Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν λεμε τιποτα διαφορετικο, εμενα με νοιαζει οτι το λογισμικο αλλαζει, διορθωνοντας το Purple Tint!

 

"Start screen folders, customizable snooze for alarm clock and other usability improvements"

 

Δεν με πειραζει καθολου που δεν ειναι η Denim. Αλλωστε δεν την περιμεναμε τοσο νωρις. Και ενας λογος παραπανω για να βγω απο το DP, και να επιστρεψω στο επισημο Cyan της NOKIA. Αναμονη λοιπον, μιας και ακομα σημερα απο οτι μαθαινω απο φιλους με 930 (εκτος DP φυσικα), δεν εχει εμφανιστει καποιο update.

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν λιγο ξετικαρησα το Dp, και εκανα ξανα εναν ελεγχο...και μου εβγαλε το update κανονικα! Ειμαι τωρα με firmware 14353.31002 απο 14252.51001 που ημουνα πριν. Εχει κρατησει το τελευταιο χθεσινο update του os μεσω DP, οποτε ξεκιναω επαναφορα μεσω NRT για να μεινω με την καθαρη version και των δυο!
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο ξετικαρησα το Dp, και εκανα ξανα εναν ελεγχο...και μου εβγαλε το update κανονικα! Ειμαι τωρα με firmware 14353.31002 απο 14252.51001 που ημουνα πριν. Εχει κρατησει το τελευταιο χθεσινο update του os μεσω DP, οποτε ξεκιναω επαναφορα μεσω NRT για να μεινω με την καθαρη version και των δυο!

 

Και σε εμένα τώρα μόλις που ξαναδοκίμασα ξεκίνησε update και εγώ την 14252.51001 είχα! και λογικά θα έχω την 14353.31002

 

τι αλλαγές έχει?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αλλαγες που θα τις εχεις ηδη αν εχεις Developer's Preview. Αν οχι, αυτες ειναι οι αλλαγες απο την βασικη 8.1:

 

Lumia 930 14353 and 8.1.1 changes

Improved stability & performance.

Imaging enhancements.

Enriched display performance. (Εδω πρεπει να ειναι το υποτιθεμενο fix για την μωβ αποχρωση της οθονης σε χαμηλους φωτισμους)

Cortana support added for UK and China.

Start screen folders, customizable snooze for alarm clock and other usability improvements

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο ξετικαρησα το Dp, και εκανα ξανα εναν ελεγχο...και μου εβγαλε το update κανονικα! Ειμαι τωρα με firmware 14353.31002 απο 14252.51001 που ημουνα πριν. Εχει κρατησει το τελευταιο χθεσινο update του os μεσω DP, οποτε ξεκιναω επαναφορα μεσω NRT για να μεινω με την καθαρη version και των δυο!

...και σε εμένα. Θα ακολουθήσω αύριο ακριβώς τα ίδια βήματα.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Διάβασα το review του the verge και δίνει 6/10 στη λήψη σήματος και την ποιότητα επικοινωνίας.

Εσείς που το έχετε, τι παίζει τελικά;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Διάβασα το review του the verge και δίνει 6/10 στη λήψη σήματος και την ποιότητα επικοινωνίας.

Εσείς που το έχετε, τι παίζει τελικά;

 

The Verge? Seriously?

Link to comment
Share on other sites

The Verge? Seriously?

Δηλαδή;

Μπορείς να κανείς κάποιες συγκρίσεις με κάποια αλλά τηλέφωνα τα οποία θεωρούνταν ότι είχαν καλό πομποδέκτη;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αλλαγες που θα τις εχεις ηδη αν εχεις Developer's Preview. Αν οχι, αυτες ειναι οι αλλαγες απο την βασικη 8.1:

 

Lumia 930 14353 and 8.1.1 changes

Improved stability & performance.

Imaging enhancements.

Enriched display performance. (Εδω πρεπει να ειναι το υποτιθεμενο fix για την μωβ αποχρωση της οθονης σε χαμηλους φωτισμους)

Cortana support added for UK and China.

Start screen folders, customizable snooze for alarm clock and other usability improvements

 

Όλα οκ έγινε η αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

...και σε εμένα. Θα ακολουθήσω αύριο ακριβώς τα ίδια βήματα.

 

 

 

Εγω τελειωσα αποψε. Να ξερεις οτι δεν ειδα διαφορα στο "μωβακι" μεχρι που εκανα ολη την διαδικασια απο την αρχη. Τωρα ειναι 80-90% διορθωμενο.

 

 

 

Οσο αναφορα το φιλο που αναφερει το verge, μην δινεις ιδιαιτερη σημασια. Εγω δεν εχω δει καμια διαφορα ακομα απο πριν. Ολα μια χαρα! Ουτε κολληματα, ολα ειναι smooth, και σημα οπως πριν με την voda.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελειωσα αποψε. Να ξερεις οτι δεν ειδα διαφορα στο "μωβακι" μεχρι που εκανα ολη την διαδικασια απο την αρχη. Τωρα ειναι 80-90% διορθωμενο...

Επειδή δεν έχω θέμα με το μωβάκι (νομίζω τουλάχιστον ή δεν το έχω προσέξει ακόμη.) λέω τότε να μην ξετικάρω P4D και να περιμένω.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή;

Μπορείς να κανείς κάποιες συγκρίσεις με κάποια αλλά τηλέφωνα τα οποία θεωρούνταν ότι είχαν καλό πομποδέκτη;

 

1) Το Verge είναι από λίγο ως πολύ Apple biased.

2) Googlαρε τη φράση lumia 930 call quality και θα δεις αρκετά αποτελέσματα από reviews.

3) Αν θέλεις να σου πω την προσωπική μου σύγκριση με το S4 που είχα και το Note3 που έχω, το 930 είναι καλύτερο και απ τα 2 (παρόλο που ήδη αυτά τα Samsung έχουν πολύ καλή ποιότητα κλήσης).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Διάβασα το review του the verge και δίνει 6/10 στη λήψη σήματος και την ποιότητα επικοινωνίας.

Εσείς που το έχετε, τι παίζει τελικά;

 

Καλημέρα,

 

- Όσον, αφορά το ερώτημά σου, 3 μήνες τώρα δεν έχω χάσει κλήση! Και η ποιότητα της,.. απλά κορυφαία! Ίσως, παίζει

ρόλο και ότι ο πάροχός μου υποστηρίζει το HD voice!

 

- Το κινητό είναι γαλλικό (unbranded) και χθες το βράδυ έλαβα την αναβάθμιση. Επιπλέον, από αυτά που είπαν άλλοι χρήστες, ξανά προστέθηκαν κάποιες εφαρμογες (meteo, travel, health κτλ.) που και πάλι τις αφαίρεσα.

 

- Περίπου 3 μήνες τώρα, συνεχίζω να επιβεβαιώνω την άνετη διεκπεραίωση (σε χρήση) μίας ολόκληρης βαριάς ημέρας. Και

2 ημερών με καθημερινή χρήση (σε προηγούμενο post, έχω αναφέρει τη θεωρώ βαριά και νορμάλ χρήση).

 

- Προβλήματα : Mία φορά κόλλησε και επανήλθε με soft reset. Και μία φορά έχασε απότομα μπαταρία απο 100% σε 70% μέσα σε ~μισή ώρα (χωρίς χρήση, το κατάλαβα γιατί ήταν ζεστό), με ένα restart, επανήλθε.

 

- Είναι από τα καλύτερα κινητά που έχω χρησιμοποιήσει, και είμαι στην κινητή από τα γεννοφάσκια της (στην Ελλάδα).

 

- Επίσης, ξέχασα να πώ, πως δε λυγίζει! :lol:

 

Καλό Σαββατοκύριακο!

Link to comment
Share on other sites

Να το πάρω ? :)

Από πιο σκρουτζομάγαζο προτείνετε ?

Δίνουν και τον ασύρματο φορτιστή δώρο ?

Link to comment
Share on other sites

Να το πάρω ? :)

Από πιο σκρουτζομάγαζο προτείνετε ?

Δίνουν και τον ασύρματο φορτιστή δώρο ?

 

Αν σ αρέσει το λειτουργικό να το πάρεις, είναι απίστευτη συσκευή. Και σου προτείνω και πράσινο ή πορτοκαλί.

Κάποια μαγαζιά το δίνουν μαζί με ασύρματο φορτιστή. Θα πρέπει να το δεις στην περιγραφή κάθε μαγαζιού.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάω για το πορτοκαλί.......

Μια ερώτηση παιδιά : Από ότι είδα αυτό παίρνει nano sim αλλά εγώ έχω micro sim (COSMOTE) και μένω επαρχία που δεν έχει Γερμανό (είχε και έκλεισε) ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω ?

Edited by FrankyGR
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να την αλλαξεις. Δεν κοβεται, θα την χαλασεις. Σε καταστημα, ή τηλεφωνικα νομιζω στην εξυπηρετηση πελατων.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ανταπτοράκι να κάνεις την nano σε micro αν χρειαστεί όπως τις micro σε κανονικές;

Υπάρχει, για παράδειγμα έχει το public

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρώ ότι πρέπει να βάλετε adaptor με τη sim μέσα στην υποδοχή.

Ελλοχεύει ο κίνδυνος να καταστρέψετε μέσα τα κυκλώματα της sim και να τρέχετε μετά για service με τα έξοδα δικά σας.

Και ειδικά αν η sim είναι κολλημένη στην πλακέτα που είναι το πιθανότερο,δεν συνιστώ service αλλά πέταμα συσκευής διότι πάνω απο 200 ευρώ θα είναι το κόστος επισκευής.

Το έχει πάθει παιδί στο forum με 920 που απο nano πήγε να βάλει με adaptor μέσα σε υποδοχή με micro sd και το "σκότωσε" το κινητό.

 

Είναι εκτός εγγύησης ξένο σώμα να βάλετε με αλλά λόγια και απο εκεί και πέρα ο καθένας αναλαμβάνει τα ρίσκα του και υπεύθυνος για ότι κάνει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και γω αν έβαζα τη micro sd στη SIM slot το ίδιο θα πάθαινε το κινητό

 

Απλά λέμε να μπορεί να μπει μια nano SIM σε κινητό με micro SIM slot

Link to comment
Share on other sites

Σε cosmote 2.5€. Έχει μέσα απο nano σε micro και απο micro σε κανονική. Χρησιμοποίησα για λίγο την nanosim μου στο 920 πριν την βάλω στο 930, χωρίς κανένα πρόβλημα. Μόνο στο πλαστικό έχει διαφορά και την κάλυψε τέλεια ο μετατροπέας

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και γω αν έβαζα τη micro sd στη SIM slot το ίδιο θα πάθαινε το κινητό

 

Απλά λέμε να μπορεί να μπει μια nano SIM σε κινητό με micro SIM slot

 

micro sim ηθελα να πω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...