Jump to content

Doogee DG550 Dagger


ptsolak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 565
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

4.4 kitkat με τα ebr 1 και 2 (για τα 7gb), rootaρισμένο με το RootGenius και με τις ρυθμίσεις αυτές στο MobileUnkleToos.
Link to comment
Share on other sites

Για αυτον τον λογο ζεσταινετε το κινητο σ....η κιτ κατ για αυτο το τηλ εχει βγει αποτυχια...αυτο που πρεπει να κανεις οπως εκανα και εγω ειναι να περασεις αλλη ρομ...

Πηγαινε στην σελιδα της doogee.cc -> service -> doogee dagger dg550 -> 4.2.9, ανοιξε το και κατεβασε το..ειναι 328mb και ειναι με την καινουργια καμερα...εγω την φοραω μαζι με τα 7gb stock...και το κινητο απλα πεταει ουτε καν ζεσταινετε...την αλλαξα γτ μου ηρθε με την 4.4 και ειχα προβλημα επειδη ζεσταινοταν....καντο και θα ηρεμισεις με την θερμοκρασια του κινητου σου....επισης αυτο που εγραψα με το mobileuncle δες το με loudspeaker καντο και πες μ αν υπαρχει βελτιωσει

Link to comment
Share on other sites

θα το κοιτάξω φίλτατε, γιατί αυτό με την οθόνη, μου παρουσιάστηκε από εχθές και δεν μπορείς να φανταστείς πόσο μου την έχει σπάσει... Ευχαριστώ για την ώρα σου.
Link to comment
Share on other sites

Παντως κοιταξε το μην την παθεις χειροτερα με την οθονη...ακριβως οπως τα εγραφα οπως πανω απλως απο normal πας σε loudspeaker και για ακουστικα headset..ειναι ιδιες διαδικασιες απλως πατας σε αλλαζουν τα ονοματα για καθε ηχο του κινητου...μην ευχαριστεις....ελπιζω να σε βοηθησα Edited by hitman89
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα κυριοι εχω το DOOGEE DG550 εδω και 5 μρες απιστευτη συσκευη γρηγορη γενικα ειναι οπως ακριβως το περιγραψατε αλλα εχω προβλημα με το σημα δεν εχει σχεδον πουθενα σημα (γενικα στο χωρο που ειμαι υπαρχει ενα γενικο προβλημα με το σημα) π.χ. ειχα το Google Nexus S ειχα μια δυο γραμμουλες σημα αλλα επικοινωνουσα με τους αλλους τωρα με το DOOGEE DG550 ουτε για πλακα τιποτα ουτε κλησεις ουτε μνματα εχω Wind και την μεγαλη sim οπου την εβαλα στην θεση sim2 ενω στην θεση sim1 δεν εχω βαλει καρτα (δεν εχω δευτερο αριθμο) αν εχετε να προσθεσεται / διορθωσεται / συμβουλεψεται θα ειναι υπερ βοηθεια για μενα !!! ευχαριστω οβερ !!!

 

Το πρόβλημα με το σήμα στην Wind το είχα και εγώ με την 4,4. Πριν με Cosmote την αρχική 4,2,9 και λίγο με την 4,4 δεν είχα παρατηρήσει έντονα προβλήματα με το σήμα. Έβαλα την καινούργια Build number:Android 4.2 - 11-17 (που έχει η DOOGEE στην σελιδα της doogee.cc ). Δείχνει κάπως να βελτιώθηκε το σήμα αλλά πάλι δεν είναι σταθερό και φορές-φορές νομίζω ότι απλά δείχνει παραπάνω γραμμές ενώ έχω πρόβλημα να δεχτώ κλήσεις ή να πάρω τηλέφωνο. Στο ίδιο χώρο στο σπίτι μου όταν βάλω την κάρτα της Wind στο παλιό Alcatel έχω κανονικά σήμα (2-3 γραμμές ) και κάνω κανονικά κλήσεις. Αν κάποιος έχει ιδέα για την πρόσβαση στην κεραία GSM ας ποστάρει. Στο λίγο χρόνο που είχα και γκούγκλαρα δεν μπόρεσα να βρώ κάτι.

 

....το καπακι πισω δεν κουμπωνει εντελος...αφηνει ενα μικρο κενο..

Όσοι έχουν πρόβλημα με το κούμπωμα του καπακιού ας προσέξουν γιατί ενδεχομένως να φουσκώνει σιγά-σιγά η μπαταρία. Η δικιά μου φούσκωσε σιγά-σιγά και έπεφτε η αυτοδυναμία της. Φυσικά παρήγγειλα καινούργια με 5-6€ και την άλλαξα.

Edited by starman100
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή εβδομάδα,

 

έχω ξαναγράψει την ίδια απορία και πριν, αλλά μήπως κάποιος έχει βρει λύση στο γιατί το Doogee DG550 δεν μπορεί να στείλει 160 χαρακτήρες SMS και το χωρίζει σε τρία SMS;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή εβδομάδα,

 

έχω ξαναγράψει την ίδια απορία και πριν, αλλά μήπως κάποιος έχει βρει λύση στο γιατί το Doogee DG550 δεν μπορεί να στείλει 160 χαρακτήρες SMS και το χωρίζει σε τρία SMS;

Μέσα στο play store ψάξε για την εφαρμογή textra SMS.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έχω την official 4.4.2 και εδώ και μέρες έχω το εξής πρόβλημα. Το κινητό το χρησιμοποιεί ο πατέρας μου σχεδόν μόνο για τηλέφωνα (σπανια για ιντερνετ και σκαιπ) και αντέχει περίπου 4 ημέρες. Το σημαντικό πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει σωστή αναλογία στις ενδείξεις της μπαταρίας. Το αποτέλεσμα είναι να κλείνει απρόσμενα ενώ δείχνει περίπου 40-50%.

 

Αφότου κλείσει για να φορτίσει πρέπει να βγάλεις την μπαταρία και να την ξανατοποθετήσεις. Αλλιώς δεν ανάβει καν η οθόνη.

 

Γνωρίζετε ποιο μπορεί να είναι το πρόβλημα; Την αναβάθμιση σε 4.4.2 την έκανα μόνος μου με οδηγίες τον Αύγουστο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ευχαριστώ πολύ. Με το textra sms λύσαμε το πρόβλημα με τους 160 χαρακτήρες αλλά τώρα στέλνει SMS/MMS μόνο από την πρώτη sim. Δεν έχεις επίλογή ποιά sim να χρεώσεις για τα μυνήματα! Μήπως ζητάω πολλά; Μη με διαολοστείλεται Χριστουγεννιάτικα:cry:

 

 

Χρόνια πολλά σε όλους!

Λοιπόν έλυσα το πρόβλημα με τα μυνήματα και τις δύο sim με το GoPRo. Εχει δυο βελάκια ενω γράφεις το μύνημα ένα μπλέ και ένα πράσινο. Το πρώτο είναι για την sim1 και το άλλο για τη sim2. Οπότε πατώντας το αντίστοιχο φεύγει το sms από την κάρτα που επιλέγουμε!

 

Καλή χρονιά σε όλους!!!:)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδή παλεύω με το παραπάνω πρόβλημα που έγραψα, μπορεί κάποιος να βάλει το CPU-Z από το μάρκετ και στην καρτέλα battery να μου πει τι τιμή έχει το capacity;

Μου δείχνει 1000 mah , η δεν αναγνωρίζει σωστά το πρόγραμμα η πάω για αλλαγή μπαταρίας..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ωραία, ευχαριστώ πολύ. Με το textra sms λύσαμε το πρόβλημα με τους 160 χαρακτήρες αλλά τώρα στέλνει SMS/MMS μόνο από την πρώτη sim. Δεν έχεις επίλογή ποιά sim να χρεώσεις για τα μυνήματα! Μήπως ζητάω πολλά; Μη με διαολοστείλεται Χριστουγεννιάτικα:cry:

 

Το GO SMS Pro υποστηρίζει και τις δύο sim και φυσικά παρέχει λύση στο θέμα με τους unicode χαρακτήρες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδή παλεύω με το παραπάνω πρόβλημα που έγραψα, μπορεί κάποιος να βάλει το CPU-Z από το μάρκετ και στην καρτέλα battery να μου πει τι τιμή έχει το capacity;

Μου δείχνει 1000 mah , η δεν αναγνωρίζει σωστά το πρόγραμμα η πάω για αλλαγή μπαταρίας..

 

Απλά δεν έχουν το μοντέλο στη βάση δεδομένων της εφαρμογής,κι έτσι δείχνει μια default τιμή

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα εχω το doogee dg550 και η οθονη βγενει ολη εξω μου ειπαν να το στειλω πισω αλλα 2 μηνες χωρισ τηλ δεν γινετε τι να κανω? υπαρχει τροπος να την κωλισω ??? ευχαριστω Edited by chrispetses
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από περιέργεια το έτρεξα κι εγώ και μου δείχνει κι εμένα 1000 mah.

 

Όπως και σε άλλες συσκευές... ignore.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια ειχα το εξης προβλημα...

Μου ηρθε με την κατω γωνιακα οθονη ξεκολλημενη ελαχιστα αλλα επρεπε να το δεις με το ματι σ καλα..

Λπν το αφησα και μετα απο 1,5 μηνα χρησης ξεκολλησε περισσοτερο...ανελαβα αφου το ειδα να την κολλησω...πηρα μια κολλα ειδικη για της οθονες και με τους καταλληλους τροπους ωστε να μην το σπασω την κολλησα...τωρα ολα τελεια προς το παρων...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Λοιπόν παιδιά έχω την official 4.4.2 και εδώ και μέρες έχω το εξής πρόβλημα. Το κινητό το χρησιμοποιεί ο πατέρας μου σχεδόν μόνο για τηλέφωνα (σπανια για ιντερνετ και σκαιπ) και αντέχει περίπου 4 ημέρες. Το σημαντικό πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει σωστή αναλογία στις ενδείξεις της μπαταρίας. Το αποτέλεσμα είναι να κλείνει απρόσμενα ενώ δείχνει περίπου 40-50%.

 

Αφότου κλείσει για να φορτίσει πρέπει να βγάλεις την μπαταρία και να την ξανατοποθετήσεις. Αλλιώς δεν ανάβει καν η οθόνη.

 

Γνωρίζετε ποιο μπορεί να είναι το πρόβλημα; Την αναβάθμιση σε 4.4.2 την έκανα μόνος μου με οδηγίες τον Αύγουστο.

πρεπει να φορτιζεις το τηλεφωνο Η με τον δικο του φορτιστη Η με φορτιστη πανω απο 1,2Α αλλιως δεν γινεται σοστη φορτιση του κινητου!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μ..εγω απο την πρωτη μερα ειχα προβλημα με το ηχο γενικοτερα και το εκανα με αυτο και ολα λυθηκαν...θα σου πρωτεινα και το phone tester για να εξετασεις τι παιζει το κινητο σ....

Πες μου ποια εκδοση φορας;στο τηλ σ..

 

προσοχη με το προβλημα με το mobile uncle tools μην το βαλετε τερμα γιατι θα καψετε το ακουστικο οπως το εκαψα εγω στο δικο μου και πληρωσα ενα 20αρικο για αλλαγη

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι τελειως ουτοπικο;

 

Android Lollipop δεν προκειται να δουμε ποτε σε αυτο ε; Κολλημενοι με την 4.4.2 θα μεινουμε.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να φορτιζεις το τηλεφωνο Η με τον δικο του φορτιστη Η με φορτιστη πανω απο 1,2Α αλλιως δεν γινεται σοστη φορτιση του κινητου!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

προσοχη με το προβλημα με το mobile uncle tools μην το βαλετε τερμα γιατι θα καψετε το ακουστικο οπως το εκαψα εγω στο δικο μου και πληρωσα ενα 20αρικο για αλλαγη

Μα ο δικός του φορτιστής είναι 1A.. Με αυτό φορτίζει αλλά μου φαίνεται λίγος..

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια ειχα το εξης προβλημα...

Μου ηρθε με την κατω γωνιακα οθονη ξεκολλημενη ελαχιστα αλλα επρεπε να το δεις με το ματι σ καλα..

Λπν το αφησα και μετα απο 1,5 μηνα χρησης ξεκολλησε περισσοτερο...ανελαβα αφου το ειδα να την κολλησω...πηρα μια κολλα ειδικη για της οθονες και με τους καταλληλους τροπους ωστε να μην το σπασω την κολλησα...τωρα ολα τελεια προς το παρων...

 

Αδερφέ γράψε λίγο ποιά ακριβώς κόλλα πήρες και πως ακριβώς το έκανες γιατί το χω και γω αυτό το θέμα και νομίζω και άλλοι

The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδια αξιζει να το παρω τι λετε?

 

Θα σε παρακαλέσω να μη ρωτάς τα ίδια σε όλα τα θέματα, φυσικά τα υπόλοιπα post σου διαγράφηκαν.

 

Για το αν αξίζει μια συσκευή θα διαβάσεις στο θέμα της και θα βγάλεις άκρη μόνος σου.

 

Ούτε θα αποφασίσεις με την απάντηση ενός ατόμου, ούτε φαντάζομαι αξιώνεις απαντήσεις από όλους τους κατόχους.

 

Να θυμίσω λοιπόν ότι εδώ είναι forum, πρώτα λοιπόν διαβάζουμε και μετά ρωτάμε.

 

Καλή συνέχεια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...