Jump to content

Παπούτσια


MiuMiu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερει κανεις καποιο site για να αγορασω αυθεντικα all starάκια; Χαμηλα οχι μποτακια. Και link απο ebay ή amazon, αρκει να ειναι αυθεντικα.

http://www.skroutz.gr/c/1636/Converse-All-Star.html

όσα μαγαζιά είναι στο σκρουτζ έχουν 99,99% γνήσια παπούτσια

μπορεί να υπάρχει 0,01% που δεν είναι αλλά δεν το βρήκα ακόμη

βρίσκεις το χρώμα που σε ενδιαφέρει, ψάχνεις στη σελίδα τους και στη σελίδα του facebook του κάθε μαγαζιού για reviews και μετά βλέπεις και το πιο φθηνό.

προσωπικά για το spartoo δεν το συζητώ πως είναι κολοσσός στην Ευρώπη αλλά είναι νομίζω και πιο ακριβά τα μεταφορικά τους. Υπάρχουν αντίστοιχα καλά και ελληνικά μαγαζιά.

Ωραία. Στο spartoo.gr είναι αυθεντικά τα starάκια, έτσι; Ρωτάω γιατί έχω χρόνια να αγοράσω All Star και π.χ. παλιά δεν υπήρχε αυτό το Converse στη "γλώσσα" και στο πίσω μέρος, πάνω από εκεί που γράφει All Star.

ναι το φετινό λογότυπο της converse είναι έτσι όπως το βλέπεις. αν βρεις άλλο λογότυπο είναι περσινά μοντέλα.

μέσα στη γλώσσα γράφουν και ημερομηνία παραγωγής

Έχει αγοράσει κάποιος απο το Zmall; εντυπώσεις; είναι αξιόπιστο;

δεν έχω αγοράσει για να σου πω υποστήριξη αλλά το ξέρω σαν μαγαζί και είναι αξιόπιστο

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.skroutz.gr/c/1636/Converse-All-Star.html

όσα μαγαζιά είναι στο σκρουτζ έχουν 99,99% γνήσια παπούτσια

μπορεί να υπάρχει 0,01% που δεν είναι αλλά δεν το βρήκα ακόμη

βρίσκεις το χρώμα που σε ενδιαφέρει, ψάχνεις στη σελίδα τους και στη σελίδα του facebook του κάθε μαγαζιού για reviews και μετά βλέπεις και το πιο φθηνό.

προσωπικά για το spartoo δεν το συζητώ πως είναι κολοσσός στην Ευρώπη αλλά είναι νομίζω και πιο ακριβά τα μεταφορικά τους. Υπάρχουν αντίστοιχα καλά και ελληνικά μαγαζιά.

 

ναι το φετινό λογότυπο της converse είναι έτσι όπως το βλέπεις. αν βρεις άλλο λογότυπο είναι περσινά μοντέλα.

μέσα στη γλώσσα γράφουν και ημερομηνία παραγωγής

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/c/1636/Converse-All-Star.html

προσωπικά για το spartoo δεν το συζητώ πως είναι κολοσσός στην Ευρώπη αλλά είναι νομίζω και πιο ακριβά τα μεταφορικά τους. Υπάρχουν αντίστοιχα καλά και ελληνικά μαγαζιά.

 

Να διορθώσω προηγούμενο μου σχόλιο

Δεν έχει ακριβά μεταφορικά, τα έχει δωρεάν κιόλας.

Όμως αν προσέξεις, η τιμή τους είναι αρκετά τσιμπημένη από άλλα ελληνικά καταστήματα.

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Μια μαρκα bullboxer την ξερουμε; Εχει αγορασει κανεις προϊοντα της να μας πει γνωμη; Πχ ειδα αυτο κ με ψηνει σαν σχεδιακι! http://www.myshoe.gr/andrika/casual/low-cut/bullboxer-399k25010_p-1077040.aspx?Org=1077041
Link to comment
Share on other sites

spartoo.gr έχει και αντικαταβολή(με επιπλέον χρέωση 5 ευρώ). Όταν φτιάξεις προφίλ στο σάιτ απαντώντας κάτι ερωτηματολογια μπορείς να κερδίσεις και 10 ευρώ κουπόνι, ενώ επίσης μπορείς να βρίσκεις εκπτωτικά κουπόνια(αναλόγως του υψους αγοράς) στο bazando.gr

 

Έφτιαξα προφίλ, ποια είναι η διαδικασία για να κερδίσω το κουπόνι; Πού βρίσκω το ερωτηματολόγιο;

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα προφίλ, ποια είναι η διαδικασία για να κερδίσω το κουπόνι; Πού βρίσκω το ερωτηματολόγιο;

Παιδιά, το γνωρίζει κανείς αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
SOS...ψαχνω για παπουτσια assics kinsei4..μαυρο-χρυσο και δεν τα βρισκω πουθενα..ξερετε κανενα site βρε παιδια για να ψαξω??

Δεν είναι καλά παπούτσια φίλε.

Μόνο για περπάτημα τα έχω και από το 3μηνο είχαν αρχίσει να τρυπάνε.

Τώρα τα έχω 6-7 μήνες και έχουνε 3-4 τρύπες, σκίζονται παντού. Μία φορά έφυγα από τη ναικ και δεν θα ξαναφύγω...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ετυχε; Για τα asics διαβαζω κι ακουω τα καλυτερα απο αθλητες & ατομα γενικα που γυμναζονται.
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καλά παπούτσια φίλε.

Μόνο για περπάτημα τα έχω και από το 3μηνο είχαν αρχίσει να τρυπάνε.

Τώρα τα έχω 6-7 μήνες και έχουνε 3-4 τρύπες, σκίζονται παντού. Μία φορά έφυγα από τη ναικ και δεν θα ξαναφύγω...

Έτυχε φίλε μου. Γιατί δεν τα πήγες πίσω από εκεί που τα πήρες; Λογικά θα έπρεπε να σου τα αλλάξουν.

Η Asics γενικά είναι κατά πολύ ανώτερη εταιρία από την Nike.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ετυχε; Για τα asics διαβαζω κι ακουω τα καλυτερα απο αθλητες & ατομα γενικα που γυμναζονται.

Εγώ ρε φίλε δεν είμαι αθλητής, τα θέλω για 10 χιλιόμετρα περπάτημα το μήνα.

Αλλά δεν έχω ούτε 160 ευρώ το τρίμηνο για παπουτσια. Το πλεκτό που έχει μπροστά είναι πάρα πολύ λεπτό και σκίζεται Μονο του. Επίσης μου σκιστηκαν στα πλαγία. Φορεσα κάτι ερείπια σοξ που είχα να πάω για μπάλα και η εφαρμογή του και η αίσθηση είναι απίστευτα καλύτερή από τα κινσει.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τα μαυρα kayano 20 απο το 24sp

Περιμενω να βγαλει διαθεσιμο το 24sp και σε αυτο το χρωμα http://snowland.gr/asics-gel-kayano-20/ για να παρω αλλο ενα !

 

Εχω τα kayano 16 - 18 - 20, τα 16 που ειναι και ποιο παλια εχουν μπει στο πλυντηριο για πλυσιμο πανω απο 10 φορες και καθε φορα βγαινουν σαν καινουρια.

Η λαλακια που εκανα ειναι οτι εβαλα τα 16 κοντα στο τζακι το χειμωνα και παραμορφωθηκαν λιγο, <<πεταξαν-ξερασαν>> της κολλες, μικρο το κακο γιατι τα εβαλα στη δουλεια.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τα μαυρα kayano 20 απο το 24sp

Περιμενω να βγαλει διαθεσιμο το 24sp και σε αυτο το χρωμα http://snowland.gr/asics-gel-kayano-20/ για να παρω αλλο ενα !

 

Εχω τα kayano 16 - 18 - 20, τα 16 που ειναι και ποιο παλια εχουν μπει στο πλυντηριο για πλυσιμο πανω απο 10 φορες και καθε φορα βγαινουν σαν καινουρια.

Η λαλακια που εκανα ειναι οτι εβαλα τα 16 κοντα στο τζακι το χειμωνα και παραμορφωθηκαν λιγο, <<πεταξαν-ξερασαν>> της κολλες, μικρο το κακο γιατι τα εβαλα στη δουλεια.

Διαδικασία πλύσης (ανεπίσημη) αθλητικών στο πλυντήριο.

-Βγάζουμε τους πάτους (ξεχωριστά στο χέρι)

-Βάζουμε τα παπούτσια σε μια μαξιλαροθήκη

-Βάζουμε το πιο σύντομο πρόγραμμα του πλυντηρίου

-Θερμοκρασία 30ο C

-Δεν βάζουμε μαλακτικό (καταστρέφει τα ανακλαστικά, ισχύει και για τα τεχνικά ρούχα)

-Δεν βάζουμε το γρήγορο στύψιμο

-Τα βάζουμε να στεγνώσουν μόνα τους. Δηλαδή το καλοκαίρι, όχι απευθείας έκθεση στον ήλιο. Τον χειμώνα μακρυά από οποιαδήποτε εστία θέρμανσης (καλοριφέρ κλπ) για να μην ξεκολλήσουν.

 

Τηρώντας τα ανωτέρω, φυσιολογικά δεν θα έχετε ποτέ πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τα μαυρα kayano 20 απο το 24sp

Περιμενω να βγαλει διαθεσιμο το 24sp και σε αυτο το χρωμα http://snowland.gr/asics-gel-kayano-20/ για να παρω αλλο ενα !

 

Επειδη τα γερμανικα μου ειναι ανυπαρκτα ... τι μεταφορικα χρεωνουν για Ελλαδα αυτοι ?

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τα γερμανικα μου ειναι ανυπαρκτα ... τι μεταφορικα χρεωνουν για Ελλαδα αυτοι ?

Και τα δικα μου ειναι ελαχιστα εως ανυπαρκτα :lol: Με τη μεταφραση google εκανα παραγγελια ;)

 

Η χρεωση ειναι 1.99 EUR ασφάλισης και συσκευασίας + 11 ευρω για πληρωμη μεσω paypal. Μεσω paypal πληρωσα.

Αυτα τα εξοδα ειναι για να παραλαβεις ενα προιον, αν παρεις 2-3-4 προιοντα τα εξοδα παραμενουν ιδια. Οποτε αν εχεις και καποιον αλλο που να θελει να αγορασει <<σπας>> τα εξοδα ;)

Οταν προχωρας την παραγγελια για πληρωμη σου γραφει οτι (ισως ?) πληρωσεις και 2 ευρω στην κουριερ οταν στα παραδοσουν, σε εμενα δεν ζητησαν τιποτα.

 

Το καταστημα εχει λογαριασμο και στο ebay.de http://stores.ebay.de/Sports-Point24 νομιζω εχει ποιο ακριβα μεταφορικα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Και τα δικα μου ειναι ελαχιστα εως ανυπαρκτα :lol: Με τη μεταφραση google εκανα παραγγελια ;)

 

Η χρεωση ειναι 1.99 EUR ασφάλισης και συσκευασίας + 11 ευρω για πληρωμη μεσω paypal. Μεσω paypal πληρωσα.

Αυτα τα εξοδα ειναι για να παραλαβεις ενα προιον, αν παρεις 2-3-4 προιοντα τα εξοδα παραμενουν ιδια. Οποτε αν εχεις και καποιον αλλο που να θελει να αγορασει <<σπας>> τα εξοδα ;)

Οταν προχωρας την παραγγελια για πληρωμη σου γραφει οτι (ισως ?) πληρωσεις και 2 ευρω στην κουριερ οταν στα παραδοσουν, σε εμενα δεν ζητησαν τιποτα.

 

Το καταστημα εχει λογαριασμο και στο ebay.de http://stores.ebay.de/Sports-Point24 νομιζω εχει ποιο ακριβα μεταφορικα.

 

Ευχαριστω φιλε μου. Μπηκε στα bookmarks με αθλητικα ειδη :)

 

Παπουτσια συνηθως παιρνω απο το sportsshoes ή το sportsdirect τα οποια επειδη διακινουν μεγαλες ποσοτητες βαζουν πολυ καλες προσφορες σε πιο παλια μοντελα αλλα απο οτι βλεπω και αυτο εχει αρκετα ανταγωνιστικες τιμες.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ευχαριστω φιλε μου. Μπηκε στα bookmarks με αθλητικα ειδη :)

 

Παπουτσια συνηθως παιρνω απο το sportsshoes ή το sportsdirect τα οποια επειδη διακινουν μεγαλες ποσοτητες βαζουν πολυ καλες προσφορες σε πιο παλια μοντελα αλλα απο οτι βλεπω και αυτο εχει αρκετα ανταγωνιστικες τιμες.

Ένα ευχαριστώ δημόσια για τις πληροφορίες που μου έδωσες.

 

Παρέλαβα ήδη από το sportsdirect παπουτσάρες στην μισή τιμή από ότι εδώ...

Μου βάλανε και 1 κούπα γίγας του καφέ (1 λίτρο πρέπει να βάζει :blink: ) με το λογότυπό τους, δώρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψαχνω παπουτσια tods.. Ξερετε καποιο φυσικο καταστημα που να κανει τιποτα εκπτωσεις - προσφορες? να παω στην tods golden hall ή καλογήρου? εχετε καποιο αλλο υποψιν ?

 

Επισης κανει κανενα απο αυτα άτοκες?

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω παπουτσια tods.. Ξερετε καποιο φυσικο καταστημα που να κανει τιποτα εκπτωσεις - προσφορες? να παω στην tods golden hall ή καλογήρου? εχετε καποιο αλλο υποψιν ?

 

 

 

Επισης κανει κανενα απο αυτα άτοκες?

 

 

Σε καλογήρου οτι κι αν πάρεις είναι σε 12 άτοκες..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα τελευταία 3-4 χρόνια έχει πέσει αισθητά η πρωτοτυπία τους στο σχέδιο. Η ποιότητα είναι απαράμιλλη, αλλά πλέον σχεδόν κάθε σεζόν έχει τα ίδια σχέδια...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σε καλογήρου οτι κι αν πάρεις είναι σε 12 άτοκες..

 

 

 

Πηγα στο golden hall στο επίσημο τελικά.. Ειχε εκπτωση 20% στα χειμερινά και 12 άτοκες.. Οποτε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Διαδικασία πλύσης (ανεπίσημη) αθλητικών στο πλυντήριο.

-Βγάζουμε τους πάτους (ξεχωριστά στο χέρι)

-Βάζουμε τα παπούτσια σε μια μαξιλαροθήκη

-Βάζουμε το πιο σύντομο πρόγραμμα του πλυντηρίου

-Θερμοκρασία 30ο C

-Δεν βάζουμε μαλακτικό (καταστρέφει τα ανακλαστικά, ισχύει και για τα τεχνικά ρούχα)

-Δεν βάζουμε το γρήγορο στύψιμο

-Τα βάζουμε να στεγνώσουν μόνα τους. Δηλαδή το καλοκαίρι, όχι απευθείας έκθεση στον ήλιο. Τον χειμώνα μακρυά από οποιαδήποτε εστία θέρμανσης (καλοριφέρ κλπ) για να μην ξεκολλήσουν.

 

Τηρώντας τα ανωτέρω, φυσιολογικά δεν θα έχετε ποτέ πρόβλημα.

 

Τα αθλητικά παπούτσια (τα ποιοτικά τουλάχιστον) δεν πρέπει να τα πλένουμε εσωτερικά ουτεκάν με νερό γιατί το ύφασμά τους είναι εμποτισμένο με ειδικές αντιβακτηριδιακές ουσίες οι οποίες με το πλύσιμο φεύγουν με συνέπεια να μυρίζει εύκολα το παπούτσι μετά. Μόνο πλύσιμο εξωτερικά με βετέξ/σφουγγάρι καλά στυμμένο, φόρεμα πάντα με καθαρά πόδια και κάλτσες, και καλός αερισμός/στέγνωμα.

Link to comment
Share on other sites

Τα αθλητικά παπούτσια (τα ποιοτικά τουλάχιστον) δεν πρέπει να τα πλένουμε εσωτερικά ουτεκάν με νερό γιατί το ύφασμά τους είναι εμποτισμένο με ειδικές αντιβακτηριδιακές ουσίες οι οποίες με το πλύσιμο φεύγουν με συνέπεια να μυρίζει εύκολα το παπούτσι μετά. Μόνο πλύσιμο εξωτερικά με βετέξ/σφουγγάρι καλά στυμμένο, φόρεμα πάντα με καθαρά πόδια και κάλτσες, και καλός αερισμός/στέγνωμα.

 

Αυτο που λες ειναι λιγο ατοπο. Με την πρωτη, αντε δευτερη φορα που θα φορεσεις ενα αθλητικο παπουτσι και θα το τρεξεις (δεν λεω να πας απλα για καφε), θα γινει μουσκεμα μεσα, οποτε αντιο ειδικες ουσιες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...