Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Pik

Δημήτρη αν συνυπολογίσουμε το κόστος κτίσης, ναι είναι το καλύτερο αυτή την στιγμή.

 

Με κάθε αναβάθμιση θα γίνεται καλύτερο.

 

Στην χρήση που κάνω δεν μ έχει προβληματίσει πουθενά.

Έχω καθαρή συνομιλία ακόμα και όταν βρίσκομαι στους χώρους παραγωγής του εργοστασίου.

 

Άψογη συνεργασία με το Pebble και το car stereo.

 

Καλή κατασκευή, όμορφο, λεπτό για μένα που το έχω χωρίς θήκη.

 

Μπαταρία, ότι και να πω είναι λίγο.

Από το πρωί και είναι στο 59% (γιά 20' λεπτά ήταν στο φόρτιση του αυτοκινήτου όσο άκουγα μουσική και δοκίμαζα το GPS). Με το pebble μόνιμα συνδεδεμένο, όλα ανοικτά συνεχώς, 40% χρήση με data 3g.

 

Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι το πληκτρολόγιο της Google. Το λεξιλόγιο του είναι ανύπαρκτο. Της Apple είναι σκάλες ανώτερο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και τα 2 παίζουν ρόλο. Πρέπει να αλλάξει και τη χώρα του store και να μπει με VPN για Γερμανία.

 

Πως ακριβώς θα το κάνω ? Έχει κάπου οδηγίες ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι το πληκτρολόγιο της Google. Το λεξιλόγιο του είναι ανύπαρκτο. Της Apple είναι σκάλες ανώτερο.

 

Δε νομίζω να το χρησιμοποιεί κανένας... βάλε το swiftkey.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να το χρησιμοποιεί κανένας... βάλε το swiftkey.

 

Η το swype. Μιας και δε βλέπω να ανοίγονται νέα thread για το opo ας ρωτήσω κάτι. Η αυτονομία του σε σχέση με τα note 3 και LG G2 πως είναι?

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι βλέπω απο τα ποστ σας ειναι σίγουρα καλύτερη απο g2 με 4.4 κι απο note επομένως

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για οτιδήποτε έχει να κάνει με τα invitations, θα συζητάτε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397537

 

Στο παρόν θέμα ας επικεντρωθούμε στα της συσκευής και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι βλέπω απο τα ποστ σας ειναι σίγουρα καλύτερη απο g2 με 4.4 κι απο note επομένως

 

Βρε αυτό και εγώ το κατάλαβα. Απλά περιμένω από κάποιον που είχε κάποια από τις παραπάνω συσκευές να κάνει μια ευθεία αντιπαράθεση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!Το κινητό χθες βράδυ κόλλησε και το έκλεισα με το power button.Από τότε όταν το ανοίγω μου βγάζει βήματα για να το ξαναρυθμίσω...Χώρα που βρίσκομαι,ώρα ζητάει λογαριασμό cyanogen και στη συνέχεια κολλάει σε ένα σημείο γράφοντας "Finalizing setup" και εκεί μένει....:( Προς στιγμή έπαθα πανικό γιατί φοβήθηκα ότι θα χάσω ότι έχω μέσα..Ευτυχώς συνδέθηκε κανονικά με το pc και πέρασα τις φώτο....Κάποια ιδέα για το τι πρέπει να κάνω?????
Link to comment
Share on other sites

Και αυτο μπορείς να κάνεις. Έχεις επιλογές Σπύρο, don't panic :)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αργύρη ευχαριστώ πολύ!

Να μην την ξαναπεράσω όπως περιγράφεται εδώ?

nstructions:

 

First time flashing CyanogenMod 11S on your device, or coming from another ROM (e.g. ColorOS)?

WARNING: This procedure will factory reset your device! ACCOUNTS, applications, settings, etc will be lost!

DOWNLOAD the file cm-11.0-XNPH25R-bacon-signed-fastboot.zip to your PC from the links below

Reboot your device into Fastboot mode by holding PWR+VOL-UP

Connect your device via USB to your PC

Unpack the DOWNLOADED zip

Open a command prompt (Windows) or terminal (Linux/Mac) and perform the following fastboot commands:

fastboot flash modem NON-HLOS.bin

fastboot flash sbl1 sbl1.mbn

fastboot flash dbi sdi.mbn

fastboot flash aboot emmc_appsboot.mbn

fastboot flash rpm rpm.mbn

fastboot flash tz tz.mbn

fastboot flash LOGO logo.bin

fastboot update -w cm-11.0-XNPH25R-bacon-signed-fastboot.zip

 

Και τι θα χάσω σε αυτή την περίπτωση?

Και στις δύο περιπτώσεις!!

Ευχαριστώ πολύ Αργύρη!!

 

 

Εργοστασιακό Μαμίσιο θα γίνει και θα τα χάσεις όλα.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Η το swype. Μιας και δε βλέπω να ανοίγονται νέα thread για το opo ας ρωτήσω κάτι. Η αυτονομία του σε σχέση με τα note 3 και LG G2 πως είναι?

 

Ανωτερη απο το g2, εχω χτυπησει 7ωρα με το one plus

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να το χρησιμοποιεί κανένας... βάλε το swiftkey.

Το έβαλα από χθες. Πολύ καλύτερο σε όλα. Το μόνο που του λείπει είναι ρυθμίσεις για το ύψος του πληκτρολόγιου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μέσα στο Pictures έχω φτιάξει folders κι έχω ρίξει φωτογραφίες.

 

Οταν πάω να τις δω στο Συλλογή στην κατηγορία ΑΛΜΠΟΥΜ, τα δείχνει κανονικά τα folders αλλά οι φωτογραφίες μέσα είναι ΔΙΠΛΕΣ !!! Σε όλα τα folders !

 

Οταν πάω να τις δω στην κατηγορία ΣΤΙΓΜΕΣ που τις δείχνει ανα ημερομηνία π.χ. Ιούλιος 2014 , τότε τις δείχνει κανονικά μονές.

 

Εννοείται το τσέκαρα με τον ES File Explorer και οι φωτογραφίες είναι κανονικά μονές.

 

Μπαγκιές;

 

ολα στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα από χθες. Πολύ καλύτερο σε όλα. Το μόνο που του λείπει είναι ρυθμίσεις για το ύψος του πληκτρολόγιου.

Με πατημενο το πληκτρο που αλλαζει σε νουμερα βγαζει ενα μινι μενου επιλογων και εχει εκει resize.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

όλα οκ!

από data δεν χάθηκε τίποτα!

εφαρμογές περνάω ξανά!

ευχαριστώ πολύ!

Εργοστασιακό Μαμίσιο θα γίνει και θα τα χάσεις όλα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το έβαλα από χθες. Πολύ καλύτερο σε όλα. Το μόνο που του λείπει είναι ρυθμίσεις για το ύψος του πληκτρολόγιου.

 

Έχει ρυθμίσεις αλλαγής του μεγέθους (εμφανίζεται με παρατεταμένο πάτημα του πλήκτρου των ρυθμίσεων "123"). Αν το δουλέψεις, θα σου φανούν πολύ φτωχές οι προβλέψεις του iPhone σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει ρυθμίσεις αλλαγής του μεγέθους (εμφανίζεται με παρατεταμένο πάτημα του πλήκτρου των ρυθμίσεων "123"). Αν το δουλέψεις, θα σου φανούν πολύ φτωχές οι προβλέψεις του iPhone σου.

Ευχαριστώ το βρήκα. Τώρα είναι τέλειο.

Το πρώτο που θα βάλω στο iPhone με το ios 8. :D

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μέσα στο Pictures έχω φτιάξει folders κι έχω ρίξει φωτογραφίες.

 

Οταν πάω να τις δω στο Συλλογή στην κατηγορία ΑΛΜΠΟΥΜ, τα δείχνει κανονικά τα folders αλλά οι φωτογραφίες μέσα είναι ΔΙΠΛΕΣ !!! Σε όλα τα folders !

 

Οταν πάω να τις δω στην κατηγορία ΣΤΙΓΜΕΣ που τις δείχνει ανα ημερομηνία π.χ. Ιούλιος 2014 , τότε τις δείχνει κανονικά μονές.

 

Εννοείται το τσέκαρα με τον ES File Explorer και οι φωτογραφίες είναι κανονικά μονές.

 

Μπαγκιές;

 

ολα στοκ.

Έκανες update την εφαρμογή μέσω play store?Ηταν στα fixes το συγκεκριμένο

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ναι βέβαια έκανα update. Τίποτα. Ασε που φωτογραφίες του 2012 τις έβγαζε ότι είναι του 2014 επειδή καταλάβαινε την ημερομηνία αντιγραφής..... άλλα ντ' άλλων.

 

Εβαλα το quick pic και συνήλθαν όλα. Και εμφανησιακά και ημερολογιακά.

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται βγήκε update σήμερα για το One Plus One Toolkit 1.7.5,το οποίο κάνει efs back up στον υπολογιστη (μέγεθος 30mb το δικό μου) και έχει επιλογή για restore.

 

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/oneplus-one-toolkit-manudroid19-gui-t2807418

Link to comment
Share on other sites

Τρελή μπίζνα βλέπω έχουν ανοίξει με τα themes. Τα δίευρα και τα τρίευρα πάνε αέρα.....

 

Για δώστε κανά link να κατεβάσουμε κανα theme ;)

Link to comment
Share on other sites

37 ευρώ διαφορά το Γερμανικό Site με το Αγγλικό.

 

Γερμανικό: 299 euro

Αγγλικό: (269 λίρες) - 336 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...