Jump to content

LG L90 (D405N)


kassotis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ερώτημα δεν είναι πλέον η 4.4.4 αλλά αν LG θα κάνει το μεγάλο βήμα να δώσει στο L90 το Android L, όταν με το καλό βγει... :P
There are 10 kinds of people, those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ερώτημα δεν είναι πλέον η 4.4.4 αλλά αν LG θα κάνει το μεγάλο βήμα να δώσει στο L90 το Android L, όταν με το καλό βγει... :P

 

Κοίτα η LG είναι υποχρεωμένοι να δώσει στο L90 άλλη μια αναβάθμιση τουλάχιστον, και αυτή μάλλον θα είναι το Android L

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κάνει κανένας root;

 

Νομίζω όχι αλλά από ότι διάβασα στο xda έχει κάποιον counter το κινητό οπότε με root χάνεται η εγγύηση και δεν ξέρω αν μπορείς να ξαναπερασεις την εργοστασιακή ρom για να την ξανά κερδίσεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η συσκευη τα αξιζει τα λεφτα της?

Περα απο το λειτουργικο σε σχεση με το ativ s που εχω σε specs θα δω καποια διαφορα θετικη ή αρνητικη?

Στη καμερα για παραδειγμα, στη ληψη βιντεο κτλπ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγν την πηρα προσφατα τη συσκευη αλλα η αυτονομια χαλια. Μια μερα κραταει με μετρια χρηση. Ερχομενος απο iphone και windows phone Μπορω να πω ειναι οτι χειροτερο εχω συναντησει σε αυτονομια...
Link to comment
Share on other sites

Εγν την πηρα προσφατα τη συσκευη αλλα η αυτονομια χαλια. Μια μερα κραταει με μετρια χρηση. Ερχομενος απο iphone και windows phone Μπορω να πω ειναι οτι χειροτερο εχω συναντησει σε αυτονομια...

 

πολυ περίεργο μιας και όσοι πήραν τη συσκευή αυτο που εκθειάζουν σ αυτή ειναι η αυτονομία.

εμένα το l9ii με χειρότερη μπαταρία απο τη δική σου με βγάζει μιάμιση μέρα άνετα.

σίγουρα κάποια εφαρμογή στην κάνει τη ζημια

Link to comment
Share on other sites

Στάνταρ κάτι ύποπτο είναι, ψάξ' το λίγο.

Η αυτονομία του είναι "τέρας". Χαλαρά στα επίπεδα του G2.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα πριν 9 μερες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Φωτογραφικη,οθονη,ταχυτητα,design και βεβαια αυτονομια μπαταριας,αφου το λιγοτερο 1,5 μερα την βγαζει,ενω συνηθως κραταει 2.

Προτεινεται με χιλια.

Και επισης το ασπρο ειναι απο τις λιγες φορες που μ'αρεσει περισσοτερο απο το μαυρο.

Link to comment
Share on other sites

Εγν την πηρα προσφατα τη συσκευη αλλα η αυτονομια χαλια. Μια μερα κραταει με μετρια χρηση. Ερχομενος απο iphone και windows phone Μπορω να πω ειναι οτι χειροτερο εχω συναντησει σε αυτονομια...

 

Εμένα μου χρειάζεται φόρτιση η μπαταρία κάθε βράδυ εφόσον παίζω πολλές ώρες παιχνίδια, μιλήσω πάνω από ώρα και είμαι συνέχεια στο viber και στο facebook messenger. Και πάλι μένει ένα 15%

 

Γενικά η αυτονομία του είναι το ατού αυτού του μοντέλου

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το εν λόγο κινητό λίγο πριν το Πάσχα.

Δυστυχώς εκτός από την αυτονομία του που με βγάζει άνετα 2 μέρες και την τιμή αγοράς που είχε τότε και ήταν αρκετά καλή μόνο αρνητικά σχόλια και παρατηρήσεις έχω να κάνω για το εν λόγο κινητό.

 

 

Καταρχήν η πρώτη συσκευή που πήρα είχε πρόβλημα με το ηχείο, δεν άκουγα τον συνομιλητή και έπρεπε να χαμηλώσω/αυξήσω την ένταση για να έρθει στα κανονικά επίπεδα.

Αυτό συνέβαινε ακόμα και όταν είχα την ένταση στο τέρμα.

Δόθηκε αμέσως DOA και αντικαταστάθηκε με άλλη συσκευή (αυτή που έχω τώρα) η οποία όμως ψιλοκάνει και αυτή το ίδιο πράμα αλλά πολύ πολύ αραιά.

 

 

Δεν το έχω φορτώσει με τρελές εφαρμογές, καμμιά 15αριά χρησιμοποιώ.

Παρόλα αυτά η συσκευή έχει τρελό lag, δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος αλλά το «κόλλημα» που τρώει είναι εμφανές είτε όταν αλλάζω οθόνη, είτε όταν ενεργοποιώ κάποια εφαρμογή, παντού.

Έχω χρησιμοποιήσει το app2sd για να μεταφέρω στην κάρτα τις περισσότερες εξ αυτών και να είναι όσο το δυνατόν ελεύθερη η μνήμη του αλλά δεν είδα χαϊρη.

 

 

3-4 φορές έκλεισε και άνοιξε από μόνο του χωρίς να κάνω κάτι ή να τρέχει καμμιά περίεργη εφαρμογή.

 

 

Έχω ορίσει ένα εταιρικό email για να επικοινωνώ με τους συναδέρφους στην εταιρεία που εργάζομαι και δυστυχώς στα 3-4 email που λαμβάνω ένα θα το αλλάξει εντελώς η εφαρμογή (χρησιμοποιώ της LG) και θα τα κάνει ΟΛΑ να φαίνονται κινέζικα...

Παρόμοιο θέμα είχε και άλλος συνάδερφος με το LG G2 και αναγκάστηκε να το αλλάξει με άλλη μάρκα επειδή δεν έβγαζε άκρη.

 

 

Το χειρότερο όμως είναι ότι μου κόβει τις κλήσεις, δηλαδή είτε όταν με καλούν είτε όταν καλώ εγώ την στιγμή που μιλάω κόβετε η γραμμή.

Αυτό το κάνει αρκετά συχνά αλλά είναι με τις μέρες του, δηλαδή 1 μέρα θα το κάνει 3-4 φορές και μετά θα λειτουργεί κανονικά για 5-6 μέρες μέχρι να ξαναρχίσει πάλι.

 

 

Δεν ξέρω αν όλα αυτά που περιέγραψα το έχει και άλλος χρήστης, εμένα όμως με έχει ξενερώσει εντελώς...

Δεν ελπίζω σε τίποτα.

Δεν φοβάμε τίποτα.

Είμαι παντρεμένος.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω πόσο κρατάει η μπαταρία του γιατι είδα http://www.skroutz.gr/s/4706233/LG-L90-D405N-8GB.html το 4Η στο σκουτσ και αυτο σημαίνει ότι δεν βγαζει την μέρα .

 

 

ισχυει ή εχουν κανει λάθος ?

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό φιλε Earth, αν διαβάσεις και τα προηγούμενα σχόλια των κατόχων του L90 θα καταλάβεις οτι μιλάμε για πολύ καλή μπαταρία, σπάνια σε smartphones. Εχει 2540 mAH μπαταρία και εμένα μου κρατάει 2 μέρες σίγουρα με κανονική χρήση (ιντερνετ-τηλέφωνα-λίγα παιχνίδια). Οσον αφορά τον τομέα της μπαταρίας δε θα σε απαγοητεύσει.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα στον τομέα της αυτονομίας είναι από τα κορυφαία smartphone και μάλιστα σε αυτή την τιμή. Τώρα βέβαια για κάτι τρελά που διαβάζω 3 ή 4 μέρες μέρες δεν ισχύει εκτός κι αν δεν παίζεις παιχνίδια ή χρησιμοποιείς ελάχιστα το ιντερνετ.

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδία,

 

εχω και εγώ το συγκεκριμένο κινητο και ειμαι πολυ ευχαριστημένος .

Αυτο που με εκανε να σας ζητησω βοηθεια ειναι οτι εχει αγορασει 3 διαφορετικες θήκες απο το ebay και καμμία δεν κάνει για το κινητό μου, δεν χωράει στην θήκη καλά και δεν κουμπώνει!:mad:

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να βάλω και τα Link απο τις θήκες.

οι θήκες στο Ebay λενε ότι ειναι συμβατες με το L90 D405n και το D410(dual sim) έψαξα πάρα πολυ και δεν κατάφερα να βρω διαφορές στις διαστάσεις τους ειναι ίδια ακριβώς , αυτό που φαίνεται να αλλάζει ειναι οι γωνίες όπου έχουν περισσότερη καμπύλη στο D410.

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6100&idPhone2=6171

 

έχει πάθει κάποιος το ίδιο πρόβλημα? μπορείτε μήπως να μου δώσετε κάποιο link απο θήκη που έχετε πάρει και μπαίνει το κινητό σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Ενώ δίνουν ίδιες διαστάσεις και για τα 2 κινητά, στην πραγματικότητα διαφέρουν ελαφρώς.

Αυτή η θήκη στο δικό μου μονόκαρτο "έκατσε" κουτί:

http://www.ebay.com/itm/301213949426?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=600268330379&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 ημέρες είμαι και εγώ κάτοχος του εν λόγω κινητού.

 

Το κινητό είναι το απόλυτο vfm. Να σημειώσω ότι ως μέτρο σύγκρισης έχω το smart 3 της Vodafone.

 

Πολύ καλός επεξεργαστής με γρήγορη απόκριση στις εντολές . Αψογη για τα δικά μου μέτρα και απαιτήσεις η οθόνη. Smooth multitasking. Καλή κάμερα και φυσικά θα πρέπει τέλος να αναφέρω το υπέρτατο που δεν είναι άλλο από την αυτονομία. 1 1/5 ημέρα με Email, ιντερνετικη και οδηγική πλοήγηση.

 

Σημειώσεις με αρνητικό πρόσημο.

 

- Ενίοτε η μπαταρία παρουσιάζει υψηλή θερμοκρασία.

-Σήμα δικτύου ασθενές τουλάχιστον σε σχέση με το πρωτόγονο πλην τίμιο smart 3 μου.

-wifi επίσης ασθενές

 

Σε γενικές γραμμές ένα πολύ καλό κινητό σε πολύ καλή τιμή.

 

Υ. Γ Το θέμα με το σήμα δικτύου και wifi το έχει κανείς παρατηρήσει?

 

Υ. Γ Νο2 Μήπως πρέπει να επικοινωνήσω με το σέρβις της LG στην περίπτωση που μιλάμε για αστοχία υλικού?

Edited by Getapen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...