Jump to content

LG L90 (D405N)


kassotis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια δεν ειχα ποτε lg. ειμαι αναμεσα σε αυτο και το sony m2 dual. με ενδιαφερει πολυ η μπαταρια,να βγαζει καλεσ φωτοσ,λιγο net,και παρα πολυ καλη αναπαραγωγη μουσικης απο ακουστικα.τα εχει αυτα το lg? καρτα μνημης?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια δεν ειχα ποτε lg. ειμαι αναμεσα σε αυτο και το sony m2 dual. με ενδιαφερει πολυ η μπαταρια,να βγαζει καλεσ φωτοσ,λιγο net,και παρα πολυ καλη αναπαραγωγη μουσικης απο ακουστικα.τα εχει αυτα το lg? καρτα μνημης?

 

Πίστεψέ με ήμουν και εγώ στο δίλημμα με την LG καθώς είχα δει τις άθλιες υλοποιήσεις της στα κινητά (l3,...) αλλά πλέον έχει ανέβει και θα ανέβει και άλλο στον τομέα των κινητών (ποιότητα, αναβαθμίσεις,..). Όσον αφορά το m2 είναι καινούργιο στην αγορά και δεν έχουν αναφερθεί ακόμα προβλήματα αλλά ως γνήσιο σονυ θα έχει τις παιδικές ασθένειες όπως όλα τα σονυ και αυτό το λέω από προσωπική άποψη. Επειδή είναι καινούργιο είναι και ακριβό ακόμα. Αφού σε ενδιαφέρει όμως η μπαταρία πας για το l90 που έχει και 2500mha η το g2 mini το οποίο δεν αξίζει τα χρήματα παραπάνω η με λιγότερα χρήματα στο l9 II αλλά με μικρότερη μπαταρία. Στην φωτογραφική τώρα νομίζω ότι το Sony θα τραβάει καλύτερες φωτογραφίες αλλά χωρίς να ξέρω με σιγουριά... Στην συσκευασία η αλήθεια είναι ότι τα ακουστικά των LG είναι άθλια σε ποιότητα ήχου (δεν έχει τις ψείρες που δίνουν όλοι). Κάρτα μνήμης παίρνουν και τα δύο... Το σονυ είναι δικαρτο που σίγουρα βολεύει περισσότερο αλλά γνώμη μου πήγαινε για το lg ως value for money καθώς είναι καινούργιο όπως το μ2 αλλά αρκετά φτηνότερο χωρίς να υστερεί σχεδόν πουθενά...

 

PS: σύγκριση:http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6100&idPhone2=6146

Επίσης γιατί το μ2 βγήκε τώρα και φοράει 4.3!! Όταν όλοι πλέων βάζουν 4.4 στα κινητά τους οποιασδήποτε κατηγορίας τιμών!

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Το κινητό το αγόρασα για την γυναίκα μου στην τιμή των 249 EUR από το ΠΛΑΙΣΙΟ και για την τιμή του θεωρώ ότι είναι μια χαρά κινητό. Είναι γρήγορο δεν κολλάει με μια καλή κάρτα 8gb που βάλαμε δεν παρουσιάζει παρά μόνον ένα πρόβλημα, όποιον browser και να χρησιμοποιήσεις (τον απλό, τον chrome ή και τον dolphin) δεν εστιάζει-προσαρμόζει αυτόματα τις ιστοσελίδες από ότι φαίνεται λείπει κάποιο Plugin που έχει σχέση με τον flash player- που δεν υπάρχει-και μόνον στην περίπτωση του dolphin σε βάζει να την κατεβάσεις χωρίς να διορθώνεται το πρόβλημα. Δεν ξέρω που να το αποδώσω. Εσείς έχετε κάποια ιδέα ή πρόταση ?
Link to comment
Share on other sites

Με κάποιο δικαστήριο έγινε αυτό δεν θυμάμαι καλά αλλά όλα τα ανροιντ σε όλα τα browsers πλέον δεν έχουν flash εκτός από τον ντολφιν... Δεν φταίει το κινητό για αυτό πάντως! Αυτό είναι το μόνο σίγουρο ....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Το κινητό το αγόρασα για την γυναίκα μου στην τιμή των 249 EUR από το ΠΛΑΙΣΙΟ και για την τιμή του θεωρώ ότι είναι μια χαρά κινητό. Είναι γρήγορο δεν κολλάει με μια καλή κάρτα 8gb που βάλαμε δεν παρουσιάζει παρά μόνον ένα πρόβλημα, όποιον browser και να χρησιμοποιήσεις (τον απλό, τον chrome ή και τον dolphin) δεν εστιάζει-προσαρμόζει αυτόματα τις ιστοσελίδες από ότι φαίνεται λείπει κάποιο Plugin που έχει σχέση με τον flash player- που δεν υπάρχει-και μόνον στην περίπτωση του dolphin σε βάζει να την κατεβάσεις χωρίς να διορθώνεται το πρόβλημα. Δεν ξέρω που να το αποδώσω. Εσείς έχετε κάποια ιδέα ή πρόταση ?

 

Νεώτερα πάνω στο θέμα δουλεύει με Dolphin,Dolphin Jet Pack και με εγκατάσταση flash player 11.1 όχι όμως από το Google Play, αλλά από εξωτερικό Link και φυσικά με την ρύθμιση για τις άγνωστες πηγές ενεργό.

Link to comment
Share on other sites

Το l9 ii νομίζω έχει ένα θέμα με τα μηνύματα.

 

Μετά από τόσες φορτίσεις η μπαταρία έχει στρώσει και χθες λίγο πριν το βάλω στην πρίζα πήγα να δω τα στατιστικά της μπαταρίας.

 

10 ώρες οθόνη! Με φωτεινότητα 50% και wifi πάντα ανοιχτό...

 

εικόνα

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

η κοπελια μου ψαχνει κινητο στα 180 ευρω περιπου πιστευετε αξιζει αυτο σε σχεση με το l9 2?

 

Η διαφορά πλέον είναι στα 10 ευρώ. Από μένα l90 μόνο και μόνο για την μπαταρία του :-)

Link to comment
Share on other sites

Για την δικαρτη εκδοση εχουμε τιποτα?

 

Η δικαρτη έκδοση δεν εισάγεται στην Ευρώπη αλλά μπορεί να εμφανιστεί κάποια στιγμή στο skroutz αλλα δεν θα καλύβεται με εγγύηση από την lg hellas (όπως στην περίπτωση του Samsung Galaxy Grand 2 Duos).

 

 

Για όποιον ενδιαφέρεται το κινητό έχει κανονικά nfc γιατί το gsmarena λέει ότι δεν έχει.

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το L90 D405n αλλά έχει το βιβλιαράκι οδηγιών στα Λιθουανικά! Έψαξα στο ιντερνετ να το βρω αλλά τίποτα. Ξέρεις κανένας από πού μπορώ να το κατεβάσω;

 

Εντάξει το βρήκα στο site της LG

Edited by Tol7

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα το L90 D405n αλλά έχει το βιβλιαράκι οδηγιών στα Λιθουανικά! Έψαξα στο ιντερνετ να το βρω αλλά τίποτα. Ξέρεις κανένας από πού μπορώ να το κατεβάσω;

 

Εντάξει το βρήκα στο site της LG

 

Καλορίζικο!

Από που και πόσο το πήρες αν επιτρέπεται? Γράψε και τις εντυπώσεις σου όταν μπορέσεις.

 

Επίσης έχω παρατηρήσει ότι το κινητό φορτίζει γρήγορα (λιγότερο από δυο ώρες) πράγμα που δεν συνέβαινε με το advance μου παρόλο το μεγάλο μέγεθος της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Από που και πόσο το πήρες αν επιτρέπεται? Γράψε και τις εντυπώσεις σου όταν μπορέσεις.

 

Επίσης έχω παρατηρήσει ότι το κινητό φορτίζει γρήγορα (λιγότερο από δυο ώρες) πράγμα που δεν συνέβαινε με το advance μου παρόλο το μεγάλο μέγεθος της μπαταρίας.

 

 

Και αν μπορεις ένα test στο gps σε ποσσα δευτερόλεπτα κλειδωνει και όχι τον αριθμο δορυφορων

Link to comment
Share on other sites

Και αν μπορεις ένα test στο gps σε ποσσα δευτερόλεπτα κλειδωνει και όχι τον αριθμο δορυφορων

 

Το test το έκανα μόλις τώρα. Λοιπόν όταν έχω το 3G ανοιχτό το gps κλειδώνει σε 3 sec ενώ όταν είναι κλειστό σε 5 sec κατά μέσο όρο μετρημένες με χρονόμετρο.

Link to comment
Share on other sites

Το test το έκανα μόλις τώρα. Λοιπόν όταν έχω το 3G ανοιχτό το gps κλειδώνει σε 3 sec ενώ όταν είναι κλειστό σε 5 sec κατά μέσο όρο μετρημένες με χρονόμετρο.

 

Sorry αν στην σπαω :lol: αλλα να σου πω μαλλον τους δορυφορους τους εχει cacharei μηπως μπορεις να κανεις ενα τεστακι αυριο σε αλλη περιοχη χωρις data ανοιχτα?

Αληθεια το τηλεφωνο εχει nfc? Στο γερμανικο αμαζον ολοι λενε δεν εχει στο πλαισιο ομως σημερα ειδα επιλογη για nfc

Link to comment
Share on other sites

Sorry αν στην σπαω :lol: αλλα να σου πω μαλλον τους δορυφορους τους εχει cacharei μηπως μπορεις να κανεις ενα τεστακι αυριο σε αλλη περιοχη χωρις data ανοιχτα?

Αληθεια το τηλεφωνο εχει nfc? Στο γερμανικο αμαζον ολοι λενε δεν εχει στο πλαισιο ομως σημερα ειδα επιλογη για nfc

 

Τις μετρήσεις τις έκανα έξω σε ανοιχτό χώρο και μου φαίνονται φυσιολογικές γιατί και στο s advance που τους ίδιους χρόνους έκανε να κλειδώσει (και τα δύο κινητά έχουν glonass:happy:) NFC έχει μόνο το μονοκαρτο.

Link to comment
Share on other sites

p_papadis καλημερα,

Έχεις "πάρει" την νεα αναβάθμιση (10Β)? Ξέρεις τι νέο έχει?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

p_papadis καλημερα,

Έχεις "πάρει" την νεα αναβάθμιση (10Β)? Ξέρεις τι νέο έχει?

 

Μέσο του κινητού μου λέει ότι δεν υπάρχει καμία νεότερη αναβάθμιση και στον υπολογιστή που το σύνδεσα μου λέει ότι διαθέτω το τελευταία έκδοση λογισμικού.

 

Δεύτερο τεστ που έκανα σήμερα σε διαφορετική περιοχή το gps με ανοικτά τα δεδομένα κλειδώνει και πάλι στα 3 sec αντίθετα με κλειστά τα δεδομένα αυτή την φορά κλείδωσε σε 8 sec.

Link to comment
Share on other sites

φιλαρα αν μπορεις να κανεις ενα μινι review..νομιζω οτι πρεπει να ναι καλο κινητο φοβαμαι για την οθονη ομως..
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι και γω να το παρω για τη γυναικα μου, σαν αντικατασταση του s3 mini που εχει..αλλα δε βλεπω να κινειται πολυ και τα reviews το ψιλοθαβουν..
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι και γω να το παρω για τη γυναικα μου, σαν αντικατασταση του s3 mini που εχει..αλλα δε βλεπω να κινειται πολυ και τα reviews το ψιλοθαβουν..

 

και εμενα για κοπελια προοριζοταν αλλα ολοι προτειναν το περυσινο l9ii, φαινεται το L90 ηταν η υποβαθμιση και οχι η αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα για κοπελια προοριζοταν αλλα ολοι προτειναν το περυσινο l9ii, φαινεται το L90 ηταν η υποβαθμιση και οχι η αναβαθμιση.

 

Για ποια υποβάθμιση μιλάτε? Επειδή χαμήλωσαν τα pixel? Το l90 σε σχέση με το l9 ii έχει τετραπύρινο επεξεργαστή, android 4.4 out of the box, gps με GLONASS και 2500 mha μπαταρία. Αυτό εσείς το θεωρήτε υποβάθμιση και προτείνεται να αγοράσει κάποιος το l9 ii που κυκλοφορεί εδω και 8 μήνες στην αγορά και η διαφορά στην τιμη τους είναι στα 20 ευρώ. Ορίστε και το link με τα χαρακτηριστικά

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Από που και πόσο το πήρες αν επιτρέπεται? Γράψε και τις εντυπώσεις σου όταν μπορέσεις.

 

Επίσης έχω παρατηρήσει ότι το κινητό φορτίζει γρήγορα (λιγότερο από δυο ώρες) πράγμα που δεν συνέβαινε με το advance μου παρόλο το μεγάλο μέγεθος της μπαταρίας.

 

178 ευρώ το πήρα από το Kaizer στην Ομόνοια. Μάλιστα όταν πήγα στο μαγαζί υπήρχε κόσμος που ρωτούσε γι' αυτο. Ακόμα δεν έχω καταφέρει να κοιτάξω τις δυνατότητές του γιατί δεν είχα πολύ χρόνο. Σίγουρα πάντως φορτίζει πάρα πολύ γρήγορα και η μπαταρία είναι πολύ καλή.

 

Έχω ένα θέμα όμως. Δεν ξέρω πως να το βάλω να διορθώνει τις λέξεις αυτόματα στα μηνύματα και το viber. Σε ένα φίλο μου, όταν γράφεις μια λέξη σου βγάζει προτάσεις για το πως πρέπει να είναι ή την προσθέσεις στο λεξικό του.

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...