Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραγγελία 22/8 σε vickmall. Παραλαβή σήμερα. Μόνο 7 εργάσιμες με Singapore Post :D

 

Το customs declaration στο πακέτο, εκτός από "gift", έγραφε "home and garden" και αξία $17 :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Παραγγελία 22/8 σε vickmall. Παραλαβή σήμερα. Μόνο 7 εργάσιμες με Singapore Post :D

 

Το customs declaration στο πακέτο, εκτός από "gift", έγραφε "home and garden" και αξία $17 :p

 

Είσαι τυχερός... συνήθως οι μέρες είναι 20 + και εμένα από vickmall έγραφε home and garden αλλά με αξία 18$ :P

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Επιλογη βιντεοκλησης εχει η αοσπ, αλλά δεν έχω δοκιμασει..

Νομίζω τα ΜΤΚ δεν έχουν δυνατοτητα βιντεοκλήσης παρότι έχουν την επιλογή

Δεν είμαι σίγουρος..

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παραγγελία 22/8 σε vickmall. Παραλαβή σήμερα. Μόνο 7 εργάσιμες με Singapore Post :D

 

Το customs declaration στο πακέτο, εκτός από "gift", έγραφε "home and garden" και αξία $17 :p

 

φαίνεται ότι όλα τα κινεζομάγαζα την ίδια δικαιολογια γραφουν... :lol::p:lol::p

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα γραφω για λογαριασμο φιλου σχετικα με ενα θεματακι που εχει με το συγκεκριμενο τηλεφωνο!θελει να κανει βιντεοκληση αλλα δεν του βγαζει πουθενα την επιλογη αυτη!μπορει να βοηθησει καποιος!το εχει παρει με την multilanguage και χωρις root! Ευχαριστω εκ τον προτερων

 

 

Παιδια καλημερα,για το δικο μου κινητο προκειται που ρωταει ο φιλος dimitrisfz1.Δεν νομιζω να ειναι θεμα επεξεργαστη γιατι και αλλοι γνωστοι μου που φορανε τον συγκεκριμενο επεξεργαστη ΜΤΚ κανουν βιντεοκληση,μπορειτε να βοηθησετε:Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα την πειραγμένη official 039 και δεν μου άρεσε, πολύ πράγμα μέσα από Coolpad και αυτό το ενοχλητικό πράγμα κάτω από κάθε notification. Mετά από πολλά freeze στο titanium έπεσε σε bootloop :lol: Πάμε για καμιά AOSP τώρα και ίσως αυτή τη Baidu 54 που ανέβασε ο άλλος στο Modaco. (AOSP v2 ή Pure AOSP v2 καλύτερα; ) Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε εσεις με τις kitkat ηρθε η ωρα να βαλουμε καμια?

Δηλ. δουλευει καμια τελεια σε ολα(καμερα ,ρουτ,μπαταρια,και χωρις bugs)και αν ναι ποια?

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε εσεις με τις kitkat ηρθε η ωρα να βαλουμε καμια?

Δηλ. δουλευει καμια τελεια σε ολα(καμερα ,ρουτ,μπαταρια,και χωρις bugs)και αν ναι ποια?

 

Εγώ ξέρω ότι το GravityBox έβγαλε καινούργια ΚΚ έκδοση που υποστηρίζει το τηλέφωνο πλήρως, οπότε μαλλον προχωράμε σταθερά προς κάποια 4.4 σαν σταθερή rom.

Link to comment
Share on other sites

Πάμε για καμιά AOSP τώρα και ίσως αυτή τη Baidu 54 που ανέβασε ο άλλος στο Modaco. (AOSP v2 ή Pure AOSP v2 καλύτερα; )

 

Από όσο βλέπω στο modaco, αρέσει η baidu. Αλλά μάλλον θα δοκιμάσω pure aosp για αρχή.

 

Ξήλωσες πολύ κινεζιά πριν πέσεις σε bootloop? Γιατί αν την πατήσω, ούτε official rom, ούτε coollife ui ξανά...

 

Εγώ ξέρω ότι το GravityBox έβγαλε καινούργια ΚΚ έκδοση που υποστηρίζει το τηλέφωνο πλήρως, οπότε μαλλον προχωράμε σταθερά προς κάποια 4.4 σαν σταθερή rom.

 

Και στο modaco, αναμένουν πως και πως σταθερή ΚΚ rom.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 040 και την ξηλωσα με την μια...

πολυ κινεζιά και το κακό είναι ότι με το που συνδέθηκα στο ιντερνετ, αρχισε να αναβαθμίζει τις εφαρμογές που του εριξα με τιτανιουμ μπακαπ, στα κινέζικα:blink:

 

πουλο με την μια και εβαλα αοσπ 2, στην οποία λειτουργει πλήρως το γκραβιτι μποξ (πολυεργαλείο)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Aosp v2 (30/6) κι εγω απο τη δευτερη μερα που το πηρα.. Σχεδον ενα μηνα δεν εχει κανει κιχ, gravitybox κλπ.. Δεν χρειαζομαι τπτ αλλο,μονο αν βγει αντιστοιχη 4.4 θα μπω στον κοπο να αλλαξω.. :)
Link to comment
Share on other sites

Χα χα, έριξα και την AOSP V2 σε bootloop. Φαίνεται δεν της αρέσει κάτι όταν κάνεις από το Titanium restore σε system data τύπου call log, sms, wifi pass κτλ. Θα την ξαναπεράσω τώρα, αν και έχω μια αμφιβολία αν πρέπει να βάλω αυτή ή την PURE. Το UI των AOSP πάντως φιλικό και γνώριμο, με το CoolUI και αυτά που έχει (παρόλο που ήταν lite) έφαγα ένα σοκ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Περιμενω και γω απο μερα σε μερα στο κινητο απο vick

Εχω διαβασει και τις 159 σελιδες αλλα ψιλομπερδευτηκα

Η μνημη τις συσκευης πως ειναι χωρισμενη ?

εχω μια 32καρτα αν τις κοψω σε 2 παρτ γινεται στο ενα να βαζω τις εφαρμογες και στο αλλο τα αρχεια μου ή δεν αξηζει και θα αργει να διαβασει τις εφαρμογες?

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Περιμενω και γω απο μερα σε μερα στο κινητο απο vick

Εχω διαβασει και τις 159 σελιδες αλλα ψιλομπερδευτηκα

Η μνημη τις συσκευης πως ειναι χωρισμενη ?

εχω μια 32καρτα αν τις κοψω σε 2 παρτ γινεται στο ενα να βαζω τις εφαρμογες και στο αλλο τα αρχεια μου ή δεν αξηζει και θα αργει να διαβασει τις εφαρμογες?

 

Δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα απο ολα αυτα.Βαλε ν καρτα σου και εισαι οκ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα απο ολα αυτα.Βαλε ν καρτα σου και εισαι οκ.

αρα για να το λες θα δινει μπολικο χωρο για εφαρμογες.

να σαι καλα!

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Χα χα, έριξα και την AOSP V2 σε bootloop. Φαίνεται δεν της αρέσει κάτι όταν κάνεις από το Titanium restore σε system data τύπου call log, sms, wifi pass κτλ. Θα την ξαναπεράσω τώρα, αν και έχω μια αμφιβολία αν πρέπει να βάλω αυτή ή την PURE. Το UI των AOSP πάντως φιλικό και γνώριμο, με το CoolUI και αυτά που έχει (παρόλο που ήταν lite) έφαγα ένα σοκ...

 

επειδή έκανα το ίδιο, λογικά δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα..

με το τιτανιουμ επανεφερα τα πάντα ακόμη και κωδικούς δικτύων, μηνυματα, αρχεια τηλεφωνων κτλ

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

επειδή έκανα το ίδιο, λογικά δεν θα έπρεπε να έχεις πρόβλημα..

με το τιτανιουμ επανεφερα τα πάντα ακόμη και κωδικούς δικτύων, μηνυματα, αρχεια τηλεφωνων κτλ

 

Την ξαναέβαλα και τους επανέφερε μια χαρά. Λογικά έγινε ένας αχταρμας την πρώτη φορά γιατί έκανα τα πάντα restore από titanium μαζί με κωδικούς κτλ, update/install το xposed, restore τα data του Apex (system app της rom) με τα δικά μου (user app από το παλιό κινητό) και μετά έκανα reboot. :) Μια μια η κάθε διαδικασία και reboot μετά δούλεψε μια χαρά.

 

(Τώρα που έβαλα και δεύτερη κάρτα μου βγάζει Welcome to Vodafone σε κάθε reboot. Επειδή είναι πολύ κουραστικό ένα tap κάθε 2-3 μέρες, πως απενεργοποείται; :))

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Πηρα το Coolpad F1 και ολα καλα με τη μαμισια του rom. Σας συνιστω εαν δεν υπαρχει καποιο προβλημα να μην την πειραξετε για να μην εχετε κανενα προβλημα με την εγγυηση η μην τυχων σας μπρικαρει.

 

Αντιμετωπιζω ενα προβλημα: Δεν μπορω να δεχτω μηνυματα απο 5ψηφιους αυτοματοποιημενους αριθμους οπως αυτων της τραπεζας πειραιως. Εψαξα τις ρυθμισεις αλλα τιποτα. Τα μηνυματα στελνονται κανονικα σε αλλη συσκευη.

 

Μηπως ξερει κανεις καμια αναλογη ρυθμιση για την επιλυση του;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Πηρα το Coolpad F1 και ολα καλα με τη μαμισια του rom. Σας συνιστω εαν δεν υπαρχει καποιο προβλημα να μην την πειραξετε για να μην εχετε κανενα προβλημα με την εγγυηση η μην τυχων σας μπρικαρει.

 

Αντιμετωπιζω ενα προβλημα: Δεν μπορω να δεχτω μηνυματα απο 5ψηφιους αυτοματοποιημενους αριθμους οπως αυτων της τραπεζας πειραιως. Εψαξα τις ρυθμισεις αλλα τιποτα. Τα μηνυματα στελνονται κανονικα σε αλλη συσκευη.

 

Μηπως ξερει κανεις καμια αναλογη ρυθμιση για την επιλυση του;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Εχει αναφερθεί ουκ ολίγες φορές το συγκεκριμένο πρόβλημα φίλε μου. Απλά παγώνεις την μαμίσια εφαρμογή των μηνυμάτων με το Titanium εγκαθιστάς μια άλλη εφαρμογή μηνυμάτων (gosms, handcent κλπ) και είσαι κομπλέ.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία 22/8 σε vickmall. Παραλαβή σήμερα. Μόνο 7 εργάσιμες με Singapore Post :D

 

Το customs declaration στο πακέτο, εκτός από "gift", έγραφε "home and garden" και αξία $17 :p

 

Το ιδιο και σε εμένα παραγγελεία 24/8 ήρθε σήμερα πρώτη φορά τόσο γρήγορα!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε εσεις με τις kitkat ηρθε η ωρα να βαλουμε καμια?

Δηλ. δουλευει καμια τελεια σε ολα(καμερα ,ρουτ,μπαταρια,και χωρις bugs)και αν ναι ποια?

 

Δε θα άφηνα την aosp με τίποτα. Όμως ένα σου λέω. Η κιτ κατ των Ισπανών ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δε θα άφηνα την aosp με τίποτα. Όμως ένα σου λέω. Η κιτ κατ των Ισπανών ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!

 

Όπου κιτ κατ ισπανών ποιο link φίλε; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την Aosp v2 και το SwiftKey που χάνει τις γλώσσες σε κάθε επανεκκίνηση τι μπορούμε να κάνουμε;
Link to comment
Share on other sites

Δε θα άφηνα την aosp με τίποτα. Όμως ένα σου λέω. Η κιτ κατ των Ισπανών ΤΑ ΣΠΑΕΙ!!!

 

Φιλε aosp δεν εχω χρησιμοποιησει για τον λογο οτι με την miui ημουν πολυ ευχαριστημενος περα απο την καμερα που βγαζει θολες φωτο και βιντεο(v5,γιατι πριν την v5 μια χαρα φωτο και βιντεο εβγαζε!),εσυ miui ειχες βαλει ποτε,και αν ναι πως την βλεπεις την δουλεια συγκρητικα αναμεσα σε αυτες τις δυο ρομ,δηλ. αξιζει να βαλουμε την Ισπανικη kitkat?

Σε ρωταω για να μην μπαινω τζαμπα στον κοπο να περναω kitkat,εχει τιποτα bugs,απο φωτο και βιντεο πως τα παει, απο μπαταρια και ρουτ τι γινετε με την συγκεκριμενη kitkat?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την στιγμή που το παρέλαβα έβαλα την pure aosp v2(κυριολεκτικά από την στιγμή, ούτε 15 λεπτά δεν άντεξε η μανίσια ρομ, ίσα να περάσω cwm, να τραβήξω backup τα imei και μετά καπάκι φλασάρισμα). Ήμουν έτοιμος να την βγάλω για την aosp v2 αλλά μόλις είδα διάφορα μικροθεματάκια τελικά λέω καλύτερα που δεν το έκανα. Ο ίδιος ο δημιουργός τους άλλωστε κάπου λέει η pure aosp είναι πιο σταθερή από την aosp.

 

Περιμένω μόνο να βγει μια σωστή aosp kitkat για να αλλάξω. Και λογικά σύντομα θα έχει ετοιμάσει μια πιο σταθερή έκδοση ο ίδιος.

 

EDIT: Swiftkey χρησιμοποιώ, αν και τώρα μόλις λέω να δοκιμάσω fleksy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...