Jump to content

Τελωνείο και εκτελωνισμοί


alfa 156
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sun Oct 21 2012 09:44:09 GMT+0300 (Θερινή ώρα GTB) ` ` ` `

`

ΤΜΗΜΑ EMS - ΚΑΤ

 

Αντικείμενα σε Συσκευασία

 

Sun Oct 21 2012 09:44:38 GMT+0300 (Θερινή ώρα GTB) ` ` ` `

`

ΤΜΗΜΑ EMS - ΚΑΤ

 

Αποστολή Συσκευασίας

 

Sun Oct 21 2012 20:46:21 GMT+0300 (Θερινή ώρα GTB) ` ` ` `

`

ΤΜΗΜΑ EMS - ΚΑΤ

 

Αποστολή Συσκευασίας

 

Wed Oct 24 2012 08:43:40 GMT+0300 (Θερινή ώρα GTB) ` ` ` `

`

ΥΠ.ΕΚΤ.ΔΕΜ.ΘΕΣ.

 

Παραλαβή Συσκευασίας

 

Wed Oct 24 2012 09:39:10 GMT+0300 (Θερινή ώρα GTB) ` ` ` `

`

ΥΠ.ΕΚΤ.ΔΕΜ.ΘΕΣ.

 

Αντικείμενα σε Συσκευασία

 

:worry: απο προχθες ειναι εκει και ουτε φωνη ουτε ακροαση.τι να κανω?να τους παρω τηλ η τσαμπα κοπος?

Link to comment
Share on other sites

περιμενε.οταν δεν σε συμφερει μην την ψαχνεις.δεν μας ειπες αξια προιοντος.εμενα παντως οτι μενει εκει δεν μαρεσει:worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλά 2 μέρες πέρασαν, όχι 15.

Μην αγχώνεσαι ακόμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

περιμενε.οταν δεν σε συμφερει μην την ψαχνεις.δεν μας ειπες αξια προιοντος.εμενα παντως οτι μενει εκει δεν μαρεσει:worry:

 

177 euros.

 

junglist λες να μην αγχωθω ακομα ρε φιλε?βσκ οχι να αγχωθω,απλα ξερω ποσο τρομπαρουν.αν ειναι να μου κοψουν ταριφα βασει νομου ειναι 40,71 αλλα στην ελλαδα ολα ειναι πιθανα.σας ευχαριστω και τους 2 για την ανταποκριση σας.θα ενημερωσω αν εχω νεοτερα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα!!! θέλω να αγοράσω απο αυτό το site το οποίο εδρεύει στο hong kong.. η παρραγελία μου βγαίνει στα 150 δολλάρια περίπου και θα έρθει με fed ex.. θα πληρώσω τελωνείο και αν ναι πόσο θα πάει περίπου??
Link to comment
Share on other sites

εχουμε γραψει πολλες φορες σε αυτο το σιτε οτι ποτε δεν παραγγελνουμε πραγματα που ερχονται με εταιριες κουριερ , ειναι παρα πολλες οι πιθανοτητες να σταματήσει τελωνειο.
Link to comment
Share on other sites

εχουμε γραψει πολλες φορες σε αυτο το σιτε οτι ποτε δεν παραγγελνουμε πραγματα που ερχονται με εταιριες κουριερ , ειναι παρα πολλες οι πιθανοτητες να σταματήσει τελωνειο.

 

ωχ κατάλαβα! ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενδιαφερομαι να τσιμπησω ενα tablet απο Αμερικη με ups αξιας 650 δολαρια(500 ευρω δηλαδη)

Ποσο θα παει η ταριφα στα τελωνεια στο περιπου

Χρεωνουν με την αξια του προιοντως η το βαρος η και τα 2 μαζι

Ευχαριστω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενδιαφερομαι να τσιμπησω ενα tablet απο Αμερικη με ups αξιας 650 δολαρια(500 ευρω δηλαδη)

Ποσο θα παει η ταριφα στα τελωνεια στο περιπου

Χρεωνουν με την αξια του προιοντως η το βαρος η και τα 2 μαζι

Ευχαριστω.

 

έχει ειπωθεί και σε άλλο τόπικ το θέμα τελωνείο για χώρες εκτός Ευρώπης κι αυτό που ξέρω με σιγουρά είναι πως από τελωνείο θα περάσει 100% (μάλιστα με UPS έκανα τις μεταφορές)

 

τώρα το χρηματικό μέρος είναι πραγματικά θέμα τύχης. μπορεί να το σταματήσουν, μπορεί και να το περάσουν στο ντούκου. δλδ μπορεί να μην ζητήσουν τίποτα, μέχρι να ζητήσουν την αξία του προιόντος για να περάσει

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

έχει ειπωθεί και σε άλλο τόπικ το θέμα τελωνείο για χώρες εκτός Ευρώπης κι αυτό που ξέρω με σιγουρά είναι πως από τελωνείο θα περάσει 100% (μάλιστα με UPS έκανα τις μεταφορές)

 

τώρα το χρηματικό μέρος είναι πραγματικά θέμα τύχης. μπορεί να το σταματήσουν, μπορεί και να το περάσουν στο ντούκου. δλδ μπορεί να μην ζητήσουν τίποτα, μέχρι να ζητήσουν την αξία του προιόντος για να περάσει

 

 

Καλα ετσι χυμα στο χυμα δουλευουν δεν υπαρχει καποια κριτηρια για το ποσο χρεωσης:confused:

Ειναι δυνατον να υπαρχει δυνατοτητα χρεωσης οσο ειναι η αξια του προιοντως?:worry:

Edited by impreza_sti

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα ετσι χυμα στο χυμα δουλευουν δεν υπαρχει καποια κριτηρια για το ποσο χρεωσης:confused:

Ειναι δυνατον να υπαρχει δυνατοτητα χρεωσης οσο ειναι η αξια του προιοντως?:worry:

μας δουλευουν , δεν δουλευουν....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλα ετσι χυμα στο χυμα δουλευουν δεν υπαρχει καποια κριτηρια για το ποσο χρεωσης:confused:

Ειναι δυνατον να υπαρχει δυνατοτητα χρεωσης οσο ειναι η αξια του προιοντως?:worry:

 

Άμα δεν έχεις δηλώσει αξία και το ανοίξουν και δουν τι είναι θα το τιμολογήσουν στο ντούκου ή βάση ελληνικού τιμοκαταλόγου (αν κυκλοφορεί στην Ελληνική αγορά) και θα το φορολογήσουν βάση αυτού. Ο φόρος είναι κάπου λίγο μεγαλύτερος από το 23% του φπα. Δε πιστεύω ότι πάει πάνω από 30%. Για τόσο ακριβά πράγματα το να φτάσει ο φόρος την αξία του προϊόντος είναι τραβηγμένο. Αν όμως πάρεις πχ ένα tablet των 100 ευρώ, δε δηλώσεις τιμή αγοράς και αυτοί το "κόψουν" με το μάτι ότι κάνει 300, βγαίνει άλλο ένα 100άρι φόρος περίπου! Γενικά αν είναι ακριβό αυτό που θα πάρεις καλό είναι να είναι δηλωμένης αξίας. Τότε ναι μεν θα πληρώσεις αλλά θα ξέρεις τι θα πληρώσεις. Επίσης πρόσεχε πολύ τις ιδιωτικές courier γιατί ζητάνε κέρατα για την υπηρεσία του εκτελωνισμού. Μιλάμε για ποσά που μπορεί να φτάσουν και τα 150 ευρώ ανάλογα με την εταιρία τα οποία πάνε εξτρά από το φόρο. Αν είναι να φέρεις από Αμερική καλύτερα USPS που εξυπηρετείται από ΕΛΤΑ τα οποία ζητάνε λογικά λεφτά για τον εκτελωνισμό (κάποτε ήταν 4 ευρώ, δε ξέρω πόσο έχει πάει τώρα αλλά θα είναι πολύ λογικό ποσό σε σχέση με τα courier).

Link to comment
Share on other sites

3€ είναι μέσω ΕΛΤΑ και USPS.

Γενικά αν δηλωθεί ως Ereader, μαζί με gift και αξία μέχρι 45$, έχει περισσότερες πιθανότητες να γλυτώσει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Άμα δεν έχεις δηλώσει αξία και το ανοίξουν και δουν τι είναι θα το τιμολογήσουν στο ντούκου ή βάση ελληνικού τιμοκαταλόγου (αν κυκλοφορεί στην Ελληνική αγορά) και θα το φορολογήσουν βάση αυτού. Ο φόρος είναι κάπου λίγο μεγαλύτερος από το 23% του φπα. Δε πιστεύω ότι πάει πάνω από 30%. Για τόσο ακριβά πράγματα το να φτάσει ο φόρος την αξία του προϊόντος είναι τραβηγμένο. Αν όμως πάρεις πχ ένα tablet των 100 ευρώ, δε δηλώσεις τιμή αγοράς και αυτοί το "κόψουν" με το μάτι ότι κάνει 300, βγαίνει άλλο ένα 100άρι φόρος περίπου! Γενικά αν είναι ακριβό αυτό που θα πάρεις καλό είναι να είναι δηλωμένης αξίας. Τότε ναι μεν θα πληρώσεις αλλά θα ξέρεις τι θα πληρώσεις. Επίσης πρόσεχε πολύ τις ιδιωτικές courier γιατί ζητάνε κέρατα για την υπηρεσία του εκτελωνισμού. Μιλάμε για ποσά που μπορεί να φτάσουν και τα 150 ευρώ ανάλογα με την εταιρία τα οποία πάνε εξτρά από το φόρο. Αν είναι να φέρεις από Αμερική καλύτερα USPS που εξυπηρετείται από ΕΛΤΑ τα οποία ζητάνε λογικά λεφτά για τον εκτελωνισμό (κάποτε ήταν 4 ευρώ, δε ξέρω πόσο έχει πάει τώρα αλλά θα είναι πολύ λογικό ποσό σε σχέση με τα courier).

 

Βασικα ειναι αγορα απο ηλεκτρονικο καταστημα με ειδη τεχνολογιας που εχει και φυσικο καταστημα στη Νεα Υορκυ και γινεται αποστολη με ups.

Μπορω να τους πω να το στειλουν με τα κρατικα ταχυδρομια η οχι?

Βασικα στο καταστημα αυτο εχεις 2 επιλογες οι αναλαμβανουν αυτοι ολα τα του τελωνεια εξοδα(βγαινει 270 δολαρια)

Η το στελνουν κανονικα και αναλαμβανω εγω τα εξοδα αφου τα φερουν Ελλαδα.

Ποιο απο τα 2 συμφερει διοτι 270 δολαρια μου φαινονται πολλα αν και παλι πιο φθηνα απ οσο θα κοστιζει Ελλαδα η Ευρωπη που θα κοστιζει στα 800+ευρω το συγκεκριμενο tablet.

Δηλαδη μου βγαινει 500 ευρω συνολικα με τα εξοδα μεταφορικων με ups(δεν ξερω με τα κρατικα ελτα ποσο παει) και συν οτι δωσω τελωνεια.

Για αυτο και λεω αν ειναι μεχρι 150 ευρω τα τελωνεια αξιζει ετσι κι αλλιως η αγορα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλα ετσι χυμα στο χυμα δουλευουν δεν υπαρχει καποια κριτηρια για το ποσο χρεωσης:confused:

Ειναι δυνατον να υπαρχει δυνατοτητα χρεωσης οσο ειναι η αξια του προιοντως?:worry:

 

ειναι,ειναι...οσο για το ποσο χρεωσης ,αν διαβασεις αναλυτικα μπορει και να μπερδευτεις.καποιοι φιλοι εδω μεσα τα ξερουν καλα τα ποσα χρεωσης που το εχουν ψαξει παραπανω.

 

Βασικα ειναι αγορα απο ηλεκτρονικο καταστημα με ειδη τεχνολογιας που εχει και φυσικο καταστημα στη Νεα Υορκυ και γινεται αποστολη με ups.

Μπορω να τους πω να το στειλουν με τα κρατικα ταχυδρομια η οχι?

Βασικα στο καταστημα αυτο εχεις 2 επιλογες οι αναλαμβανουν αυτοι ολα τα του τελωνεια εξοδα(βγαινει 270 δολαρια)

Η το στελνουν κανονικα και αναλαμβανω εγω τα εξοδα αφου τα φερουν Ελλαδα.

Ποιο απο τα 2 συμφερει διοτι 270 δολαρια μου φαινονται πολλα αν και παλι πιο φθηνα απ οσο θα κοστιζει Ελλαδα η Ευρωπη που θα κοστιζει στα 800+ευρω το συγκεκριμενο tablet.

Δηλαδη μου βγαινει 500 ευρω συνολικα με τα εξοδα μεταφορικων με ups(δεν ξερω με τα κρατικα ελτα ποσο παει) και συν οτι δωσω τελωνεια.

Για αυτο και λεω αν ειναι μεχρι 150 ευρω τα τελωνεια αξιζει ετσι κι αλλιως η αγορα.

 

μπορεις να τους πεις αλλα μαλλον αν δεν το γραφουν στις επιλογες θα αρνηθουν.αυτο γινεται συνηθως με μεγαλες εταιρειες ενω με μεμονομενους εμπορους-πωλητες σε συνενοηση μπορει να στο εστελναν με ταχυδρομειο.

Link to comment
Share on other sites

ειναι,ειναι...οσο για το ποσο χρεωσης ,αν διαβασεις αναλυτικα μπορει και να μπερδευτεις.καποιοι φιλοι εδω μεσα τα ξερουν καλα τα ποσα χρεωσης που το εχουν ψαξει παραπανω.

 

 

 

μπορεις να τους πεις αλλα μαλλον αν δεν το γραφουν στις επιλογες θα αρνηθουν.αυτο γινεται συνηθως με μεγαλες εταιρειες ενω με μεμονομενους εμπορους-πωλητες σε συνενοηση μπορει να στο εστελναν με ταχυδρομειο.

Δεν το γραφουν παρα μονο με ups η'FedEx.

Αρα δεν γινεται και εφοσον αναλαμβανουν αυτοι τα εξοδα με κοστος 268 δολαρια αξιζει ετσι η' εγω να τα αναλαβω εδω αφου ερθει?

Μηπως στη πρωτη περιπτωση ειναι καλυτερα να μην μου σερβιρουν εδω και ταλαπωρια και παραπανω εξοδα?

 

Εδω φαινονται οι επιλογες

 

''When do you want to pay duties & tax ?

Pay Now recommended!

''The Pay Now option is a speedier method and includes all customs fees with no additional charges upon delivery.''

 

Pay on Delivery

''The Pay on delivery option lets you handle all customs fees and gives you a larger selection.''

 

 

Εδω φαινονται τα εξοδα συνολικα

 

''We calculate Duty VAT, Taxes, etc. in accordance with the laws and import regulations of the destination country. These fees are usually based on destination, item type, and country of origin, manufacture or assembly.

 

When you choose to have B&H handle this payment for you the order total is guaranteed by B&H 100%. There will be no additional charges or fees due upon delivery.

Details of Duty Charges

 

VAT:$150.82

Brokerage:$86.24

Disbursement:$12.83

Security & Handling:$5.00

Carrier Surcharge:$15.00

Total:$269.89''

 

Δηλαδη τα πληρωνω εξ αρχης και καθαρισα σωστα ? και απλως παραλαμβανω σπιτι μου η ελτα χωρις καποια αλλη διαδικασια απο εμενα?

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ειναι αγορα απο ηλεκτρονικο καταστημα με ειδη τεχνολογιας που εχει και φυσικο καταστημα στη Νεα Υορκυ και γινεται αποστολη με ups.

Μπορω να τους πω να το στειλουν με τα κρατικα ταχυδρομια η οχι?

Βασικα στο καταστημα αυτο εχεις 2 επιλογες οι αναλαμβανουν αυτοι ολα τα του τελωνεια εξοδα(βγαινει 270 δολαρια)

Η το στελνουν κανονικα και αναλαμβανω εγω τα εξοδα αφου τα φερουν Ελλαδα.

Ποιο απο τα 2 συμφερει διοτι 270 δολαρια μου φαινονται πολλα αν και παλι πιο φθηνα απ οσο θα κοστιζει Ελλαδα η Ευρωπη που θα κοστιζει στα 800+ευρω το συγκεκριμενο tablet.

Δηλαδη μου βγαινει 500 ευρω συνολικα με τα εξοδα μεταφορικων με ups(δεν ξερω με τα κρατικα ελτα ποσο παει) και συν οτι δωσω τελωνεια.

Για αυτο και λεω αν ειναι μεχρι 150 ευρω τα τελωνεια αξιζει ετσι κι αλλιως η αγορα.

 

Σορυ φίλε αλλά μου λες ποιο ταμπλετ θα πάρεις τόσο φτηνά;

Δεν είναι νορμάλ τέτοια διαφορά

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βασικα στο καταστημα αυτο εχεις 2 επιλογες οι αναλαμβανουν αυτοι ολα τα του τελωνεια εξοδα(βγαινει 270 δολαρια)

Η το στελνουν κανονικα και αναλαμβανω εγω τα εξοδα αφου τα φερουν Ελλαδα.

 

Εδω ουτε οι τελωνειακοι δεν ξερουν ποσο θα ειναι ο φορος με τα κερατιατικα που χρεωνουν σε handling και οτι αλλη χαζομαρα μπορεις να φανταστεις , θα ξερουν οι Αμερικανοι απο εκει ? Απιστευτο μου φαινεται , απαξ και ειναι εδω το εμπορευμα και εκτελωνισουν στην Ελλαδα ολα πληρωνονται στην Ελλαδα , δεν εχω ξανακουσει να προπληρωνουν τους φορους απο την χωρα αποστολης , εκτος αν εχουν κανενα γατονι αυτοι Ελληνα εδω εκτελωνιστη που τους εχει δωσει ταριφα και αναλαμβανει αντι για εσενα αυτος και κανει τον εκτελωνισμο και πληρωνεται απο αυτους.Τους εχεις πει οτι το δεμα θα ερθει Ελλαδα και σου ειπαν οτι οκ θα αναλαβουν αυτοι το κοστος ? Γιατι αυτο που λενε αυτοι πρεπει να αναφερονται σε χωρες με κανονες και πολιτισμο , και οχι για εμας και το τελωνειο μας.

Εγω εχω να σου προτεινω να εισαι και να ζητησεις να ειναι μαζι σου οσο πιο ξεκαθαροι γινετε.Αν παρεις γραπτως διαβεβαιωση οτι αν πληρωσεις σε αυτους τα κερατιατικα και δεν εχεις απο εκει και μετα καμια υποχρεωση απο το να το παραλαβεις σπιτι σου κανονικα χωρις αλλη χρεωση και εφοσον βεβαια δεις οτι σε συμφερει οικονομικα καντο ετσι , αν γινει ομως καμια μ@λ@κι@ και κολλήσει τελωνείο ετοιμασου για γλεντια..

Link to comment
Share on other sites

Εδω ουτε οι τελωνειακοι δεν ξερουν ποσο θα ειναι ο φορος με τα κερατιατικα που χρεωνουν σε handling και οτι αλλη χαζομαρα μπορεις να φανταστεις , θα ξερουν οι Αμερικανοι απο εκει ? Απιστευτο μου φαινεται , απαξ και ειναι εδω το εμπορευμα και εκτελωνισουν στην Ελλαδα ολα πληρωνονται στην Ελλαδα , δεν εχω ξανακουσει να προπληρωνουν τους φορους απο την χωρα αποστολης , εκτος αν εχουν κανενα γατονι αυτοι Ελληνα εδω εκτελωνιστη που τους εχει δωσει ταριφα και αναλαμβανει αντι για εσενα αυτος και κανει τον εκτελωνισμο και πληρωνεται απο αυτους.Τους εχεις πει οτι το δεμα θα ερθει Ελλαδα και σου ειπαν οτι οκ θα αναλαβουν αυτοι το κοστος ? Γιατι αυτο που λενε αυτοι πρεπει να αναφερονται σε χωρες με κανονες και πολιτισμο , και οχι για εμας και το τελωνειο μας.

Εγω εχω να σου προτεινω να εισαι και να ζητησεις να ειναι μαζι σου οσο πιο ξεκαθαροι γινετε.Αν παρεις γραπτως διαβεβαιωση οτι αν πληρωσεις σε αυτους τα κερατιατικα και δεν εχεις απο εκει και μετα καμια υποχρεωση απο το να το παραλαβεις σπιτι σου κανονικα χωρις αλλη χρεωση και εφοσον βεβαια δεις οτι σε συμφερει οικονομικα καντο ετσι , αν γινει ομως καμια μ@λ@κι@ και κολλήσει τελωνείο ετοιμασου για γλεντια..

Έτσι δουλεύει και το amazon.com.

Και μην μου πεις ότι δεν ξέρει τι κάνει το Άμαζον :shifty:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

με επιασες αδιαβαστο :O , δεν εχω παραγγειλει ποτε απο αμαζον.κομ , υπαρχει κανενα λινκ να ενημερωθω σχετικα ?
Link to comment
Share on other sites

Link δεν έχω, αλλά έχω δοκιμάσει με κάποια πράγματα που στέλνει Ελλάδα, και στην τελική τιμή, βάζει από μόνο του ένα έξτρα κόστος για τελωνείο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει κάτι στάνταρ, πέφτει πολύ μαύρο χρήμα στα τελωνεία. είναι κι ο λόγος που δεν κάνω προσωπικές αγοραπωλησίες εκτός Ευρώπης, αλλά μόνο εταιρικές. δεν υπάρχει 100% διαβεβαίωση ότι δεν θα γίνει στραβή και να γυρίσουν να σου πουν να πληρώσεις το 100% του αντιτίμου (έχει γίνει σε φίλο, ακραία περίπτωση αλλα έγινε). όλα αυτά μέχρι και πριν το καλοκαίρι, για μετά δεν γνωρίζω.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα κινητό από Αμερική και δυστυχώς με FEDEX !

 

H FEDEX με τηλεφώνησε και μου είπε να το εκτελωνίσουν αυτοί από το αεροδρόμιο "ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ" στην Αθήνα επειδή εγώ βρίσκομαι στην Θεσσαλονίκη.

 

Τους είπα άν γίνεται να το στείλουν στην Θεσσαλονίκη στο τελωνείο και να πάω να το παραλάβω εγώ χωρίς να πληρώσω την αμοιβή της FEDEX που είναι 80 ευρώ. Μου είπε δεν γίνεται, μόνο από Αθήνα. :-(

 

Υπάρχει κάποια λύση εδώ ή θα πρέπει να πληρώσω τους ****** της FEDEX ?

 

Έπρεπε να το στείλω Γερμανία, εκεί υπάρχουν 400 παραρτήματα σε 400 πόλεις σε όλα τα αεροδρόμεια FEDEX.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...