Jump to content

Αντιπροσωπεία / Service Samsung


gdeme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως, για να αναφέρουμε και τις θετικές εμπειρίες, εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος και από το service στην Κυψέλη (Ευελπίδων). Νεαρά παιδιά, συνεννοήσιμα και -βασικό και αυτό- λογικές χρεώσεις. 15€ εκεί που άλλες αντιπροσωπείες σε άλλη περιοχή για το ίδιο πράγμα ζητάνε 30€.

Γιατί πρόβλημα τους χρειάστηκες;

Για ένα note 3 Neo που θέλω αντικατάσταση της υποδοχής sim/microsd που είναι με κόλληση στην κεντρική πλακέτα λες να τους εμπιστευτώ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 727
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και εν τελει ολη αυτη η ταλαιπωρια για το τιποτα...

 

με ενημερωσαν πως δεν μπορουν να κανουν κατι ουτε απο τα κεντρικα...

 

Και να απευθυνθω στην οποια επιχειρηση προστασιας καταναλωτη...Με τι αποδειξεις; Αν ηξερα οτι θα συνεβαινε κατι τετοιο θα τραβουσα 10.000 screenshot απο το κινητο...

 

Και αυτοι εχουν την συσκευη μου και μπορουν να βγαλουν απο μεσα οτι τους καπνισει... + Οτι με ειπαν απο τα κεντρικα οτι το χαρτι που ζηταω θα το λαβω αφου παραλαβω την συσκευη (πληρωσω με λιγα λογια το ποσο επισκευης)...

 

Πραγματικα εχω στεναχωρηθει τοσο πολυ με ολη αυτη την ταλαιπωρια...

 

Ειμαι 1 μηνα με μια προσωρινη συσκευη οτι να'ναι, χωρις ουσιαστικη απαντηση-λυση στο προβλημα μου και να ακουω και βερεσε οτι εχω κανει rooting και δεν ξερω και εγω τι αλλες ******ες και να μην με ακουει και κανεις εν τελει, απλα να μου διαβαζουν τα δικαιωματα μου οσο αναφορα την εγγυηση...

 

750 ευρω στα σκουπιδια και χωρις καν να εχω κανει κατι... Να το εριχνα και να εσπαγε η οθονη να το καταλαβω αλλα στο τελος θα νιωθω οτι ειμαι σχιζοφρενης και φανταστηκα οτι δεν πειραξα την συσκευη μου... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι πιο ακριβώς είναι το πρόβλημά σου αλλά αν έχεις δίκιο μήπως κάνοντας μια καταγγελία εδώ δικαιωθείς.

Γράψε και δώσε όσα στοιχεία έχεις.

https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/index.cfm?event=main.home.show&lng=EL

Είχα δικαιωθεί με ένα πρόβλημα που είχα με την εταιρεία Viva που έκανε μονομερής αυξήσεις 300% σε υπηρεσίες τηλεφωνίας και αρνιόταν να επιστρέψει προπληρωμένα

αχρησιμοποίητα τέλη.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα φτιάχνουν και.... Πλυντήρια χα χα χα :)

http://m.enikos.gr/el/international/418327,Anakaloyntai-28-ekat-plynthria-royxwn-ths-Samsung.html

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα φτιάχνουν και.... Πλυντήρια χα χα χα :)

http://m.enikos.gr/el/international/418327,Anakaloyntai-28-ekat-plynthria-royxwn-ths-Samsung.html

 

Σωστά. Το θέμα είναι ότι η samsung τουλάχιστον τα ανακαλεί και παραδέχεται σφάλματα και κατασκευαστικά λάθη. Άλλες εταιρείες τα σαπάκια που βγάζουν που είναι προβληματικά και επικίνδυνα, μούγκα στη στρούγκα.

 

:X

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος s7 edge με τα πολλα σπαω οθονη,απευθυνομαι σε μαγαζι της γειτονιας(smartcity.gr) για να μαθω τι και πως,μου λεει 315 (μου το αφηνει 300) παθαινω το πρωτο σοκ,ειχε και ενα παλιοτερο σημαδακι στο αλουμινιενιο περιβλημα και με την ευκαιρια ρωταω και γιαυτο και μου λεει εξτρα 130 ,με τα πολλα του λεω φταξε μονο οθονη δεν ειμαστε για παραπανω ,οκ μου λεει αστο και αυριο θα το εχεις,ενδιαμεσα με ενημερωνει πως υπαρχει ελλειψη απο οθονες και θα πρεπει να περιμενω ,τι να κανω υπομονη με τα πολλα περναει βδομαδα και τπτ ,πανω στα νευρα μου αρχιζω και περνω τηλ να βρω εγω οθονη ,πρωτο τηλ smartec ευτυχως για μενα ειχε και το παω εκει μιλαω με τον παιδι στην υποδοχη και μαθαινω εκτος απο την καλυτερη τιμη 285 πως το αλουμινιενο κομματι που ειχε σημαδι δεν ειναι εξτρα ανταλακτικο αλλα παει μαζι με την καινουργια οθονη !!!! Στο τσακ γλυτωσαμε το φαγωμα με τους πονηρους !!!

ψηφος εμπιστοσυνης απο εμενα στα παιδια και ελπιζω να μην τους ξαναχρειαστω

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα πριν 3 βδομαδες περιπου το S7 Edge, και δεν περασε ενας μηνας μου επεσε απο το χερι στο χαλι.. δεν εσπασε (δοξα το θεο) αλλα η οθονη τα επαιξε.. αναβοεσβηναν διαφορα χρωματα... (πρασινο κοκκινο μπλε.."RGB") και καηκαν καποια πιξελς.. το πηγα στην microtech

και μου ειπαν οτι η οθονη εσπασε και ζητανε 309.05€ , και ρωταω εγω τωρα.. εφοσον δεν εσπασε η οθονη η εγγυση ησχυει; αν οχι.. γιατι δεν το φτιαχνουν αφου βγηκε το πορτοκαλι "κλιψακι" απ την οθονη και δεν κανει επαφη.. εκτος απ αυτο.. πειτε οτι δινω τα λεφτα να το φτιαξουν, ποιος μου λεει εμενα οτι η οθονη που θα μου βαλουν ειναι καινουρια και οχι μεταχειρισμενη; , 2η ερωτηση.. μπορω να παρω την παλια μου οθονη οταν παρω την σκευση απ το service;

 

Κανω αυτες τις ερωτησεις.. γιατι ειμαι ασχετος κυριωλεκτικα και με αυτα που βλεπω να γραφουν εδω.. απ το μυαλο μου εχουν περασει τα παντα... Ευχαριστω για τν χρονο σας και συγνωμη αν εγινα κουραστηκος... :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πηρα το Samsung Galaxy J7 και ειχα κατι ερωτήματα που δεν μου απαντησαν στο τηλεφωνο από τα κεντρικα της Samsung .

Κλεισαμε ραντεβού κα σημερα "μπηκαν" στο τηλεφωνο μου με απομακρυσμενη βοηθεια (κατι σαν το Team Viewer) και μου ρυθμισαν το κινητο .

Απαραιτητη προυποθεση να υπαρχει Internet στον χωρο μου και η εγκατασταση από Play Store της εφαρμογης Smart Tutor.

 

Τηλεφωνο επικοινωνιας 2106897691

 

 

Μου εκανε πολύ καλη εντυπωση .

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια εχω παρομοιο προβλημα https://youtu.be/_JbgaYIfdZo το κινητο το εχω 40 μερες....αξιζει να το παω πισω???επισης γινεται να τους το στειλω ταχυδρομικά?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρομοιο προβλημα https://youtu.be/_JbgaYIfdZo το κινητο το εχω 40 μερες....αξιζει να το παω πισω???επισης γινεται να τους το στειλω ταχυδρομικά?ευχαριστω

Φυσικά και πρέπει να το πας πίσω, δεν πρόκειται για πρόβλημα λογισμικού που να διορθώνεται.

Καλό είναι να καλέσεις σε όποιο service είναι σχετικά πιο κοντά εκεί που μένεις, ώστε να ενημερωθείς και για το ποιος επωμίζεται τα έξοδα αποστολής.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω παιδια λεω να μη το στειλω...δε λεω απαραδεκτο αλλα διαβαζω διαφορα για το service και δε θελω νσμα μεινω κανα μηνα χωρις τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

Θα το στείλεις, απλώς επειδή η Samsung έχουν πολλούς "ειδικούς" στα σερβις της, θα ζητήσεις να το βγάλεις φωτογραφία πάνω στο ταμείο όταν το παραδώσεις στην ρεσεψιόν και θα πεις έχω και φωτογραφία για το τι παραδίδω και σε τι κατάσταση ώστε να είμαι καλυμμένος. Παγώνουν αλλά το δέχονται και είναι λίγο πιο προσεκτικοί.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δύο φορές που έχω πάει το κινητό στην σμαρτεκ στο παλατακι Χαϊδαρίου μια για την πλακέτα την οποία μ την άλλαξαν σε 3 εργάσιμες (μέσα στην εγγύηση φυσικά) και είμαι από το Καρπενήσι πέμπτη το είχα πάει και την τρίτη το είχα στα χέρια μου και την δεύτερη το πήγα την τριτη μέρα Χριστούγεννα και το πηρα στις 9 Ιανουαρίου γιατι μου έσπασε η οθόνη και μου είπαν 283.79€ δικαιολογημενα που άργησαν γιατί 7 μέρες αργια σαββατοκύριακα μέσα και Πρωτοχρονιά Θεοφανεια....Μου άλλαξαν οθόνη πλαίσιο κεντρικό κουμπί και το πίσω καπάκι χωρίς να τους το ζητήσω το οποίο δεν είχε ούτε μια γρατζουνια...Για μένα είναι μαγαζί εμπιστοσύνης και πολλά μπράβο τους διότι κάνουν εκπληκτική δουλειά και στο κινητό δεν φαίνεται αν έχει αλλάχτει κατι είναι καλύτερο και από καινούργιο.....Χίλια μπράβο τους και πάλι!
Link to comment
Share on other sites

Για επανακόλληση τζαμιού σε Galaxy S4 αναλαμβάνει η Smartec (εκτός εγγυησης); ή εχει την πολιτική να αντιμετωπιζει οθόνη και τζαμι σαν ένα; φουσκωσε η μπαταρια και επειδή το κινητό φοράει σκληρή θηκη, η πίεση απελευθερώθηκε προς το πάνω μερος, με αποτέλεσμα να αποκολληθει το τζάμι από την οθόνη σε μία περιοχη , χωρίς πάντως ρωγμή ή στραβωμα. Χρειαζεται μόνο μια αλλαγη μπαταριας και τοπική θερμανση του τζαμιου για να κολλήσει πάνω στην οθόνη.

 

Αν δεν αναλαμβανει η Smartec, ξερουμε κάποιον αξιοπιστο εντός Αττικης;

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Για επανακόλληση τζαμιού σε Galaxy S4 αναλαμβάνει η Smartec (εκτός εγγυησης); ή εχει την πολιτική να αντιμετωπιζει οθόνη και τζαμι σαν ένα; φουσκωσε η μπαταρια και επειδή το κινητό φοράει σκληρή θηκη, η πίεση απελευθερώθηκε προς το πάνω μερος, με αποτέλεσμα να αποκολληθει το τζάμι από την οθόνη σε μία περιοχη , χωρίς πάντως ρωγμή ή στραβωμα. Χρειαζεται μόνο μια αλλαγη μπαταριας και τοπική θερμανση του τζαμιου για να κολλήσει πάνω στην οθόνη.

 

Αν δεν αναλαμβανει η Smartec, ξερουμε κάποιον αξιοπιστο εντός Αττικης;

 

Η smartec το θεωρει ενα. Θα αλλαχτει ολο μαζι... ψαξε καποιον αλλον.

Link to comment
Share on other sites

Όπως το φαντάστηκα. Σ'ευχαριστώ. Εχουμε κανα σερβις εντός Αττικής λοιπόν; μόνο το τζάμι χρειάζεται λίγο πείραγμα.

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε συσκευη απο επιδοτηση στην vodafone στην αποδειξη δεν αναγραφεται το IMEI υπαρχει καποιο θεμα ή το βρισκουν απο το IMEI της συσκευης? η Smartec πχ εχει θεμα?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αν σε συσκευη απο επιδοτηση στην vodafone στην αποδειξη δεν αναγραφεται το IMEI υπαρχει καποιο θεμα ή το βρισκουν απο το IMEI της συσκευης? η Smartec πχ εχει θεμα?

 

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σου εχει τυχει αντιστοιχη περιπτωση? Σε περιπτωση service θα πρεπει πχ να περασω απο vodafone ή απευθειας smartec δεν θα υπαρχει θεμα?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σου εχει τυχει αντιστοιχη περιπτωση? Σε περιπτωση service θα πρεπει πχ να περασω απο vodafone ή απευθειας smartec δεν θα υπαρχει θεμα?

 

Η smartec βλεπει απο το ΙΜΕΙ ποτε εχει αγοραστει το κινητο και αν ειναι σε αυτα που καλυπτει η εγγυηση

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν σε συσκευη απο επιδοτηση στην vodafone στην αποδειξη δεν αναγραφεται το IMEI υπαρχει καποιο θεμα ή το βρισκουν απο το IMEI της συσκευης? η Smartec πχ εχει θεμα?

πιανουν την ημερομηνια παραγωγης.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα από kaizer store ενα s7 edge πριν ένα χρόνο και μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα στην οθόνη. Πρέπει να επικοινωνήσω και να το στείλω στο kaizer store ή να πάω κατευθείαν σε κάποιο εξουσιοδοτημένο service? και αν ισχύει το 2ο, έχετε να μου προτείνετε κάποιο στη Θεσσαλονίκη; ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Αγόρασα από kaizer store ενα s7 edge πριν ένα χρόνο και μου έχει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα στην οθόνη. Πρέπει να επικοινωνήσω και να το στείλω στο kaizer store ή να πάω κατευθείαν σε κάποιο εξουσιοδοτημένο service? και αν ισχύει το 2ο, έχετε να μου προτείνετε κάποιο στη Θεσσαλονίκη; ευχαριστώ.

ΠΑΣ κατευθείαν στο service με την απόδειξη αγοράς (πάντα) ;)

στο 1ο post βλέπεις τα service για Θεσσαλονίκη.....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...