω θεμα με το σημα και εχει επιπτωση στην μπαταρια μου αυτο το πραγμα.Σκεφτομαι να βαλω καμια ρομ απο xda αλλα θα κανει διαφορα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σήμερα για 3η φορά μου είχε κολλήσει χωρίς σήμα. Το έβαλα σε λειτουργία πτήσης και πάλι πίσω και συνδέθηκε κανονικά, απλά έχασα αρκετές κλήσεις τις 2 ώρες που δεν το είχα καταλάβει. Στατιστικά, μια φορά κάθε 2 μήνες το παθαίνει...
Link to comment
Share on other sites

εδω ενα απιστευτο πραγμα στην χιο,ουτε vodafone ουτε cosmote απο σημα σε g2 και s4 i9500 με το ζορι να βρω λιγο 3 G ..
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αντιμετωπίζω το εξής.

Κάνω την αλλαγή από αυτόματο GSM/WCDMA σε GSM/WCDMA /LTE και μόλις κάνω back δεν το κρατάει...γυρίζει μόνο του σε GSM/WCDMA .

Τώρα...είναι θέμα sim?

Είναι θέμα Cosmote?

Είναι θέμα rom??

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι τέτοιο??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αντιμετωπίζω το εξής.

Κάνω την αλλαγή από αυτόματο GSM/WCDMA σε GSM/WCDMA /LTE και μόλις κάνω back δεν το κρατάει...γυρίζει μόνο του σε GSM/WCDMA .

Τώρα...είναι θέμα sim?

Είναι θέμα Cosmote?

Είναι θέμα rom??

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι τέτοιο??

Κατέβασε τον Διαχειριστή αρχείων ES από playstore ....Και πήγαινε αριστερά Πάνω , εκεί έχει 3 οριζόντιες γραμμές (εικονίδιο) πατα εκεί Και μετά πήγαινε στα Εργαλεία Και από OFF Κάνε ON τα εξης : Εξερευνητής Root Και Εμφάνιση κρυφών αρχείων ...... Τέλος Κάνε αυτό Delete LteConfigs.apk and LteConfigs.odex in system\app then reboot

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τον Διαχειριστή αρχείων ES από playstore ....Και πήγαινε αριστερά Πάνω , εκεί έχει 3 οριζόντιες γραμμές (εικονίδιο) πατα εκεί Και μετά πήγαινε στα Εργαλεία Και από OFF Κάνε ON τα εξης : Εξερευνητής Root Και Εμφάνιση κρυφών αρχείων ...... Τέλος Κάνε αυτό Delete LteConfigs.apk and LteConfigs.odex in system\app then reboot

Το βρήκα ψάχνοντας αλλά δεν πρόλαβα να το ποστάρω!!Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...