Jump to content

WP 8.1 Developers Preview


x8052
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θελω να κανω 2 ερωτησεις σε εσας που εχετε περασει την 8.1...

 

Απο βιντεο και φωτογραφιες που βλεπω, αληθευει οτι στο notification center δεν εχει επιλογη για να βαλεις την Συνδεση Δεδομενων (τα γνωστα mb) διπλα σε wifi, bluetooth, κλπ;

 

Υπαρχει καποιος πιο γρηγορος τροπος να αλλαζω την φωτεινοτητα, με αυτο το update; Ή καμια εφαρμογη που να ξερετε οτι κανει αυτη τη δουλεια.. Απανταω και στην ερωτηση "γιατι δεν το βαζω στο αυτοματο", γιατι παντα ειναι δυο κλικ πιο κατω απο εκει που την θελω εγω για να βλεπω ανετα..

 

Και αν κατι απο αυτα εχει απαντηθει στις προηγουμενες σελιδες, ζητω συγνωμη, δεν προλαβαινω να τις διαβασω..

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω 2 ερωτησεις σε εσας που εχετε περασει την 8.1...

 

Απο βιντεο και φωτογραφιες που βλεπω, αληθευει οτι στο notification center δεν εχει επιλογη για να βαλεις την Συνδεση Δεδομενων (τα γνωστα mb) διπλα σε wifi, bluetooth, κλπ;

 

Υπαρχει καποιος πιο γρηγορος τροπος να αλλαζω την φωτεινοτητα, με αυτο το update; Ή καμια εφαρμογη που να ξερετε οτι κανει αυτη τη δουλεια.. Απανταω και στην ερωτηση "γιατι δεν το βαζω στο αυτοματο", γιατι παντα ειναι δυο κλικ πιο κατω απο εκει που την θελω εγω για να βλεπω ανετα..

 

Και αν κατι απο αυτα εχει απαντηθει στις προηγουμενες σελιδες, ζητω συγνωμη, δεν προλαβαινω να τις διαβασω..

 

Δεν υπαρχει επιλογη για data στο notif center (θα μπει στην επισημη)

Η φωτεινοτητα εχει επιλογη για γρηγορη αλλαγη στο notif center

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει επιλογη για data στο notif center (θα μπει στην επισημη)

Η φωτεινοτητα εχει επιλογη για γρηγορη αλλαγη στο notif center

 

Ωραια, ευχαριστω φιλε..

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να κατανοησω για πιο λογο απουσιαζει εστω και απο τη developer preview το data απο notif center και εχουν βαλει τη ''κοινη χρηση ιντερνετ'' που τη θεωρω το λιγοτερο τη πιο αχρηστη λειτουργεια στο κοσμο!
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να κατανοησω για πιο λογο απουσιαζει εστω και απο τη developer preview το data απο notif center και εχουν βαλει τη ''κοινη χρηση ιντερνετ'' που τη θεωρω το λιγοτερο τη πιο αχρηστη λειτουργεια στο κοσμο!

 

Το ξαναεγραψα αυτο ...

Απλα βλεπουν τα πραγματα απο ¨αμερικανικη" σκοπια που το data ειναι σχεδον αχρηστο ενω η κοινη χρηση ιντερνετ ειναι κατι που το χρησιμοποιουν καθε μερα ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κλείσει δεδομένα εγώ και 3 χρόνια σχεδόν.

500 mb συμβόλαιο

 

Είσαι από τους τυχερούς αλλά δεν είναι το θέμα μόνο τα δεδομένα αλλά και η επιλογή μέγιστης ταχύτητας δικτύου που βρίσκεται στο ίδιο σημείο των ρυθμίσεων. Σε περιοχές όπου το 3g είναι αδύναμο, και δεν είναι και λίγες αυτές ακόμα και σήμερα στην Ελλάδα, με το 2g κάνεις σημαντική οικονομία μπαταρίας.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω παρατηρήσει ότι όταν είμαι στο σπίτι και έχω ξεχάσει να κλείσω τα δεδομένα, αλλά παράλληλα το wifi είναι ανοιχτό και συνδεδεμένο, και πάω να ανοίξω κάποια σελίδα στο internet βλέπω ότι φορτώνει με τα δεδομένα της κινητής και όχι μέσω wifi. Αυτός ίσως να γίνεται όταν το σήμα κινητής είναι ισχυρότερο. Από εκεί και έπειτα το έχω πει και θα το ξαναπώ ότι η ακτινοβολία που εκπέμπει το 3G/4G δεν συγκρίνεται με αυτή του wifi.

Από όπου και να το πιάσεις προσωπικά θεωρώ απαραίτητο να υπάρχει συντόμευση και για τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα κουβαλάνε και από ένα power bank μαζί τους για να μην μένουν από μπαταρία!

 

Εγώ δεν έχω κλείσει δεδομένα εγώ και 3 χρόνια σχεδόν.

500 mb συμβόλαιο

 

Kαι εγω με το ιδιο συμβολαιο δεν τα κλεινω ποτε και μου φτανουν ...

Και συνηθως με βγαζει ολη μερα απο μπαταρια ...

 

Αυτο βεβαια δεν αλλαζει την αποψη οτι η ρυθμιση data πρεπει να μπει (και μαλλον θα ειναι στην επισημη)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν απενεργοποιώ τα δεδομένα ποτέ, αλλά σίγουρα είναι απαραίτητη η συντόμευση στο κέντρο ειδοποιήσεων.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχετε θέμα με τις αγορές στο Store; Πάω να αγοράσω δύο εφαρμογές και σε καμία από αυτές δεν εμφανίζεται η επιλογή της vodafone, με την οποία έκανα αγορές με τα WP8. Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα; :worry:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς Vodafone??? Κάτι μπερδεύεις γτ στα WP δεν γίνονται αγορές με την κάρτα κινητής τηλεφωνίας...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς Vodafone??? Κάτι μπερδεύεις γτ στα WP δεν γίνονται αγορές με την κάρτα κινητής τηλεφωνίας...

 

 

Με Vodafone γίνονται κι εμείς οι υπόλοιποι ζηλεύουμε

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με Vodafone γίνονται κι εμείς οι υπόλοιποι ζηλεύουμε

 

Έχω συνδέσει την PayPal μου και δεν ζηλεύω καθόλου, αλλα μου κάνει εντύπωση γιατι στο Symbian μπορούσε να αγοράσει κανεις με όλες τις εταιρείες...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το είχα ξεχάσει αυτό ότι με vodafone γινεται...

 

Και εγώ έχω συνδέσει την προπληρωμένη οπότε δεν με πείραξε, αλλά νομίζω θα πρέπει να υπάρχει... Υπάρχουν και άτομα που δεν έχουν κάποια κάρτα/paypal που θα θέλουν να αγοράσουν εφαρμογές...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς Vodafone??? Κάτι μπερδεύεις γτ στα WP δεν γίνονται αγορές με την κάρτα κινητής τηλεφωνίας...

 

Ό,τι εφαρμογή έχω αγοράσει στα WP, την έχω αγοράσει μέσω του Vodafone αριθμού μου. Και εδώ και τρεις μέρες που προσπαθώ να αγοράσω κάποιες εφαρμογές, δεν εμφανίζεται η επιλογή για να χρησιμοποιήσω το υπόλοιπό μου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε τρόπο αγοράς.

 

Όπως να πάρω κάρτα από τράπεζα, να τη σύνδεση με το λογαριασμό μου και να χάνω και την προμήθεια κάθε φορά; Ούτε καν. Αν επαναφέρουν τον παραπάνω τρόπο, έχει καλώς. Αν όχι, περισσότερα χάνουν οι developers, παρά εγώ.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα μια δοκιμή, πήγα να αγοράσω μια εφαρμογή. Έχω συνδεδεμένο paypal, αλλά μόλις πάτησα αλλαγή μεθόδου πληρωμής, μου εμφάνισε τη Vodafone. Lumia 925 με WP 8.1

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα μια δοκιμή, πήγα να αγοράσω μια εφαρμογή. Έχω συνδεδεμένο paypal, αλλά μόλις πάτησα αλλαγή μεθόδου πληρωμής, μου εμφάνισε τη Vodafone. Lumia 925 με WP 8.1

 

:blink: Έχω δοκιμάσει restarts, κλείσιμο/άνοιγμα δεδομένων, 2g/3g, τίποτα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Όπως να πάρω κάρτα από τράπεζα, να τη σύνδεση με το λογαριασμό μου και να χάνω και την προμήθεια κάθε φορά; Ούτε καν. Αν επαναφέρουν τον παραπάνω τρόπο, έχει καλώς. Αν όχι, περισσότερα χάνουν οι developers, παρά εγώ.

 

Μόλις έκανα μια δοκιμή, πήγα να αγοράσω μια εφαρμογή. Έχω συνδεδεμένο paypal, αλλά μόλις πάτησα αλλαγή μεθόδου πληρωμής, μου εμφάνισε τη Vodafone. Lumia 925 με WP 8.1

 

:blink: Έχω δοκιμάσει restarts, κλείσιμο/άνοιγμα δεδομένων, 2g/3g, τίποτα.

Μια χαρα δουλευει η Βοντα και σε μενα εδω και πολυ καιρο. Μηπως εχει καποιο θεμα (οικονομικο) ο λογ/σμος της Βοντα ?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δουλευει η Βοντα και σε μενα εδω και πολυ καιρο. Μηπως εχει καποιο θεμα (οικονομικο) ο λογ/σμος της Βοντα ?

 

8 ευρώ και κάτι cents έχει. Μας δουλεύει μου φαίνεται η Voda...

 

Edit: Και ξαναδοκίμασα πριν γράψω αυτό το post, αλλά καμία αλλαγή.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

8 ευρώ και κάτι cents έχει. Μας δουλεύει μου φαίνεται η Voda...

 

Edit: Και ξαναδοκίμασα πριν γράψω αυτό το post, αλλά καμία αλλαγή.

 

Μήπως δεν έχεις Ελληνικό region; Επίσης πρέπει να έχεις ενεργοποιημένα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...