Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ φίλε μου.

 

Υπάρχει τρόπος (εκτός από το Lastpass) όπου να χρησιμοποιώ το scanner αντι για password σε site κλπ

Δυστυχώς οχι..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

γεια σας παιδια νεος κι εγω σε galaxy s5 και ηθελα να μαθω αν ο ηχος οταν σε καλουν ειναι σε αυξανομενη ενταση φιξ η υπαρχει καποια ρυθμιση γι αυτο και να ξεκιναει απο την αρχη δυνατα και οχι σιγα σιγα!!!Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω φιλε μου. το κινητο το εχω 4 μηνες και ουδεποτε παρουσιασε προβλημα με το 3g/4g παρα μονο μετα την προ 3ημερου αναβαθμιση. Το κεντρο της λαρισας δε το λες και περιοχη με χαμηλη διεισδυση στο 4g δικτυο. Αρα καποιο αλλο προβλημα υπαρχει. Αλλωστε δεν εχω προβλημα με το σημα αλλα με το internet. Ισως δε το διατυπωσα σωστα στο 1ο μηνυμα μου.

και εγω το ιδιο θεμα εχω ακριβως... δηλαδη μου κλεινει τα δεδομενα γενικα ενω ειναι ενεργοποιημενα(δηλαδη δεν υπαρχει καθολου ιντερνετ ) και μετα πρεπει να παω στην λειτουργια δικτιου να βαλω wcdma/gsm και μετα ξανα lte/wcdma/gsm για να ξαναεχω ιντερνετ και ξανα η ιδια διαδικασια ισως και καθε πεντε λεπτα...! ειχα εγκαταστησει απο playstore κατι wallpaper kai lock screen αλλα εκανα επαναφορα εργοστασιακων 2 φορες την μια με backup ολες τις εφαρμογες και την αλλη εγκατεστισα μονο οσες ξερω σιγουρα οτι δεν δημιουργουν θεμα χωρις αποτελεσμα καμια απο τις 2...αυτο το προβλημα παρατηρησα οτι δημιουργηθηκε απο οταν ενεργοποιησα το 4g απο την κοσμοτε πριν απο αυτο δεν ειχα κανενα θεμα... τους πηρα τηλ και ειπαν οτι δεν εχει κανενα θεμα η σιμ (γιατι πηρα καινουργια οταν πηρα το κινητο) οποτε ειναι θεμα συσκευης... να κανω hard reset? και απαντηστε αμα μπορειτε για το screen protector αμα υπαρχει(το κινητο ειναι γερμανικο) γιατι εχω εκεινες τις θολουρες (μικρες αλλα σε καινουργιο κινητο γιατι να υπαρχουν?) και θελω να τις βγαλω...!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους-ες,

 

Γνωρίζετε αν είναι δυνατόν σε locked screen που ανοίγει με το δακτυλικό αποτύπωμα να υπάρχει camera shortcut?

 

Στην δική μου συσκευή αυτό camera shortcut υπάρχει μόνο όταν ανοίγω το locked screen με swipe (που δεν προσφέρει καμία ασφάλεια)

 

ευχαριστώ

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους-ες,

 

Γνωρίζετε αν είναι δυνατόν σε locked screen που ανοίγει με το δακτυλικό αποτύπωμα να υπάρχει camera shortcut?

 

Στην δική μου συσκευή αυτό camera shortcut υπάρχει μόνο όταν ανοίγω το locked screen με swipe (που δεν προσφέρει καμία ασφάλεια)

 

ευχαριστώ

Καλησπέρα εγώ έχω την επιλογή κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους-ες,

 

Γνωρίζετε αν είναι δυνατόν σε locked screen που ανοίγει με το δακτυλικό αποτύπωμα να υπάρχει camera shortcut?

 

Στην δική μου συσκευή αυτό camera shortcut υπάρχει μόνο όταν ανοίγω το locked screen με swipe (που δεν προσφέρει καμία ασφάλεια)

 

ευχαριστώ

 

οχι φιλε μου δεν υπαρχει προς το παρων... ειναι αναλογος απο ποια χωρα ερχεται το κινητο αν και λενε οτι θα βαλουν και σε εμας που δεν εχουμε την επιλογη αυτη...!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους-ες,

 

Γνωρίζετε αν είναι δυνατόν σε locked screen που ανοίγει με το δακτυλικό αποτύπωμα να υπάρχει camera shortcut?

 

Στην δική μου συσκευή αυτό camera shortcut υπάρχει μόνο όταν ανοίγω το locked screen με swipe (που δεν προσφέρει καμία ασφάλεια)

 

ευχαριστώ

 

Καλημέρα σας!

Στο δικό μου υπάρχει κανονικά αυτό που λες!

Βέβαια μπορεί να παίζει ρόλο και από ποια χώρα είναι το κινητό!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια νεος κι εγω σε galaxy s5 και ηθελα να μαθω αν ο ηχος οταν σε καλουν ειναι σε αυξανομενη ενταση φιξ η υπαρχει καποια ρυθμιση γι αυτο και να ξεκιναει απο την αρχη δυνατα και οχι σιγα σιγα!!!Ευχαριστω πολυ

Βάζεις αναγκαστικά το παρακάτω και είσαι ΟΚ.;)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shumoapp.disableincreasingring&hl=el

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου δεν υπαρχει προς το παρων... ειναι αναλογος απο ποια χωρα ερχεται το κινητο αν και λενε οτι θα βαλουν και σε εμας που δεν εχουμε την επιλογη αυτη...!

 

Σας ευχαριστώ για την απάντηση. Το δικό μου το κινητό φαίνεται να έρχεται από Γερμανία. Όταν ανοίγει εμφανίζει ένα κοκκινο logo από Tmobile...

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που ειναι απο Παναμά, οταν βάζω το δακτυλικό αποτύπωμα μου βγάζει την καμερά οπως και στο swipe.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Πρώην κάτοχος S4 και αφού μέσα σε 3 εβδομάδες πέρασα από Note 3 (too big for me) LG G2 και LG G3 (χάλια οθόνες σε χρώματα για τα γουστα μου) κατέληξα εδώ και 3 ημέρες στο S5 από το οποίο είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. ΟΜΩΣ.... Μια ερώτηση. Εχει τόσο χάλια γωνιες θέασης ή είναι ιδέα μου? Μπλεδίζει πολύ σε μικρή κλίση. Παίζει να φταίει η ζελατίνα που έχει επάνω? Δεν ξέρω αν είναι η εργοστασιακή γιατι το τηλέφωνο το πηρα μεταχειρισμένο. Ξέρω θα μου πείτε βγάλε τη ζελατίνα να δεις. Απλά ρωτάω μήπως κάποιος έχει παρατηρήσει κάτι πριν τη βγάλω και το τεστάρω. Ευχαριστώ για το χρόνο σας!!
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το 2καρτο s5.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το 2καρτο s5.

Mε γειαα

 

Και εγώ επανήλθα στο S5 αφού πέρασα από το Μ8 και το εξαιρετικό G3/32GB και σε αναμονή για το Νοte 4

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πως και άφησες το m8; Οσοι το εχουν πίνουν νερό στ' όνομά του!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πως και άφησες το m8; Οσοι το εχουν πίνουν νερό στ' όνομά του!

Kαι εγω ημουν ενθουσιασμενος στην αρχη, αλλα ...

 

-Πάρα πολύ ευαίσθητο touch που στην αρχή σε ενθουσιάζει αλλά αργότερα στην σπάει.

-Όταν είναι στο γραφείο ''ξάπλα'' για να ανάψει να δεις κάτι πρέπει να είσαι φακίρης η να την σηκώσεις.

-Είναι μεγάλη, πολύ μεγάλη συσκευή για την οθονη 5’’

-On Screen buttons, εδώ τα πράγματα είναι τραγικά.

-Τα πλήκτρα της αυξομείωσης ήχου πατιούνται άθελα πανεύκολα και συνήθως προς το χαμήλωμα

-Κάμερα πολύ μέτρια, ειδικά μπροστά στο S5 & G3

Αυτα για τα δικα μου γουστα .... δεν παυει ομως να ειναι μια πολυ καλη συσκευη.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πως και άφησες το m8; Οσοι το εχουν πίνουν νερό στ' όνομά του!

 

Και εγώ αυτό θα ρωτούσα.. Έχω σκεφτεί αρκετές φορές να το αλλάξω με ένα m8 αλλά στο τέλος λέω κάτσε εδώ μια χαρά είσαι!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το S5 είναι αγχολυτικό κινητό όπως έχω ξαναγράψει.

Εκτός από αυτά που είπε ο φίλος παραπάνω να πω ότι η ξενοιασιά που σου δίνει το αδιάβροχο είναι μεγάλο πράγμα.

Η ευκολία του home hard button είναι για μένα επίσης πολύ σημαντική.

Όσο double tap και να έχουν βάλει οι άλλοι κάπου θα υπάρχει θέμα.

Ή στη πολύ ευαισθησία που θα σου ξυπνάει σε άκυρες στιγμές σε τσέπες ή άλλου, η που θα αρνείται να ξυπνήσει με το πρώτο ταπ, ειδικά αν το έχεις στο κρεβάτι ακίνητο ή στο γραφείο ή τραπέζι ή διάφορα άλλα, το home button δε το αλλαζω.

Και δε μιλάω μόνο σε σχέση με το Μ8 αλλά και με τα άλλα όπως τα LG ή τα Nokia etc...

Η οθόνη επίσης είναι λόγος αγοράς του S5.

5.1 αλλά καθαρές ίντσες μιας και του Μ8 τα on screen Burton's του κόβουν αρκετά.

Αυτό σε συνδιασμό με το όχι μικρότερο μέγεθος είναι θέμα.

Η κάμερα πάλι του S5 για μένα είναι κορυφή.

Το grip επίσης που έχει.

Ενώ το μέταλλο του Μ8 (αλλά και το γυαλί άλλων) τα κάνουν και γλιστράνε για πλάκα.

Να το βράσω το μετάλλιο αν είναι να έχω άγχος μη μου πέσει και μου κάνει το βαθούλωμα που θα με αναγκάσει να πουλάω το κινητό μετά.

Και αν μου πείτε βάλτο σε θήκη, τότε απλά ακυρώνεις την αίσθηση των premium υλικών όπως λένε μερικοί.

Εγώ θέλω καλό grip, καλη ποιότητα κατασκευής και εύκολη επισκευή αν γίνει κάτι.

Το θέμα με το ευαίσθητο τζαμάκι της πίσω κάμερας επίσης είναι θέμα.

Η πιο μικρή και στενή οθόνη επίσης εμένα με περιορίζει.

Είναι και άλλα πολλά αλλά εμένα μου φτάνουν αυτά.

Το S5 και γενικά τα τοπ Samsung(όπως τα note) είναι σταθερή αξία.

Σίγουρα το Μ8 έχει το καλύτερο δούλεμα, σίγουρα είναι κορυφαία συσκευή αλλά προσωπικά για μένα αυτά τα μείον του με κάνουν και δε το θέλω.

Απλά δε θέλω τόσο ευαίσθητη συσκευή, να σκέφτομαι που θα την ακουμπήσω, προτιμώ το πλαστικό καλά όμως φτιαγμένο S5, με τη κορυφαία οθόνη κ κάμερα και το μεγάλο συν της αδιάβροχης ξενοιασιάς όπως και το απεικονίζεται απροβλημάτιστο δούλεμα.

Ίσως αυτά έκαναν και το φίλο παραπάνω να το ξαναπάρει και σίγουρα αυτά (& άλλα) έκαναν ένα άλλο καλό μου φίλο που έχει αλλάξει τα πάντα και μας διαβάζει σίγουρα τώρα, να το δώσει, κ να το ξαναπάρει αφού πέρασε για λίγο απ το Μ8 :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω ημουν ενθουσιασμενος στην αρχη, αλλα ...

 

-Πάρα πολύ ευαίσθητο touch που στην αρχή σε ενθουσιάζει αλλά αργότερα στην σπάει.

-Όταν είναι στο γραφείο ''ξάπλα'' για να ανάψει να δεις κάτι πρέπει να είσαι φακίρης η να την σηκώσεις.

-Είναι μεγάλη, πολύ μεγάλη συσκευή για την οθονη 5’’

-On Screen buttons, εδώ τα πράγματα είναι τραγικά.

-Τα πλήκτρα της αυξομείωσης ήχου πατιούνται άθελα πανεύκολα και συνήθως προς το χαμήλωμα

-Κάμερα πολύ μέτρια, ειδικά μπροστά στο S5 & G3

Αυτα για τα δικα μου γουστα .... δεν παυει ομως να ειναι μια πολυ καλη συσκευη.

 

 

Πολύ ενδιαφέροντα αυτα που εγραψες.

Η αληθεια ειναι, οταν ηθελα να πάρω συσκευή, ήμουν και εγώ σχεδον αποφασισμένος για το m8, με ολα οσα είχα διαβάσει και ρωτήσει στα παιδιά στο νήμα.

Ενα βημα πριν το πάρω, πήγα media να τα δω και στο χερι πως θα μου κάτσουν και να το πάρω στην συνέχεια.

Τελικα πηρα το s5! Δεν ξέρω, δεν μου εκανε αυτο το κλικ. Αυτο το μαύρο background δεν μου άρεσε. Το τηλέφωνο ηταν μεγάλο και βαρύ. Η οθόνη του δεν με εντυπωσίασε και προφανως αρνητικό ηταν τα on screen buttons.

Για την κάμερα ηξερα οτι δεν έπρεπε να περιμενω πολλά και ετσι ουτε καν κοίταξα.

Για τα δικα μου γουστα, η μαχη κρίθηκε στα σημεια και εκει εχανε αρκετα σε σχεση με το s5.

Τα premium υλικα, δεν μου έκαναν ιδιαιτερη αίσθηση. Προσωπικα βέβαια δεν καταλαβαίνω γιατι ειναι premium το αλουμίνιο αλλά τες πα.

Να ηταν ενα ..... τιτάνιο, ΟΚ. Εκεί ναι. Τωρα το αλουμίνιο......

Θα το εβαζα και μεσα σε θήκη! Στανταρ αυτό, γιατι δεν είμαι απο τους προσεκτικους τύπους και ουτε η δουλεια μου ειναι γραφείου. Οπότε παει και το θεμα του (τελως πάντων) premium υλικου.

 

Ε, και τελικα δεν εσπασα και την παράδοση. S2, s3, s4, s5 στην σειρά, σαν mainstream συσκευες μου....

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν τα λάβεις όλα υπόψη το S5 υπερέχει ξεκάθαρα. Και εγώ έλεγα ότι δεν θα το πάρω αλλά όταν έφθασε η Ώρα το τσίμπησα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη συσκευή εδώ και χρόνια που έχω κρατήσει τόσο καιρό, το έχω από το Μάιο και ακόμα συνεχίζω!

Απλά απροβλημάτιστη συσκευή :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη συσκευή εδώ και χρόνια που έχω κρατήσει τόσο καιρό, το έχω από το Μάιο και ακόμα συνεχίζω!

Απλά απροβλημάτιστη συσκευή :)

 

Αμάν ρε συ κι εγώ που αλλάζω ανά 1,κάτι χρόνο μου λένε γιατί αλλάζεις τόσο συχνά! :lol:

 

Πάντως όντως το κινητό είναι πολύ καλό και θα γίνει σύντομα ακόμα καλύτερο με την Lollipop ;)

Link to comment
Share on other sites

Αμάν ρε συ κι εγώ που αλλάζω ανά 1,κάτι χρόνο μου λένε γιατί αλλάζεις τόσο συχνά! :lol:

 

Πάντως όντως το κινητό είναι πολύ καλό και θα γίνει σύντομα ακόμα καλύτερο με την Lollipop ;)

Μέχρι το S5 αγόραζα σχεδόν τα πάντα από hi end συσκευές σχεδόν κάθε μήνα, είχα το note για βάση βεβαίως και απλά έβλεπα τι μου ταιριάζει.

Το έκανα από χόμπι αλλά και από περιέργεια.

Κάποια στιγμή όμως κατάντησε κουραστικό και είχε και μεγάλη φίρα όμως (χρηματική και χρόνου)

Με το S5 όμως κατάλαβα ότι βρήκα το λιμάνι μου.

Μπορεί πχ το Μ8 να είναι πιο γρήγορο, το Ζ3 πιο όμορφο και ούτο καθ'εξείς αλλά το S5 overall για μένα είναι πιο ισορροπημένο ειδικά για τις ανάγκες μου.

Οπότε έκλεισα τα αυτιά μου στις σειρήνες της αλλαγής νιώθω καλά και είμαι και κερδισμένος.

Μόνη συσκευή που θα πάρω είναι το note 4 λόγω πρότερου έρωτα για τη κατηγορία του και ίσως το nexus 6. Και ελπίζω πραγματικά η Samsung να βγάλει το S6 με το snap 810 στα 64bit και με τις πινελιές ποιότητας που έχουν τα νέα Samsung και το μόνο άλλο που θέλω είναι η κάμερα στα εσωτερικά να είναι λίγο καλύτερη.

Έτσι κι αλλιώς και το 5αρι με το lollipop θα γίνει πιστεύω πιο smooth και καλό από ότι είναι οπότε μόνο με τα παραπάνω που είπα θα πάω στο 6 αν τα έχει

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...