Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα την Κυπριακή 6.0.1. Ηταν vodafone τελικά. Την έβγαλα και πέρασα την ολλανδική. Factory Reset Κτλ. Tο έκανα εκ νέου root. H μπαταρία άντεξε ενα 8ωρο max με το 20% να φεύγει στο Facebook app. Γενικά κάνω κατάχρηση. 3G-4G απο τις 8:00-19:00 τουλάχιστον. Αφού δοκίμασα περιορισμό δεδομένων παρασκηνίου greenify kai δεν... σούταρα το Facebook app και πέρασα το Metal και ησύχασα. Τρομερή διαφορά στην μπαταρία!!

Πως έκανες ρουτ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ανάλυση πανεπιστημίου Αμερικής με συμμετέχοντα Ελληνα ερευνητή, πόση ταχύτητα πιάνει στην πράξη το WiFi του S5.

http://www.cse.buffalo.edu/faculty/dimitrio/publications/infocom15.pdf

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 6.0.1, έχω όμως δύο προβληματάκια.

α) Κάθε φορά που κάνω εκκίνηση (ή επανεκκίνηση ) της συσκευής μου βγάζει μήνυμα (ενεργοποίηση η απενεργοποίηση ) της κάρτας μνήμης . Όταν το σβήσω δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα.

β) Δεν γίνεται back up στο Kies για τα περισσότερα αρχεία (πχ επαφές , φωτογραφίες κλπ)

Μπορεί παρακαλώ κάποιος να με βοηθήσει ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά... Γνωρίζει κανείς πού μπορώ να κάνω, οικονομικά αντικατάσταση πλακετας σε ένα Samsung Galaxy S 5???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Έχει δοκιμάσει κάποιος την 6.0.1 greece ( cosmote ) ;

Επισης, ποια custom rom προτείνετε;

 

για custom rom xtrestolite 2.3 μαζι με greenify και xposed νομιζω ειναι η πλεον ελαφρια ,smooth και σταθερη που υπαρχει :wink:

αλλα δεν νομιζω οτι ειναι το σωστο μερος που τα λεμε αυτα :X

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Έχει δοκιμάσει κάποιος την 6.0.1 greece ( cosmote ) ;

Επισης, ποια custom rom προτείνετε;

Revolution 5.3 έκδοση, όχι την 6.0 ότι καλύτερο κυκλοφορεί

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι που γινόταν και στην λολιποπ;

Αν μπεις στην σελίδα του chainfire θα δεις ότι έχει ξεχωριστό για την 6.0.1. Το κατέβασα για να εχω το κεφάλι μου ήσυχο. Είναι βασισμένο στην G900FXXU1CPD3 ενω του λολιποπ στην G900FDXU1BOA2

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 6.0.1, έχω όμως δύο προβληματάκια.

α) Κάθε φορά που κάνω εκκίνηση (ή επανεκκίνηση ) της συσκευής μου βγάζει μήνυμα (ενεργοποίηση η απενεργοποίηση ) της κάρτας μνήμης . Όταν το σβήσω δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα.

β) Δεν γίνεται back up στο Kies για τα περισσότερα αρχεία (πχ επαφές , φωτογραφίες κλπ)

Μπορεί παρακαλώ κάποιος να με βοηθήσει ;;

 

Μετά απο τηλεφωνική επικοινωνία μου με την αντιπροσωπεία και πραγματικά άψογη βοήθεια , προέκυψε πως : α) η κάρτα μνήμης

μας άφησε χρόνους. Πάμε για άλλη ! @ β) Το Kies δεν εξυπηρετεί την αναβάθμιση στην 6. Στο εξής χρησημοποιούμε την εφαρμογή Smart Switc.

Link to comment
Share on other sites

:!: Ενημέρωση

 

Να υπενθυμίσω ότι για συζητήσεις που αφορούν τροποποιήσεις της συσκευής υπάρχει το Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S5

.

 

@kiriakos_GR

Επειδή για πολλοστή φορά σου διέγραψα μήνυμα σου στο συγκεκριμένο θέμα, να σου διευκρινίσω ότι το τι θα κάνει ο κάθε χρήστης με τη συσκευή του είναι καθαρά προσωπική του επιλογή και ως εκ τούτου δεν επιδέχεται καμία κριτική.

Θα σε παρακαλέσω λοιπόν να μην υπάρξει εκ μέρους σου άλλο μύνημα με επικριτικό περιεχόμενο γιατί η δημιουργία αντιπαραθέσεων και εντάσεων μεταξύ των χρηστών από τέτοια γραφόμενα απαγορεύεται από τους κανονισμούς και επιφέρει ποινές.

 

Το συγκεκριμένο μήνυμα αποτελεί Ενημέρωση και δεν επιδέχεται δημόσια απάντηση και σχολιασμό του.

Για οτιδήποτε μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου με πμ.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Στην 6.0.1 τα πρόσφατα ανοίγουν γρήγορα ή κολλάνε όπως στην 5.0? Επίσης θέματα υπάρχουν; Και ένα τελευταίο, αν κρατήσεις πατημένη τη συντόμευση των δεδομένων σε πάει στο μενού να αλλάξεις από 3g σε 2g κλπ ή πάει στην χρέωση δεδομένων;
Link to comment
Share on other sites

Στην 6.0.1 τα πρόσφατα ανοίγουν γρήγορα ή κολλάνε όπως στην 5.0? Επίσης θέματα υπάρχουν; Και ένα τελευταίο, αν κρατήσεις πατημένη τη συντόμευση των δεδομένων σε πάει στο μενού να αλλάξεις από 3g σε 2g κλπ ή πάει στην χρέωση δεδομένων;

η 6.0.1 ειναι πολύ καλύτερη απο την 5.0 σε όλα και κυρίως στη διαχείριση της μπαταρίας

Θεματα δεν έψαξα καθόλου γιατι δουλεύω TSF Launcher που ουτως ή άλλως πάει σφαίρα.

Με τη συντόμευση δεδομένων σε πάει στο μενού 3g/2g κλπ

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

η 6.0.1 ειναι πολύ καλύτερη απο την 5.0 σε όλα και κυρίως στη διαχείριση της μπαταρίας

Θεματα δεν έψαξα καθόλου γιατι δουλεύω TSF Launcher που ουτως ή άλλως πάει σφαίρα.

Με τη συντόμευση δεδομένων σε πάει στο μενού 3g/2g κλπ

Θέματα από τις ρυθμίσεις εννοώ, όχι για τον launcher

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο τηλεφωνική επικοινωνία μου με την αντιπροσωπεία και πραγματικά άψογη βοήθεια , προέκυψε πως : α) η κάρτα μνήμης

μας άφησε χρόνους. Πάμε για άλλη ! @ β) Το Kies δεν εξυπηρετεί την αναβάθμιση στην 6. Στο εξής χρησημοποιούμε την εφαρμογή Smart Switc.

 

Τι εννοείς; πως αν κάνεις την αναβάθμιση καταστρέφεται η κάρτα μνήμης;;!

Link to comment
Share on other sites

Revolution 5.3 έκδοση, όχι την 6.0 ότι καλύτερο κυκλοφορεί

 

Σ ευχαριστω.. την ειχα δοκιμασει κ στο παρελθον, πολυ καλη οντως.. απλα ελεγα μηπως εχει βγει κάποια αλλη

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; πως αν κάνεις την αναβάθμιση καταστρέφεται η κάρτα μνήμης;;!

Δεν έγραψα πουθενά κάτι τέτοιο !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .Στν εξωτερικη μνημη εχω τις φωτογραφιες μου και απο αλλα κινητα και απο το s5 μεσα σε αλμπουμ με διαφορα ονοματα .Μερικα αλμπουμ στο κατω αριστερο μερος του φακελου εχουν το σηματακι της εξωτερικης καρτας και τα βλεπω στον υπολογιστη αλλα μερικα δεν το εχουν και οταν συνδεω το κινητοδεν τα βλεπω.

 

Τι μπορει να φταιει ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .Στν εξωτερικη μνημη εχω τις φωτογραφιες μου και απο αλλα κινητα και απο το s5 μεσα σε αλμπουμ με διαφορα ονοματα .Μερικα αλμπουμ στο κατω αριστερο μερος του φακελου εχουν το σηματακι της εξωτερικης καρτας και τα βλεπω στον υπολογιστη αλλα μερικα δεν το εχουν και οταν συνδεω το κινητοδεν τα βλεπω.

 

Τι μπορει να φταιει ? Ευχαριστω.

Είναι στη μνήμη του τηλεφώνου, άρα άλλο φάκελο στον υπολογιστή

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις φιλε μου και σε ευχαριστω. Αφου οι φωτογραφιες που εχει μεσα ειναι απο την καμερα του κινητου και αποθηκευονται στην εξωτερικη μνημη οταν δημιουργησα το αλμπουμ με αυτο το ονομα γιατι πγγε στην μνημη του κινητου ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις φιλε μου και σε ευχαριστω. Αφου οι φωτογραφιες που εχει μεσα ειναι απο την καμερα του κινητου και αποθηκευονται στην εξωτερικη μνημη οταν δημιουργησα το αλμπουμ με αυτο το ονομα γιατι πγγε στην μνημη του κινητου ?

Μήπως άλλαξες την ρύθμιση για το που αποθηκεύεται η φωτογραφία από την κάμερα και πηγαίνει στη μνήμη τηλεφώνου πλέον; ο ίδιος φάκελος μπορεί ν υπάρχει 2 φορές, αν ο ένας είναι κάρτα μνήμης κι ο άλλος στην εσωτερική, μου έχει συμβεί

Edited by panos_27
Link to comment
Share on other sites

Οχι οι φωτογραφιες πανε στην καρτα την εξωτερικη αλλα οταν απο αυτες δημιουργω ενα νεο αλμπουμ αυτο παει στην μνημη του κινητου και μονο .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οχι οι φωτογραφιες πανε στην καρτα την εξωτερικη αλλα οταν απο αυτες δημιουργω ενα νεο αλμπουμ αυτο παει στην μνημη του κινητου και μονο .

Πρέπει να διαλέξεις που θα πάει το νέο άλμπουμ , δηλαδή σε ποιον κεντρικό φάκελο. Να δεις αυτός ο φάκελος να είναι στην εξωτερικη μνήμη και όχι στην εσωτερική

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Οταν ξαναφτιαξω θα δω αν εχω την δυνατοτητα να επιλεγξω που θα δημιουργηθει ο νεος φακελος/αλμπουμ.

 

Ψαχνω και δεν θυμαμαι πως επιλεγουμε που θα αποθηκευονται οι φωτογραιες αλλα σιγουρα τωρα πανε στην εξωτερικη μνημη.

 

Διορθωση:

 

Επελεγξα καποιες φωτογραφιες απο την καμερα , μετα μετακινηση σε αλμπουμ/νεο αλμπουμ αλλα το δημιουργει στην μνημη του κινητου και οχι της εξωτερικης καρτας.Γιατι ??

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...