Jump to content

OnePlus One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα καλά αλλα δυστηχώς δεν λύνουν το μεγαλύτερο προβλημα με τα Screen Touch issues.Ελπίζω τον Δεκέμβρη που η one θα διαθέσει την L για το One να δώσουν το Fix.

Ποιό είναι πάλι αυτό το πρόβλημα, το έχεις στο δικό σου?

Γιατί εγώ αυτό που βλέπω είναι υπερευαισθησία της οθόνης σε ενοχλητικό βαθμό.

 

Edit

Αυτή την μακακια εννοούν? Δεν μας ενδιαφέρει να μην το διορθώσουν.

 

Στο χωριό μου λένε καποιανού του χάριζαν ένα γάιδαρο και τον κοίταζε στα δόντια.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Και αυτό τι πρόβλημα σου έχει δημιουργήσει εσένα; Τι σε εμποδίζει να κάνεις;

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

 

Απο περιέργεια το έβαλα στο δικο μου[ATTACH]48413[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Και εδω το link για το ota update

https://www.androidfilehost.com/?fid=23610159112653774

περισσότερες πληροφορίες εδώ:http://www.androidpolice.com/2014/08/11/oneplus-one-july-ota-update-bringing-android-4-4-4-begins-rolling-out-to-devices/

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Ποιό είναι πάλι αυτό το πρόβλημα, το έχεις στο δικό σου?

Γιατί εγώ αυτό που βλέπω είναι υπερευαισθησία της οθόνης σε ενοχλητικό βαθμό.

 

Edit

Αυτή την μακακια εννοούν? Δεν μας ενδιαφέρει να μην το διορθώσουν.

 

Στο χωριό μου λένε καποιανού του χάριζαν ένα γάιδαρο και τον κοίταζε στα δόντια.

 

Και αυτό τι πρόβλημα σου έχει δημιουργήσει εσένα; Τι σε εμποδίζει να κάνεις;

 

 

Βάλτε το κινητό σε μια Βαση αυτοκινήτου και κατα την οδηγηση προσπαθηστε να γράψατε πχ ενα μηνυμα ή προσπαθήστε να χρησιμοποιήσετε τους χαρτες τις Google για Navi :D

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Και εδω το link για το ota update

https://www.androidfilehost.com/?fid=23610159112653774

περισσότερες πληροφορίες εδώ:http://www.androidpolice.com/2014/08/11/oneplus-one-july-ota-update-bringing-android-4-4-4-begins-rolling-out-to-devices/

 

Την πέρασες;

Link to comment
Share on other sites

Και εδω το link για το ota update

https://www.androidfilehost.com/?fid=23610159112653774

περισσότερες πληροφορίες εδώ:http://www.androidpolice.com/2014/08/11/oneplus-one-july-ota-update-bringing-android-4-4-4-begins-rolling-out-to-devices/

 

θα ερθει η αναβαθμιση σε ολους; ενοώ και σε αυτούς που εχουν κανει ροοτ;

Link to comment
Share on other sites

Μ@λακιες μια χαρά γρήγορα γράφω. Με το ζόρι να ανακαλύψουν προβλήματα. Στο αυτοκίνητο το βάζω πάντα σε βαση μέχρι και σε μήνυμα απαντάω όχι μόνο maps.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μ@λακιες μια χαρά γρήγορα γράφω. Με το ζόρι να ανακαλύψουν προβλήματα. Στο αυτοκίνητο το βάζω πάντα σε βαση μέχρι και σε μήνυμα απαντάω όχι μόνο maps.

 

Άντε ντε, με τρέλλανες με αυτό. Αφού δεν έχω πρόβλημα, τόσα ταξίδια χρησιμοποιώ το 1+1 στην βάση εδώ και βδομάδες. :)

 

Το update πάντως ήταν αναίμακτο, ευτυχώς, δεν έχασα τίποτα (βαριέμαι τη διαδικασία) και όλα λειτουργούν ΟΚ μέχρι στιγμής. Με τον καιρό θα δούμε περισσότερα. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ακούει σε 8 δάχτυλα επάνω σε ξύλινο τραπέζι.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδακια,παρακολουθω τα μηνυματα αλλα δεν εχω βγαλει ακρη για τα θεματα που με αφορουν.

1.Εχω τωρα ενα νοκια Ν8 με καμερα που ζηλευουν ακομα πολλα συγχρονα κινητα κατα τη γνωμη μ,καθαρα στο θεμα καμερας (φωτογραφιας) το oneplus ξερετε αν εχει καλυτερη η εστω ιδια???

2.Το oneplus δεν μπορουμε να το αφησουμε οπως ειναι με τη cm επανω κ να κανει μονο του update κλπ?θα παρουσιαζει αρκετα προβληματα σε εφαρμογες κ λειτουργιες? ρωταω επειδη βλεπω οτι ψαχνετε πολυ αλλες ρομ κανετε manual φλασαρισματα κλπ.

Σκεφτομαι να ειναι το πρωτο μ κινητο στυλ android,αλλα δε θελω να μπλεξω με τοσες επεξεργασιες/αλλαγες στο λειτουργικο.

Απο το Ν8 που εχω τωρα θα μ φανεται τεραστια η αλλαγη,δε νομιζω να θελω να αλλαξω ρομ αν δεν εχει κολληματα

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε σχέση με το n8 (χαράς το κουράγιο σου) θα σου φαίνεται ότι από πατίνι αγόρασες Porsche Cayman......οκ η κάμερα του ίσως να είναι λίγο πιο πίσω σε απόλυτη σύγκριση, αλλά σε όλα τα άλλα......Όπως σου έγραψα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το αρχείο για κάποιο λογο το κόβει κάπου στα 380mb και το toolkit v2 16mb έχει νεκρό link...τι σκ@τ@ να κάνω???θέλω να περνάνε με ΟΤΑ οι αναβαθμίσεις απλα και ομορφα .υπάρχει αναλυτικός οδηγός πουθενά??φοβάμαι μην κάνω και "τούβλο" το εργαλείο... Help..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωι έκανε και ενα έξτρα update γύρω στα 9mb

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το κιτρινιασμα στην οθόνη το έχει αντιμετωπίσει κάποιος ; είναι θέμα hardware η software ; είναι θέμα τύχης να σου τύχει ή είναι στάνταρ σε όλα τα μοντέλα ;
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά πιστεύω οτι το θέμα με το κιτρίνισμα της οθόνης υφίσταται και σαν hardware αλλα και ως calibration.

Απλά το εχουνε ξεχειλωσει λίγο οι χρήστες το θέμα. Πιθανόν αν δεν ήξερες για το πρόβλημα να μην το παρατηρουσες καν.

Σε λίγες μέρες παραλαμβάνω και το δικο μου απο Κίνα.

Για να δούμε.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και που έχω διαβάσει για τη κιτρινίλα στο δικό μου δε βλέπω τίποτα. Μπορεί και να φταίει το μάτι μου ή να είναι τόσο ανεπαίσθητο που να πρέπει να κάτσεις να το ψειρίσεις για να το δεις. Η' μπορεί να υπήρχε στα πρώτα κομμάτια και μετά να το περιόρισαν.

Με το update τι κάνουμε? Περιμένουμε το ΟΤΑ ή το φλασάρουμε μέσωTWRP; Και χρειάζεται full wipe ή απλά το περνάμε από πάνω? Ξέρει κανένας?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και που έχω διαβάσει για τη κιτρινίλα στο δικό μου δε βλέπω τίποτα. Μπορεί και να φταίει το μάτι μου ή να είναι τόσο ανεπαίσθητο που να πρέπει να κάτσεις να το ψειρίσεις για να το δεις. Η' μπορεί να υπήρχε στα πρώτα κομμάτια και μετά να το περιόρισαν.

Με το update τι κάνουμε? Περιμένουμε το ΟΤΑ ή το φλασάρουμε μέσωTWRP; Και χρειάζεται full wipe ή απλά το περνάμε από πάνω? Ξέρει κανένας?

Για όσους έχουν προβλημα με την εγκατάσταση μέσω adb:

Περνάει πάνω απο το προηγούμενο.

 

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/rom-stock-rooted-4-4-4-xnph30o-t2845100

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη απόγευμα (7 Αυγούστου) 20:00 παραγγελία από OnePlus shipping via mailbox.de

Δευτέρα (11 Αυγούστου) έφυγε από Αγγλιά.

Τρίτη (12 - σήμερα) παρέλαβε το mailbox.de

 

Δεν τους λες κι αργούς!

Μέχρι τώρα 303,00 το 64αρι!

Motorola Moto G

Stock 4.4.4

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή ενημέρωση σήμερα το πρωί μου έχασε το Back button. Δεν λείτουργεί το πίσω δηλαδή, ούτε σε on screen ούτε τα capacitive.

 

WTF? Any ideas?

Γιαυτό θα φλασαρω κατευθείαν όλη τη Ρομ αναβαθμισμένη γτ έχουν ακουστει πολλά με το update ;)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Thanks αργύρη,Τελικά flashαρα μεσω philz την stock prerooted(δείτε post by elthis),ολα ειναι οκ Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Το radio δεν φαίνεται να έχει αλλάξει,μπορούμε να τσεκαάρουμε αν εχει περαστει με το νεο b/l ?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Το radio δεν φαίνεται να έχει αλλάξει,μπορούμε να τσεκαάρουμε αν εχει περαστει με το νεο b/l ?

Κάτω απο τη Ρομ που κατέβασες είχε τα νεα radio. Τα φλασαρες;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus One

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...