Jump to content

LG L90 (D405N)


kassotis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Αυτό σου το έκανε αμέσως μετά την αλλαγή; Η αλλαγή αυτή έγινε από εσένα ή από εξειδικευμένο τεχνικό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα φιλε μου. Αυτο εγινε μετα απο την αλλαγη. Την αλλαγη την εκανε γνωστος, στην γειτονια, που φτιαχνει (αλλαζει) οθονες.
Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις...την φτιάχνεις
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει να το ξαναδεί ο τεχνικός γιατί μπορεί να έχει πρόβλημα το ανταλλακτικό ή να έγινε κάποιο λάθος κατά την επισκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο ότι η καινούργια οθόνη σου καλύπτει τον proximity sensor.. Πήγαινε εκεί που το έφτιαξες να στην βαλουν σωστά την οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ευχαριστω για την βοηθεια.... Τελικα ευρεθει ο ενοχος. Η μαλ@κιασμενη η ζελατινα ειχε παρει αερα

στο συγκεκριμενο σημειο και το επιανε. Οποτε οταν αφαιρεθηκε, δουλεψε κανονικα.

Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις...την φτιάχνεις
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

κυριοι, χρειαζομαι τη βοηθεια σας..

 

εχω ενα σχεδον αχρησιμοποιητο l90 (D405N) το οποιο μετα απο κανα χρονο στο συρταρι, το φορτισα και πηγα να το δουλεψω, αλλα τιποτα...κολλαει στο lg logo

 

δοκιμασα να μπω στο recovery menu, τιποτα

δοκιμασα να μπω σε download mode, αλλα δυστυχως μπαινει μονο σε fastboot

 

εχω τα lg glash tools, εχω κατεβασει τη stock kdz αλλα δε με αφηνει να φλασαρω απο fastboot το laf.img η κανενα αλλο, ουτε να σβησω καποιο partition

 

ο,τι εντολη flashboot δωσω μου γυρναει "failed". τη συσκευη τη βλεπει, και εντολες του στυλ flashboot reboot κλπ δουλευουν. ο,τι ομως εχει να κανει με σβησιμο η φλασαρισμα τις απορριπτει..(remote: flash write failure)

 

απ'ο,τι διαβασα ισωςη lg εχει περιορισει τη λειτουργια του fastboot οποτε τι μπορω να κανω? πως μπορω να φλασαρω οτιδηποτε, με αλλο τροπο?

Edited by duende
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

20170826_102653.jpg

 

το ειχα στην ακρη ενα χρονο περιπου

το ανοιξα σημερα και μου κανει αυτο το κουλο ( και καλα οτι ειναι κλειστο το καλυμμα )

recovery mode δεν μπαινει

ξαναπερασα official rom με το LGMobile Support Tool αλλα τιποτα ξανα τα ιδια

αποσυνδεσα το βυσμα απο την αφή τιποτα ξανα τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια

Τι ακριβώς πρεπει να κανω για να μπει σε ΤWRP mode? Πρεπει να το εγκαταστησω ή υπαρχει από τη μανα του?

Το μενο που έχω κάνει μεχρι τωρα ειναι να το ρουτάρω. Εχει πανω τι kitkat 4.4.1.

Λεω να βαλω την CM13 - Αndroid6 , αλλά από ότι έχω ψάξει γίνετε μέσω ΤWRP. Οσο και να εχω ψάξει δεν τα έχω καταφέρει.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Για αυτούς που χρησιμοποιούν ακόμη το συγκεκριμένο μοντέλο

T.W.R.P_3.2.2-0_W7

"G.M.L."

Phone: LG Optimus L90 D405

Rom: ResurrectionRemix 5.8.5

Recovery: T.W.R.P. 3.2.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Μου δειχνει οτι υπαρχει αναβαθμηση λογισμικου , δειχνει οτι κατεβαινει αλλα στην εγκατασταση βγαζει error .

Υπαρχει κατι καλυτερο απο εκδοση 4.4.2?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...