Jump to content

Αντιπροσωπεία / Service Samsung


gdeme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 733
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ΚΕΝΤΡΟ ΨΗΦΙΑΚΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

Ευελπίδων 29, Αθήνα, 11362, ΑΤΤΙΚΗΣ

2108229811

 

Ευχαριστω. Γρηγορο service εντος εγγυησης ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω να σου πω. Δεν έχω πάει συσκευή για βλάβη. Επίσημη αντιπροσωπεία είναι όμως (από τη σελίδα της Samsung τους είχα βρει), άρα δε βρίσκω λόγο να μην είναι τουλάχιστον όμοιοι σε ταχύτητα με τους άλλους επίσημους αντιπροσώπους.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω να σου πω. Δεν έχω πάει συσκευή για βλάβη. Επίσημη αντιπροσωπεία είναι όμως (από τη σελίδα της Samsung τους είχα βρει), άρα δε βρίσκω λόγο να μην είναι τουλάχιστον όμοιοι σε ταχύτητα με τους άλλους επίσημους αντιπροσώπους.

 

Ευχαριστω.Μια φορα πηγα σε smartec και σε μια ωρα ηταν ετοιμο το S4

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια εχω προβλημα με το s5 mini. Μου βγαζει συνεχως πολυχρωμες γραμμες...ειχε κανενας παρομοιο προβλημα?:worry: Στην Αθηνα που θα ηταν καλυτερα να απευθυνθω? Εχω εγγυηση 2 χρονων Edited by geo500
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με το s5 mini. Μου βγαζει συνεχως πολυχρωμες γραμμες...ειχε κανενας παρομοιο προβλημα?:worry: Στην Αθηνα που θα ηταν καλυτερα να απευθυνθω? Εχω εγγυηση 2 χρονων

 

http://www.smartec.gr/el/

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ακουστε τι επαθα τριτη βραδυ καθομουνα στα σκαλια στο σπιτι μου με τσιμπαει ενα κουνουπι και μου πεφτει το κινητο απο το 1 σκαλι στο 3 υψος 50 εκατ το πολυ το κινητο ηταν με θηκη και tempered glass μετα απο την πτωση η οθονη δεν αναβε ειδα στο youtube κατι video εκανα clean install τιποτα. το παω τεταρτη πρωι στη smartec (ειχα knox 0x1) περιμενω μια ωρα μου λενε ειναι χαλασμενη η οθονη! και θα με καλεσουν μολις ετοιμασουν το κινητο με περνουν τηλεφωνο το απογευμα και μου λενε οτι επειδη το κινητο ηταν root επρεπε να αλλαξουμε και την μητρικη και ολα αυτα κοστιζουν 300 ΕΥΡΩ!!!(το κινητο το ειχα παρει σε προσφορα 260) τους λεω να το κλεισουν και να βαλουν την παλια οθονη και την μητρικη πηγαινω το περνω δεν μου ζητανε λεφτα και καλα για την διαγνωση γυρναω σπιτι για να δω αν δουλευει για να το παω στο irepair που αλλαζει οθονη με 150 ευρω και τι να δω η οθονη δουλευει κανονικα ... και η ερωτηση μου ειναι η εξης ελεγξαν αν η οθονη ειναι χαλασμενη η απλα το ειπαν ετσι για να με κοροιδευψουν μηπως κοροιδευουν και αλλους ανθρωπους ετσι???
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω τιμή για αλλαγη Samsung a5 οθόνης, κι άκρη δεν βγάζω.. Δεν έχουν τιμολόγιο, λέει .. θα πάρουν τον προμηθευτή, κτλ κτλ. και παίρνει χρόνο όλο αυτό.

Κατά προσέγγιση γνωρίζει κάποιος μια τιμή;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

ακουστε τι επαθα τριτη βραδυ καθομουνα στα σκαλια στο σπιτι μου με τσιμπαει ενα κουνουπι και μου πεφτει το κινητο απο το 1 σκαλι στο 3 υψος 50 εκατ το πολυ το κινητο ηταν με θηκη και tempered glass μετα απο την πτωση η οθονη δεν αναβε ειδα στο youtube κατι video εκανα clean install τιποτα. το παω τεταρτη πρωι στη smartec (ειχα knox 0x1) περιμενω μια ωρα μου λενε ειναι χαλασμενη η οθονη! και θα με καλεσουν μολις ετοιμασουν το κινητο με περνουν τηλεφωνο το απογευμα και μου λενε οτι επειδη το κινητο ηταν root επρεπε να αλλαξουμε και την μητρικη και ολα αυτα κοστιζουν 300 ΕΥΡΩ!!!(το κινητο το ειχα παρει σε προσφορα 260) τους λεω να το κλεισουν και να βαλουν την παλια οθονη και την μητρικη πηγαινω το περνω δεν μου ζητανε λεφτα και καλα για την διαγνωση γυρναω σπιτι για να δω αν δουλευει για να το παω στο irepair που αλλαζει οθονη με 150 ευρω και τι να δω η οθονη δουλευει κανονικα ... και η ερωτηση μου ειναι η εξης ελεγξαν αν η οθονη ειναι χαλασμενη η απλα το ειπαν ετσι για να με κοροιδευψουν μηπως κοροιδευουν και αλλους ανθρωπους ετσι???

Υποθέτω πως όπως δοκίμασες εσύ να ανοίξεις τη συσκευή έτσι και αυτοί και μάλλον δεν παρατήρησαν πως απλά κάπου δεν έκανε καλή επαφή. Τραγικό μεν, συμβαίνει δε, είσαι τυχερός που τελικά έγινε η δουλειά σου έστω και με αυτό το τρόπο.

Γενικότερα το συγκεκριμένο service πάντως έχει καλές κριτικές.

Προσπαθώ να βρω τιμή για αλλαγη Samsung a5 οθόνης, κι άκρη δεν βγάζω.. Δεν έχουν τιμολόγιο, λέει .. θα πάρουν τον προμηθευτή, κτλ κτλ. και παίρνει χρόνο όλο αυτό.

Κατά προσέγγιση γνωρίζει κάποιος μια τιμή;

Καλώντας σε αναγνωρισμένα service (Smartec, MicroTech κλπ.) σίγουρα θα σου δώσουν μία απάντηση μιας και πρόκειται για "fixed" τιμές. Είναι και καινούργια η συσκευή οπότε πιθανολογώ γύρω στα 150-180 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από Θεσσαλονίκη! Άμα παραπονεθω για την μπαταρία λέτε να μπορέσω να κάνω δωρεάν αντικατασταση ή τζάμπα υπάρχει η εγγύηση; Από 6 ώρες sot έχω φτάσει τις 2:30 με το ζόρι...

Και που μπορώ να απευθυνθώ;

Link to comment
Share on other sites

Είμαι από Θεσσαλονίκη! Άμα παραπονεθω για την μπαταρία λέτε να μπορέσω να κάνω δωρεάν αντικατασταση ή τζάμπα υπάρχει η εγγύηση; Από 6 ώρες sot έχω φτάσει τις 2:30 με το ζόρι...

Και που μπορώ να απευθυνθώ;

 

Νομιζω η μπαταρια εχει εγγυηση 6 ή 12 μηνες μονο και οχι δυο χρονια .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η μπαταρια εχει εγγυηση 6 ή 12 μηνες μονο και οχι δυο χρονια .

12 μήνες σίγουρα άρα είμαι ακόμα μέσα στην εγγύηση! Από Θεσσαλονίκη γνωρίζει κάποιος; :)

Link to comment
Share on other sites

12 μήνες σίγουρα άρα είμαι ακόμα μέσα στην εγγύηση! Από Θεσσαλονίκη γνωρίζει κάποιος; :)

Σύμφωνα με τη Samsung Hellas η εγγύηση της μπαταρίας πλέον είναι 12 μήνες.

Micro-tech για Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εσπασε η οθονη μου απο το Noteli μου και αντιπροσωπεια της Samsung αρνήθηκε να μου το φτιαξει ....γιατι ηταν ρουταρισμενο και ειχε γραψει ο κνορ ..

βασικα δεν εσπασε η οθονη ..ραγισε απλα λιγο το τζαμακι στην ακρη ..η οθονη λειτουργούσε κανονικά!

μου ζήτησαν για ενα τζαμακι 250 Ε για την οθονη τα οποια δέχθηκα να δώσω και αλλα 240 για να μου το φτιάξουν επειδη ηταν ρουταρισμενο !

βρηκα την ακρη το κινητο θα το παρω πισω καινούργιο απλα για μενα ειναι η τελευταια συσκευη samsung που αγοραζω το Note ..

αγοραζω samsung εδω και 5 χρονια σερι αλλα μετα απο αυτο τελος !

δεν ανεχομαι τετοια συμπεριφορά ..ειδικα οταν μιλαμε για κινητα που κοστίζουν τοσο πολυ ...θα επρεπε να μας λενε και ευχαριστω και οχι να μας κοροϊδεύουν ετσι !

αφεντικο εχω ενα στην δουλεια ..μου φτανει δεν θα κανω και την samsung ..

αυτα ενημερωτικά τα λεω ..για οσους εχουν συσκευες samsung στα χερια τους ..

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Samsung Galaxy Gear 2 και θέλω να το πάω στο σέρβις της Samsung. Που απευθύνομαι ;
Εδώ είσαι http://www.smartec.gr/el/
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω ενα s5 που εμφανισε air bubbles το ειχα παει στην smartec και μου αρνηθηκαν την δωρεαν επισκευη . βρηκα εναν ευρωπαικο νομο στον οποιο δικαιουμε 2 χρονια εγγυηση . μηπως ξερει κανεις αν ισχυει ? η τσαμπα παιδευομαι? http://www.synigoroskatanaloti.gr/docs/law/eu/Dir-EK-1999-44.pdf
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω άμα πέσει ο κνοξ χάνεις την εγγύηση. Σου έβαλα ένα λινκ που υπάρχει εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412545

Link to comment
Share on other sites

για πειτε η δωστε λινκ πως να το κανουμε ξε-ρουτ ωστε να ξεπερασουμε το θεματακι αυτο?....δοκιμασα με KINGO unroot επιλογη αλλα εμεινε ρουταρισμενο
Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτο εδω : πρέπει να σας ενημερώσω πως μετά την οδηγία 1999/44/εκ του ευρωπαϊκού κοινοβουλίου και του συμβουλίου, της 25ης μαΐου 1999, σχετικά με ορισμένες πτυχές της πώλησης και των εγγυήσεων καταναλωτικών αγαθών η ελλάδα εναρμονίστηκε με τον ν. 3043/2002 (φεκ 192α/21/8/02).

 

σύμφωνα λοιπόν με το νόμο αυτό (και γενικότερα με την κοινοτική νομοθεσία) όποιο προϊόν διακινείται στην ελλάδα (και γενικότερα σε χώρα της εοκ) έχει τουλάχιστον δύο χρόνια εγγύηση.

 

παραθέτω τα σχετικά άρθρα:

 

άρθρο 554

 

παραγραφή

τα δικαιώματα του αγοραστή λόγω πραγματικού ελαττώματος ή έλλειψης συνομολογημένης ιδιότητας παραγράφονται μετά την πάροδο πέντε ετών για τα ακίνητα και δύο ετών για τα κινητά.

 

άρθρο 555

 

η παραγραφή αρχίζει από την παράδοση του πράγματος στον αγοραστή. το ίδιο ισχύει και αν ο αγοραστής ανακάλυψε το ελάττωμα ή την έλλειψη της ιδιότητας αργότερα.

αν ο αγοραστής ζήτησε να διεξαχθεί συντηρητική απόδειξη, η παραγραφή διακόπτεται έως το τέλος της διαδικασίας αυτής.

 

απαιτείστε λοιπόν αυτό που δικαιούστε.

 

 

να ενημερώσω επίσης και για το δικαίωμα αναιτιολόγητης υπαναχώρησης στο ελληνικό δίκαιο, δλδ για το διάστημα που μπορούμε να επιστρέφουμε ενε προιόν αν αλάξαμε γνώμη για την αγορά.

 

σύμφωνα με το ευρωπαϊκό δίκαιο (οδηγία 97/7/εκ άρθρο 6) ο καταναλωτής-χρήστης του διαδικτύου διαθέτει προθεσμία τουλάχιστον επτά ημερολογιακών ημερών για να υπαναχωρήσει, χωρίς καμία ποινή και χωρίς να αναφέρει αιτιολογία από την εξ αποστάσεως σύμβαση . η αντίστοιχη προθεσμία αναιτιολόγητης υπαναχώρησης στο ελληνικό δίκαιο ( άρθρο 4 παρ. 10 νόμος 2251/1994) είναι δέκα εργάσιμες. η προθεσμία εντός της οποίας μπορεί να ασκηθεί το δικαίωμα υπαναχώρησης αρχίζει να μετράται είτε από την ημέρα σύναψης της σύμβασης εξ αποστάσεως είτε από την ημέρα που ο καταναλωτής παρέλαβε τους συμβατικούς όρους και τις πληροφορίες.

 

υπάρχουν εξαιρέσεις ως προς το δικαίωμα της υπαναχώρησης;

 

το δικαίωμα υπαναχώρησης δεν εφαρμόζεται στις συμβάσεις των οποίων η εκτέλεση έχει ολοκληρωθεί πλήρως και από τα δύο μέρη με ρητή αίτηση του καταναλωτή προτού ασκήσει ο καταναλωτής το δικαίωμα υπαναχώρησης. δεν ασκείται σε χρηματοοικονομικές υπηρεσίες η τιμή των οποίων εξαρτάται από διακυμάνσεις της κεφαλαιαγοράς επί των οποίων ο προμηθευτής δεν έχει καμία επίδραση και μπορεί να επέλθουν κατά τη διάρκεια της προθεσμίας υπαναχώρησης π.χ. υπηρεσίες που αφορούν πράξεις συναλλάγματος, τίτλους της χρηματαγοράς, διαπραγματεύσιμους τίτλους, μερίδια οργανισμών συλλογικών επενδύσεων και άλλα. επίσης εξαιρούνται από την υπαναχώρηση ασφαλιστήρια συμβόλαια ταξιδιών και αποσκευών ή παρόμοια βραχυπρόθεσμα ασφαλιστήρια συμβόλαια με διάρκεια μικρότερη του ενός μηνός.

 

 

και http://matija.suklje.name/rooting-and-flashing-your-device-does-not-void-the-warranty-in-eu

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

βρηκα και αυτο στο xda παιδια http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2484240
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Εύγε στη Samsung Πάτρας! Το δίκο μου NOTE 3 αγοράστηκε μέσω Αγγλίας πριν 16 μήνες. Πριν 1 μήνα από βραχυκύκλωμα σε ενεργά ηχεία υπολογιστή και συγκεκριμένα σε επισκευή τού προενισχυτή ηχείων με συνδεμένο το τηλέφωνο και επιστρεφόμενο ρεύμα από προβληματικό πυκνωτή, κάηκε το ένα κανάλι ήχου στην έξοδο ακουστικών τού NOTE 3. KNOX "τρυπημένο" και χωρίς απόδειξη αγοράς και όμως αλλάχτηκε ΔΩΡΕΑΝ η motherboard με νέα σε ελάχιστες μέρες και μάλιστα έγινε εξαιρετική δουλειά από το service, με άψογη λειτουργία χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Μάλιστα μού είπαν αν θέλω να το πάρω πίσω και όταν έρθει η motherboard να το πάω εκ νέου να την αλλάξουν ώστε να μην το στερηθώ. Το άφησα εκεί και επισκευάστηκε σε λιγότερο από 3 εργάσιμες, πρακτικά. Ευτυχώς η εργοστασιακή εγγύηση παραμένει σε ισχύ μέχρι το Γενάρη του '16 :)
Ζωντανά με την εκπομπή "Γυρίζοντας με 78 στροφές" κάθε Δευτέρα και Πέμπτη 10-12 μ.μ. (ώρες Ελλάδος) από το www.radio-nostalgia.gr
Link to comment
Share on other sites

Εύγε στη Samsung Πάτρας! Το δίκο μου NOTE 3 αγοράστηκε μέσω Αγγλίας πριν 16 μήνες. Πριν 1 μήνα από βραχυκύκλωμα σε ενεργά ηχεία υπολογιστή και συγκεκριμένα σε επισκευή τού προενισχυτή ηχείων με συνδεμένο το τηλέφωνο και επιστρεφόμενο ρεύμα από προβληματικό πυκνωτή, κάηκε το ένα κανάλι ήχου στην έξοδο ακουστικών τού NOTE 3. KNOX "τρυπημένο" και χωρίς απόδειξη αγοράς και όμως αλλάχτηκε ΔΩΡΕΑΝ η motherboard με νέα σε ελάχιστες μέρες και μάλιστα έγινε εξαιρετική δουλειά από το service, με άψογη λειτουργία χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Μάλιστα μού είπαν αν θέλω να το πάρω πίσω και όταν έρθει η motherboard να το πάω εκ νέου να την αλλάξουν ώστε να μην το στερηθώ. Το άφησα εκεί και επισκευάστηκε σε λιγότερο από 3 εργάσιμες, πρακτικά. Ευτυχώς η εργοστασιακή εγγύηση παραμένει σε ισχύ μέχρι το Γενάρη του '16 :)

 

Να προσθέσω Δημήτρη ότι από την μέρα που το πήρες έχεις εκ νέου εγγύηση 2 ετών για την motherboard οπότε κράτα την αναφορά επισκευής για μελλοντική χρήση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...ξερει κανεις λεπτομερειες για irepair???

ειναι εξουσιοδοτημενο???

οσο ειχα iphone και το πηγαινα εκει τα παιδια φυσαγανε...πολυ καλοι..

το εχει παει καποιος??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...