Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποιος ενδιαφερεται να δοκιμασει Ελληνικη MIUI6 (την τελευταια απο NEEDROM, ανεβηκε πριν 2 ωρες).

Ειναι αυτουσια ΡΟΜ με μονη παρεμβαση την προσθηκη Ελληνικης γλωσσας, δεν εχω πειραξει τιποτα αλλο.

Την δοκιμαζω τωρα, φαινεται να λειτουργει κομπλε κ δεν διακρινω καποιο λειτουργικο bug μεχρι στιγμης.

Πανεμορφη, σε καλη μερια!!

 

(GRMOD)-signed_MIUI_5.2.24_C8297W_4.4-RU

Edited by johnickz1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Σ'εμένα πάντως μπήκε κανονικά το 2.1 της vanilla, σε δουλεμένη rom, με twrp 2.6, wipe cache & dalvik μετα το flash. Το supersu απλά το αγνοώ, root έχω κανονικά, xposed είχα και συνεχίζει να παίζει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν σε όλες τις ρομ....δεν λειτουργεί το auto rotation ....ή λειτουργεί όποτε θέλει....'αλλωτε στρώνει μετά από reboot -άλλωτε όχι.

Αλλά και να στρώσει είναι για λίγο.....το ίδιο και αν κάνω G-Sensor calibration.

 

Oλα αυτά σε δουλεμένες ρομ που τις ειχα-τις ξαναείχα-τις έβαζα-τις έβγαζα και δεν είχε θέμα.Εδω και 3-4 μέρες μου το κάνει σε όλες τις ρομ.Εννοείτε ότι το install γίνετε με όλα τα wipes-format και φορματ sd ....διπλά και τριπλά....Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ?...ενέργειες ή κάποια εφαρμογή.....ή......

 

Καλημερα παντως δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα με το rotation. (Α310)

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Εχεις βρεις πως θα έχουμε 160 γραμματα στα sms με την μαμά εφαρμογή;;;;για miui6 μιλάω....

Καλημέρα και καλη δουλεια σε ολους μας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να αρχίζουν τα κουφά...σιγά-σιγά μετά το 6μηνο ?......οι περισσότεροι πάνω-κάτω εκεί είμαστε.

 

Οποιος μπορεί ας το εξηγήσει.....εγώ σηκώνω τα χέρια ψηλά.....Δεν υπάρχει λογική.....

 

Σχεδόν σε όλες τις ρομ....δεν λειτουργεί το auto rotation ....ή λειτουργεί όποτε θέλει....'αλλωτε στρώνει μετά από reboot -άλλωτε όχι.

Αλλά και να στρώσει είναι για λίγο.....το ίδιο και αν κάνω G-Sensor calibration.

 

Oλα αυτά σε δουλεμένες ρομ που τις ειχα-τις ξαναείχα-τις έβαζα-τις έβγαζα και δεν είχε θέμα.Εδω και 3-4 μέρες μου το κάνει σε όλες τις ρομ.Εννοείτε ότι το install γίνετε με όλα τα wipes-format και φορματ sd ....διπλά και τριπλά....Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ?...ενέργειες ή κάποια εφαρμογή.....ή......

 

Υπάρχει περίπτωση αν περάσω επίσημη ρομ μορφής .cpb με χρήση του YGDP tool να σταματήσουν διάφορα χαζά που μου κάνει το τηλέφωνο..............και μετά να αρχίσω να δοκιμάζω πάλι και να περνάω με CWM από recovery ?.....Eίχε αναφερθει παλαιότερα ότι μετά από πολλά βάλε-βγάλε και δοκιμές ρομ.....καλό θα ήταν να περαστεί μία ρομ με αυτό τον τρόπο......για να γίνει ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ εγκατάσταση,να φύγουν όλα .....και μετά να δοκιμάζουμε πάλι ρομ μέσω recovery...........Ισχύει αυτό ή δεν παίζει ρόλο?

 

Ουτε πριν 5 χρονια που πηρα το πρωτο μου android δεν εκανα τετοιες ερωτησεις.

 

1) Ξαναγυρνας full stock

2) Αν επιμενει το προβλημα ---> Ειναι hardware και οχι software

 

ΥΓ

 

Ποσο δυσκολο εχει γινει το νημα εδω. Πραγματικα οτι σχετικο-ασχετο εδω μεσα το εχω διαβασει.

Link to comment
Share on other sites

NEO φρεσκο-φρεσκο patch xtreme Vanilla v2.1

http://d-h.st/u8dP

How To Flash:

Please Do A Fresh Installation Of v2 And Reboot Your Phone, Go Back To Recovery Again & Flash v2.1

Edited by Lucifer2223
Link to comment
Share on other sites

Σε υπαρχουσα εγκατασταση και οχι φρεσκια πεφτω ξανα σε bootloop και με το σημερινο patchaki. Οποιος κανει fresh install ας μας ενημερωσει αν δουλευει.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης σημασία έχει αν δεν καθαρίζεις τις sd από εγκατάσταση σε εγκατάσταση.

Tην καθαρίζω ΠΑΝΤΑ πριν βάλω μια νέα ρομ......

 

Καλημερα παντως δεν ειχα ποτε τετοιο θεμα με το rotation. (Α310)

Και εγώ δεν είχα ΠΟΤΕ θέμα......έχω αλλάξει 40 φορές ρομ.....Καινούργιο φρούτο είναι αυτό.....έχει 5-6 μέρες που μου το κάνει.......

 

Ουτε πριν 5 χρονια που πηρα το πρωτο μου android δεν εκανα τετοιες ερωτησεις.

Συγνώμη μεγάλε γκουρού που ρώτησα.....δεν θα το ξανακάνω.....την επόμενη φορά θα ζητήσω πρώτα την άδειά σου....

 

1) Ξαναγυρνας full stock

2) Αν επιμενει το προβλημα ---> Ειναι hardware και οχι software

Ευχαριστώ

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφερεται να δοκιμασει Ελληνικη MIUI6 (την τελευταια απο NEEDROM, ανεβηκε πριν 2 ωρες).

Ειναι αυτουσια ΡΟΜ με μονη παρεμβαση την προσθηκη Ελληνικης γλωσσας, δεν εχω πειραξει τιποτα αλλο.

Την δοκιμαζω τωρα, φαινεται να λειτουργει κομπλε κ δεν διακρινω καποιο λειτουργικο bug μεχρι στιγμης.

Πανεμορφη, σε καλη μερια!!

 

(GRMOD)-signed_MIUI_5.2.24_C8297W_4.4-RU

Από κάμερα και μπαταρία πως τα πηγαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν την εχω χρησιμοποιησει αρκετα κ την εβγαλα οποτε δεν μπορω να πω για μπαταρια.

Το Bluetooth εχω την εντυπωση οτι ενω δεν δουλευε με το πρωτο boot στο δευτερο κατι κατεβασε η miui απο το νετ κ αρχισε να δουλευει.

Ενα αλλο κακο ειναι οτι δεν μπορεις να αλλαξει ηχο γιατι εμφανιζει μονο ηχους για να κατεβασεις απο το νετ κ οχι τα τοπικα αρχεια.

 

Θα παρακολουθω τα updates κ αν δω κατι αξιολογο, η δειτε εσεις κατι αξιολογο, πειτε μου να βαλουμε Ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν υπάρχει

Γιατί το λες αυτό ? Εγώ το ενεργοποίησα και δουλεύει

Μάλλον δεν είναι root, περίεργο για mini!

Η κάμερα σε μια - δυο γρήγορε φώτο δείχνει μέτρια.

 

Πίσω στην maucat

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν την εχω χρησιμοποιησει αρκετα κ την εβγαλα οποτε δεν μπορω να πω για μπαταρια.

Το Bluetooth εχω την εντυπωση οτι ενω δεν δουλευε με το πρωτο boot στο δευτερο κατι κατεβασε η miui απο το νετ κ αρχισε να δουλευει.

Ενα αλλο κακο ειναι οτι δεν μπορεις να αλλαξει ηχο γιατι εμφανιζει μονο ηχους για να κατεβασεις απο το νετ κ οχι τα τοπικα αρχεια.

 

Θα παρακολουθω τα updates κ αν δω κατι αξιολογο, η δειτε εσεις κατι αξιολογο, πειτε μου να βαλουμε Ελληνικα.

 

Μέσω player τον αλλάζει τον ήχο?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω αλλάζει με αυτό το explorer που έχει προεγκατεστημένο. Δεν το δοκιμασία γιατί το εψαξα κ το βρήκα όταν την είχα βγάλει την ΡΟΜ κ επίσης δεν ξέρω αν σε αφήνει να αλλαξεις ήχο η κnotification!!

 

Το root της miui βρίσκεται στο κεντρο ασφαλείας για όσους αναρωτιούνται που είναι η διαχείριση δικαιωμάτων root της miui.

 

Θα την ξαναδοκιμασω το βράδυ κ θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πρόσφατα αγόρασα την συγκεκριμένη συσκευή για τον πατέρα μου (δεν ξέρω αν πρέπει να αναφέρω ότι μιλάω για την 8πύρηνη έκδοση) και σε λίγες μέρες αναμένεται να είναι Θεσσαλονίκη. Επειδή οι σελίδες είναι πάρα πολλές για να τις διαβάσω όλες και σοβαρές απαιτήσεις δεν υπάρχουν θέλω αν μπορείτε να μου λύσετε 2-3 απορίες. Επειδή προορίζεται για πατέρα που όπως καταλαβαίνετε δεν το κατέχει ούτε έχει τρομερές απαιτήσεις κυρίως με ενδιαφέρει να μου πείτε πόσο σταθερό και αξιόπιστο είναι out of the box. Το root κρίνεται απαραίτητο? Υπάρχει κάποιο γνωστό θέμα με το οποίο θα πρέπει να ασχοληθώ εγώ πριν του το δώσω?

Ελπίζω να δείξετε κατανόηση και να μου πείτε 2-3 βασικά πράγματα που πρέπει να ξέρω.

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πρόσφατα αγόρασα την συγκεκριμένη συσκευή για τον πατέρα μου (δεν ξέρω αν πρέπει να αναφέρω ότι μιλάω για την 8πύρηνη έκδοση) και σε λίγες μέρες αναμένεται να είναι Θεσσαλονίκη. Επειδή οι σελίδες είναι πάρα πολλές για να τις διαβάσω όλες και σοβαρές απαιτήσεις δεν υπάρχουν θέλω αν μπορείτε να μου λύσετε 2-3 απορίες. Επειδή προορίζεται για πατέρα που όπως καταλαβαίνετε δεν το κατέχει ούτε έχει τρομερές απαιτήσεις κυρίως με ενδιαφέρει να μου πείτε πόσο σταθερό και αξιόπιστο είναι out of the box. Το root κρίνεται απαραίτητο? Υπάρχει κάποιο γνωστό θέμα με το οποίο θα πρέπει να ασχοληθώ εγώ πριν του το δώσω?

Ελπίζω να δείξετε κατανόηση και να μου πείτε 2-3 βασικά πράγματα που πρέπει να ξέρω.

Αν είναι για απλή χρηση μην το πειραξεις καθόλου.Το μονο θεμα που μπορει να εχει ειναι η αποστολη μηνυματων με 160 χαρακτηρες.Στελνει με 70.Αν όμως μετα απο λίγο αρχίσει και κανει διάφορα θα πρεπει να του περάσεις κάποια custom rom σύμφωνα με τους οδηγούς.Η γνώμη μου πάντως είναι να το αφήσεις όπως είναι.Τα βασικά τα κανει χωρίς πρόβλημα(τηλέφωνο,ίντερνετ κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι για απλή χρηση μην το πειραξεις καθόλου.Το μονο θεμα που μπορει να εχει ειναι η αποστολη μηνυματων με 160 χαρακτηρες.Στελνει με 70.Αν όμως μετα απο λίγο αρχίσει και κανει διάφορα θα πρεπει να του περάσεις κάποια custom rom σύμφωνα με τους οδηγούς.Η γνώμη μου πάντως είναι να το αφήσεις όπως είναι.Τα βασικά τα κανει χωρίς πρόβλημα(τηλέφωνο,ίντερνετ κτλ)

Ευχαριστώ πολύ. Αυτό ήλπιζα και εγώ. Και αν με τον καιρό εμφανίσει κάτι θα έρθω εδώ να ανατρέξω στους οδηγούς στην αρχική. :D

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

...

Το root της miui βρίσκεται στο κεντρο ασφαλείας για όσους αναρωτιούνται που είναι η διαχείριση δικαιωμάτων root της miui.

...

Εκεί το έψαξα και εγώ, αλλά δεν βρήκα κάτι (εκτός αν ήμουν πολύ βιαστικός!)

Το bluetooth δεν δουλεύει το μόνο μειονέκτημα αυτής της άψογης ρομ

Αν μιλάς για την miui με προθήκη ελληνικών από τον johnickz1, το bluetooth δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κάποιος ας μου πει πως να κάνω να γράφω 160 χαρακτήρες με vanilia είμαι με μαμά apl για sms vanilias

Ναι παιδια αμα γνωριζει κανεις ας μας πει.Εχω την εντυπωση οτι υπαρχει και μια ρυθμιση στο gravity (αν δεν κανω λαθος)

Link to comment
Share on other sites

Εκεί το έψαξα και εγώ, αλλά δεν βρήκα κάτι (εκτός αν ήμουν πολύ βιαστικός!)

 

Αν μιλάς για την miui με προθήκη ελληνικών από τον johnickz1, το bluetooth δουλεύει.

 

Τότε περάστε τη άφοβα είναι φοβερή ρομ του needrom δεν μου δούλευε το bluetooth ο μοναδικος λογος που την έσβησα.παρεμπιπτόντως η Ρομ του algo άψογη συγχαρητήρια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...