Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάπου διάβασα (μαλλον εδω στο φορουμ) ότι στην νέα αναβάθμιση που θα δώσουν 5.1.1 ή 5.0.1. Δεν θυμάμαι πώς την λένε ακριβώς , διορθώνουν την 5 σε πολλά πράγματα. .ένα από αυτό είναι ότι επανέρχεται η αθόρυβη λειτουργία που δεν υπάρχει.

 

Την οποία θα έχει μόνο το s6 και εμείς θα την πάρουμε του Αγίου μηνά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παιδιά έχετε παρατηρήσει καθυστέρηση στην σύνδεση wifi με lollipop? Πρώτα μου βγάζει τα διαθέσιμα δίκτυα και μετά συνδέεται στο δικό μου.

 

Αυτό μου το κάνει και μένα σε 4.4.2 (NeatROM). Κάποιο bug είναι γιατί το Νοτε2 που επίσης έχω...δεν έχει κάποιο τέτοιο θέμα (στις ίδιες ρυθμίσεις/δίκτυο κτλ).

Link to comment
Share on other sites

Την οποία θα έχει μόνο το s6 και εμείς θα την πάρουμε του Αγίου μηνά

Το s6 έχει μέλλον για να βγει..θεωρώ ότι θα πάρετε και την νεα αναβάθμιση αρκετά γρήγορα (τουλάχιστον πριν βγει το s6)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανόν, δοκίμασε τα γνωστά πριν το στείλεις (reboot /factory reset /ή και πέρασμα ξανά της rom.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ενα factory reset δεν θα το χαλάσει ,κανε το για να είσαι σιγουρος πριν το στείλεις στο service .Παρε backup οτιδήποτε εχεις στην εσωτερική μνήμη γιατι θα χαθούν .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια κανείς?

Εδώ και μερικές μέρες έχω φοβερό battery drain από κάτι που ονομάζεται "Διακομιστής Μέσων". Φτάνει μέχρι το 40% της κατανάλωσης. Έχω μια υποψία ότι έχει να κάνει με το youtube μετά την τελευταία αναβάθμιση. Όταν απενεργοποιώ το youtube σταματάει κι αυτό, αλλά μετά επανέρχεται.

Τι είναι αυτός ο "Διακομιστής μέσων"?

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια κανείς?

Εδώ και μερικές μέρες έχω φοβερό battery drain από κάτι που ονομάζεται "Διακομιστής Μέσων". Φτάνει μέχρι το 40% της κατανάλωσης. Έχω μια υποψία ότι έχει να κάνει με το youtube μετά την τελευταία αναβάθμιση. Όταν απενεργοποιώ το youtube σταματάει κι αυτό, αλλά μετά επανέρχεται.

Τι είναι αυτός ο "Διακομιστής μέσων"?

 

Μου το εβγαλε και εμενα την προηγουμενη βδομαδα και εψαχνα να δω τι ειναι..

Με τα πολλα, μετα απο μια πληρη φορτιση και ενα απλο Restart δεν το ξαναειδα (ευτυχως) !!!

Υπογράφω
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση :!:

Κάποια ποστ βγήκαν off topic ,θα παρακαλέσω τις συγκρίσεις των συσκευών να τις κάνετε στο σωστό θέμα ( τεχνολογικοί διαξιφισμοί ) και όχι εδώ .

Ηρεμήστε λίγο ,γιορτές είναι ,χαρείτε τις συσκευές σας και αν δεν σαν αρέσουν αγοράστε κάποια άλλη επιλογές υπάρχουν πολλές .:cool:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκε. 5.0 λεει, σε BΝL9 τελειωνει. Το μεσημερακι θα την περασω
Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκε. 5.0 λεει, σε BΝL9 τελειωνει. Το μεσημερακι θα την περασω

 

Που παρακολουθείς τις εκδόσεις που βγαίνουν?

 

Καλές γιορτές :)

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Που παρακολουθείς τις εκδόσεις που βγαίνουν?

 

Καλές γιορτές :)

http://www.sammobile.com/firmwares/checker/

Επίσης :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Για το S5 mini δεν υπάρχει θέμα ξεχωριστό?

 

Δυο ερωτήσεις έχω! Αν έχει IR blaster και όλους τους αισθητήρες (θερμοκρασία, υγρασία κλπ)! Το S5 mini πάντα!!!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Για το S5 mini δεν υπάρχει θέμα ξεχωριστό?

 

Δυο ερωτήσεις έχω! Αν έχει IR blaster και όλους τους αισθητήρες (θερμοκρασία, υγρασία κλπ)! Το S5 mini πάντα!!!

Κωνσταντίνε υπάρχει εδώ. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=396823

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκε. 5.0 λεει, σε BΝL9 τελειωνει. Το μεσημερακι θα την περασω

 

Είδη κατεβαίνει και σε μένα. OTA την περάσω..308mb. Για να δούμε..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωστε παιδια αν παει καλυτερα για να ξερω αν αξιζει τον κοπο να το ξηλωσω παλι!!

 

Btw την προηγουμενη φορα εκανα back up μεσω kies αλλα στην επαναφορα δεν τα εκανε ολα (τα ειχα ολα τικαρισμενα)

 

Ξερετε γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυ πιο γρηγορο τωρα το κινητο. αν και ειναι νωρις ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα με το S2 αλλά είναι και 3 γενιές πίσω.

 

Τι θα έχω (πρακτικά και ουσιαστικά) περισσότερο με τo Samsung Galaxu S5 αν δώσω 300-350 και το πάρω (μεταχειρισμένο φυσικά);

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος εβαλε την BΝL9 και χρησιμοποιει Asmart remote ας κοιταξει αν λειτουργει,σε εμενα οχι:mad:
:)
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μας αν δουλεύει το gesture του nova που κατεβάζει τη notification bar ή η εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wq.dropdownstatusbar γιατί ούτε με τη 1η ούτε με τη 2η πολωνική δε δουλεύουν

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μας αν δουλεύει το gesture του nova που κατεβάζει τη notification bar ή η εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wq.dropdownstatusbar γιατί ούτε με τη 1η ούτε με τη 2η πολωνική δε δουλεύουν

 

Η εφαρμογή που γράφεις δεν λειτουργεί ούτε στην τελευταία έκδοση lollipop. Ούτε η μπάρα με τις ειδοποιήσεις καταλαβαίνει με διπλό πάτημα ας πούμε αν εννοείς αυτό.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή που γράφεις δεν λειτουργεί ούτε στην τελευταία έκδοση lollipop. Ούτε η μπάρα με τις ειδοποιήσεις καταλαβαίνει με διπλό πάτημα ας πούμε αν εννοείς αυτό.

Ναι αυτό εννοώ.

Κρίμα. Στα Nexus 5 δουλεύει 1 χαρά.

Ευχαριστώ για το feedback :)

Για πες είδες κάποια βελτίωση που να αξίζει να τη κατεβάσω και να τη περάσω ή να περιμένουμε κάτι νεώτερο?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...