Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...Και στο expansys χωρίς όμως αναφορά στην τιμή (στάνταρ πιο ακριβά από Γερμανία θα είναι)

http://www.expansys.com.gr/nokia-lumia-930-white-260242/

και με επιλογές μόνο άσπρο ή μαύρο. :mad:

3>4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για τιμή προπαραγγελιας και για ενα κινητό που θα παρουσιαστεί σε ένα μήνα +, είναι πολύ καλή τιμή, ειδικά αν λάβουμε υπ' όψιν μας ότι μιλάμε πλέον για μια πλατφόρμα που δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ να ζηλέψει (ίσως το αντίθετο) ;) , και μιλάμε για ποιότητα ΝΟΚΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Νορμαλ τιμη είναι για μια πρόταση που τα έχει όλα σε hardware και software.

Ειδωμεν.

Αν η αυτονομια αποδειχθεί καλή παρά τα 2420 μπαταρία θα είναι εξαιρετικότατη πρόταση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με το πορτοκαλί τι γίνεται; Το έχει βρει κάποιος σε προ παραγγελία;

 

Αργεί ακόμα το κινητό,εδώ το γερμανικό μαγαζί πάνω μετέθεσε την διαθεσιμότητα για Ιούνιο.

Υπομονή,αδιόρθωτη η Nokia κλασικά με τις κυκλοφορίες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί? :wacko:

Αφού τότε είπε οτι θα κυκλοφορήσει...

 

Αυτό είναι που φοβάμαι αν είπε Ιούνιο και παει Αύγουστο :lol:

 

Όχι τίποτα άλλο αλλα το έχω και στα υπόψη μου ;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι... Επειδή με ενδιαφέρει η συσκευή για να δοκιμάσω και τον "καινούργιο" κόσμο των Windows Phone, υπάρχουν εφαρμογές κανονικά της Google στο Store. Εννοώ τα Google Apps (Gmail, Drive, Google+, Keep, Google Contacts, Youtube, Chrome, Calendar) αν υπάρχουν σαν εφαρμογές από την ίδια την Google ή από άλλους που να λειτουργούν όμως όπως στο Android. Δηλαδή να συγχρονίζουν όλα αυτόματα και γρήγορα. Αλλάζεις κάτι πχ στο PC (μια Επαφή, μια σημίωση, ένα έγγραφο του Drive κλπ κλπ) να το έχεις και αυτόματα στο WP τηλέφωνο σου και αντίστροφα...???

Ρωτάω γιατί τα έχω όλα στις υπηρεσίες της Google τόσα χρόνια που χρησιμοποιώ Android και θα είναι κάπως δύσκολο για μένα να μην μπορώ να κάνω την δουλειά μου όπως θέλω...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Αργεί ακόμα το κινητό,εδώ το γερμανικό μαγαζί πάνω μετέθεσε την διαθεσιμότητα για Ιούνιο.

Υπομονή,αδιόρθωτη η Nokia κλασικά με τις κυκλοφορίες.

:lol: Συγνώμη, αδιόρθωτη ΝΟΚΙΑ επειδή ένας Dealer για να ακουστεί έδωσε λάθος ημερομηνία?.... νομίζω οτι κάτι μπέρδεψες ;)

Link to comment
Share on other sites

:lol: Συγνώμη, αδιόρθωτη ΝΟΚΙΑ επειδή ένας Dealer για να ακουστεί έδωσε λάθος ημερομηνία?.... νομίζω οτι κάτι μπέρδεψες ;)

Απάντησα με το προηγούμενο μήνυμα μου.

Ξεχάσες το 920 που έκανε 4-5μηνες να κυκλοφορήσει εδώ αφού κυκλοφόρησε ήδη στην υπόλοιπη Ευρώπη.;)

Τίποτα δεν μπέρδεψα.

Χαλαρώστε που άρπαζεστε.

Όταν λέει Ιούνιο κρατά μικρο καλάθι.

Τα έζησα με το 920 πέρσι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απάντησα με το προηγούμενο μήνυμα μου.

Ξεχάσες το 920 που έκανε 4-5μηνες να κυκλοφορήσει εδώ αφού κυκλοφόρησε ήδη στην υπόλοιπη Ευρώπη.;)

Τίποτα δεν μπέρδεψα.

Χαλαρώστε που άρπαζεστε.

Όταν λέει Ιούνιο κρατά μικρο καλάθι.

Τα έζησα με το 920 πέρσι.

Συνεχίζεις να (κάνεις) πως δεν καταλαβαίνεις.

Η ΝΟΚΙΑ και κάθε ΝΟΚΙΑ δίνει μια ημερομηνία κυκλοφορίας, αν τώρα στην Ελλάδα, την Ιταλία ή στην Ουγγαντα αργήσει, δεν έχει κανένα θέμα με την ΝΟΚΙΑ... όπως το είπες και εσύ το 920 κυκλοφόρησε εδώ 4-5 μήνες μετά την κυκλοφορία του στην υπόλοιπη Ευρώπη.... άρα η ημερομηνία κυκλοφορίας του (όταν δλδ κυκλοφόρησε στην Ευρώπη) ήταν οκ... το αν εδώ ήρθε μετά από 2 χρόνια, είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζεις να (κάνεις) πως δεν καταλαβαίνεις.

Η ΝΟΚΙΑ και κάθε ΝΟΚΙΑ δίνει μια ημερομηνία κυκλοφορίας, αν τώρα στην Ελλάδα, την Ιταλία ή στην Ουγγαντα αργήσει, δεν έχει κανένα θέμα με την ΝΟΚΙΑ... όπως το είπες και εσύ το 920 κυκλοφόρησε εδώ 4-5 μήνες μετά την κυκλοφορία του στην υπόλοιπη Ευρώπη.... άρα η ημερομηνία κυκλοφορίας του (όταν δλδ κυκλοφόρησε στην Ευρώπη) ήταν οκ... το αν εδώ ήρθε μετά από 2 χρόνια, είναι άλλο θέμα.

 

Αμα δεν έχει σχέση με τη Nokia......με ποιον έχει!;

Με εμένα η τον αέρα :lol:

Άσε που το 920 πρώτα κυκλοφορήσει Αμερική Οκτώβριο και Δεκεμβρίου ήρθε σε κάποιες λίγες ευρωπαϊκές χώρες.

Τεσπα πολύ το κούρασαμε το θέμα.

Ας βάλουμε ένα τέλος.

Σημασία έχει να έρθει σε λογικά πλαίσια να δούμε/αξιολογήσουμε καλύτερα τη συσκευη.:)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τους γνώστες.

Είμαι ανάμεσα στο 1520 και 930 (αναμονή) αν προσπεράσουμε το μέγεθος, οι διαφορές όσον αφορά την οθόνη, την κάμερα και την μπαταρία είναι μεγάλες; κυρίως το θέμα της οθόνης με ενδιαφέρει καθώς νομίζω πως έχω... εθιστεί στις amoled :P

3>4
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να απευθυνθείς εδώ Επιλογή συσκευής όπου είναι και η κατάλληλη ενότητα για ανάλογα ερωτήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως μια περίεργη κατάσταση στη Νόκια. Πραγματικά ώρες ώρες σε κάνουν και απορείς με το line-up τους.

 

Έχουμε φτάσει σε 1 σημείο που το hardware race έχει τελειώσει τα μεγάλα άλματα του και με την έλευση των 8.1 είναι μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για τη Νόκια να είναι για 1η φορά ισάξια και στα specs του ανταγωνισμού. Βάλε και ότι είναι και πιο ώριμο OS τα 8.1 και μπορεί να έχει μια ολοκληρωμένη συσκευή στα ράφια των καταστημάτων. Όλα αυτά δείχνουν πως το πολυαναμενόμενο (κι από εμένα) 930 -σαν διάδοχος του εξαιρετικού 920- θα μπορούσε να είναι ολοκληρωμένο από όλες τις απόψεις.

 

Ε, ακόμα και φέτος που όλοι οι μεγάλοι κατασκευαστές βελτιώνονται σε άλλους τομείς, κατάφεραν να κάνουν το 930 να είναι πίσω από τον ανταγωνισμό. Θα τους πείραζε δηλαδή να είχαν οθόνη που να υποστηρίζει το glance ή να έχουν μεγαλύτερη μπαταρία; Όλες οι ναυαρχίδες πλησιάζουν τα 3000mah, εδώ το G2 έχει τόσα από πέρυσι σε μικρότερο form factor.

Και να πεις ότι θα τα υπερκαλύψουν μέσω software, ήδη υπάρχουν τα reviews του Icon που είναι ουσιαστικά το 930: Μέτρια μπαταρία και κάπου διάβασα και για μέτριο "call quality".

 

Άντε να βγει να δούμε και από κοντά τι παίζει.

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
και με επιλογές μόνο άσπρο ή μαύρο. :mad:

 

...και δεν τρελάθηκα με το άσπρο, οπότε - μια επιλογή μας μένει :lol:

Link to comment
Share on other sites

...και δεν τρελάθηκα με το άσπρο, οπότε - μια επιλογή μας μένει :lol:

 

Τι λεεί σαν συσκευή σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα Lumia που έχουν περάσει από τα χέρια σου; Ήταν κάτι άλλο ,πέρα από το χρώμα, που δεν σου άρεσε;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

καλό είναι.

λίγο πιο γρήγορα απενεργοποιεί το wifi σε σχέση με το 1020.

άνοιξα μια σελίδα για να συγκρίνω την ταχύτητα στον browser - ίδια.

τα χρώματα στο 1020 μου φαίνονται πιο...απαλά κάπως

 

πάντως νομίζω είναι το καλύτερο από αυτά που έχουν βγεί μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

καλό είναι.

λίγο πιο γρήγορα απενεργοποιεί το wifi σε σχέση με το 1020.

άνοιξα μια σελίδα για να συγκρίνω την ταχύτητα στον browser - ίδια.

τα χρώματα στο 1020 μου φαίνονται πιο...απαλά κάπως

 

πάντως νομίζω είναι το καλύτερο από αυτά που έχουν βγεί μέχρι στιγμής.

 

Ωραίος! Ευχαριστώ!

Έρχεται με εγκατεστημένη τη cyan έκδοση ή θα την πάρει και αυτό όταν βγεί για τα υπόλοιπα Lumia;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

...και δεν τρελάθηκα με το άσπρο, οπότε - μια επιλογή μας μένει :lol:

 

Εφόσον την χρησιμοποιήσεις τη συσκευη μπορείς να πεις από άποψη αυτονομία πως είναι τα ίδια,χειροτερα η καλύτερα σε σχέση με 920/925/1020

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με το 1020 που χρησιμοποιώ το 930 μου φαίνεται ότι έχει kαλύτερη αυτονομία μπαταρίας αλλά δεν έχω αποδείξεις κιόλας, επειδή δεν είναι ίδια η χρήση που κάνω στα δυο.
Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με το 1020 που χρησιμοποιώ το 930 μου φαίνεται ότι έχει kαλύτερη αυτονομία μπαταρίας αλλά δεν έχω αποδείξεις κιόλας, επειδή δεν είναι ίδια η χρήση που κάνω στα δυο.

Καλημέρα μετά από κάποια χρήση με wifi youtube αναπτύσσει θερμοκρασία πίσω στο σημείο τις κάμερας???

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...