Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμφανίζεται μόνο όταν έχεις ενεργοποιημενο το double tap to sleep/wake απο το μενού του κινητού.

Απενεργοποίησα το double tap αλλά ακόμα επιμένει.

 

Λογικα το προβλημα σου φιλε ειναι και σενα οταν το βαζεις στην τσεπη που πρεπει να ειναι θεμα πιεσης ,οχι θερμοκρασιας!

Η τσέπη το κάνει πολύ χειρότερο το πρόβλημα. Αλλά σήμερα είχα το νου μου και φρόντισα να μη το τοποθετώ στη τσέπη αλλά να το κρατάω προσεκτικά. Μόλις άρχισα να το χειρίζομαι κάτω από τον ήλιο άρχισε τα ίδια. Δοκίμασα να απενεργοποιήσω ακόμα και αισθητήρες φωτός κλπ αλλά τίποτα. Δε μπορώ να το πω μετά βεβαιότητας αλλά νιώθω ότι αρχίζει και ζεσταίνεται το κινητό και να καταναλώνει και μπαταρία.

 

Ακριβώς αυτό έχω πάθει κι εγώ. Είναι καθαρά multitouch πρόβλημα και κατά πάσα πιθανότητα hardware πρόβλημα. Έχω επικοινωνήσει μαζί τους και μου έστειλαν ένα "touch patch" (ουσιαστικά το factory image της 11S απ' ο,τι κατάλαβα) ο,τι και καλά θα μου επιλύσει το πρόβλημα. Προφανώς αυτό δεν έγινε. Περιμένω απάντησή τους. Τη συσκευή την έχω κάπου στο μήνα.

 

Επειδή τα ξέρω όλα αυτά με το support της OP δεν έχω μπλέξει ακόμα. Περιμένω να δω από τη κοινότητα τι θα γίνει πρώτα και μετά βλέπουμε.

Anyway, η δροσιά το κάνει να νιώθει καλύτερα πάντως (απίστευτο ότι μιλάω για κινητό) το επιβεβαίωσα και σήμερα, λίγο ψυγείο για ένα λεπτό και όλα καλά...μέχρι την επόμενη φορά που θα το δει ο ήλιος....στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το να βάζεις το κινητό (η οποιαδήποτε ηλεκτρονική συσκευή) στο ψυγείο είναι το χειρότερο που μπορείς να κάνεις. Η απότομη αλλαγή θερμοκρασίας δημιουργεί συμπύκνωση υδρατμών που μπορεί να σου δημιουργήσουν μεγαλύτερο πρόβλημα. Άσε που μπορεί τα αυτοκόλλητα που έχει μέσα για να εξασφαλίσουν στην εταιρία οτι δεν το έχεις βρέξει να δείξουν κάτι.

Αν θες σώνει και καλά να το κάνεις βάλτο σε μια πλαστική σακούλα και βγάλε όλο τον αέρα πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά στο cpu-z γράφει πως η μπαταρία είναι li-ion....κανονικά δεν θα έπρεπε να είναι li-po?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .... ως πρωην κατοχος nexus συσκευων πλην του 6 λογω ογκου ψηνομαι για την αγορα του opo...θελω μονο να κανω καποιες ερωτησεις...

αξιζει αυτην χρονικη περιοδο η αγορα του ;

επειδη τα εσπασαν με την cyanogen υπαρχει προβλημα ή δεν υπαρχει κανενα προβλημα ,ελεω devs

στο χερι ειναι παντοφλα;(το μεγαλυτερο κινητο που ειχα ηταν το htc one m8 αλλα επειδη ηταν στενο το εκρυβε ...αν ειναι σαν το iphone plus που το εχει φιλος μου ειναι αρκετα μεγαλο)

προβληματα που εχω διαβασει ισχυουν ,ειναι μεμονωμενα ή υπαρχει μεγαλο ρισκο...

περιμενω τις απαντησεις σας...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά με το touch έχω μεγάλο πρόβλημα, άνοιξα ticket μου έστειλαν 2 patch κανένα δεν διόρθωσε το πρόβλημα, μετά μου ζήτησαν να βγάλω φωτογραφίες το έκανα και τώρα συμπλήρωσα ένα χαρτί για την DHL και θα έρθει μες στη βδομάδα να το πάρει. Μου είπαν αν το ανοίξουν και δουν ότι έχει πέσει η έχει πάρει νερό, ή θα πληρώσω κόστος επισκευής ή τα μεταφορικά. Τώρα περιμένω μήνυμα τους από προχθές.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά με το touch έχω μεγάλο πρόβλημα, άνοιξα ticket μου έστειλαν 2 patch κανένα δεν διόρθωσε το πρόβλημα, μετά μου ζήτησαν να βγάλω φωτογραφίες το έκανα και τώρα συμπλήρωσα ένα χαρτί για την DHL και θα έρθει μες στη βδομάδα να το πάρει. Μου είπαν αν το ανοίξουν και δουν ότι έχει πέσει η έχει πάρει νερό, ή θα πληρώσω κόστος επισκευής ή τα μεταφορικά. Τώρα περιμένω μήνυμα τους από προχθές.

 

Στα καλα καθουμενα βγαζει προβληματα το touch ή οταν το βαζεις στην τσεπη ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά με το touch έχω μεγάλο πρόβλημα, άνοιξα ticket μου έστειλαν 2 patch κανένα δεν διόρθωσε το πρόβλημα, μετά μου ζήτησαν να βγάλω φωτογραφίες το έκανα και τώρα συμπλήρωσα ένα χαρτί για την DHL και θα έρθει μες στη βδομάδα να το πάρει. Μου είπαν αν το ανοίξουν και δουν ότι έχει πέσει η έχει πάρει νερό, ή θα πληρώσω κόστος επισκευής ή τα μεταφορικά. Τώρα περιμένω μήνυμα τους από προχθές.

 

 

Του πέρασες καμιά rom η είναι stock

Link to comment
Share on other sites

Του πέρασες καμιά rom η είναι stock

 

Όχι δεν πέρασα τίποτα απολύτος

 

Στα καλα καθουμενα βγαζει προβληματα το touch ή οταν το βαζεις στην τσεπη ?

 

Αρχικά άρχισε να έχω ghost touch μαζί με αυτό άρχισε να μην ανταποκρίνεται και καλά η οθόνη αν το χα στην τσέπη αυτό όμως διαρθρώθηκε με διάφορα που διάβασα στο forum, αλλά τα ghost touch όχι.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν σοβαρά την αγορά του αλλά με όλα τα προβλήματα που έχουν παρουσιαστεί θα ήταν λογική η αγορά του την συγκεκριμένη περίοδο;
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια σκέψη με σένα έχω και εγώ, συν του ότι είναι ενός έτους πια και είναι στα σκαρια το νέο.
iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια σκέψη με σένα έχω και εγώ, συν του ότι είναι ενός έτους πια και είναι στα σκαρια το νέο.

Η προσωπική μου άποψη είναι να μην πάρετε τώρα το oneplus one περιμένετε η το επόμενο ή πάρτε κάτι άλλο. Αυτή είναι η γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Νομίζω πως έχει ένα θέμα το opo με το YouTube. Εκτός ότι αργεί να ανοίξει ελάχιστα η εφαρμογή σε κάθε μα κάθε βίντεο σκαλωνει η εικόνα για λίγο στα πρώτα τρία δευτερόλεπτα. Να πω πως είναι στοκ με λολιποπ. Το χει παρατηρήσει κάνεις άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Νομίζω πως έχει ένα θέμα το opo με το YouTube. Εκτός ότι αργεί να ανοίξει ελάχιστα η εφαρμογή σε κάθε μα κάθε βίντεο σκαλωνει η εικόνα για λίγο στα πρώτα τρία δευτερόλεπτα. Να πω πως είναι στοκ με λολιποπ. Το χει παρατηρήσει κάνεις άλλος;

Δεν χρησιμοποιώ συχνά το youtube, αλλά μιας και το γράφεις, το δοκίμασα και όντως όταν αρχίζει ένα βίντεο, κάνει μία παύση 1-2 δευτερολέπτων και μετά κανονικά. Το δοκίμασα σε αρκετά βίντεο και σε όλα είχα αυτό το σταμάτημα των λίγων δευτερολέπτων. Η εφαρμογή, σε μένα, ανοίγει κανονικά, δεν παρατήρησα κάποια καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ συχνά το youtube, αλλά μιας και το γράφεις, το δοκίμασα και όντως όταν αρχίζει ένα βίντεο, κάνει μία παύση 1-2 δευτερολέπτων και μετά κανονικά. Το δοκίμασα σε αρκετά βίντεο και σε όλα είχα αυτό το σταμάτημα των λίγων δευτερολέπτων. Η εφαρμογή, σε μένα, ανοίγει κανονικά, δεν παρατήρησα κάποια καθυστέρηση.

Εδώ και δύο μήνες σε οοολα τα βίντεο που έχω δει το κάνει. Ο ήχος παίζει κανονικά μόνο η εικόνα παγώνει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στοκ κιτ κατ, καμιά καθυστέρηση στο άνοιγμα, ούτε στα βίντεο..αν και χρησιμοποιώ συνήθως το tubemate..
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβληματισμό, αν μπορείτε να βοηθήσετε.έχω ένα καμένο pixel άσπρο όπου στην αρχή δεν έδωσα σημασία γιατί με ένα δεν στο αλλάζουν.αργότερα είδα άλλο ένα πιο μικρό άσπρο και ένα κόκκινο.Όχι Πώς με ενοχλούν αλλά λες γιατί.Μετά την συνομιλία με το support μάλλον πάει πίσω.αξίζει να το στείλω. Η θα μου στείλουν άλλο με άλλα προβλήματα όπως ghost και άλλα. Κατά τα άλλα το κινητό τα σπάει ούτε κολλήματα ούτε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά με το touch έχω μεγάλο πρόβλημα, άνοιξα ticket μου έστειλαν 2 patch κανένα δεν διόρθωσε το πρόβλημα, μετά μου ζήτησαν να βγάλω φωτογραφίες το έκανα και τώρα συμπλήρωσα ένα χαρτί για την DHL και θα έρθει μες στη βδομάδα να το πάρει. Μου είπαν αν το ανοίξουν και δουν ότι έχει πέσει η έχει πάρει νερό, ή θα πληρώσω κόστος επισκευής ή τα μεταφορικά. Τώρα περιμένω μήνυμα τους από προχθές.

 

Θες να ενημερώσεις πότε άνοιξες ticket για το πρόβλημα; Γιατί εγώ έχω ανοίξει εδώ και μια εβδομάδα και πέρα από το υποτιθέμενο patch δεν έχουν ασχοληθεί άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα προβληματισμό, αν μπορείτε να βοηθήσετε.έχω ένα καμένο pixel άσπρο όπου στην αρχή δεν έδωσα σημασία γιατί με ένα δεν στο αλλάζουν.αργότερα είδα άλλο ένα πιο μικρό άσπρο και ένα κόκκινο.Όχι Πώς με ενοχλούν αλλά λες γιατί.Μετά την συνομιλία με το support μάλλον πάει πίσω.αξίζει να το στείλω. Η θα μου στείλουν άλλο με άλλα προβλήματα όπως ghost και άλλα. Κατά τα άλλα το κινητό τα σπάει ούτε κολλήματα ούτε τίποτα.

Μήπως είναι "κολλημένα" ? Κλείσε για 15-20 λεπτά το τηλέφωνο σου και μετά άνοιξε το πάλι μήπως και.... Επίσης δοκίμασε με καμία εφαρμογή από το play

Μπας και γλυτώσεις τα πηγαίνε-ελα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η λολιποπ από μπαταρία και θερμοκρασία της συσκευής δεν παλεύεται άλλο (και κάποια άλλα μικρο-bugs).... Έχει ακουσει-διαβασει κανείς αν θα υπάρξει σύντομα αναβάθμιση που να τα βελτιώνει?
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει προβλημα με το touch της οθονης, βγηκε η CM 12.1 nightly, με νεο firmware για την οθονη.

 

synaptics: Update firmware to 14001227
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει προβλημα με το touch της οθονης, βγηκε η CM 12.1 nightly, με νεο firmware για την οθονη.

 

πως παει έφτιαξε?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω. Δεν εχω προβλημα ωστε να την δοκιμασω. Στο forum της OnePlus, καποιοι λενε οτι οντως ειδαν διαφορα προς το καλυτερο.
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει προβλημα με το touch της οθονης, βγηκε η CM 12.1 nightly, με νεο firmware για την οθονη.

Πως το περνάμε στο κινητό αυτό, έχει κάπου οδηγίες.;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...