Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κατανάλωση googleplay services ηταν μ.ο στο 11%,τώρα μόνταρα σύμφωνα με τον οδηγό και περιμένω να δώ αν όντως υπάρχει διαφορά,ο aosp browser δεν ειναι smooth οπως το S4 δοκιμάζω τώρα τον cm browser με πολύ καλές εντυπώσεις ως τώρα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η κατανάλωση googleplay services ηταν μ.ο στο 11%,τώρα μόνταρα σύμφωνα με τον οδηγό και περιμένω να δώ αν όντως υπάρχει διαφορά,ο aosp browser δεν ειναι smooth οπως το S4 δοκιμάζω τώρα τον cm browser με πολύ καλές εντυπώσεις ως τώρα

δεν τον εχω δοκιμασει ποτε, ειχα τον Dolphin ο οποιος εκανε την δουλεια του

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Το to2c δεν καλύπτει ανταλλακτικά στην εγγύηση.

 

Αυτό ρε παιδιά γιατί δε μου το χε πει κανείς; :O:worry:

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μερικες μερες χρησης του ΑΚ,δηλωνω πολυ ευχαριστημενος..ακομα και χθες που το ταραξα στο 3g,γυρισα σπιτι με 40%.τις υπολοιπες μερες λιγο πριν το φορτισω ειμαι στο 50%

 

και το κινητο εγινε σημαντικα πιο smooth

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη θελω να σημειωσω κατι επιλογες στο μενου του κινητου,που δεν ξερω ποια η χρηση τους.

Θα μπορουσα να τις παραθεσω εδω ή θα δημιουργισω προβλημα?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος οδηγος που το εκανες; εγινε reset στο τηλεφωνο; ευχαριστω

Στο πρώτο ποστ υπάρχουν οδηγοί.

Δεν διαγράφεται τίποτα με το ξεκλείδωμα .

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καποια στιγμη θελω να σημειωσω κατι επιλογες στο μενου του κινητου,που δεν ξερω ποια η χρηση τους.

Θα μπορουσα να τις παραθεσω εδω ή θα δημιουργισω προβλημα?

 

Φυσικά και μπορείς εδώ...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κ μένα σήμερα το κινητό !οθόνη μια χαρά κ δούλευαν όλα . το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν καθαρή εγκατάσταση της τελευταίας έκδοσης σύμφωνα με τον οδηγό. Μετά εχει στησιμο κ βλέπουμε
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν τελικά παίδες. Έκανα εγκατάσταση την 64άρα ρομ και είναι όλα καλά. Δουλεύει το home button και το κινητό εμφανίζει διαθέσιμα τα 64mb. :heat:

Subseven χίλια ευχαριστω! :up::dance::yahoo::w00t:

 

Τίποτα φιλαράκι. Μεγειά σου. Εμένα σήμερα το έστειλαν, με μεγάλη καθυστέρηση.

Πολύ πιθανόν να τα είχαν φλασάρει όλα λάθος και να τα ξαναπέρασαν δεύτερη φορά :lol:

Ericsson T65 > Siemens S65 > SE W550i > Iphone 3GS > HP Pre 3 > Galaxy S3 + Note 8 > OnePlus One
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εχω παραγκειλει και εγω ενα ouneplus one fron coolicool το κινητο το στειλανε με clobal post μεσω nederland το τηλεφωνω ειναι εδω και δυο μερες ελλαδα απο οτι βλεπω στο truking number μετα το εχασα δεν το βλεπω πουθενα γνωριζετε με ποια ετερεια θα το στειλουν ? και σε ποσες μερες θα το εχω στα χερια μου?RC410009699NL αυτο ειναι το νοθμερο αποστολης και το link που το βλεπω μπωρει καποιοσ να με βωηθησει?http://www.17track.net/IndexEn.html
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι,

 

Μετα απο 12 μέρες απο το to2c.com με EMS shipping επιτέλους το έχω στα χέρια μου.Υπέροχο φαίνεται.

-Καμία κιτρινίλα

-Έχουν κάνει λάθος και σε μένα και αντί για 64Gb δείχνει 12,οπότε το fixάρω αύριο.

-Το δεύτερο update δεν το έκανε,οπότε και αυτό θα με απασχολήσει για λίγο.

 

!!!!Θερμαίνεται πολύ γύρω απο την camera μετά απο μία ωρα χρήσης.Να ανησυχήσω? !!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το support έχω διαβάσει άσχημα λόγια και σε βαθμό να είναι προκλητικά αδιάφοροι έως και προσβλητικοί! Απαράδεκτα πράγματα. Και όντως το να ψάχνεις τρόπο για να τους δώσεις τα λεφτά σου είναι τραγελαφικό, αλλά ας όψεται η τιμή..
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

22.2€ για να έρθει η θήκη της Diztronic στην Ελλάδα εκ των οποίων τα 9.3€ είναι μεταφορικά. Ωραία φαίνεται η θήκη αλλά πολλά για απλή λαστιχένια θήκη.

 

Το Άμαζον από την μία άκρη πήγε στην άλλη, από εκεί που είχε δωρεάν μεταφορικά για ένα ποσό και πάνω ( αν θυμάμαι καλά 20 λίρες και πάνω) τώρα χρεώνει 7.35 λίρες για να στείλει μια θηκούλα.

 

Υπόψιν ακόμα δεν είναι διαθέσιμη αλλά μπορείτε να την παραγγείλετε.

 

Φωτό από το xda forum:

 

http://i.imgur.com/I3jEGT5.jpg

 

http://i.imgur.com/w79RJ7c.jpg

 

http://i.imgur.com/pfPJVxi.jpg

Edited by drade
Link to comment
Share on other sites

Αν είχα το μαύρο δεν θα του έβαζα τίποτα.

Σε τόσο μεγάλες οθόνες και βαριές συσκευές καμία θήκη δεν προσφέρει προστασία εκτός κάποιων τεράστιων που αποτελούνται απο 2 μέρη.

 

Ακόμα και με θήκη, αν πέσει θα κάνει ράγισμα στην οθόνη απο την ταλάντωση και πιθανότατα θα σταματήσει να δουλεύει το touch σε κάποιο σημείο της οθόνης.

 

Συνέβη στο Nexus 4 όταν το έριξε η κόρη μου.

 

Το σημαντικό ειναι να εχει καλό grip ώστε να μην γλιστράει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς εμπειρία από τέτοιου είδους αλουμινένια bumper (όχι απαραίτητα με το Oneplus);

 

Δεν θέλω να κρύψω το τηλέφωνο (όταν με το καλό το παραλάβω...), αλλά με φρικάρει το ενδεχόμενο πτώσης.

Από την άλλη η δυνατότητα αλλαγής πλάτης μειώνει το ρίσκο...

 

Είχα παλαιότερα στο iphone 5S και δε μπορώ να πω οτι ξετρελάθηκα. Το σίγουρο είναι οτι θα σε γλυτώσει απο περιμετρικές φθορές & γδαρσίματα που είναι και τα συνηθέστερα. Απο εκει και πέρα στο one+1 δεν θα βάλω γιατι αφενώς χαλάει το πολυ όμορφο σχήμα που έχει, αφέτερου δεν ταιριάζει με την υπέροχη πλάτη που έχει το μαυρο με την υφή "ελαφρόπετρας" :rolleyes:

 

Αυτη τη στιγμή εχω βάλει μια διάφανη πλάτη η οποία πάλι δε με ξετρελένει αλλα δυστυχώς ειναι απαραίτητη προκειμενου να προστατευτεί το τηλέφωνο. Κακά τα ψέμματα κανένα design δεν μπορεί να αναδειχθεί όταν το κινητό φοράει πλάτη, bumper, θήκη ή οτιδήποτε απο όλα αυτά. Απλά είναι αναγκαίο κακό...

Link to comment
Share on other sites

PS. Γνωριζει καποιος πως κανουμε συγχρονισμο επαφων με το hotmail (microsoft λογαριασμο)

 

υπαρχει βοηθεια για το συγκεκριμενο θεμα;;;;:worry:

Link to comment
Share on other sites

PS. Γνωριζει καποιος πως κανουμε συγχρονισμο επαφων με το hotmail (microsoft λογαριασμο)

 

υπαρχει βοηθεια για το συγκεκριμενο θεμα;;;;:worry:

 

Εκ πείρας, ο καλύτερος τρόπος περιγράφεται στο ακόλουθο link:

 

http://www.komodocontacts.com/page/how-to-setup-hotmail-on-android-phone

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου, γεια σας και απο μένα. Το κινητό το έχω στα χέρια μου 4 μέρες. Το πήρα απο to2c με SG post και μου ήρθε ακριβως σε 15 μέρες στη Θεσσαλονίκη απλως πήγα και το πήρα απο τη Μονάδα διαλογής και όχι απο το ταχυδρομείο γιατί θα αργούσε 2 μέρες να μου παραδοθεί. Πήρα το 64 λευκό με όλα τα δώρα και ροοταρισμενο. Αλλά δεν μου έκανε αναβάθμιση οποτε ακολούθησαν τους οδηγούς που δημοσιεύτηκαν απο τον efrai. Το κινητό είναι τέλειο μέχρι στιγμής δε έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα ηδη το χρησιμοποιώ ως κύριο τηλ. Κιτρινιλα κάτω δε έχει και στο δικο μου το αυτί το ακουστικό καλά ακούγεται. Στο κουτί που παρέλαβα γράφει οτι αυτή η παρτίδα φτιάχτηκε (μάλλον υποθέτω) 7-7-2014. Να σημειωσω οτι πήγα να πειραξω το .xml που δυναμώνει το ακουστικό και κόλλησε η εφαρμογή audio fx και δε μπορουσα να κάνω τίποτα στο κινητό. Οπότε ξαναπέρασαν την 25 αφού εκανα wipe data and wipe cache. Για μένα φαίνεται οκ το κινητό όπως αναφέρθηκε απο πολλους εδώ μέσα που με βοήθησαν πολύ με την εμπειρία τους πανω στο κινητό. Είναι ενα τίμιο κινητό για τα χαρακτηριστικά του και τη τιμή του.

Να σημειωσω ότι η διαφανής σιλικονατη θήκη που μου έκανε δώρο έχει κάτσει τέλεια στο κινητό.

Πολύ καλό σήμα wifi, πολύ γρήγορο 4g στη cosmote, τίμια κάμερα πολύ καλη προς άριστη για κινεζικό κινητό.

Αυτή είναι η δική μου εμπειρία μέχρι τώρα.

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι με τις επαφες μου....

Στα καλα καθουμενα δεν μου τις δειχνει,και οταν με καλουν φαινετε μονο το νουμερο που με παιρνει.

Καθε τοσο πρεπει να κανω εισαγωγη απο αποθ.χωρο για να τις ξαναπερναει?

Ή εχω κανει τπτ στις ρυθμισεις και ις εξαφανιζει?

 

Καποια στιγμη θα ζεψω και ολες τις αποριες μου με το μενου και τι κανει το καθε τι που δεν καταλαβαινω,και το τι πρεπει να ειναι κλικαρισμενο.

 

Βεβαια μ ετο screencast καλο θα ηταν καποιος που εχει ορεξη να μας δειξει (στους αρχαριους) τι κει το καθε τι και τι θα ηταν καλο να εχουμε,και εφοσον υπαρχει και η λειτουργεια του μικροφωνου σε αυτην την εφαρμογη,να μας το αναλυσει!!!

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...