Jump to content

Samsung Galaxy S5 (G900F)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν αγοράζεις εις γνώση σου μαϊμού κάρτες στην μισή τιμή από το ίντερνετ, αυτά παθαίνεις.

Συμβουλή προς όλους, τέτοιες κάρτες να τις πετάτε στα σκουπίδια, δεν επισκευάζονται τα προβλήματα που έχουν διότι είναι σε κατασκευαστικό επίπεδο.

 

Μια ακομα "συμβουλη" για ασφαλεια της καρτας backup σε υπολογιστη τακτικα ...Πανευκολο και δεν θελει που χρονο .:)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Πιτσηρικια η οχι ειναι αναγνωρισμενοι Devs Και πολυ δουλευουν σε τεραστιες εταιριες ηδη..Κανενα γιατροσοφι δεν χρειαζεται λειτουργει τελεια η ρομ που φοραω χωρις κανενα προβλημα.

 

Εντάξει ας το ρίξουμε τότε στο χιούμορ, και οι Devs της Samsung αυτοί είναι βαριεστημένοι δημόσιοι υπάλληλοι που δεν διακινδυνεύετε το κεφάλι τους εάν κάνουν μισό δουλειές με απόλυση.

Αλλά ακόμα και εάν απολυθούν από την Samsung θα βρουν δουλειά αμέσως, ιδιαίτερα εάν έχουν προκαλέσει ζημιά στην πελατειακή βάση της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

Ράγισε η οθόνη μετά από πτώση, παρότι είχα προστατευτικό χοντρό τζάμι και θήκη σιλικόνης. Πήρα τηλέφωνο στο irepair και μου ζητάνε 185 ευρώ! Το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά! Αξίζει τον κόπο να το φτιάξω? Καμία άλλη ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

έφτασε η 6.0.1 σε G900F στη Sri Lanka..

 

Ναι, και χαίρονται και οι Γερμανοί, διότι και η Γερμανία έχει την ίδια εκδοχή G900F όπως και η Sri Lanka.

Εγώ δεν μπορώ να χαρώ, βάση υπολογισμών και στατιστικών το τηλέφωνο μου εκ Γερμανίας, έρχεται με ΕΛΤΑ και θα το έχω τέλος της νέας εβδομάδας.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ειδοποιηση για ληψη ενημερωσεων 266,47 mb.

Τωρα την περναω και βλεπω οτι κανει αρκετη ωρα

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ειδοποιηση για ληψη ενημερωσεων 266,47 mb.

Τωρα την περναω και βλεπω οτι κανει αρκετη ωρα

 

Αυτή είναι ενημέρωση ασφαλείας.

Καλό πράμα είναι πάνω από 1.5 Gigabytes, και βέβαια προτείνεται να ληφθεί μέσο WiFi ή ακόμα καλύτερα, καλωδιακά με το λογισμικό της Samsung.

http://www.samsung.com/gr/support/smartswitch/

Link to comment
Share on other sites

ζητάνε 185 ευρώ!

 

Σε αυτό το ποσό από ειλικρινές κατάστημα, η επισκευή γίνεται με χρήση ενός και μόνο ανταλλακτικού, και αυτό είναι το μισό τηλέφωνο.

(κομπλέ πακέτο με νέα οθόνη + μπροστινό κρύσταλλο + μεσαίο σώμα ( Μπεζέλ), όλα ενοποιημένα από την μαμά Samsung).

Η εργασία ολοκληρώνεται με την εισαγωγή στο πίσω μέρος, των ηλεκτρονικών κυκλωμάτων από το παλιό.

Αυτή η λύση είναι η προτεινόμενη βέβαια, διότι η υδατοστεγανώτητα είναι εγγυημένη, και ο τεχνικός δεν χρειάζεται να αυτοσχεδιάσει κάνοντας πατέντες, όπως αυτές που κάνουν οι ερασιτέχνες στα βιντεάκια.

 

Εδώ αξίζει να αναφερθεί, ότι υπάρχει κινέζικο αντίγραφο τηλεφώνου G900 το οποίο ΔΕΝ είναι αδιάβροχο, και έτσι οι Κινέζοι το μπαλώνουν όπως - όπως.

 

G900F καινούργιο με εγγύηση κοστίζει 400Ε όσο διαρκεί το στοκ ( το οποίο μειώνετε κάθε μέρα που περνάει, μαζί με το στοκ γνήσιων αξεσουάρ).

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ειδοποιηση για ληψη ενημερωσεων 266,47 mb.

Τωρα την περναω και βλεπω οτι κανει αρκετη ωρα

 

Ειναι η 2 αναβαθμιση ασφαλειας που λαμβανουμε σε λιγοτερο απο 2 μηνες (η προηγουμενη ηταν στα 300mb).

Περιεργο αυτο!Δεν μας εχει συνηθισει η samsung σε τοσες αναβαθμισεις.Μαλλον κατι σοβαρο επαιζε με την ασφαλεια της συσκευης μας

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ειδοποιηση για ληψη ενημερωσεων 266,47 mb.

Τωρα την περναω και βλεπω οτι κανει αρκετη ωρα

 

Ειναι το security update του Απρίλη!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η 2 αναβαθμιση ασφαλειας που λαμβανουμε σε λιγοτερο απο 2 μηνες (η προηγουμενη ηταν στα 300mb).

Περιεργο αυτο!Δεν μας εχει συνηθισει η samsung σε τοσες αναβαθμισεις.Μαλλον κατι σοβαρο επαιζε με την ασφαλεια της συσκευης μας

H Google εχει υποχρεωσει ολους τους κατασκευαστες να βγαζουν καθε μηνα αναβαθμηση ασφαλειας για τις συσκευες που εχουν την 18μηνη υποστηριξη....Μετα την 6 θα δεις πτι αυτο θα αρχισει να μειωνετε...

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ειδοποιηση για ληψη ενημερωσεων 266,47 mb.

Τωρα την περναω και βλεπω οτι κανει αρκετη ωρα

 

Τι εννοεις την περνας; ΟΤΑ η με οντιν;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα την marshmallow που βγήκε για σρι Λάνκα στο κινητό της γυναίκας...ως τώρα φαίνεται καλή η αναβάθμιση.Πιο γρήγορο με ωραία animations...Περισσότερα σε λίγες μέρες...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα την marshmallow που βγήκε για σρι Λάνκα στο κινητό της γυναίκας...ως τώρα φαίνεται καλή η αναβάθμιση.Πιο γρήγορο με ωραία animations...Περισσότερα σε λίγες μέρες...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν βρεις χρόνο γράψε μας εντυπώσεις καθώς διάβασα στο Net ότι γενικά δεν παρουσιάζει σημαντικές διαφορές και δεν υπάρχουν μεγάλες αλλαγές.

Είναι καλό να δούμε αν η συσκευή δουλεύει καλύτερα, το ίδιο ή χειρότερα σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση.

 

Αυτό για μένα είναι το βασικό.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτους που βιαζονται να τη δοκιμασουν σαν και μενα χτες περασα αυτην απο XDA http://forum.xda-developers.com/galaxy-s5/development/official-6-0-1-g900m-port-g900f-t3344875 μιας και ειχα BTU,βεβαια αντιμετωπισα το προβλημα που εξηγει πως γινετε παρακατω αμα διαβασετε αλλα με μια φορα και οχι 3-4 φορες οπως λεει στο αρθρο.Αρκετα πιο γρηγορη απ την 5.
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι η γυναίκα λοιπόν που πέρασε ο βλάσης την marshmallow.... Το κινητό βελτιώθηκε αισθητα... Η κάμερα βγάζει αρκετά καλύτερες φωτός... Το ηχειο έχει γίνει πιο δυνατό.... Το κινητό γενικά πιο γρήγορο κατά τη χρήση.... Ο αισθητήρας εγγυτητας δεν μου παρουσιάζει πρόβλημα, καθώς κατά την κλίση δεν έκλεινε πριν την αναβάθμιση.... Όσον αφορά τη μπαταρία ακόμη δε μπορώ να την κρίνω με σιγουριά γιατί αυτές τις μέρες δεν πρόλαβα να ασχοληθώ τόσο... Θα φανεί από βδομάδα... Αν θέλετε περισσότερες διευκρινήσεις ρωτήστε με...

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι η γυναίκα λοιπόν που πέρασε ο βλάσης την marshmallow.... Το κινητό βελτιώθηκε αισθητα... Η κάμερα βγάζει αρκετά καλύτερες φωτός... Το ηχειο έχει γίνει πιο δυνατό.... Το κινητό γενικά πιο γρήγορο κατά τη χρήση.... Ο αισθητήρας εγγυτητας δεν μου παρουσιάζει πρόβλημα, καθώς κατά την κλίση δεν έκλεινε πριν την αναβάθμιση.... Όσον αφορά τη μπαταρία ακόμη δε μπορώ να την κρίνω με σιγουριά γιατί αυτές τις μέρες δεν πρόλαβα να ασχοληθώ τόσο... Θα φανεί από βδομάδα... Αν θέλετε περισσότερες διευκρινήσεις ρωτήστε με...

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σας ευχαριστούμε κυρία μου.

 

Μια μόνο ερώτηση. Έγινε clean installation της Marshmallow?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι η γυναίκα λοιπόν που πέρασε ο βλάσης την marshmallow.... Το κινητό βελτιώθηκε αισθητα... Η κάμερα βγάζει αρκετά καλύτερες φωτός... Το ηχειο έχει γίνει πιο δυνατό.... Το κινητό γενικά πιο γρήγορο κατά τη χρήση.... Ο αισθητήρας εγγυτητας δεν μου παρουσιάζει πρόβλημα, καθώς κατά την κλίση δεν έκλεινε πριν την αναβάθμιση.... Όσον αφορά τη μπαταρία ακόμη δε μπορώ να την κρίνω με σιγουριά γιατί αυτές τις μέρες δεν πρόλαβα να ασχοληθώ τόσο... Θα φανεί από βδομάδα... Αν θέλετε περισσότερες διευκρινήσεις ρωτήστε με...

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μιλαμε για την rom απο sri lanka? Ελληνικά έχει?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για την rom απο sri lanka? Ελληνικά έχει?

 

Noμιζω οτι εχει ελληνικα γιατι και εγω ειχα κατεβασει απο πολωνια παλια official ρομ και ειχε σημερα βγηκε http://www.sammobile.com/firmwares/download/70058/G900FXXU1CPD7_G900FOJV1CPD2_XSG/ και για σαουδικη αραβια η 6 αρα υπομονη σε λιγο καιρο θα την εχουμε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχουμε ακομα εργοστασιακα τις συσκευες μας θα βγει αναβαθμιση λογισμικου??

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχουμε ακομα εργοστασιακα τις συσκευες μας θα βγει αναβαθμιση λογισμικου??

 

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι θα σου έρθει σαν ειδοποίηση και θα την κατεβάσεις

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστούμε κυρία μου.

 

Μια μόνο ερώτηση. Έγινε clean installation της Marshmallow?

Ναι έγινε clean install...

Μιλαμε για την rom απο sri lanka? Ελληνικά έχει?

Ναι γι' αυτήν μιλάμε και έχει κανονικά Ελληνικά...περάστε την άφοβα!

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 (G900F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...