Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως αυτό που έχει γραφτεί ότι η άνοδος της θερμοκρασίας επηρεάζει το touch μου φαίνεται ολοένα και πιθανότερο. Άλλες φορές αντιδρά υπέροχα, άλλες λαγκάρει τρομερά, νομίζω όταν ζεσταίνεται.

 

Επίσης με τη λολιποπ δεν είμαι ευχαριστημένος στα θέματα ξεκλειδώματος οθόνης και ειδοποιήσεων. Γιατί να πρέπει να ανοίξω την οθόνη, μετά να την πάω προς τα κάτω και μετά να εμφανιστεί το μοτίβο κλειδώματος (3 βήματα); Γιατί να μην μπορώ να επιλέξω φωτεινότητα ειδοποιήσεων και πιο γρήγορη απάντηση (πάλι μπλέκεις με το ξεκλείδωμα);

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υποτίθεται ότι η οθόνη είναι έξτρα ανθεκτική για την αντιμετώπιση της ζέστης, μήπως το πρόβλημα να έρχεται από αλλού και επικεντρώνουμε την προσοχή μας στη θερμότητα ;
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι η οθόνη είναι έξτρα ανθεκτική για την αντιμετώπιση της ζέστης, μήπως το πρόβλημα να έρχεται από αλλού και επικεντρώνουμε την προσοχή μας στη θερμότητα ;

 

Εγω πιστεύω είναι θέμα πίεσης που δέχεται η οθόνη..

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η αναβαθμιση επισημα μεσω του κινητου. Την εκανα κανονικα, αλλα εχω προβλημα. Καταρχην ολα τα εικονειδια εφαρμογων κλπ εμφανισιακα, εχουν πισω απο το εικονιδιο ενα τετραγωνακι background, δεν ειναι δηλαδη διαφανο. Θυμιζει κολλημενα windows 98 ξερω γω αν καταλαβαινετε.

Επισης ανοιγω το μενου μηνυματων, κεντρικα τα βλεπει, αλλα οταν παταω σε καποιο για να το διαβασω βγαζει σφαλμα και κλεινει. Τελος δε μου ανοιγει το Play Store, το παταω και ανοιγει μια λευκη οθονη που δεν κανει τιποτα. Αυτα εχω εντοπισει ως τωρα, τι κανω?

 

edit: Το πρωτο διορθωθηκε αλλαζοντας το theme, στο google play μπηκε επισης, αλλα το προβλημα με τα sms παραμενει.

Edited by Anathering
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το flat material design που εχει γινει μοδα τωρα ειναι τραγικο παντου αλλα εξακολουθουν να μας το πασαρουν σαν κατι νεο και αναμεωμενο ενω γυρισαμε πισω στο 98. (το ιδιο ισχυει και στα windows 8 και 10)

 

Αυτο με τα SMS πρεπει να πας στις ρυθμισεις, διαχειριση εφαρμογων, να βρεις την εφαρμογη των SMS και να κανεις εκκαθαριση δεδομενων.

Αυτα ειναι συμπτωματα μεγαλης αναβαθμισης χωρις factory reset πραγμα που κατα τη γνωμη μου δε θα επρεπε να επιτρεπεται.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η αναβαθμιση επισημα μεσω του κινητου. Την εκανα κανονικα, αλλα εχω προβλημα. Καταρχην ολα τα εικονειδια εφαρμογων κλπ εμφανισιακα, εχουν πισω απο το εικονιδιο ενα τετραγωνακι background, δεν ειναι δηλαδη διαφανο. Θυμιζει κολλημενα windows 98 ξερω γω αν καταλαβαινετε.

Επισης ανοιγω το μενου μηνυματων, κεντρικα τα βλεπει, αλλα οταν παταω σε καποιο για να το διαβασω βγαζει σφαλμα και κλεινει. Τελος δε μου ανοιγει το Play Store, το παταω και ανοιγει μια λευκη οθονη που δεν κανει τιποτα. Αυτα εχω εντοπισει ως τωρα, τι κανω?

 

edit: Το πρωτο διορθωθηκε αλλαζοντας το theme, στο google play μπηκε επισης, αλλα το προβλημα με τα sms παραμενει.

 

Κανε εκκαθαριση δεδομενων τα μηνυματα απο τις ρυθμισεις-εφαρμογες και θα εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα! Επειδη το εψαξα το θεμα αν παρατηρησεις και εσυ στο δικο σου , θα το κανει οταν το βαλεις σε τσεπη παντελονιου για 15λεπτα+ δηλ να πιεστει για 15 τουλαχιστον... Ωστοσο με ενα reboot στρωνει το touch! Δεν ξερω πραγματικα αν ειναι θεμα software ή hardware αυτο αλλα πιστευω ειναι hardware. Παραθετω και ενα βιντεακι απο εναν αλλον χρηστη που εχει το ιδιο θεμα..

https://www.youtube.com/watch?v=S6drgJb6OFg&app=desktop

 

γνωρίζουμε πια εφαρμογή είναι αυτη που χρησιμοποιεί στο 3.50?

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζουμε πια εφαρμογή είναι αυτη που χρησιμοποιεί στο 3.50?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.dsandler.apps.markers

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετα την αναβάθμιση ,εκτός απο το θέμα με τα sms που διορθώθηκε με την εκκαθάριση, δεν εμφανίζονται εικονίδια (ρολόι, μπαταρία, wifi κλπ) στη γραμμή καταστασης. Ξέρετε πως διορθώνεται;
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ πολύ!!!Ευτυχώς δεν έχω κανένα πρόβλημα!!

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια, πως το τσεκαρεις δλδ? :rolleyes:

 

δείχνει στο βίντεο.....δεν έχω swipe issue

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια. Κανενα προβλημα κι εγω. :)

 

ευτυχώς!!!Λογικά είναι θέμα hardware κ σε όποια κομμάτια έχει παρουσιαστεί θα πρέπει να κάνει αντικατάσταση η εταιρεία

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ δεν βγάζω άκρη με το νέο interface της μπαταρίας; δεν μπορώ να καταλάβω τίποτα..

 

Εγω δεν μπορω να καταλαβω ποσες ωρες ειναι ανοιχτο το κινητο μετα την τελευταια φορτιση...

 

Επισης, ψαχνω να βρω πως κανει βιντεοκληση και δεν βρισκω κατι οπως στην 4.4.4 που ειχε αυτη την δυνατοτητα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλαβω ποσες ωρες ειναι ανοιχτο το κινητο μετα την τελευταια φορτιση...

 

Επισης, ψαχνω να βρω πως κανει βιντεοκληση και δεν βρισκω κατι οπως στην 4.4.4 που ειχε αυτη την δυνατοτητα...

 

Στη 'μπαταρία' έχει ένα chart. Εκεί λέει μέρα και ώρα που βγήκε απ την πρίζα και μετά προχωράει χρονικά ως το 'τώρα'. Δε στο λέει όπως παλιά, το βρίσκεις έμμεσα.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστεύω είναι θέμα πίεσης που δέχεται η οθόνη..

Και εγώ το ίδιο φίλε, ακόμα οι συγκυρίες με το software του λειτουργικού αλλά και του πληκτρολογίου, όλα αυτά μαζί έχουν αυτό ως αποτέλεσμα.Εντάξει σίγουρα η ζέστη είναι ο χειρότερος εχθρός του κινητού και αυτό μέσα στην τσέπη ως έξτρα, κινητό είναι δεν είναι τούβλο.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχετε προσέξει όταν είναι κλειστή η οθόνη, αν κουνήσεις το τηλέφωνο ανάβει μόνο η ένδειξη απ το ρολόι. Το θέμα είναι ότι δν το κάνει πάντα και δεν μπορώ να καταλάβω πότε το κάνει κ που είναι αυτή η ρύθμιση.Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχετε προσέξει όταν είναι κλειστή η οθόνη, αν κουνήσεις το τηλέφωνο ανάβει μόνο η ένδειξη απ το ρολόι. Το θέμα είναι ότι δν το κάνει πάντα και δεν μπορώ να καταλάβω πότε το κάνει κ που είναι αυτή η ρύθμιση.Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ευχαριστώ

 

Οθόνη και φωτισμός > οθόνη ambient :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση.

Έχω ρυθμίσει ένα προφίλ για όταν κοιμάμαι με κλειστό wi-fi, δίκτυο 2G, και αθόρυβο μόνο με δόνηση.

Όταν όμως επαναφέρω το κανονικό προφίλ όλα τα παραπάνω μένουν ως έχουν και δεν επανέρχονται στις ρυθμίσιες που έχει το κανονικό προφίλ. Πρέπει να τα ξαναρυθμίσω χειροκίνητα.

Κάνω κάτι λάθος?:wacko:

 

Κι άλλη μία..

Έχω ενεργοποιημένο τον συγχρονισμό με τον λογαριασμό μου google. Αυτό σημαίνει ότι κρατάει backup σε εφαρμογές, επαφές, φωτό κλπ? Ή πρέπει να κρατάω backup στον υπολογιστή?

Συγνώμη αν ρωτάω βλακείες αλλά είναι πρώτη φορά που κρατάω android συσκευή...

Είχα μάθει καμιά δεκαριά χρόνια με ios..

Edited by johnxt660x
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος κολλήματα με τα παιχνίδια της Zeptolab (αγορασμένες εκδόσεις) cut the rope, cut the rope time travel, pudding monsters κλπ; Έχω καμιά 300ρια εφαρμογές και οι μόνες που κολλάνε μετά απο λίγη ώρα χρήσης είναι αυτές. :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση.

Έχω ρυθμίσει ένα προφίλ για όταν κοιμάμαι με κλειστό wi-fi, δίκτυο 2G, και αθόρυβο μόνο με δόνηση.

Όταν όμως επαναφέρω το κανονικό προφίλ όλα τα παραπάνω μένουν ως έχουν και δεν επανέρχονται στις ρυθμίσιες που έχει το κανονικό προφίλ. Πρέπει να τα ξαναρυθμίσω χειροκίνητα.

Κάνω κάτι λάθος?:wacko:

 

Κι άλλη μία..

Έχω ενεργοποιημένο τον συγχρονισμό με τον λογαριασμό μου google. Αυτό σημαίνει ότι κρατάει backup σε εφαρμογές, επαφές, φωτό κλπ? Ή πρέπει να κρατάω backup στον υπολογιστή?

Συγνώμη αν ρωτάω βλακείες αλλά είναι πρώτη φορά που κρατάω android συσκευή...

Είχα μάθει καμιά δεκαριά χρόνια με ios..

Με τα προφίλ έχω και εγώ πρόβλημα, γι' αυτό και δεν τα χρησιμοποιώ. Έβαζα και εγώ το βράδυ το αθόρυβο και το πρωί που το επανέφερα στο προεπιλογή, εξακολουθούσε να συμπεριφέρεται η συσκευή όπως ήταν στο αθόρυβο.

 

Με τον συγχρονισμό, εννοείται πως έχεις ενεργοποιημένα τα «αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά». Σε περίπτωση που χρειαστεί να κάνεις εργοστασιακή επαναφορά, με το που θα βάλεις πάλι το gmail σου, θα έχεις αμέσως όλες τις επαφές σου. Εννοείται πως έχεις ρυθμίσει, οι επαφές σου να είναι αποθηκευμένες στον λογαριασμό σου google και όχι στη συσκευή. Με τις φωτογραφίες μπορείς να τις έχεις αποθηκευμένες και αυτές στον google+. Με το που βγάζεις μία φωτογραφία, αυτή θα αποθηκεύεται αμέσως (θα πρέπει να συνδεθεί στο internet το smartphone) στον google+ και εννοείται πως έπειτα από εργοστασιακή επαναφορά, θα τις έχεις και αυτές. Και οι εφαρμογές επανέρχονται με τον αυτόματο συγχρονισμό, μόνο που δεν κρατάει backup τις όποιες όποιες παραμετροποιήσεις έχεις κάνει σε κάποια εφαρμογή και θα πρέπει να κάνεις τις ρυθμίσεις σου πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο καιρό, σε αυτό εδώ το topic είχα αναφερθεί για κάποια κολλημένα pixel στην οθόνη, μετά από περίπου δύο εβδομάδες χρήσης.

Το έστειλα πίσω, το κοίταξαν και μου επέστρεψαν καινούργια συσκευή.

Κανένα πρόβλημα με την αποστολή και την παραλαβή, μέσω DHL, (μία μικρή καθυστέρηση μόνο κατά την αποστολή) και τα έξοδα φυσικά όλα από την oneplus.

Πολύ καλή λοιπόν η εξυπηρέτηση της εταιρίας, που δεν έχει σε τίποτα να ζηλέψει όσες είναι Ελλάδα.

Το θέμα είναι ότι έχω ξενερώσει με το κινητό. Το έχω ακόμα κλειστό και σκέφτομαι να το «σκοτώσω».

Αυτά για την ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...