Jump to content

Doogee DG550 Dagger


ptsolak
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 565
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πηρα το κινητο τον νοεμβριο (15/11/2014 ηρθε στα χερια μου) και απο τον 1 μηνα, τα ακουστικα (οποιαδηποτε μαρκα) δεν παιζουν σωστα. επισης, απο την αγορα, το πανω αριστερο κομματι της οθονης φαινεται να ειναι λιγο ξεκολλημενο, κανοντας διαφορα κατα την επαφη προς εκεινο το σημειο. τον τελευταιο μηνα, παρατηρησα οτι ξεκολλησε λιγο και το κατω αριστερα κομματι, ενω τις 2 τελευταιες βδομαδες το κινητο απο ολη την δεξια πλευρα ξεκολλαει χωρις προφανη λογο, με αποτελεσμα να πρεπει να πιεζω την οθονη για να καθεται εκει που πρεπει. αφου το επανελαβα πολλες φορες, το πηγα σε τεχνικο, ο οποιος το "κολλησε" αλλα μετα απο μια μερα, το κινητο ηταν το ιδιο κακο με πριν. τι μπορω να κανω; να στειλω e-mail στην εταιρια, και μετα αμα χρειαστει να το στειλω πισω στην κινα για επισκευη; θα κερδισω κατι ή θα ειναι μια τρυπα στο νερο; δεν εχω σκοπο να χασω το κινητο μου για +20 μερες αν δεν προκειται να γινει τιποτα. θα μου πουν τιποτα επειδη εχει ανοιχτει ηδη; Edited by giannikog
Link to comment
Share on other sites

πηρα το κινητο τον νοεμβριο (15/11/2014 ηρθε στα χερια μου) και απο τον 1 μηνα, τα ακουστικα (οποιαδηποτε μαρκα) δεν παιζουν σωστα. επισης, απο την αγορα, το πανω αριστερο κομματι της οθονης φαινεται να ειναι λιγο ξεκολλημενο, κανοντας διαφορα κατα την επαφη προς εκεινο το σημειο. τον τελευταιο μηνα, παρατηρησα οτι ξεκολλησε λιγο και το κατω αριστερα κομματι, ενω τις 2 τελευταιες βδομαδες το κινητο απο ολη την δεξια πλευρα ξεκολλαει χωρις προφανη λογο, με αποτελεσμα να πρεπει να πιεζω την οθονη για να καθεται εκει που πρεπει. αφου το επανελαβα πολλες φορες, το πηγα σε τεχνικο, ο οποιος το "κολλησε" αλλα μετα απο μια μερα, το κινητο ηταν το ιδιο κακο με πριν. τι μπορω να κανω; να στειλω e-mail στην εταιρια, και μετα αμα χρειαστει να το στειλω πισω στην κινα για επισκευη; θα κερδισω κατι ή θα ειναι μια τρυπα στο νερο; δεν εχω σκοπο να χασω το κινητο μου για +20 μερες αν δεν προκειται να γινει τιποτα. θα μου πουν τιποτα επειδη εχει ανοιχτει ηδη;

giannikog, έχω απαντήσει εδώ μια σελίδα πίσω...

Δεν είσαι ο μοναδικός με αυτό το πρόβλημα στην οθόνη..

Είμαστε αρκετοί.... Εγώ το έλυσα με την κόλλα της φωτογραφίας που πόσταρα.....

Ο κινέζος ... τσιγκουνεύτηκε την κόλλα...

Ο τεχνικός που το πήγες... δεν ξέρω τι κόλλα του έβαλε και άν το κόλλησε σε αρκετά σημεία στην περίμετρο της οθόνης...

 

Το δικό μου όμως έγινε ... τούμπανο!!!

 

Δεν αξίζει να το στείλεις πίσω στην Κίνα (και να πληρώνεις μεταφορικά).

Άσε που κανείς δεν σου εγγυάται 'οτι .... θα φτάσει στον ... κινέζο!!! (... κατάλαβες .. νομίζω!!!)

Μή ρισκάρεις επιστροφή...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω παρει το συγκεκριμενο τηλεφωνο απο το minideal.net,Το εχω ενα μηνα περιπου απο την πρωτη εβδομαδα αρχησε να ξεκολαει η οθονη και εβαλα ζελοτειπ στα πλαγια οσπου εχθες εγινε το μιραιο δεν δουλεβαν τα πληκτρα home-back ηταν σαν να χαλασε η αφη τους και εχει ενα ραγισματακι εκει περα,πιστευετε θα το δεχθουν για επισκευη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η οθονη δουλευει κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

Έγινε και σε εμένα το μοιραίο. Εδώ και καιρό είχε ξεκολλήσει η οθόνη ολόκληρη σε σημείο που κάποιες φορές κρατιόταν μόνο από τα καλώδια αν το κρατούσα μπρούμυτα. Έκανα κι εγώ λοιπόν μια κόλληση η οποία είναι μέχρι και σήμερα σταθερή και καλή. Στα καλά καθούμενα όμως σήμερα η οθόνη ράγισε εσωτερικά στο επάνω μέρος και για κάποια ώρα κολλούσε και δεν δούλευε σωστά. Τώρα δουλεύει μεν, με κάποια δυσκολία στην κίνηση δε. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιου είδους εγγύηση από την εταιρία και αν συμφέρει η αποστολή του σε αυτήν ή συμφέρει νέα οθόνη και σε τι τιμές βρίσκονται;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγω το εχω απο τον ΑΥΤΟΥΣ το, ούτε ξεκολησε τιποτα το κινητό πάει σφαίρα, μόνο πριν κανα μηνα χάλασε το ακουστικο και αρχισε να τσιριζει, πήγα εδω στην θεσσαλονικη αλλαξα ενα ακουστικο με 15 ευρό και ολα καλα, κανένα πρόβλημα πότε και εχω φτασει μέχρι και της 735 ωρες ανοιχτά χωρίς να κολησεις τιποτα, ούτε εφαρμογες σβυνω απτο μπακραουντ ούτε τιποτα πολύ δυνατό κινητό, τώρα παρειγγειλα το jiayu s3 advance και θα το δωσο οσο το πήρα χαχαχαχαχαχαχα, διαχρονικη αξια
kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Έγινε και σε εμένα το μοιραίο. Εδώ και καιρό είχε ξεκολλήσει η οθόνη ολόκληρη σε σημείο που κάποιες φορές κρατιόταν μόνο από τα καλώδια αν το κρατούσα μπρούμυτα. Έκανα κι εγώ λοιπόν μια κόλληση η οποία είναι μέχρι και σήμερα σταθερή και καλή. Στα καλά καθούμενα όμως σήμερα η οθόνη ράγισε εσωτερικά στο επάνω μέρος και για κάποια ώρα κολλούσε και δεν δούλευε σωστά. Τώρα δουλεύει μεν, με κάποια δυσκολία στην κίνηση δε. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιου είδους εγγύηση από την εταιρία και αν συμφέρει η αποστολή του σε αυτήν ή συμφέρει νέα οθόνη και σε τι τιμές βρίσκονται;

Από 55-60+ ευρώ η οθόνη στο aliexpress (http://www.aliexpress.com/w/wholesale-Doogee-DG550-Dagger-screen.html?site=glo&SearchText=Doogee+DG550+Dagger+screen&SortType=price_asc&CatId=200005298&initiative_id=SB_20150401131303&shipCountry=GR&isrefine=y) ;)

 

στο ebay από 80+ ευρώ περίπου (http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=Doogee+DG550+Dagger+lcd+screen&_sop=15&LH_BIN=1&_from=R40&_osacat=43304&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XDoogee+DG550+Dagger+screen.TRS0&_nkw=Doogee+DG550+Dagger+screen&_sacat=43304)

 

βιντεάκι αλλαγής οθόνης

:D

 

Στην εδώ αντιπροσωπεία δεν ξέρω τιμές!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα εχω περαση τη ρομ την aosp την 4.2.2

Ολο αυτον το καιρο ολα καλα. ξαφνηκα μου παρουσιασε προβλημα στο Handsfree βαζοντας τα ακουστηκα ακουο την μουσικη σαν καραοκε γιατι γινεται αυτο?δοκιμασα και αλα ακουστικα το ιδιο κανει.και οταν κανω κληση δεν ακουγετε τιποτα απο τα ακουστηκα μονο απο το ακουστηκο του κινητου σαν να μην υπαρχουν ακουστηκα.... Εχει παρουσιαστει και σε κανεναν αλον αυτο το προβλημα?και αν ναι πως το ελυσε?εκανα και επαναφορα ρυθμησεων διαγραφη ολον τον δεδομενον που υπηρχαν στο κινητο.τι να κανω?

 

Ευχαριστω εκ τον προτερον!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν κάποιες μέρες έφτασε το κινητό που το είχα παραγγείλει από το Minideal και δεν κάνει τίποτα. Το μόνο που κάνει είναι, όταν το συνδέω στο ρεύμα, να αναβοσβήνει το φως της οθόνης για μερικά λεπτά. Έχω δοκιμάσει τα πάντα (κουμπί έντασης ήχου μαζί με το κουμπί ενεργοποίησης, σύνδεση στον υπολογιστή, δοκιμή με έναν άλλο φορτιστή κτλ.). Έχει κανείς ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν κάποιες μέρες έφτασε το κινητό που το είχα παραγγείλει από το Minideal και δεν κάνει τίποτα. Το μόνο που κάνει είναι, όταν το συνδέω στο ρεύμα, να αναβοσβήνει το φως της οθόνης για μερικά λεπτά. Έχω δοκιμάσει τα πάντα (κουμπί έντασης ήχου μαζί με το κουμπί ενεργοποίησης, σύνδεση στον υπολογιστή, δοκιμή με έναν άλλο φορτιστή κτλ.). Έχει κανείς ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

Βγαλε τα τις ταινιες ασφαλειας απο την μπαταρια, ανοιξε το cover απο πισω και βγαλε τη μπαταρια και θα δεις..

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε τα τις ταινιες ασφαλειας απο την μπαταρια, ανοιξε το cover απο πισω και βγαλε τη μπαταρια και θα δεις..

Το έχω κάνει αυτό, μακάρι να ήταν αυτό το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες εμένα έπεσε χθες κάτω με ανοιχτό κάλυμμα στο χωριό πάνω σε μια πέτρα και έσπασε η οθόνη κκλαψ κλαψ, τώρα θα παραγγείλω οθόνη, έχει κάνα 50αρικο,μηπως έχει κανενας κάνα χαλασμένο να αγοράσω την οθόνη για να μην περιμένω;;;;;;;;;
kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει απο το coolicool μπαταρία η οποία έλεγε οτι είναι 2600 mAh αλλά μετά απο ξετύλιγμα διαπίστωσα οτι είναι 2200.

Μήπως έχει πάρει κάποιος αυτή;http://cellphoneofday.com/products/in-stock-100-original-3000mah-large-battery-for-doogee-dg550-mtk6592-1280720-smart-mobile-phone-free-shipping-in-stock/

The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους έχει κανεις να μου προτείνει μια καλεί Ρομ για το κινητό είχα πέραση αυτήν εδώ http://www.needrom.com/download/pimp-my-android/ αλά κανει πολλές ώρες να μου φορτηση το κινητό ενω είναι καλη σε τεχνικά και αρκετά γρήγορη αυτο με την φόρτωση είναι πεδεμα έχει φόρτιση 13% σε 45 λεπτα δηλαδή έλεος..και αυτή είναι η δεύτερη μπαταρία γιατί όταν το πήρα η μπαταρία ζεστενοταν πολύ και άδειασε γρήγορα φόραγε την στοκ όταν το πήρα την 4.2.9 αλά δεν Μου άρεσε όταν το πήρα την αλαξα τη Ρομ έβαλα την κιτ κατ που είχε βγάλει η doogee αλά σκέτη αποτυχία η Ρομ και ξεπατοσε την μπαταρία και πήρα Αλή μπαταρία... Τώρα φοραω πάλη κιτ κατ αλά απο αλον κατασκευή αλά αργή άτη φωρτοση και δεν θέλω να χαλαση και αυτή η μπαταρία... Πρι την βάλω είχα πέραση μια αοσπ 4.2.2 αλά ηταν λίγο αργή θέλω κάποια ανανέωση .καμια ιδέα? Και κάτι ακόμα απο πριν αλαξω Ρομ ξαφνικά δεν μου βλέπει το κινητό το pc ουτε το λάπτοπ ενω είναι περασμένα τα driver και στα δυο..υπόψην το έχω δοκιμάσει και σε αλλά λάπτοπ και τίποτα τι φταίει ? Μονο φορτηση κανει. Και το Άλο που μου έβγαλε είναι οτι με τα hans free ακουγετε η μουσική σαν καραόκε με αντίλαλο δεν μπορώ να καταλάβω... Οποίος ξερει ας μου πει τι να κάνω!
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω εδώ και 8 μήνες την KitK4tAOSP F1n4l και είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Ψάξε βρες έναν φορτιστή με 2 Αmper και θα φορτιζει σφαίρα.
The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω εδώ και 8 μήνες την KitK4tAOSP F1n4l και είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Ψάξε βρες έναν φορτιστή με 2 Αmper και θα φορτιζει σφαίρα.

Καλησπέρα φιλέ μου πρεπει να λες αυτήν εδωhttp://www.needrom.com/download/dg550-kitk4taosp/ αν λες αυτήν εδώ σήμερα την κοίταζα αλά ήθελα κάποιον να δω αν την έχει δοκιμάσει να μου πει γνώμη το αν είναι καλη. Έχει καλη κατανάλωση μπαταρίας? Είναι γρήγορη ?τρώει τιποτα σκαλοματα?

 

Πεσμου κάτι Άλο ξέρεις τι παιζει γιατί δεν Μου βλέπει το κινητό το λάπτοπ τι μπορεί να έχει γίνει...και κάτι ακόμα αυτο με το hans free ακούγεται σαν καραόκε εντελώς ξαφνικά έγεινε

Edited by xrcoolpad
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απεγκαταστησεις τούς drivers και να τούς επαναγκαταστησεις με οδηγό ενα πολύ ωραίο βιντεο που έχει κανει ένας Έλληνας στο YouTube που περνάει την κιτκατ της doogee. Ψάξε και αλλά παρόμοια θέματα στο δίκτυο, πιστεύω θα βρεις άκρη. Πάντως εγώ ρομ άλλαξα εφτά φορές μέχρι να καταλήξω.
The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να απεγκαταστησεις τούς drivers και να τούς επαναγκαταστησεις με οδηγό ενα πολύ ωραίο βιντεο που έχει κανει ένας Έλληνας στο YouTube που περνάει την κιτκατ της doogee. Ψάξε και αλλά παρόμοια θέματα στο δίκτυο, πιστεύω θα βρεις άκρη. Πάντως εγώ ρομ άλλαξα εφτά φορές μέχρι να καταλήξω.

Και εγώ έχω αλαξη πολλές Ρομ στο κινητό και ακόμα δεν χω βρει κάποια καλη.. το μονο που δεν θημαμε είναι αν έχω πέραση αυτή που μου λες αυτή που φοράς εσύ θα τη περάσω και θα δουμε!απο μπαταρία πως παει με τη Ρομ αυτή που φοράς? Κρατάει?

 

Τώρα όσο αφορά τους driver τους έχω βγάλει και τους έχω ξαναπεράσει πολλές φορες αλά δεν τίποτα. Μάλιστα και φορμάτ εκανα στο pc και στο λάπτοπ αλά και παλει τίποτα... Δεν το βλέπει το κινητό μονο φωρτοση κανει και το έχω δοκιμάσει και σε αλά λάπτοπ και τα ίδια.. Δικιμασα και μια Αλή συσκευει να δω αν τι βλέπει το λάπτοπ που έχουν το ίδιο επεξεργαστη και το είδε αμέσως κάτι γίνεται με το κινητό αλά δεν ξέρω τι? Μετα ακουστηκα ξέρεις τι μπορεί να πέζη και ακούγονται έτσι όπως σου έγραψα....σου έχει τύχη ποτε?

Edited by xrcoolpad
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω εδώ και 8 μήνες την KitK4tAOSP F1n4l και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.

 

Έχω περασμένη την επίσημη Android_4.4_20140815

Αυτή που έχεις περασμένη εσύ έχει σημαντικές διαφορές στην απόδοση; Γενικά, αξίζει τον κόπο να την βάλω;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Και εγώ έχω αλαξη πολλές Ρομ στο κινητό και ακόμα δεν χω βρει κάποια καλη.. το μονο που δεν θημαμε είναι αν έχω πέραση αυτή που μου λες αυτή που φοράς εσύ θα τη περάσω και θα δουμε!απο μπαταρία πως παει με τη Ρομ αυτή που φοράς? Κρατάει?

 

Τώρα όσο αφορά τους driver τους έχω βγάλει και τους έχω ξαναπεράσει πολλές φορες αλά δεν τίποτα. Μάλιστα και φορμάτ εκανα στο pc και στο λάπτοπ αλά και παλει τίποτα... Δεν το βλέπει το κινητό μονο φωρτοση κανει και το έχω δοκιμάσει και σε αλά λάπτοπ και τα ίδια.. Δικιμασα και μια Αλή συσκευει να δω αν τι βλέπει το λάπτοπ που έχουν το ίδιο επεξεργαστη και το είδε αμέσως κάτι γίνεται με το κινητό αλά δεν ξέρω τι? Μετα ακουστηκα ξέρεις τι μπορεί να πέζη και ακούγονται έτσι όπως σου έγραψα....σου έχει τύχη ποτε?

 

Στο σήμα λήψης και σταθερότητα σήματος έχετε δει κάποια διαφορά στις διάφορες ROM?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως διορθώνουμε το χαμηλό ήχο που έχει στο ακουστικό κατά τη κλήση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πόσο εύκολη είναι η πρόσβαση στην GSM antenna του DG550 και που βρίσκεται?

Στον παρακάτω σύνδεσμο έχει φωτο της GSM antenna

http://www.aliexpress.com/item-img/Original-GSM-WCDMA-antenna-aerial-sticker-For-DOOGEE-DG550-MTK6592-5-5-IPS-HD-phone-Free/32299320933.html

Κάποιος που το έχει αποσυναρμολογήσει αν την έχει προσέξει ας απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο εύκολη είναι η πρόσβαση στην GSM antenna του DG550 και που βρίσκεται?

Στον παρακάτω σύνδεσμο έχει φωτο της GSM antenna

http://www.aliexpress.com/item-img/Original-GSM-WCDMA-antenna-aerial-sticker-For-DOOGEE-DG550-MTK6592-5-5-IPS-HD-phone-Free/32299320933.html

Κάποιος που το έχει αποσυναρμολογήσει αν την έχει προσέξει ας απαντήσει.

είναι το αυτοκόλλητο στο κατω μερος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετα απο 1 χρονο με το τηλ....καθησε ο μικρος πανω και τελος .........

εχω 2 μπαταριες η μια αθικτη

μια 2 θηκες η μια αθικτη

και μια θηκη σιλικονης αθικτη

και το καπακι μπαταριας

οποιος τα θελει πμ.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...