Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε υποδοχές για κάρτες sim, που η κάρτα μπαίνει "συρταρωτή", δε βάζουμε αντάπτορες. Στην καλύτερη περίπτωση, δε θα βγαίνει η κάρτα με τον αντάπτορα και δε νομίζω στο service να δεχτούν να βοηθήσουν. Στη χειρότερη, θα σπάσουν οι επαφές της sim και θα είναι άχρηστη η συσκευή.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνω και επαυξανω, ποτε μην χρησιμοποιειτε ανταπτορες για sim. Αλλαγη καρτας με 5€ κοστος, καλυτερα απο κατεστραμενο τηλεφωνο ή 200€ κοστος επισκευης!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλά αν την πλήρωνε θα την πλήρωνε το παλιό android που χει micro SIM, απλά θέλω να χω τη δυνατότητα να αλλάζω SIM όταν γυρνάω στην Ελλάδα για καμιά 10αρια μέρες μιας κ το 930 θα χει 4g να το δοκιμάσω

 

Κύπρο ακόμη 4g ούτε για δείγμα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το γράφω εδώ γιατί αν το γράψω.... απέναντι θα με φάνε. Κάτοχος του m8 και του 930 και τον τελευταίο καιρό "δουλεύω" πάνω στο ποιο να κρατήσω. Τώρα δοκιμάζω sennheiser ακουστικά και στις δυο συσκευές και πιστεύω πως παρά το boom sound του HTC στο 930 το αποτέλεσμα είναι, ελαφρώς μεν, αλλά σίγουρα καλύτερο.

Τείνω να κρατήσω το 930 λόγω οθόνης και ήχου (με ακουστικά φυσικά) και φυσικά της κάμερας. Ελπίζω να μην θεωρηθεί vs το ποστ μου, απλά ήθελα λίγο να σταθώ στον ήχο του 930 που μάλλον έχει παρεξηγηθεί.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα έχεις και τα 2 μαζί ποια φωτογραφική είναι ανώτερη σε εσωτερικά δωματίου, ή σε πλάνα(βραδυνής) παρέας σε μαγαζί χωρίς φλας?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν κατέχω πράμα από την τέχνη θα πω πως εάν στο δωμάτιο δεν έχει κάποιο παράθυρο ανοιχτό με έντονο φως ή κάποιο σημείο έντονα φωτισμένο, νομίζω το m8 βγάζει καλύτερες. Όταν όμως υπάρχει κάπου έντονο φως βγαίνει καλύτερα στο 930
3>4
Link to comment
Share on other sites

Το αιώνιο πρόβλημα:

Αν έχεις κόντρα το φως, πάλι βγαίνει το άτομο σαν νιγηριανός ή κάτι κάνουν τα φίλτρα κ τα διαφράγματα της Carl Zeiss?

Link to comment
Share on other sites

Το αιώνιο πρόβλημα:

Αν έχεις κόντρα το φως, πάλι βγαίνει το άτομο σαν νιγηριανός ή κάτι κάνουν τα φίλτρα κ τα διαφράγματα της Carl Zeiss?

 

Αν έχεις κόντρα το φως και θέλεις να βγάλεις πρόσωπο (σωστά φωτισμένο) τότε αναγκαστικά βάζεις φλάς. Αν θέλεις να βγάλεις σιλουέτα εκεί όχι μόνο δεν χρειάζεται φλας αλλά καλό θα είναι να ρίξεις και λίγο το exposure.

Kαλά θα ήταν να είχαν κανα ND filter πάντως όπως το 808!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το γράφω εδώ γιατί αν το γράψω.... απέναντι θα με φάνε. Κάτοχος του m8 και του 930 και τον τελευταίο καιρό "δουλεύω" πάνω στο ποιο να κρατήσω. Τώρα δοκιμάζω sennheiser ακουστικά και στις δυο συσκευές και πιστεύω πως παρά το boom sound του HTC στο 930 το αποτέλεσμα είναι, ελαφρώς μεν, αλλά σίγουρα καλύτερο.

Τείνω να κρατήσω το 930 λόγω οθόνης και ήχου (με ακουστικά φυσικά) και φυσικά της κάμερας. Ελπίζω να μην θεωρηθεί vs το ποστ μου, απλά ήθελα λίγο να σταθώ στον ήχο του 930 που μάλλον έχει παρεξηγηθεί.

 

Άλλαξες τίποτα στο equalizer ή έτσι οπως είναι?

 

Μιας και τα έχεις και τα 2 μαζί ποια φωτογραφική είναι ανώτερη σε εσωτερικά δωματίου, ή σε πλάνα(βραδυνής) παρέας σε μαγαζί χωρίς φλας?

 

Το 930 σίγουρα...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξες τίποτα στο equalizer ή έτσι οπως είναι?

Μου άρεσε πολύ στο "ηλεκτρονική μουσική" τα μπλουζ και τζαζ ακούσματα καθώς και το dance. Αλλά ούτως ή άλλως έχεις την επιλογή να... ζωγραφίσεις.

 

ΥΓ Τελικά μπορούμε να διαχωρίσουμε με κάποιο τρόπο από μία συσκευή Bluetooth τον ήχο κλήσης από αυτόν των πολυμέσων;

Είχε αναφερθεί κάπου πως μπορούμε.

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, ακριβώς στο ίδιο δίλημμα είμαι και εγώ.

M8 ή 930?

 

Μιας και έχεις και τα δύο, σε παρακαλώ πές μας ποιό έχει την καλύτερη αυτονομία σε καθημερινή χρήση.

Ευχαριστώ.

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Το είδαμε κι αυτό . . . Διαφημιστική καμπάνια της Microsoft για το Nokia Lumia 930, στα Media Markt . . .

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Το είδαμε κι αυτό . . . Διαφημιστική καμπάνια της Microsoft για το Nokia Lumia 930, στα Media Markt . . .

 

Πρώτη φορά βλέπω διαφημιστικό της ms για τα lumia εδώ :X

Πως και έτσι!

Άργησε βέβαια χαρακτηριστικά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το είδαμε κι αυτό . . . Διαφημιστική καμπάνια της Microsoft για το Nokia Lumia 930, στα Media Markt . . .

 

Και η Wind διαφημίζει το 530 συνέχεια, τόση διαφήμιση στην Ελλάδα από την MS για τα Lumia πρώτη φορά βλέπω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, ακριβώς στο ίδιο δίλημμα είμαι και εγώ.

M8 ή 930?

 

Μιας και έχεις και τα δύο, σε παρακαλώ πές μας ποιό έχει την καλύτερη αυτονομία σε καθημερινή χρήση.

Ευχαριστώ.

Το m8 για κάποιον που το σκαλίζει κυρίως οθόνη και browser και το 930 για εμένα και κάτι τύπους σαν και εμένα που είναι όλη μέρα στο Spotify.

Πιστεύω πως η εφαρμογή για windows είναι λιγότερο ενεργοβόρα από την αντίστοιχη για android.

Για κάποιον όμως όπως είπαμε που το "σκαλίζει" σίγουρα το m8.

Ή μάλλον γενικά το m8 έχει καλύτερη αυτονομία αλλά η οθόνη του 930 είναι όλα τα λεφτά. Αν τελικά αποφασίσω να κρατήσω το 930 δεν θα φταίει η κάμερα αλλά η καταπληκτική οθόνη του.

Edited by Stoupi
3>4
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα στο techblog review me to 930 κάποια στιγμή είπε ότι το πίσω καπάκι ξεθώριαζε με την χρήση και χρειαζόταν θήκη. Το έχει κανείς χωρίς θήκη για να επιβεβαιώση ότι όντως έχει θέμα?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι και εγω.Το αλουμινιο γυρω απο το τηλεφωνο σε ολα τα χρωματα ειναι στο φυσικο του χρωμα και μονο στο μαυρο ειναι σε μαυρο χρωμα; Edited by feructer
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι και εγω.Το αλουμινιο γυρω απο το τηλεφωνο σε ολα τα χρωματα ειναι στο φυσικο του χρωμα και μονο στο μαυρο ειναι σε μαυρο χρωμα;

 

 

 

Ακριβως οπως το λες!

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το τηλέφωνο μου αρέσει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ σε όλα του (εμφάνιση - specs - λειτουργικό) και θα το έπαιρνα χωρίς δεύτερη σκέψη, με έχουν προβληματίσει πολύ αυτά που διαβάζω στο wpcentral για τα διάφορα θέματα που βγάζει (αρκετά συχνά μάλιστα)...

 

http://forums.wpcentral.com/nokia-lumia-930/286203-nokia-lumia-930-bugs-defects.html

 

Αν στο επόμενο μοντέλο έχουν εξαλειφθεί τα χαζοπροβλήματα (και βάλουν sd card και μεγαλύτερη μπαταρία) θα μιλάμε για την απόλυτη συσκευή για τα γούστα μου.

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Τοτε μαλλον θα το παρω σε ασπρο και θα παρω ενα μαυρο καπακι απο πισω

Άποψή μου είναι πως θα είναι απαίσιος συνδυασμός (χωρίς παρεξήγηση) γι αυτό και η Nokia το έβγαλε με μαύρο αλουμίνιο.

Θα μου άρεσε νομίζω μαύρο, με πορτοκαλί καπάκι.... νομίζω.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Άποψή μου είναι πως θα είναι απαίσιος συνδυασμός (χωρίς παρεξήγηση) γι αυτό και η Nokia το έβγαλε με μαύρο αλουμίνιο.

Θα μου άρεσε νομίζω μαύρο, με πορτοκαλί καπάκι.... νομίζω.

 

Εχει ηδη γινει. Ενα ενδεικτικο δειγμα απο WPCentral.

 

Edit: Περισσοτερες πληροφοριες

Αν καποιος ενδιαφερεται εδω ειναι το μαγαζι που τα εχει ολα. Ακριβουτσικα ειναι τα ατιμα. 55 ευρω βγαινουν για εμενα...

Σημειωτέον θα χρειαστειτε εξτρα NFC antena, Wireless Charging module και το LED Flash μαζι με το καπακι.

Εκτος κι αν πιανουν τα χερια σας και τα χρησιμοποιησετε απο το ηδη υπαρχον καπακι.

http://www.originalpartsmobile.com/

Edited by boulbasar
Link to comment
Share on other sites

Άποψή μου είναι πως θα είναι απαίσιος συνδυασμός (χωρίς παρεξήγηση) γι αυτό και η Nokia το έβγαλε με μαύρο αλουμίνιο.

Θα μου άρεσε νομίζω μαύρο, με πορτοκαλί καπάκι.... νομίζω.

 

Μαυρο με ασημι κλασικος συνδυασμος. (π.χ. Iphone 5).Ουτως η αλλως γουστα κ αποψεις ειναι αυτα

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει μήπως κάποιος αν υπάρχει ευρωπαικό firmware με ενεργοποιημένη επιλογή για static ip?

 

Για όσους τυχόν ενδιαφέρονται να πω ότι μέχρι να υπάρξει (και ΑΝ) επίσημη υποστήριξη από τη Microsoft για static ip σε όλα τα firmware υπάρχει η εφαρμογή Static IP η οποία δωρεάν δίνει δυνατότητα "καρφωτών" ρυθμίσεων για 1 ώρα (μετά απλά πρέπει να ξαναγίνεται σύνδεση από το χρήστη) και επί πληρωμή (1.29 ευρώ) είναι χωρίς χρονικό περιορισμό και ad-free.

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/static-ip/579706af-8d22-4d0c-9222-585072ad2aab

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις το χρώμα που θες και βάζεις μια διάφανη θήκη gel

Έχω 2.5 χρόνια μια puro για το Xperia p (τετραγωνισμένο) κ αυτό δεν θέλω να κάνω διαφήμιση ,είμαι όμως απόλυτα ικανοποιημένος

 

Εναλλακτικά σίγουρα θα έχει κάποιες που έχουν rubberized πλαίσιο κ πίσω λεπτές κ διαφανές σαν των iPhone για να φαίνεται κ η ομορφιά της πίσω όψης του

 

Σήμερα το είδα και το δούλεψα λίγο στα public στην Κύπρο

 

Ίσως η ωραιότερη οθόνη που έχω δει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...