Jump to content

Τελωνείο και εκτελωνισμοί


alfa 156
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά, δεν έχει ανοιχτεί ακόμη ο σάκος με το δέμα σου.
Link to comment
Share on other sites

Ας περάσει, αρκεί να μην πληρώσω όσο μου κόστησε η αγορά! Αν είναι να πληρώσω το γνωστό 3€ δε με πειράζει.
Link to comment
Share on other sites

Υπ οψιν παιδια, οσον αφορα προιοντα ηλ. Τσιγαρου (μοντακια ατμοποιητες κεφαλες κλπ ανταλλακτικα ακομα) πλεον ολα μαλλον κατασχονται στο τελωνειο. Ηδη ειδα σημερα στο tracking που παρακολουθουσα κατι κεφαλες για τσιγαρο και γραφει "απαγορευεται η εισαγωγη".

Ηδη και σε αλλα ατομα (και με τριγωνικη συναλλαγη) μοντακια κεφαλες κλπ κατασχεθηκαν.

Ψαξτε το λιγο πριν ξανα παραγγειλετε προιοντα ηλ. Τσιγαρου γιατι μαλλον απο εδω και στο εξης δεν θα ξανα περναει τιποτε. (Και δεν θα επιστρεφεται στο καταστημα αγορας)

Link to comment
Share on other sites

Ας περάσει, αρκεί να μην πληρώσω όσο μου κόστησε η αγορά! Αν είναι να πληρώσω το γνωστό 3€ δε με πειράζει.

Καλα ουτε εμενα με πειραζει το 3ευρακι..........αλλα............:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Όχι, πιστεύω ότι μπορείς να δηλώσεις ότι επιθυμείς να επιστραφεί στον αποστολέα (το έχει κάνει 2 φορές φίλος του οποίου τα δέματα χαρακτήρισαν ως απαγορευμένα προς εισαγωγή).

Απλά πρέπει να πας εκεί και να υπογράψεις σχετική δήλωση. Αν το αφήσεις στην τύχη του, όντως θα το κατάσχουν / κατστρέψουν / ο,τι άλλο...

Εως τώρα δεν έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που μπόρεσαν να το επιστρέψουν πίσω όταν τους έγραψε ότι απαγορεύεται η εισαγωγή. Αν ο φίλος σου το έκανε αυτό σε αυτή τη περίπτωση καλό θα ήταν να μας πεις και τι ακριβώς δήλωση έκανε γιατί σήμερα στα ΕΛΤΑ που πήγα για να δω τι θα πληρώσω στο δικό μου, δεν ήξεραν τίποτα για αυτό το πράγμα.

Ρώτησα το φίλο μου για την περίπτωση. Ήταν πριν από αρκετό καιρό (σχεδόν χρόνο), οπότε τα πράγματα πιθανώς ήταν διαφορετικά.

Τον κάλεσαν οι ίδιοι(!) για να του πουν ότι έχουν δέμα του με αντικείμενα των οποίων απαγορεύεται η εισαγωγή (προφανώς τότε δεν υπήρχε η απαγόρευση για τα είδη ηλεκτρονικού τσιγάρου και η εμφάνιση 'απαγορευμένου' είδους δεν ήταν πολύ συνηθισμένη...) και δεν μπορεί να το παραλάβει.

Σε ερώτησή του (από το τηλέφωνο πάντα) για το τι μπορεί να κάνει, του υπέδειξαν να τους στείλει e-mail όπου θα δηλώνει ότι δεν επιθυμεί την παραλαβή του δέματος, αλλά την επιστροφή του στον αποστολέα.

Το έκανε και η διαδικασία εξελίχθηκε ομαλά: Μετά από κάποιον καιρό τον ενημέρωσε ο πωλητής ότι το παρέλαβε και του έκανε refund.

 

Πιθανώς η διαδικασία έχει αλλάξει, θα υπέθετα όμως ότι πρέπει να συνεχίζει να μπορεί κανείς να δηλώσει ότι δεν επιθυμεί να παραλάβει και να ζητάει την επιστροφή του είδους. Αν το έχουν κάνει... γαργάρα τα ΕΛΤΑ, τείνω να υποθέσω ότι θα έχει γίνει αυθαίρετα.

 

Αν κάποιοι από όσους μας διαβάζουν εδώ έχουν κάποια καλύτερη εικόνα -πληροφόρηση εκ των έσω ίσως- ας μας διαφωτίσουν, γιατί από τα posts που βλέπω εδώ, φαίνεται να ενδιαφέρει μάλλον πολύ κόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Ας περάσει, αρκεί να μην πληρώσω όσο μου κόστησε η αγορά! Αν είναι να πληρώσω το γνωστό 3€ δε με πειράζει.

 

Το τέλος των 3€ είναι για τα δέματα που χαρακτηρίζονται "ελεύθερα" και δεν εισπράττεται τον τελευταίο καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κάποιες περιπτώσεις που κατασχέθηκαν εξαρτήματα ηλεκτρονικού τσιγάρου, όμως και πάρα πολλές που πέρασαν χωρίς τελωνείο. Τώρα σίγουρα κάτι γίνεται εκεί αλλά μάλλον πάει δειγματοληπτικά ο έλεγχος. Πάντως βρε παιδιά πολύ πόλεμος στο ηλ. τσιγάρο στην Ελλάδα. Στην υπόλοιπη Ευρώπη δεν είναι έτσι. Κρίμα να γίνεται τόση υποστήριξη στο συμβατικό τσιγάρο. Και καλά τα υγρά θα μπορούσα να το καταλάβω. Όμως το μοντάκι γιατί; Το διάφορα έχει από οποιοδήποτε άλλο ηλεκτρονικό γκατζετάκι. Να πληρώσουμε φόρο και ΦΠΑ εντάξει. Όχι όμως να θεωρείτε απαγορευμένο είδος ένα ηλεκτρονικό εξάρτημα το 2017. Έλεος, τελικά βρίσκουν και τα κάνουν!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κάποιες περιπτώσεις που κατασχέθηκαν εξαρτήματα ηλεκτρονικού τσιγάρου, όμως και πάρα πολλές που πέρασαν χωρίς τελωνείο. Τώρα σίγουρα κάτι γίνεται εκεί αλλά μάλλον πάει δειγματοληπτικά ο έλεγχος. Πάντως βρε παιδιά πολύ πόλεμος στο ηλ. τσιγάρο στην Ελλάδα. Στην υπόλοιπη Ευρώπη δεν είναι έτσι. Κρίμα να γίνεται τόση υποστήριξη στο συμβατικό τσιγάρο. Και καλά τα υγρά θα μπορούσα να το καταλάβω. Όμως το μοντάκι γιατί; Το διάφορα έχει από οποιοδήποτε άλλο ηλεκτρονικό γκατζετάκι. Να πληρώσουμε φόρο και ΦΠΑ εντάξει. Όχι όμως να θεωρείτε απαγορευμένο είδος ένα ηλεκτρονικό εξάρτημα το 2017. Έλεος, τελικά βρίσκουν και τα κάνουν!!!

 

Εδω έχουν κάνει κατάσχεση και σε οργανικό βαμβάκι που χει ένα κάρο χρήσεις.

Αν δε βγάλει ένα σωστό ηλ. τσιγάρο ο κυρ παπαστράτος δε βλέπω να σταματάει ο πόλεμος.

Link to comment
Share on other sites

Το να κατασχεθουν απλα τα σχετικα με το ηλεκτρονικο τσαγαρο ειναι το λιγοτερο γιατι κανονικα εχει 1500 ευρω προστινο και ποινικες κυρωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ενημέρωση από τελωνειακό. Δεν κατάσχουν το μοντάκι εάν δεν συνοδεύεται από ατμοποιητή. Κατάσχεται ότι έχει σχέση με νικοτίνη. Υγρά, ατμοποιητής. Το γράφω με κάθε επιφύλαξη.
Link to comment
Share on other sites

Υπ οψιν παιδια, οσον αφορα προιοντα ηλ. Τσιγαρου (μοντακια ατμοποιητες κεφαλες κλπ ανταλλακτικα ακομα) πλεον ολα μαλλον κατασχονται στο τελωνειο. Ηδη ειδα σημερα στο tracking που παρακολουθουσα κατι κεφαλες για τσιγαρο και γραφει "απαγορευεται η εισαγωγη".

Ηδη και σε αλλα ατομα (και με τριγωνικη συναλλαγη) μοντακια κεφαλες κλπ κατασχεθηκαν.

Ψαξτε το λιγο πριν ξανα παραγγειλετε προιοντα ηλ. Τσιγαρου γιατι μαλλον απο εδω και στο εξης δεν θα ξανα περναει τιποτε. (Και δεν θα επιστρεφεται στο καταστημα αγορας)

Καλά,όλα αυτά δεν πουλιούνται στην Ελλάδα στα μαγαζιά κανονικά;Τι κατασχέσεις λέτε;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλά,όλα αυτά δεν πουλιούνται στην Ελλάδα στα μαγαζιά κανονικά;Τι κατασχέσεις λέτε;

 

Ναι εδώ έχουμε το εξής ωραίο, δεν απαγορεύεται η εισαγωγή για εμπορική χρήση ( με την ανάλογη τελωνειακή διασάφηση και οτιδήποτε χρειάζεσαι για να εισάγεις ) αλλά για τους ιδιώτες :rolleyes:

Με το έτσι θέλω κόβουν την ελεύθερη αγορά ακόμα κι από την Ε.Ε

 

Τελευταία ενημέρωση από τελωνειακό. Δεν κατάσχουν το μοντάκι εάν δεν συνοδεύεται από ατμοποιητή. Κατάσχεται ότι έχει σχέση με νικοτίνη. Υγρά, ατμοποιητής. Το γράφω με κάθε επιφύλαξη.

 

Έχουν αναφερθεί κατασχέσεις μέχρι και σε βαμβάκια και σύρματα χωρίς ατμοποιητή και μοντάκι μέσα. Κάτι τελείως κουλό μιας και τα σύρματα και το βαμβάκι έχουν χίλιες άλλες βασικές χρήσεις.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Οπως παει,απο δω και περα θα ατμιζουμε με ατμοσιδερα και χυτρες ταχυτητας,τεραστιο tank και δεν χρειαζονται συρματα,βαμβακια κτλ κτλ!
Link to comment
Share on other sites

Οπως παει,απο δω και περα θα ατμιζουμε με ατμοσιδερα και χυτρες ταχυτητας,τεραστιο tank και δεν χρειαζονται συρματα,βαμβακια κτλ κτλ!

 

Ικανούς τους έχω να πάρω καμια κατσαρόλα για πλάκα από Γερμανία και να μου τη κατάσχουν ως ατμιστικό προιόν. Είμαστε των άκρων εδω στο Ελλάδα ή δε θα εφαρμόζουμε έναν νόμο καθόλου ή θα τον εφαρμόζουμε πιο ακραία κι απ'το προβλεπόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εδώ έχουμε το εξής ωραίο, δεν απαγορεύεται η εισαγωγή για εμπορική χρήση ( με την ανάλογη τελωνειακή διασάφηση και οτιδήποτε χρειάζεσαι για να εισάγεις ) αλλά για τους ιδιώτες :rolleyes:

Με το έτσι θέλω κόβουν την ελεύθερη αγορά ακόμα κι από την Ε.Ε

 

Ελεύθερη αγορά δεν σημαίνει εισάγεις ότι θέλεις. π.χ. στην Ολλανδία τα ναρκωτικά είναι νόμιμα, αν πας να τα εισάγεις εδώ, πας μέσα.

Τα προϊόντα ατμίσματος, τσιγάρα, οινοπνευματώδη ποτά κ.λ.π. τυγχάνουν ειδικού φορολογικού καθεστώτος και απαιτείται εκτελωνισμός.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

Origin Country - Tracking Consuming: 1339 ms

2017-09-01 17:35

 

The item has arrived in the country of destination

2017-08-30 07:31

 

The item is on transport to the country of destination

2017-08-29 08:18

 

The item is at the PostNL sorting center

2017-08-29 08:18

 

The item is processed at the PostNL sorting center

2017-08-18 09:35

 

The item is pre-advised

 

εχω παραγγελια απο 14/8/17!!!! που εχω κανει και ακομα τιποτα, ενα tablet aplo eina 60 ευρω.

κανενα νεο ποτε θα ερθει?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

Origin Country - Tracking Consuming: 1339 ms

2017-09-01 17:35

 

The item has arrived in the country of destination

2017-08-30 07:31

 

The item is on transport to the country of destination

2017-08-29 08:18

 

The item is at the PostNL sorting center

2017-08-29 08:18

 

The item is processed at the PostNL sorting center

2017-08-18 09:35

 

The item is pre-advised

 

εχω παραγγελια απο 14/8/17!!!! που εχω κανει και ακομα τιποτα, ενα tablet aplo eina 60 ευρω.

κανενα νεο ποτε θα ερθει?

 

Μαλλον εχει κολλησει στο τελωνειο...Λογικα στις επομενες 1-2 βδομαδες πρεπει να ξεκολλησει και να προχωρησει.

ΥΓ.: Λεω τελωνειο γιατι και τα δεματα της SG Post ενω εχουν μπει τελωνειο, πλεον δεν αναφερεται στο τρακινγκ.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αγόρασα ένα τάμπλετ από Gearbest και υπάρχει ένα θέμα με την αποστολή. Μπορώ να κάνω σε αυτό το νήμα ερώτηση ή υπάρχει κάποιο άλλο νήμα για τέτοιες περιπτώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σύμφωνοι στο να περάσουν τα πράγματα τελωνείο και να πληρώσουμε το φόρο που αναλογεί. Όμως στην κατάσχεση και καταστροφή του αντικειμένου το οποίο στην Ελλάδα πωλείται νόμιμα ΟΧΙ.

Τελικά θα καταφέρουν αυτό που θέλουν γιατί πλέον νομίζω ότι κανείς δεν θα αγοράζει από Κίνα εάν δεν ηρεμήσουν τα πράγματα που δεν το βλέπω γιατί εφαρμόζουν τον νόμο περισσότερο του δεόντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αγόρασα ένα τάμπλετ από Gearbest και υπάρχει ένα θέμα με την αποστολή. Μπορώ να κάνω σε αυτό το νήμα ερώτηση ή υπάρχει κάποιο άλλο νήμα για τέτοιες περιπτώσεις;

 

Αν αναφέρεσαι σε τελωνειακό και μόνο ζήτημα, τότε γράφεις στο σωστό νήμα. Αν θέλεις οτιδήποτε άλλο, δες εδώ

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ελεύθερη αγορά δεν σημαίνει εισάγεις ότι θέλεις. π.χ. στην Ολλανδία τα ναρκωτικά είναι νόμιμα, αν πας να τα εισάγεις εδώ, πας μέσα.

Τα προϊόντα ατμίσματος, τσιγάρα, οινοπνευματώδη ποτά κ.λ.π. τυγχάνουν ειδικού φορολογικού καθεστώτος και απαιτείται εκτελωνισμός.

 

Να σαι καλά που μου το είπες γιατί δε το ξέρα πραγματικά.

Κατ'αρχάς δε λεω να μην υπάρχει εκετελωνισμός αλλά είναι κουλό να μπορείς να δηλώσεις ( με την όποια αίτηση πρέπει να κάνεις ) ότι περιμένεις ένα μπουκάλι αλκοολ και να το εισάγεις κανονικά με την όποια διαδικασία χρειάζεται αλλά να μη μπορείς να εισάγεις ΒΑΜΒΑΚΙ ή ΣΥΡΜΑ. Ακριβώς αυτό είναι το κουλό του νόμου που κλείνει τελείως την ελεύθερη αγορά στους ατμιστές, προιόντα ατμίσματος εξ' ολοκλήρου είναι μόνο τα υγρά και οι ατμοποιητές, όχι το μοντάκι, το σύρμα, το βαμβάκι, το άρωμα, τα αυτοκόλλητα, τα λαστιχάκια ή τα κατσαβιδάκια.

Δεν αγοράζεις ότι θέλεις ναι, δε σημαίνει όμως ότι βάζω ότι μου κατέβει ή ότι μοιάζει σε αυτό, στό ειδικό φορολογικό καθεστώς και όποιον πάρει ο χάρος. Ξαναλέμε, υπάρχουν κατασχέσεις σε βαμβάκια, σύρματα μέχρι και σε tool kit με κατσαβιδάκια και πένσα, δηλαδή κυριολεκτικά ότι μα ότι να ναι.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

τα τειλευταια 2 δεματα που ηρθαν ενα απο κινα μια θηκη για το κινητο σε 25 μερες και πριν 10 μερες περιπου παλι μια θηκη απο κινα μεσω ολανδιας σε 15 μερες περιπου.χωρις τελωνεια χωρις κιτρινο αυτοκολητο χωρις να πληρωσω τιποτα πηγα απλα στο ταχυδρομειο εδειξα ταυτοτητα τους ειπα το τρακ ναμπερ και τα πηρα.δεν περιμενα να ερθουν τοσο γρηγορα.ενα κινητο περιμενα ακριβως 2 μηνες περρασε τελωνειο και ειχα πληρωσει 32 ευρω.επισης περιμενω ενα κινητο ακομα το ειχα παραγγειλει πριν απο αυτα καπου 40 μερες τωρα και ουτε καν εχει μπει ελλαδα απο gearbest (να δω ποτε θα μου ερθει και ποσο θα πληρωσω).Aυτο που καταλαβα χωρις να ειμαι σιγουρος ειναι οτι οπως εγραψαν καποια παιδια εδω μεσα οτι μερικα τα σκαναρουν και βαζουν οτι θελουν καποια τα περνανε χωρις καν να τα δουν.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ένα δέμα που παρήγγειλα στις 26/7 στα 111€, ήρθε χαρτάκι από ΕΛΤΑ στις 20/9 με συνολικό φόρο 104€, το έστειλα επιτόπου για αναδασμολόγηση και ακόμη περιμένω, ξέρει κάποιος που βρίσκεται το τελωνείο να πάω με τα αποδεικτικά της αγοράς μπας και βγάλω άκρη?

 

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

27/9/2017, 03:42:00 Κ.Α.Τ. ΔΕΜΑΤΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.))

26/9/2017, 17:32:03 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Α.Τ.)

26/9/2017, 16:32:45 Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Α.Τ. ΔΕΜΑΤΑ)

26/9/2017, 14:32:45 Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

26/9/2017, 13:36:30 ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ)

26/9/2017, 13:32:54 ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

26/9/2017, 12:49:56 ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

20/9/2017, 08:43:20 ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

20/9/2017, 05:54:32 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ)

19/9/2017, 19:27:20 Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ)

19/9/2017, 17:27:20 Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

19/9/2017, 14:27:31 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

19/9/2017, 12:49:09 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ)

19/9/2017, 00:12:21 Κ.Α.Τ. ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

19/9/2017, 10:49:09 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΦΙΞΗ ΣΕ

15/9/2017, 00:13:51 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

15/9/2017, 10:16:09 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

5/8/2017, 10:05:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ακόμα εκεί, γιατί έχω χρόνια να πάω, είναι μια έξοδο πριν το αεροδρόμιο που πάει αναχωρήσεις/αφίξεις, που λέει πάνω cargo εμπορεύματα και είναι ένα μεγάλο κτίριο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ένα δέμα που παρήγγειλα στις 26/7 στα 111€, ήρθε χαρτάκι από ΕΛΤΑ στις 20/9 με συνολικό φόρο 104€, το έστειλα επιτόπου για αναδασμολόγηση και ακόμη περιμένω, ξέρει κάποιος που βρίσκεται το τελωνείο να πάω με τα αποδεικτικά της αγοράς μπας και βγάλω άκρη?

 

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

27/9/2017, 03:42:00 Κ.Α.Τ. ΔΕΜΑΤΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.))

26/9/2017, 17:32:03 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Α.Τ.)

26/9/2017, 16:32:45 Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Α.Τ. ΔΕΜΑΤΑ)

26/9/2017, 14:32:45 Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

26/9/2017, 13:36:30 ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ)

26/9/2017, 13:32:54 ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

26/9/2017, 12:49:56 ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

20/9/2017, 08:43:20 ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

20/9/2017, 05:54:32 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ)

19/9/2017, 19:27:20 Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ)

19/9/2017, 17:27:20 Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

19/9/2017, 14:27:31 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

19/9/2017, 12:49:09 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ.Δ. ΡΟΥΦ)

19/9/2017, 00:12:21 Κ.Α.Τ. ΕΞΟΔΟΣ ΑΠΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ

19/9/2017, 10:49:09 Γ.Ε.Τ.Α. Αθήνας (Κ.Α.Τ.) ΑΦΙΞΗ ΣΕ

15/9/2017, 00:13:51 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

15/9/2017, 10:16:09 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

5/8/2017, 10:05:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

και αντε εσυ που εισαι αττικη παιρνεις τα χαρτια και πας απο εκει μπας και βγαλεις ακρη, εμεις που ειμαστε στην υπολοιπη ελλαδα? τι κανουμε? κτελ? ρε που μπλεξαμε με τους Ασσουρμπανιπάλ των τελωνειων!!!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...