Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπαρχει η μπαταρία του...!! Δε ξέρω αν το g2 έχει καλύτερη και δε με νοιάζει. Το κινητό τα σπάει. Είναι μεγαλο και θέλει συνήθεια, αλλά είναι χορταστικό σε όλα του! Σφαίρα ανοίγουν όλα, το ακουστικό εμένα μου φαίνεται Νορμάλ, η φωτογραφικη πολύ καλη (με όσα είχα διαβάσει είχα τρομάξει), το ηχείο ξεκουφαινει και η οθόνη πολύ καλη. Απλά είναι φοβερό κινητό...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. Πέθανε το Ν5 της γυναίκας πριν λίγο...

2. Πάντα ζήλευε το Μ8 (λόγω της φωτογραφικής με auto focus, κλπ)

3. Δίνω το Μ8 (για την ώρα)...

4. Έβαλα παραγγελία για Sandstone - 64GB (CyanogenMod) με free Official Protective Cover απο εδώ

5. Αναμονή 5 -7 μέρες :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει η μπαταρία του...!! Δε ξέρω αν το g2 έχει καλύτερη και δε με νοιάζει. Το κινητό τα σπάει. Είναι μεγαλο και θέλει συνήθεια, αλλά είναι χορταστικό σε όλα του! Σφαίρα ανοίγουν όλα, το ακουστικό εμένα μου φαίνεται Νορμάλ, η φωτογραφικη πολύ καλη (με όσα είχα διαβάσει είχα τρομάξει), το ηχείο ξεκουφαινει και η οθόνη πολύ καλη. Απλά είναι φοβερό κινητό...

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Να φανταστεις για χάρη του one+ έβαλα στην ακρη το g3 κ το s5 στην συζηγο

Link to comment
Share on other sites

Πως πέθανε ακριβώς;

Δεν ανάβει με τίποτα, δεν παίρνει ρεύμα μάλλον και κανένα ,combination πλήκτρων δεν υπακούει.

 

Το one θα έρθει με DHL :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει η μπαταρία του...!! Δε ξέρω αν το g2 έχει καλύτερη και δε με νοιάζει. Το κινητό τα σπάει. Είναι μεγαλο και θέλει συνήθεια, αλλά είναι χορταστικό σε όλα του! Σφαίρα ανοίγουν όλα, το ακουστικό εμένα μου φαίνεται Νορμάλ, η φωτογραφικη πολύ καλη (με όσα είχα διαβάσει είχα τρομάξει), το ηχείο ξεκουφαινει και η οθόνη πολύ καλη. Απλά είναι φοβερό κινητό...

 

 

Ακόμα δεν έχεις δει τίποτα.

Με συνδεδεμένο το pebble smart watch 24 ώρες το 24ωρο, πιάνω με άνεση τις 6,5 ώρες οθόνη με μικτή χρήση wifi 3G σε συνολικό χρόνο απο την φόρτιση 16 ώρες.

Υπερβολική χρήση να είσαι τόσες ώρες μπροστά σε μια μια μικρή οθόνη, ήθελα όμως να δώ μέχρι που θα φτάσει η μπαταρία.

Σίγουρα βγάζει με άνεση 2 μέρες εντατικής χρήσης.

Θεωρώ ότι αυτή την στιγμή εχει την καλύτερη αυτονομία.

 

Να λέμε και τα στραβά όμως. Η κιτρινίλα κάτω χαμηλά συνεχίζει να υπάρχει, απλά εχει εξασθενίσει και πρέπει να θες να την δεις. Διακρίνεται με τον φωτισμό της οθόνης χαμηλά και υπό γωνία.

 

Για μένα όπως είπα δεν υπάρχουν bugs. Βελτιώσεις στις ρυθμίσεις χρειάζονται απο την CM team.

 

Τις περισσότερες ώρες της μέρας το έχω χωρίς θήκη. Ειναι πανέμορφο.

Θέλει προσοχή όταν τα χέρια μας ειναι ξηρά γιατί τότε το λευκό τουλάχιστον γλιστράει.

Παρόλο που είμαι λάτρης του μετάλλου, μ ενα τέτοιο πλαστικό δεν έχω πρόβλημα. Αν δεν είχε το λεπτό ψευτονικελ θα ήταν τέλειο.

 

Πιστεύω λόγο σχεδόν καθαρού android θα κοντράρει και τις συσκευές με 805.

 

H κάμερα (με Google camera πάντα), ειναι μια χαρά όταν υπάρχει φως. Ακόμα και σε κλειστούς χώρους.

 

Πολλοί απο συνήθεια αρχίζουν τα πειράματα. Στην παρούσα φάση μόνο προβλήματα δημιουργούν οι customιες.

Μια βδομάδα με official kernel, δεν μου εχει κρασάρει καμία εφαρμογή.

Τι να πειραξεις αφού παει σφαίρα και με τόση ram δεν χρειάζεται να ασχολείσαι.

Βγαίνω με home button απο τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ συχνά. Το δουλεύω στιλ iPhone. Δεν αυξάνεται η κατανάλωση και η ταχύτητα γίνεται ακόμα πιο αστραπιαία.

Έχω ρυθμίσει το αριστερό capacity να ανοίγει τις recent apps και κάνω τις εναλλαγές απο εφαρμογή απο εκεί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχετε παρατηρήσει πουθενά ότι σκαλώνει; το σκρολινκ στο Facebook tapatalk, σε χάρτες igo; μετά από 2 μέρες χρήσης μπορώ να πω ότι το g2 μου ήταν έτη φωτός πιο γρήγορο. Απορώ που δεν γράφει κανείς τπτ. Ακόμα κ στη συνομιλία του messenger όταν πας να την κλείσεις κάνει ενα σκάλωμα μικρό. Να πω ότι έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση. Τώρα αμέσως έφυγα για aosp και Φράνκο. Έτσι κ δεν φτιάξουν αυτά γυρίζουμε πίσω.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχετε παρατηρήσει πουθενά ότι σκαλώνει; το σκρολινκ στο Facebook tapatalk, σε χάρτες igo; μετά από 2 μέρες χρήσης μπορώ να πω ότι το g2 μου ήταν έτη φωτός πιο γρήγορο. Απορώ που δεν γράφει κανείς τπτ. Ακόμα κ στη συνομιλία του messenger όταν πας να την κλείσεις κάνει ενα σκάλωμα μικρό. Να πω ότι έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση. Τώρα αμέσως έφυγα για aosp και Φράνκο. Έτσι κ δεν φτιάξουν αυτά γυρίζουμε πίσω.

 

Σε βλεπω να το ξεφορτωνεσαι σε μενα οπως το πας :P .Νταξει το Facebook δεν ειναι κριτηριο ρε συ ειναι χαλαρα η χειροτερη και πιο βαρια εφαρμογη.Ειδικα τωρα που κοψανε τα μηνυματα μεσω facebook και σε γυρνανε αναγκαστικα messenger κολαει συνεχεια.Στα υπολοιπα δε ξερω να σου πω.Μπαταρια οντως καλυτερη απο G2?Ακομα και απο G2 με 4.2.2?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχετε παρατηρήσει πουθενά ότι σκαλώνει; το σκρολινκ στο Facebook tapatalk, σε χάρτες igo; μετά από 2 μέρες χρήσης μπορώ να πω ότι το g2 μου ήταν έτη φωτός πιο γρήγορο. Απορώ που δεν γράφει κανείς τπτ. Ακόμα κ στη συνομιλία του messenger όταν πας να την κλείσεις κάνει ενα σκάλωμα μικρό. Να πω ότι έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση. Τώρα αμέσως έφυγα για aosp και Φράνκο. Έτσι κ δεν φτιάξουν αυτά γυρίζουμε πίσω.

 

 

Καμία σχέση.

Εχει φορτώσει το Facebook τις φωτο πριν κανεις scrolling;

Πρόσεξε γιατί το συγκρίνω σε scrolling με το iPhone 5s.

Άσε που ποτέ δεν είχε απόλυτα ομαλό scrolling η εφαρμογή του FB για android.

Όταν ειναι φορτωμένες κανονικά οι φωτο και βίντεο, δεν σκαλωνει πουθενά.

Συμβαίνει μόνο όταν βλέπεις "ροδακι" που σημαίνει ότι φορτώνει.

Στον messenger επειδή το ξαναγραψες έδωσα βάση. Ούτε κι εκεί παρατηρώ κάτι.

 

Εκτός του ότι ειναι ασήμαντα όλα αυτά, που θα μπορούσαν να οφείλονται όταν έχουμε σχεδόν καθαρό android?

Μόνο σε κάποιες λάθος ρυθμίσεις εκ μέρους του CM.

 

Σε τι μπορεί να ειναι πιο γρήγορο το G2? σε στοκ τουλάχιστον υστερεί ακόμα και συγκρινόμενο με το note 3.

 

Προσωπικά δεν πιστεύω ότι κανένας Franco η αυτοί που μαγειρεύουν rom ειναι καλύτεροι απο την ομάδα του CM.

Με Franco είχα παγωματα κρασαρισματα κλπ.

 

Να φτιάξω δηλαδή το FB που πιθανώς να παίζει κάτι με το cache και να έχω κρασαρισματα στον dialer?

 

http://viddy.it/Mbvstx

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει ας δοκιμάσει αυτή την camera app.

Όπου την έχω βάλει έπαιξε καλά.

A Better Camera.

A Better Camera Unlocked.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι μετα απο μια μιαμιση βδομαδα χρησης μπορω να πω οτι το τηλεφωνο δουλευει πολυ καλυτερα με art..

Με Dalvik στο 3ημερο ειχα 3-4 κρασαρισματακια σε εφαρμογές, πλεον κανενα.

Σημερα που επιστρέφω ρουταρω και δοκιμαζω mahdi :)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει ας δοκιμάσει αυτή την camera app.

Όπου την έχω βάλει έπαιξε καλά.

A Better Camera.

A Better Camera Unlocked.

 

 

Δείχνει αρκετά καλή. Μπορώ να πω απο τις καλύτερες του είδους.

Θέλει ψάξιμο γιατί παίρνει πολλές ρυθμίσεις. Αργεί λίγο ειδικά στο HDR.

Θα κάνω το απόγευμα μια σύγκριση με την google camera να δώ στην οθόνη του MacBook ποια δίνει το καλύτερο αποτέλεσμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να γραψω και εγω λιγα πραγματα - προσωπικη αποψη.

Η εγκατασταση της rom εγινε ''καθαρη''.

 

1) Το προβλημα με το wi fi που γραφω απο κατω, βλεπω δεν απαντησε κανεις. Δεν εχει κανεις προβλημα ? Χτυπατε ολοι σας 135αρια ?

Έχετε παρατηρήσει με το wi fi χαμηλή ταχύτητα σύνδεσης? Μέχρι 72 ή 75 mbps έχω δει.

Αλλά τηλέφωνα στα ίδια ρούτερ φτάνουν στα 135.

Κατεβάζω μεγάλα αρχεία ή κάνω update σε μεγάλες σε mb εφαρμογές στο play και δεν την παλεύω....

[ATTACH]48342[/ATTACH]

2) Κατεβαζω τον exdialer pro. Οταν υπαρχει αναπαντητη κληση με ρωταει παντα με ποια εφαρμογη θελω να δω την αναπαντητη, με την μαμισια εφαρμογη ή με τον exdialer ? παταω με τον exdialer --> επιλεγω το ''παντα'' και δεν θυματε ποτε την επιλογη. Εκανα τον exdialer εφαρμογη συστηματος αλλα τιποτα, παλι τα ιδια. Κατεβασα και το xmossedcall το ενεργοποιησα και παλι τιποτα.

Δοκιμασα και με την εφαρμογη pixelphone pro και κανει τα ιδια. Πρεπει καθε φορα να επιλεγω.

3) Igo, εχω την εκδοση 2.4 (9.6.29.379219) με skin doupas v6.4. Eδω τα πραγματα ειναι τραγικα. Βγαζει μαυρα σχηματα μπροστα απο τον κερσορα με αποτελεσμα να μην βλεπω το δρομο/πορεια. Εσβησα ~3gb map-poi απο αλλες χωρες και παλι τα ιδια, θα σβησω ~600mb απο αρχεια buildig και θα δοκιμασω παλι. Το ιδιο προγραμμα με ολα τα αρχεια μεσα παιζει απροβληματιστα σε mtk6582m με 720p οθονη. Sygic και viago (αγορασμενα) δεν τα δοκιμασα ακομα, το βασικο μου προγραμμα ειναι το igo.

4) Το μεγαφωνο αρκετες φορες κατι παθαινει και σταματαει να δουλευει σε εισερχομενες κλησεις-ειδοποιησεις. Με επανεκκινηση δουλευει οπως πρεπει. Οταν δουλευει, δεν μπορω να πω, ειναι δυνατο.

5) Στο bootαρισμα αργει να φορτωσει εφαρμογες, αυτο το καταλαβα γιατι εχω τεσσερα εικονιδια απο εφαρμογες στη status bar και αργουν πολυ να εμφανιστουν.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση. Λέτε για μια κιτρινιλα στο κάτω μέρος της οθόνης . έχει ακουστεί οτι φεύγει ; απο το είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

6 μερες στα ελτα το τηλ και δεν φαινετε ακομα θα σαλταρω ξερει καποιος κατι να ηρεμησω? RC410009699NL αυτο ειναι το trucking number ΟΤΑΝ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΣΤΑ ΕΛΤΑ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΝΑΩ ΕΤΣΙ NL410009699GR Η ΥΣΧΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ?
Link to comment
Share on other sites

6 μερες στα ελτα το τηλ και δεν φαινετε ακομα θα σαλταρω ξερει καποιος κατι να ηρεμησω? RC410009699NL αυτο ειναι το trucking number ΟΤΑΝ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΣΤΑ ΕΛΤΑ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΝΑΩ ΕΤΣΙ NL410009699GR Η ΥΣΧΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ?

 

ισχύει κανονικά το αρχικό. και εμένα έτσι μου έλεγε απο 01-08 ότι μπηκε ελλάδα και το παρέλαβα στις 8-08 με το ιδιο τρόπο. ολα θα πανε καλα.:happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

ισχύει κανονικά το αρχικό. και εμένα έτσι μου έλεγε απο 01-08 ότι μπηκε ελλάδα και το παρέλαβα στις 8-08 με το ιδιο τρόπο. ολα θα πανε καλα.:happy::happy:

 

χωρις να αλαξει κατι μια ενημερωση απλα σου ηρθε?

Link to comment
Share on other sites

δε νομίζω να καταφέρω να το κρατήσω αν έχει την κιτρινίλα που λένε όλοι... RMA και πίσω στη μάνα του...

 

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο στη συσκευή μου .

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο στη συσκευή μου .

 

Μακάρι να τύχω συσκευή σαν την δική σου τότε. Το έχω διαβάσει σε αρκετούς και δεδομένου του οτι πρέπει να το στείλεις Αγγλία κτλ. είναι λίγο ανησυχητικό.

to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

350 βγαίνει με paypal και απο εκεί για να έρθει Ελλάδα ακόμα 20-30 ευρώ.
to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν ξέρω πως αντέχετε αλλα δε νομίζω να καταφέρω να το κρατήσω αν έχει την κιτρινίλα που λένε όλοι... RMA και πίσω στη μάνα του...

 

Δε νομίζω να το δεχτούν πίσω λόγω της κιτρινιλας.

 

Επίσης δεν έχω καταλάβει αν πρέπει να το στείλεις πίσω Αγγλία πχ ή Κίνα αν χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να το δεχτούν πίσω λόγω της κιτρινιλας.

 

Επίσης δεν έχω καταλάβει αν πρέπει να το στείλεις πίσω Αγγλία πχ ή Κίνα αν χρειαστεί.

 

Αν κρίνω απο τα λεγόμενα του admin σε ένα thread το παίρνουν...

 

There's a 14 day no questions asked return. This hasn't been communicated enough, and the slow response time isn't helping the situation clear up either. People who don't enjoy the device can send it back for a refund. Please contact support first to get a RMA number.

 

Λογικά Αγγλία αφού απο εκεί το πήρα αλλα νομίζω οτι μπορείς να το στείλεις σε οποιαδήποτε χώρα απο αυτές που υποστηρίζουν.

to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

350 βγαίνει με paypal και απο εκεί για να έρθει Ελλάδα ακόμα 20-30 ευρώ.

 

Συγνώμη ρε παιδιά αλλά από τα 350$ πώς φτάνουμε ατα 350€; Εκτός και αν το σαιτ τους αφορά τιμές Αμερικής κ για Ευρώπη η αναλογία γίνεται 1:1

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Άλλη η κιτρινίλα που είχε παρουσιαστεί σε κάποιες συσκευές τις πρώτες μέρες της κυκλοφοριας του και άλλο αυτό που λέμε εμείς εδώ. Τότε κάποιοι είχαν έντονο πρόβλημα.

 

Αυτό που βλέπουμε ειναι στο κάτω μέρος της οθόνης πάνω ακριβώς απο τα capacity buttons και ειναι ένας τόνος πιο κιτρινοπο το λευκό της οθόνης.

Φαίνεται υπό γωνία σε ορισμένες εφαρμογές με λευκό background.

Σπάνια θα βρεις οθόνη με ομοιομορφία στο λευκό. Ακόμα και το iPhone 5s, iPad Air σε κάποιες πλευρές δείχνουν πιο κίτρινες.

 

[ATTACH]48376[/ATTACH]

 

Δεν βλέπω και πολλά για να είμαι ειλικρινής αλλα και αυτό να είναι αν δεν φύγει μετά απο λίγο καιρό (λένε οτι με φεύγει μόλις ζεσταθεί κτλ.) δεν θα το κρατήσω. Αρχές Σεπτέμβρη έτσι κ αλλιώς θα είμαι Αγγλία οπότε θα τους το αφήσω...! Ας έρθει μια με το καλό και βλέπουμε...

to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Απο Γερμανία και Γαλλία βγαίνει κάπου 40€ πιο φθηνά από Αγγλία. Απο Αμερική ακόμα περισσότερο...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...