Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έβαζαν ips δεν θα υπήρχε θέμα αλλα διάλεξαν να βάλουν amoled.

 

Αν έβαζαν ips έκει να 'βλεπες πρόβλημα που θα 'χες με την μπαταρία... :lol:

 

Μεγάλο αρνητικό το ότι δεν έχει Glance. ΑΛΛΑ δεν απέκλεισαν το ενδεχόμενο ότι θα προστεθεί αργότερα. Μπορεί να βρουν τρόπο να βάλουν. Όποτε τους ρωτάνε λένε ότι δεν μπορούν να απαντήσουν αυτή τη στιγμή, όπως στο tweet παραπάνω.

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν έβαζαν ips έκει να 'βλεπες πρόβλημα που θα 'χες με την μπαταρία... :lol:

 

Μεγάλο αρνητικό το ότι δεν έχει Glance. ΑΛΛΑ δεν απέκλεισαν το ενδεχόμενο ότι θα προστεθεί αργότερα. Μπορεί να βρουν τρόπο να βάλουν. Όποτε τους ρωτάνε λένε ότι δεν μπορούν να απαντήσουν αυτή τη στιγμή, όπως στο tweet παραπάνω.

 

Ελπίζω μέχρι τα Χριστούγεννα που θα το πάρω να έχουν βρει λύση. Αλλιώς Χ όπως ξαναείπα και μένω με το υπέροχο 925 μου.

Επίπλέον δεν υπάρχει περίπτωση να πάρω wp8 και να μην έχει amoled. Τα wp είναι φτιαγμένα για amoled. Άποψή μου...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο αρνητικό το ότι δεν έχει Glance. ΑΛΛΑ δεν απέκλεισαν το ενδεχόμενο ότι θα προστεθεί αργότερα. Μπορεί να βρουν τρόπο να βάλουν.

 

Άμα τους πιέσουμε και εμείς λίγο παραπάνω κάτι θα κάνουν.

Το glance είναι βασικός λόγος που θέλω Nokia από εποχής symbian κιόλας.

Παλαιότερα ήταν και οι χάρτες της, πλέον έπεσε και αυτό το κάστρο.

Εγώ πάντως πιστεύω θα κάνουν κάτι γιατί με το glance είχαν καλομάθει το κόσμο και τώρα ήδη αρκετοί τσινάνε!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Άμα τους πιέσουμε και εμείς λίγο παραπάνω κάτι θα κάνουν.

Το glance είναι βασικός λόγος που θέλω Nokia από εποχής symbian κιόλας.

Παλαιότερα ήταν και οι χάρτες της, πλέον έπεσε και αυτό το κάστρο.

Εγώ πάντως πιστεύω θα κάνουν κάτι γιατί με το glance είχαν καλομάθει το κόσμο και τώρα ήδη αρκετοί τσινάνε!

 

Όχι απλά τσινάμε. Την είχα υποπτευθεί τη δουλειά όταν το άκουσα για το icon και είχα αρχίσει τα προκαταβολικά μπινελίκια για το 930!

Δε μπορώ να φανταστώ ούτε έναν με 925 όπως εγώ, που θα πήγαινε σε 930 χωρίς glance.

ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά τσινάμε. Την είχα υποπτευθεί τη δουλειά όταν το άκουσα για το icon και είχα αρχίσει τα προκαταβολικά μπινελίκια για το 930!

Δε μπορώ να φανταστώ ούτε έναν με 925 όπως εγώ, που θα πήγαινε σε 930 χωρίς glance.

ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ.

 

+10

Μέχρι τον Νοέμβριο που θα το πάρουμε θα έχουμε σίγουρη απάντηση για Glance... :lol:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με κάτι παιδιά της Νοκια σήμερα και δε ξέρανε και δε διανοούνταν ότι το 930 δε θα έχει glance. Μάλιστα προσπαθούσαν να το τσεκάρουν με κάποιο προισταμενο τους που το έχει ήδη στα χέρια του και δυστυχως δε σήκωνε το τηλέφωνο... Πάντως και στους ίδιους έκανε πολύ αρνητική εντύπωση αν ισχύει..
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

http://www.wpcentral.com/nokia-lumia-930-does-not-have-glance-heres-why

 

The problem with the Nokia Icon/930 and running Glance comes down to the display type. No, it’s not the AMOLED technology (the Lumia 928 proves otherwise) and it’s obviously not the 1080P resolution (the Lumia 1520 attests to that) but rather it’s the type of AMOLED screen used. More to the point, the screen used on the Lumia Icon/930 lacks ‘display memory’. Long story short, in order for Glance to work, it needs display memory to maintain the information presented by the program.

Edited by nemesisVT
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει πολύ.

Το Πορτοκαλί "τα σπάει".

Μείον: Έλλειψη Glance Screen, Notification Led καθώς και η μη δυνατότητα επέκτασης αποθηκευτικού χώρου.

Πως θα βλέπουμε τώρα αν έχουμε κάποιο email, sms ή κάποια αναπάντητη ρε Nokia;

Θα ανοιγοκλείνουμαι συνέχεια τη συσκευή;

 

 

 

Με double tap και lock screen notifications.

 

Βαζεις ποιες ενημέρωσης θες να βλεπεις στην lock screen και απλα κάνει,2πλο tap στην οθόνη.

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σύμφωνα με το P.A http://www.phonearena.com/phones/Nokia-Lumia-930_id8571

που ελπίζω να ΜΗΝ είναι λάθος το 930 δέχεται micro SD card.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να μην χρειάζεται έξτρα κάλυμμα για την ασύρματη φόρτιση και να είναι συμβατό με την CR-201.
3>4
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε τουλάχιστον να μην χρειάζεται έξτρα κάλυμμα για την ασύρματη φόρτιση και να είναι συμβατό με την CR-201.

 

 

 

 

 

Δε χρειάζεται έξτρα καλυμα

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα. Διαβάζετε καθόλου τα specs της συσκευής πριν ποστάρετε κάτι? :lol:

Ο,τι του φανεί του Λωλοστεφανή φάση... :rotfl:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα. Διαβάζετε καθόλου τα specs της συσκευής πριν ποστάρετε κάτι? :lol:

Ο,τι του φανεί του Λωλοστεφανή φάση... :rotfl:

 

Χαχαχα πραγματικα ομως !!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η συσκευή πραγματικά είναι έρωτας αν και με έχει χαλάσει η μη ύπαρξη glance... Δε χορταίνω να τη βλέπω στα βιντεάκια. Από κοντά φοβάμαι μη της κάνω και πρόταση γάμου! :rolleyes:
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα την προτιμούσα πιο λεπτή την συσκευή κι ας ήταν προαιρετική η ασύρματη φόρτιση με κάποιο έξτρα καπάκι.

 

Θα περιμένω να το δω από κοντά αλλά οι διαστάσεις μου φέρνουν πολύ κοντά στα 5ιντσα Sony που σημαίνει πως είναι too much για τα δικά μου δεδομένα.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ζητάω πολλά αλλά αυτό που θα ήθελα εγώ είναι σε ενα 925 να μου έβαζε η Nokia 20 mp camera, μπαταρία 3000+ mAH, micro SD card slot, wireless charging built-in και πορτοκαλί πίσω κάλυμμα που να εφαρμόζει τέλεια επάνω στο αλουμίνιο (έχω ένα θεματάκι εγώ).

Θα ήθελα επίσης τα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του 930 (οθόνη, μνήμη, επεξεργαστή κ.α) καθώς και glance screen, double tap, και ένα notification led.

Α! Θα το ξέχναγα και το κόστος της να μην υπερβαίνει τα 500€.

Πολλά ζητάω;

Πέρα απο τα trolls το κινητό είναι πολύ όμορφο πράγματι (για μένα όχι όσο το 925) και αν δεν έχουμε κάτι νέο μέχρι το Σεπτέμβρη... θα το "χτυπήσω" αλύπητα.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ζητάω πολλά αλλά αυτό που θα ήθελα εγώ είναι σε ενα 925 να μου έβαζε η Nokia 20 mp camera, μπαταρία 3000+ mAH, micro SD card slot, wireless charging built-in και πορτοκαλί πίσω κάλυμμα που να εφαρμόζει τέλεια επάνω στο αλουμίνιο (έχω ένα θεματάκι εγώ).

Θα ήθελα επίσης τα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του 930 (οθόνη, μνήμη, επεξεργαστή κ.α) καθώς και glance screen, double tap, και ένα notification led.

Α! Θα το ξέχναγα και το κόστος της να μην υπερβαίνει τα 500€.

Πολλά ζητάω;

Πέρα απο τα trolls το κινητό είναι πολύ όμορφο πράγματι (για μένα όχι όσο το 925) και αν δεν έχουμε κάτι νέο μέχρι το Σεπτέμβρη... θα το "χτυπήσω" αλύπητα.

 

+925 :D .

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά τώρα το πρόσεξα... τεράστιο λάθος η θύρα micro USB στο κάτω μέρος και κυρίως για όσους το χρησιμοποιούμε σε κάποιο car mount holder. Ακόμη και κάποια universal να μην χρησιμοποιείς την θύρα την χρειάζεσαι.

Υ.Γ Γνωρίζουμε αν υποστηρίζει USB on the go?

3>4
Link to comment
Share on other sites

Και γενικως ειναι λαθος επειδη δεν βολευει ενα ατομο; Πανω εχουν τα περισσοτερα κινητα τη φορτιση και δεν το ξερω;
Link to comment
Share on other sites

Και γενικως ειναι λαθος επειδη δεν βολευει ενα ατομο; Πανω εχουν τα περισσοτερα κινητα τη φορτιση και δεν το ξερω;

 

To 925 πάνω την έχει και μπορώ να πω στο αυτοκίνητο δε βολεύει..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο τελικά. Μιλάω επειδή χρησιμοποιώ την cr-201 και το κάτω μέρος του 925 ακουμπάει στη βάση το μυαλό μου πήγε πως σε όλα τα car mount holders που σου δίνουν τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις τη συσκευή σου σε portrait mode (που το προτιμώ εγώ στην πλοήγηση και όχι μόνο) σου δεσμεύει το κάτω μέρος, οπότε πως θα χρησιμοποιήσεις τη θύρα;

Τέλος πάντων έχετε δίκιο,ίσως εμένα να μην βολέψει και το γενίκεψα.

Συγνώμη.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Στα μέσα Μαΐου διαθέσιμο στην Γερμανία το 930 σύμφωνα με τα πρώτα καταστήματα που το εμφανίζουν για προ παραγγελία.

http://www.cyberport.de/?token=80597171a8da070cdad2df450f997405&sSearchId=534cc0fceab56&EVENT=itemsearch&view=liste&query=Nokia+Lumia+930+schwarz+Windows+Phone+8.1+Smartphone&filterkategorie=

 

Και στο expansys χωρίς όμως αναφορά στην τιμη(στάνταρ πιο ακριβά από Γερμανία θα είναι)

http://www.expansys.com.gr/nokia-lumia-930-white-260242/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...