Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest bossgs3
καλησπερα φιλοι μου,μολις παρελαβα κ γω απο το birdphone,ολα μια χαρα σφραγισμενο κ γαλλικο.απλα εχω μια αποροια,οταν το κουνας καπως δυνατα κ το εχεις κοντα στο αφτι σου ακους το γνωστο τικ τικ εσωτερικα οπως στα περισοτερα τηλ,απο τα οπτικα μερη της καμερα,ισχυει κ σε εσας?

 

Και μένα ακούγεται θόρυβος δεν ξέρω από πού είναι. .... :/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Και μένα ακούγεται θόρυβος δεν ξέρω από πού είναι. .... :/

 

ειναι απο τα οπτικα μερη της καμερας,εμενα παλι το πισω καπακι κατω αριστερα κ πανω δεξια εχει ενα απειροελαχιστο κενο.και το εχω καλα κουμπομενο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα που άρχισα να το σκαλιζω λίγο παραπάνω, βλέπω ότι κάτι λείπει που στο s4 υπήρχε. Εκτός αν δεν το βρίσκω και αυτό. Όταν είναι σταθερό στο τραπέζι ας πούμε, και περνάς το χέρι από πάνω δεν γίνεται να ανάβει η οθόνη με πληροφορίες μπαταρία ώρα κλήσεις κτλ..
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα που άρχισα να το σκαλιζω λίγο παραπάνω, βλέπω ότι κάτι λείπει που στο s4 υπήρχε. Εκτός αν δεν το βρίσκω και αυτό. Όταν είναι σταθερό στο τραπέζι ας πούμε, και περνάς το χέρι από πάνω δεν γίνεται να ανάβει η οθόνη με πληροφορίες μπαταρία ώρα κλήσεις κτλ..

 

και εγω το εψαχνα και εφαγα ολο τον κοσμο για να το βρω. μεσα στην προσβασιμοτητα ειναι μαζι με την κυληση με τα ματια απο το note 3 και καποια αλλα πραγματακια οπως εικονικα κουμπια και εικονικο touchpad με κερσορα σαν ποντικι. τα σπαει. παρατηρησα ομως οτι αυτο με το χερι που ανοιγει την οθονη χωρις να το ακουμπας μου τρωει πολυ μπαταρια. δειτε και εσεις αν σαν τρωει μπαταρια να μου πειτε...

 

edit: ας το κανει ρε παιδια καποιος το θεμα pinned να μην το ψαχνουμε. ναυαρχιδα εταιριας ειναι!

Link to comment
Share on other sites

και εγω το εψαχνα και εφαγα ολο τον κοσμο για να το βρω. μεσα στην προσβασιμοτητα ειναι μαζι με την κυληση με τα ματια απο το note 3 και καποια αλλα πραγματακια οπως εικονικα κουμπια και εικονικο touchpad με κερσορα σαν ποντικι. τα σπαει. παρατηρησα ομως οτι αυτο με το χερι που ανοιγει την οθονη χωρις να το ακουμπας μου τρωει πολυ μπαταρια. δειτε και εσεις αν σαν τρωει μπαταρια να μου πειτε...

 

edit: ας το κανει ρε παιδια καποιος το θεμα pinned να μην το ψαχνουμε. ναυαρχιδα εταιριας ειναι!

 

Το ειχα κανει μια φορα αυτο μετα το εβαλα με την οθόνη κάτω και οση ωρα ηταν ετσι έμενε αναμενη:(

Link to comment
Share on other sites

και εγω το εψαχνα και εφαγα ολο τον κοσμο για να το βρω. μεσα στην προσβασιμοτητα ειναι μαζι με την κυληση με τα ματια απο το note 3 και καποια αλλα πραγματακια οπως εικονικα κουμπια και εικονικο touchpad με κερσορα σαν ποντικι. τα σπαει. παρατηρησα ομως οτι αυτο με το χερι που ανοιγει την οθονη χωρις να το ακουμπας μου τρωει πολυ μπαταρια. δειτε και εσεις αν σαν τρωει μπαταρια να μου πειτε...

 

edit: ας το κανει ρε παιδια καποιος το θεμα pinned να μην το ψαχνουμε. ναυαρχιδα εταιριας ειναι!

 

Καλά που πήγαν και έχωσαν αυτή τη ρύθμιση. Γενικά με τις ρυθμίσεις το έχουν αλλάξει αρκετά και κάποια πράγματα θέλουν ψάξιμο. :wacko:

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις ρυθμίσεις στο κλείδωμα οθόνης δεν υπάρχει η επιλογή για την συντόμευση της κάμερας να εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος. Το τηλέφωνο είναι Γερμανικό. Ξέρει κανείς γιατί κάνει η Samsung τέτοιες μ@λακίες?

Δηλαδή είναι δυνατόν να δίνει άλλες ρυθμίσεις ανάλογα την χώρα?

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις ρυθμίσεις στο κλείδωμα οθόνης δεν υπάρχει η επιλογή για την συντόμευση της κάμερας να εμφανίζεται στην οθόνη κλειδώματος. Το τηλέφωνο είναι Γερμανικό. Ξέρει κανείς γιατί κάνει η Samsung τέτοιες μ@λακίες?

Δηλαδή είναι δυνατόν να δίνει άλλες ρυθμίσεις ανάλογα την χώρα?

 

Τώρα άμα σου πω ότι έτσι είναι και στο Νοτε 8 που έχω και είναι γερμανικό, τι θα πεις;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Άυριο κλείνει ένα μήνα στη κυκλοφορία και θεωρώ επιεικώς απαράδεκτο να μην υπάρχει ακόμη Review απο το myphone.gr:mad:
Link to comment
Share on other sites

Άυριο κλείνει ένα μήνα στη κυκλοφορία και θεωρώ επιεικώς απαράδεκτο να μην υπάρχει ακόμη Review απο το myphone.gr:mad:

 

Φίλε συμφωνώ ότι θα έπρεπε να είχε γίνει review της συσκευής μιας και η Samsung είναι εταιρία που σε θέματα marketing είναι ένα βήμα πριν από την apple και αποκλείεται να μη δόθηκε μια συσκευή για δοκιμή στο site...

Από την άλλη καλό θα είναι να παραδεχτούμε ότι τόσο χλιαρή(για να μην πω τπτ χειρότερο) υποδοχή για ναυαρχίδα της Samsung έχουμε χρόνια να δούμε.

 

Ένα μήνα όπως γράφεις μετά την επίσημη κυκλοφορία με στοκ να υπάρχει παντού και βλέπεις ότι ενδιαφέρεται ελάχιστος κόσμος και δε νομίζω ότι φταίει η Ελληνική κρίση για αυτό...

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Λογικο το βρίσκω οταν εχεις κανει τόσο χλιαρη εμφάνιση και το κοστολογείς και καμια 700 πως περιμένεις να κανεις μπαμ οταν με το s4 δεν έχουν καμια ουσιαστική διάφορα εκτός απο συγκεκριμένες βελτιώσεις .

Προσωπικά μετα την παρουσίαση του s5 έφυγε και δεν ακούμπησε την επόμενη μερα ειχα παραγγείλει το note 3 μου εν αντιθέσει με το καινούργιο μήλο που το περιμένω με μεγαλη περίεργια γιατι μετα το 4αρι θα πάω ξανα σε μήλο απο τι φαίνεται .

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Απο την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας έχουν τα παιδιά τη συσκευή στα χέρια τους.Προφανώς παίζει κάτι άλλο που δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε.Απλά μου κάνει εντύπωση οτι κάνανε review το Μ8 λίγες μέρες πριν κυκλοφορήσει,ενώ το S5 ειναι εδώ και ένα μήνα στα ράφια.Επίσης πιστυέω οτι αν θες να λέγεσαι σοβαρο site τεχνολογίας(όπως πιστεύω οτι είναι το myphone.gr) δεν θα πρέπει να σε απασχολεί το αν έχει απήχηση η όχι μια συσκευή.Στην τελική μιλάμε για τη ναυαρχίδα της πρώτης σε πωλήσεις κινητών τηλεφώνων εταιρείας παγκοσμίως!
Link to comment
Share on other sites

Τώρα άμα σου πω ότι έτσι είναι και στο Νοτε 8 που έχω και είναι γερμανικό, τι θα πεις;

 

Και στα S4 κανονικό και mini έτσι είναι δυστυχώς.

 

Μα καλά είναι δυνατόν να απενεργοποιούν τέτοια πράγματα σε ορισμένες χώρες (και αυτά που πάνε Αυστραλία διαβάζω ότι δεν έχουν το shortcut της κάμερας στην lockscreen). Δηλαδή ένα feauture που το παρουσιάζουν κιόλας στην παρουσίαση τους, το αφαιρούν σε ορισμένες χώρες? Μετά λένε γιατί αργούν πολύ τα updates. Όταν στο Universal μοντέλο είναι το Touchwiz παραμετροποιημένο ανά Χώρα τι να πούμε???

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Απο την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας έχουν τα παιδιά τη συσκευή στα χέρια τους.Προφανώς παίζει κάτι άλλο που δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε.Απλά μου κάνει εντύπωση οτι κάνανε review το Μ8 λίγες μέρες πριν κυκλοφορήσει,ενώ το S5 ειναι εδώ και ένα μήνα στα ράφια.Επίσης πιστυέω οτι αν θες να λέγεσαι σοβαρο site τεχνολογίας(όπως πιστεύω οτι είναι το myphone.gr) δεν θα πρέπει να σε απασχολεί το αν έχει απήχηση η όχι μια συσκευή.Στην τελική μιλάμε για τη ναυαρχίδα της πρώτης σε πωλήσεις κινητών τηλεφώνων εταιρείας παγκοσμίως!

 

Φίλε μου αληθεύει ότι το τηλέφωνο το έχουμε στα χέρια μας από την πρώτη μέρα, αλλά δυστυχώς λόγω κάποιων προβλημάτων που αντιμετώπισαν μέλη της συντακτικής ομάδας του myphone, άργησε λίγο... Ετοιμάζεται review πάντως οπότε αναμένουμε..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ερώτηση, ενώ έχω ως προεπιλεγμενο browser τον dolphin, όταν πατάω κάποιο λινκ από Facebook μου το ανοίγει με τον Samsung browser. Τι μπορεί να φταίει?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή θα πάτησες από link του Facebook τον Samsung Browser. Πήγαινε από την διαχείριση των εφαρμογών και απενεργοποίησε όλα τα default από τους browsers (πάτα Διαγραφή).

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Άυριο κλείνει ένα μήνα στη κυκλοφορία και θεωρώ επιεικώς απαράδεκτο να μην υπάρχει ακόμη Review απο το myphone.gr:mad:

 

Το πως, που, πότε θα κάνουμε παρουσίαση μια συσκευή το καθορίζει η ομάδα των Editors του myphone. Τα περί θεμάτων, «κάτι παίζει», βγάλαμε πρώτο το ένα και όχι το άλλο είναι μόνο για ανάγνωση σε παιδικά παραμύθια. Λες και αν αργήσουμε την παρουσίαση, θα πέσουν οι παγκόσμιες πωλήσεις του S5 :down:. Σοβαρευτείτε βρε παιδιά.

 

Για κάθε τι που γίνεται υπάρχει λόγος. Και τίποτα (και κανείς, όσο και να παραπονιέται) δεν είναι ικανό να αλλάξει την ροή με την οποία έχουμε αποφασίσει να γίνονται οι παρουσιάσεις. Όπως θα έχετε καταλάβει εδώ και μια δεκαετία, δεν μας ενδιέφερε ποτέ να βγάζουμε πρώτοι reviews έστω και αν κάποιες φορές τύχαινε. Ο κόσμος έχει αποδείξει οτι περιμένει τις παρουσιάσεις μας έτσι και αλλιώς για άλλους λόγους ποιότητας και εγκυρότητας.

 

Υπομονή λοιπόν, έρχονται reviews και του S5 και του Z2.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι σίγουρος ότι δεν παίζει και παράξενο για την παρουσίαση. Αυτό που επείγει νομίζω είναι η δημιουργία κατηγορίας στα Samsung Android devices ώστε να ανοιχτούν threads για το S5 σε ξεχωριστή κατηγορία για την κάμερα, θήκες και αξεσουάρ, ρυθμίσεις και rooting κλπ κλπ

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι σίγουρος ότι δεν παίζει και παράξενο για την παρουσίαση. Αυτό που επείγει νομίζω είναι η δημιουργία κατηγορίας στα Samsung Android devices ώστε να ανοιχτούν threads για το S5 σε ξεχωριστή κατηγορία για την κάμερα, θήκες και αξεσουάρ, ρυθμίσεις και rooting κλπ κλπ

 

Συμφωνώ μαζί σου.

Σιγά σιγά πρέπει να φτιαχτεί ξεχωριστό section και για το S5 :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι σίγουρος ότι δεν παίζει και παράξενο για την παρουσίαση. Αυτό που επείγει νομίζω είναι η δημιουργία κατηγορίας στα Samsung Android devices ώστε να ανοιχτούν threads για το S5 σε ξεχωριστή κατηγορία για την κάμερα, θήκες και αξεσουάρ, ρυθμίσεις και rooting κλπ κλπ

 

Ετοιμάζεται και αυτο ;)

Θα δούμε κάνα ωραίο θέμα για το s5 ? :)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζεται και αυτο ;)

Θα δούμε κάνα ωραίο θέμα για το s5 ? :)

 

Φοβάμαι να το rootάρω γιατί το S3 που είχα, μετά από ένα μήνα μου έβγαλε πρόβλημα πλακέτας και το μηδένισα, το έστειλα και όλα καλά. Τώρα που δεν επαναφέρεται το knox warranty θέλω να περιμένω κάνα μήνα να δω μήπως βγάλει κανένα πρόβλημα για να είμαι καλυμμένος με την εγγύηση.

Μετά και θα κάνουμε.

Που καταντήσαμε....

Όλα τα Android που είχα μέχρι τώρα αυτά πρώτα 5 λεπτά που άνοιγα την συσκευασία τα είχα rootάρει κιόλας.

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Πόση ραμ σας δεσμεύει παιδιά?Μου δου λεύει μια χαρά απροβληματηστα, αλλά νομίζω ότι δεσμεύει αρκετή για τις εφαρμογές που έχω.
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πόση ραμ σας δεσμεύει παιδιά?Μου δου λεύει μια χαρά απροβληματηστα, αλλά νομίζω ότι δεσμεύει αρκετή για τις εφαρμογές που έχω.

 

1.20/1.81 είναι μόνιμα...αλλά δεν έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

1.20/1.81 είναι μόνιμα...αλλά δεν έχει πρόβλημα.

 

Αυτό βλέπω, στο s4 πάνω κάτω με τις ίδιες εφαρμογές έπεφτε απ το 1 όταν τις έκλεινα όλες. Απορία ήταν, αφού δεν έχουμε κανένα πρόβλημα δεν μας απασχολεί! :)

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...