Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση. Στην 6.0.1 υπάρχει συντόμευση για τον φακό στην μπάρα;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ερώτηση. Στην 6.0.1 υπάρχει συντόμευση για τον φακό στην μπάρα;;;

 

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν ενοεις το κατω μερος της οθονης γιατι να μην μπορουμε να το κανουμε εμεις με οποια συντομευση θελουμε ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ στη γραμμή κατάστασης, λάθος που δεν το είπα απ την αρχή

 

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μια ακόμα ερώτηση. Ποιας χώρας βάζουμε 6.0.1? Η αγγλική που είχα, έμεινε στην 5.0 οπότε δεν ξέρω ποια ν προτιμήσω

 

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πάρει το κινητό από σκρουτζομάγαζα (με κωδικό άλλων χωρών) έχετε πάρει την 6.0;. Για το δικό μου που είναι με CSC Ισπανίας δεν έχει βγει ούτε σε ΟΤΑ ούτε στο KIES.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πάρει το κινητό από σκρουτζομάγαζα (με κωδικό άλλων χωρών) έχετε πάρει την 6.0;. Για το δικό μου που είναι με CSC Ισπανίας δεν έχει βγει ούτε σε ΟΤΑ ούτε στο KIES.

Κατεβασε την από sammobile, άλλης χώρας

 

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πάρει το κινητό από σκρουτζομάγαζα (με κωδικό άλλων χωρών) έχετε πάρει την 6.0;. Για το δικό μου που είναι με CSC Ισπανίας δεν έχει βγει ούτε σε ΟΤΑ ούτε στο KIES.

 

Ουτε για το δικο μου εχει βγει ακομα αναβαθμηση στην 6...

Εμενα ειναι Ουγγρικη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση αν βαλω και κανω αναβαθμιση μεσω κιες (γιατι ούτε στην στην δικια μου εχει έρθει) θα χασω τα παντα? Τις φωτο τις εχω αλλου ποιο πολυ ενδιαφερομαι για τα μυνήματα του βιπερ
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση αν βαλω και κανω αναβαθμιση μεσω κιες (γιατι ούτε στην στην δικια μου εχει έρθει) θα χασω τα παντα? Τις φωτο τις εχω αλλου ποιο πολυ ενδιαφερομαι για τα μυνήματα του βιπερ

Όπως και να την κάνεις, πρέπει να κάνεις επαναφορά μετά αλλιώς δε θα δουλεύει σωστά. Οπότε θα τα χάσεις ναι

 

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα χτες την Ολανδικη 6.0.1 γιατι απ την BTU δεν ειδα φως.Μια χαρα ολα.οποιος θελει μπορει να την βαλει.
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα χτες την Ολανδικη 6.0.1 γιατι απ την BTU δεν ειδα φως.Μια χαρα ολα.οποιος θελει μπορει να την βαλει.

Το κουμπί με τα πρόσφατα ανοίγει γρήγορα; υπάρχει φακός στις συντομεύσεις στην μπάρα ειδοποιήσεων; θέματα υπάρχουν να αλλάξεις; μπαταρία πως πάει; ταχύτητα επίσης;

 

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί με τα πρόσφατα ανοίγει γρήγορα; υπάρχει φακός στις συντομεύσεις στην μπάρα ειδοποιήσεων; θέματα υπάρχουν να αλλάξεις; μπαταρία πως πάει; ταχύτητα επίσης;

 

Ανοιγει γρηγορα και κλεινει τις εφαρμογες αμεσως,οχι δεν εχει φακο,θεματα τα κλασσικα,ταχυτητα πολυ καλη,μπαταρια ειναι πρωτη μερα δε ξερω ακομα.

Edited by bikos68
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση αν βαλω και κανω αναβαθμιση μεσω κιες (γιατι ούτε στην στην δικια μου εχει έρθει) θα χασω τα παντα? Τις φωτο τις εχω αλλου ποιο πολυ ενδιαφερομαι για τα μυνήματα του βιπερ

 

Δυστυχώς με τον έναν ή τον άλλο τρόπο (Flash, KIES, OTA, SMARTSWITH) θα χάσεις τα πάντα που αφορούν εφαρμογές.

 

Εγώ έκανα backup σε SmartSwitch και KIES πριν την αναβάθμιση αλλά δυστυχώς μετά την ολοκλήρωση της αναβάθμισης (OTA) στο restore δεν περνάει τίποτα από Apps, ringtones, others and multimedia. Περνάνε μόνο επαφές, call log and sms.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι έχετε πάρει το κινητό από σκρουτζομάγαζα (με κωδικό άλλων χωρών) έχετε πάρει την 6.0;. Για το δικό μου που είναι με CSC Ισπανίας δεν έχει βγει ούτε σε ΟΤΑ ούτε στο KIES.

 

Το δικό μου είναι Σλοβάκικο και πήρε την αναβάθμιση.

 

Δεν βγαίνουν OTA όλες οι χώρες ούτε όλοι οι πάροχοι ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα . Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση όσον αφορά το κινητό που κατέχω Samsung Galaxy SM-G900F . Είναι από Ουγγαρία και δεν μου έχει έρθει ακόμα η έκδοση 6 marshmallow ούτε μέσω kies ούτε μέσω smartswitch. Και δε ξέρω τι να κάνω ανυπομονώ πως και πως να έρθει και βλεπω οτι σε πολλους εχει ερθει και εμενα δεν μου έρχεται. Δε γνωρίζω πολλά από κινητά αλλά υπάρχει περίπτωση να το κάνω μόνος μου με κάποιο τρόπο να κατεβάσω κάποια έκδοση? Ποια θα μου συνιστούσατε και με ποιο πρόγραμμα ? Υπάρχει κάποιο βίντεο να με βοηθήσει? Ευχαριστώ! [/b][/i][/b]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα . Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση όσον αφορά το κινητό που κατέχω Samsung Galaxy SM-G900F . Είναι από Ουγγαρία και δεν μου έχει έρθει ακόμα η έκδοση 6 marshmallow ούτε μέσω kies ούτε μέσω smartswitch. Και δε ξέρω τι να κάνω ανυπομονώ πως και πως να έρθει και βλεπω οτι σε πολλους εχει ερθει και εμενα δεν μου έρχεται. Δε γνωρίζω πολλά από κινητά αλλά υπάρχει περίπτωση να το κάνω μόνος μου με κάποιο τρόπο να κατεβάσω κάποια έκδοση? Ποια θα μου συνιστούσατε και με ποιο πρόγραμμα ? Υπάρχει κάποιο βίντεο να με βοηθήσει? Ευχαριστώ! [/b][/i][/b]

 

Μιας και γράφεις ότι δεν έχεις εμπειρία με φλασαρίσματα κλπ εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις λίγο υπομονή έως ότου λάβεις την επίσημη αναβάθμιση ώστε να αποφύγεις πιθανά προβλήματα.

 

Τώρα, αν θες οπωσδήποτε, τώρα την αναβάθμιση μπορείς να μπεις στο sammobile.com/firmwares/ και να κατεβάσεις μια ROM άλλης χώρας που έχει αναβαθμιστεί και να την φλασάρεις.

Έχε όμως υπόψη σου ότι και με ROM της SAMSUNG υπάρχει πάντα η πιθανότητα να γράψει ο KNOX και να χάσεις την εγγύηση (αν έχεις).

 

Για περισσότερες λεπτομέρειες δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412759

Link to comment
Share on other sites

Οπότε θα το αφήσω όπως έχει και θα περιμένω να έρθει από μόνη της στο κινητό γτ δεν θέλω να μπλέξω με τεχνικά γτ δεν τα πάω καθόλου καλά .
Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα χτες την Ολανδικη 6.0.1 γιατι απ την BTU δεν ειδα φως.Μια χαρα ολα.οποιος θελει μπορει να την βαλει.

 

Έχει ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο κανονικά;

Έχω την 4.4.2 τώρα, την περνάω με odin κανονικά πάνω απ την 4.4.2 ή θα πρέπει να περάσω την 5.0 πρώτα κ μετά την 6.0.1; ρωτάω γιατί δοκίμασα με odin να περάσω μια 6.0.1 αλλά μου εμφάνισε πρόβλημα με το recovery

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα εχω ενα s5 αγορασμενο εδω και ενα 6μηνο περιπου απο σκρουτζομαγαζο..πως μπορω να βρω απο ποια χωρα ειναι??

 

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο κανονικά;

Έχω την 4.4.2 τώρα, την περνάω με odin κανονικά πάνω απ την 4.4.2 ή θα πρέπει να περάσω την 5.0 πρώτα κ μετά την 6.0.1; ρωτάω γιατί δοκίμασα με odin να περάσω μια 6.0.1 αλλά μου εμφάνισε πρόβλημα με το recovery

 

Τι fail σου έβγαλε?

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Galaxy S4

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...