Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 930


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το νωρίτερα από Χριστούγεννα δεν αναμένεται το Maclaren.

Αςε που η MS ακολουθεί την πολιτική πρώτα στην Αμερική κυκλοφορία και μετά ενα δίμηνο-τρίμηνο υπόλοιπος κόσμος.:(

Αντί δηλαδή η ms να βελτιωθεί στο τομέα διαθεσιμότητα-κυκλοφορία αφήνοντας στην άκρη την εκτός τόπου και χρόνου τακτική της Nokia:ninja:

 

Πιστεύεις οτι είναι εύκολο να αλλάξει μια τέτοια διαδικασία παραγωγής και διάθεσης; Δεν είναι πατάτες από τη Θήβα, datsun , λαϊκή αγορά ν Σμύρνης... :p

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως και να 'χει όμως, είναι χαζομάρα να πάρεις καινούργια συσκευή flagship να τη χρυσοπληρώσεις και σε 2 μήνες να ανακοινωθεί νέα ναυαρχίδα που μπορεί, εκτός απ' τα καλούδια της νέας τεχνολογίας, να έχει και όλα αυτά που θα ΕΠΡΕΠΕ να έχει το 930 (βλέπε 41MP, memory card slot, bigger internal memory 64gb+, xenon flash κλπ . . .)

 

Και με δεδομένο ότι πήρα το 1020 αρχές του χρόνου . . . Ακυρώνω την προ παραγγελία . . .

 

End of off topic . . .

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να 'χει όμως, είναι χαζομάρα να πάρεις καινούργια συσκευή flagship να τη χρυσοπληρώσεις και σε 2 μήνες να ανακοινωθεί νέα ναυαρχίδα που μπορεί, εκτός απ' τα καλούδια της νέας τεχνολογίας, να έχει και όλα αυτά που θα ΕΠΡΕΠΕ να έχει το 930 (βλέπε 41MP, memory card slot, bigger internal memory 64gb+, xenon flash κλπ . . .)

 

Και με δεδομένο ότι πήρα το 1020 αρχές του χρόνου . . . Ακυρώνω την προ παραγγελία . . .

 

End of off topic . . .

 

Χαζομάρα για σένα (και για μένα). Ο καθένας, ανάλογα με τα οικονομικά του και τα θέλω του κάνει τις επιλογές του. Άλλοι θέλουν το νεότερο το συντομότερο. Το χρυσοπληρώνουν μα έτσι είναι αυτά τα πράγματα. Αν περιμένεις να σταματήσουν να βγαίνουν ναυαρχίδες κάθε λίγους μήνες, τότε θα μείνεις με αυτό που έχεις για πάντα. Εγώ ψωνίζω με βάση τις προδιαγραφές που βλέπω σε μια συσκευή. Ξέρω, εκ των προτέρων, πως σε λίγο καιρό θα βγει νέα, καλύτερη μα δεν με νοιάζει γιατί παίρνω (???) αυτό που θέλω. Αλλάζω κινητά κάθε 1 - 2 χρόνια περίπου (όχι νωρίτερα). Και βλέπω τεράστιες διαφορές. Και το ευχαριστιέμαι. Και δεν με νοιάζει που ενώ αγοράζω (την επί του παρόντος) ναυαρχίδα έχει ήδη ανακοινωθεί η νεότερη. Πιστεύω (και εγώ) ότι οι διαφορές δεν είναι τόσο μεγάλες και δεν αξίζει. Κατά τη γνώμη μου είσαι μια χαρά με το 1020 για ακόμα 2-3 ναυαρχίδες.

Χωρίς παρεξήγηση και πάντα καλοπροαίρετα.

Edited by jkamb

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

OFF TOPIC...

 

Συμφωνώ απόλυτα με τον αποπάνω φίλο... Αλλά είναι καθαρά στην άποψη και στην τσέπη φυσικά του καθενός...

 

Αν θες τη γνώμη μου μείνε με το 1020... Και το αλλάζεις αργότερα... Να δούμε και το μακλάρεν τι σπεκς θα έχει και έχουμε χρόνο για όλα... Εγώ πήρα το 1020 αυτό το Γενάρη... Θα με βγάλει σίγουρα αρκετό καιρό, αφού δύσκολα θα επιλέξω συσκευή χωρίς xenon και 41mp pureview :D

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να 'χει όμως, είναι χαζομάρα να πάρεις καινούργια συσκευή flagship να τη χρυσοπληρώσεις και σε 2 μήνες να ανακοινωθεί νέα ναυαρχίδα που μπορεί, εκτός απ' τα καλούδια της νέας τεχνολογίας, να έχει και όλα αυτά που θα ΕΠΡΕΠΕ να έχει το 930 (βλέπε 41MP, memory card slot, bigger internal memory 64gb+, xenon flash κλπ . . .)

 

Και με δεδομένο ότι πήρα το 1020 αρχές του χρόνου . . . Ακυρώνω την προ παραγγελία . . .

 

End of off topic . . .

 

 

 

 

Το 930 δεν ειναι συνέχεια του 1020 για να έπρεπε να έχει 41 mpix & xenon flash.

 

Ο αντικαταστάτης του 1020 δεν έχει ανακοινωθεί ακομα. Όπως όλες οι μεγάλες εταιρείες έτσι και η πρώην Nokia, έχει πολλές σειρές προϊόντων - το 930 είναι αντικαταστάτης των 920-925.

Link to comment
Share on other sites

Το 930 δεν ειναι συνέχεια του 1020 για να έπρεπε να έχει 41 mpix & xenon flash.

 

Ο αντικαταστάτης του 1020 δεν έχει ανακοινωθεί ακομα. Όπως όλες οι μεγάλες εταιρείες έτσι και η πρώην Nokia, έχει πολλές σειρές προϊόντων - το 930 είναι αντικαταστάτης των 920-925.

 

Έτσι ακριβώς. ;)

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Νατα μας... Έσκασε μύτη και η αρχική τιμή καλή θα έλεγα οτι είναι.

Αλλά μόνο σε μαύρο???

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όσο περνάει ο καιρός και δεν κυκλοφορεί συν το παρατράγουδο με την ελλειψει glance τόσο με κάνουν μάλλον να αναβάλλω μέχρι το Maclaren που λογικά θα ειναι το πρώτο pure MS ναυαρχίδα πρόταση κάπου τα Χριστούγεννα/αρχές 15.

 

Κάτι τέτοιο θα ηταν παρά πολυ καλό

http://www.highlightpress.com/wp-content/uploads/2013/09/surface-windows-phone-concept_1.jpg

 

Η αυτο ακόμα πιο extreme όμορφο:p

http://www.phonesreview.com/wp-content/uploads/2014/02/Surface-Phone-with-Windows-Phone-8.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε Γερμανία εχει σπάσει το ψυχολογικό όριο των 500 ευρώ προς τα κατω και δεν βλέπω το λόγο να κάνω χαρες στα δικά μας μαγαζιά που ζητάνε 600 ευρώ.

http://skinflint.co.uk/eu/nokia-lumia-930-white-a1095640.html

Όσο αργεί να το κυκλοφορήσει τόσο και πέφτει η τιμή του.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε Γερμανία εχει σπάσει το ψυχολογικό όριο των 500 ευρώ προς τα κατω και δεν βλέπω το λόγο να κάνω χαρες στα δικά μας μαγαζιά που ζητάνε 600 ευρώ.

http://skinflint.co.uk/eu/nokia-lumia-930-white-a1095640.html

Όσο αργεί να το κυκλοφορήσει τόσο και πέφτει η τιμή του.

 

Βλέπω Alex το γυροφέρνεις, έτσι κ εγώ, τα 8.1 έχουν κάνει τα WP αρκετά καλά και αν βελτίωναν οι developers μερικές εφαρμογές που έχω σα βάση το σκέφτομαι να το πάρω σα κυρία συσκευή ίσως!

Όλα αυτά το φθινόπωρο αν δώσω το S5 και το 1020 που έχω τώρα.

Μου αρέσει σα συσκευή, σα δύναμη, σα smooth και σα UI αλλά εκτός των εφαρμογών έχω θέμα κ με τη μη ύπαρξη glance screen που με έχει καταβολέψει στο 1020.

Θα δούμε, πάντως παρακολουθώ το θέμα γιατί είναι όμορφη συσκευή με καλό μέγεθος και ποιότητα Nokia

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω Alex το γυροφέρνεις, έτσι κ εγώ, τα 8.1 έχουν κάνει τα WP αρκετά καλά και αν βελτίωναν οι developers μερικές εφαρμογές που έχω σα βάση το σκέφτομαι να το πάρω σα κυρία συσκευή ίσως!

Όλα αυτά το φθινόπωρο αν δώσω το S5 και το 1020 που έχω τώρα.

Μου αρέσει σα συσκευή, σα δύναμη, σα smooth και σα UI αλλά εκτός των εφαρμογών έχω θέμα κ με τη μη ύπαρξη glance screen που με έχει καταβολέψει στο 1020.

Θα δούμε, πάντως παρακολουθώ το θέμα γιατί είναι όμορφη συσκευή με καλό μέγεθος και ποιότητα Nokia

 

Το καλοβλέπω Μανο,τωρα αν το τσίμπησω θα δείξει:lol:

Λίγο η εξαιρετική ποιότητα,λιγο η εξαιρετική οθόνη,λιγο η κάμερα, το βολικό του μέγεθος και τα 8.1 με τραβούν αρκετά θα έλεγα:p

Άλλα θα πρέπει να πάρει πόδι ένα από τα 2 της υπογραφής μου στάνταρ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Η τιμη πεφτει, το κινητο παραμενει αφαντο ομως... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω απο σημερα στα χερια μου ενα 930 μαυρο. Ειναι final hardware αλλα οχι τελικο SW (ειναι σχεδον τελικο).

Σαν πρωτη εικονα: αψογη οθονη, εξαιρετικη κατασκευη, καμερα -οσο την δοκιμασα- καλη. Πολυ δυνατο εξωτερικο ηχειο. Σαν μεγεθος στο χερι περιπου οσο το 625 μου.

Οτι θελετε ρωτατε :)

Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου φίλε...

 

Αφού έχεις τη Cyan, βγάλε καμιά φώτο (κυρίως σε κλειστό χώρο με φλας και τοίχους από πίσω) να δούμε πως πάει... Αν σου είναι εύκολο φυσικά..

 

Από μπαταρία πως πάμε??

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Οτι θελετε ρωτατε :)

 

Πολυ σημαντικο για εμενα το οτι το συγκρινεις σε μεγεθος με το 625. Δηλαδη δεν ειναι γκουμουτσα :lol:

Οταν θα εχεις μια πιο ολοκληρωμενη εικονα, σε παρακαλω πες μας για την μπαταρια του. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις με ενημέρωσαν με email, από Εxpansys που έχω κάνει προ παραγγελία στα 549€, ότι θέλουν επιβεβαίωση . . . Σε 6 μέρες περίπου λέει, αναμένεται . . .

Oυφφφφφ . . . τι να κανωωωωωωω . . . .(ελεω ΜacLaren) ????:confused::confused::confused:

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Αν αντέχει η τσέπη σου το χτυπας και το δίνεις οταν ερθει το Μακλάρεν.

Αν όχι περιμένεις κατα τη γνώμη μου. Δεν έχει και glance screen το ατιμο

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω απο σημερα στα χερια μου ενα 930 μαυρο. Ειναι final hardware αλλα οχι τελικο SW (ειναι σχεδον τελικο).

Σαν πρωτη εικονα: αψογη οθονη, εξαιρετικη κατασκευη, καμερα -οσο την δοκιμασα- καλη. Πολυ δυνατο εξωτερικο ηχειο. Σαν μεγεθος στο χερι περιπου οσο το 625 μου.

Οτι θελετε ρωτατε :)

Άρχισε απο τα βασικα:)

Οθόνη.

Το λέει, πόσο φωτεινή ειναι σε σχεση με το 920 το πρώτο και τελευταιο WP κινητό μου σε εξωτερικούς χώρους μιας και ήμουν παρά πολυ ευχαριστημένος.

Αυτονομία έστω και πρώιμα μια και 1 ημέρα το έχεις ποια η αίσθηση που σου αφήνει σε σχεση με 920/925/1020 που μέτρια θα τα χαρακτήριζα στο τομέα αυτο.

 

Επίσης πόσο θέλει για την φόρτιση απο 10-15% εώς 100%;

 

Το μαυρο επίσης mat ειναι η glossy;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...