Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε η καινούργια miui που διορθώνει τα bugs κ τους ήχους. Απο οτι λεει είναι ήδη μουλτι αλλά δεν ξέρω αν περιλαμβάνονται τα ελληνικά..

 

Οποίος πιστός..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edit: Περιλαμβάνονται τα ελληνικά κανονικά από ότι έιδα σε ενα σκρηνσοτ!!

Διορθώνει κ το πρόβλημα με το carrier name που έβγαζε "χωρίς σήμα".

Δεν δουλεύει το bluetooth όμως

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Δεν δουλεύει το bluetooth όμως

 

δε πειραζει δε δουλευω bluetooth(για την αλγκο λες?) βρηκα και εναν οδηγο για εγκατασταση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5391391#post5391391

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το bluetooth όμως

άκυρο φίλε johnickz1 με ένα reboot όλα κομπλεντάν ελληνικά κανονικά αλλά το χωρίς δίκτυο το ξαναβλέπω

Link to comment
Share on other sites

δε πειραζει δε δουλευω bluetooth(για την αλγκο λες?) βρηκα και εναν οδηγο για εγκατασταση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5391391#post5391391

Για miui6 ported rom μιλάω

Link to comment
Share on other sites

τα έκανα και αυτά

για σημειώσεις ποια εφαρμογή έχεις;

το μόνο θέμα είναι η δόνηση στα πλήκτρα το έχεις και εσύ;

 

google KEEP.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.keep&hl=en

 

δεν έχω θέμα με την δόνηση στα πλήκτρα

λειτουργεί κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδία στην S5 rom,δεν λειτουργει το ραδιόφωνο ,σωστα?

λειτουργεί κανονικότατα

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η καινούργια miui που διορθώνει τα bugs κ τους ήχους. Απο οτι λεει είναι ήδη μουλτι αλλά δεν ξέρω αν περιλαμβάνονται τα ελληνικά..

 

Οποίος πιστός..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edit: Περιλαμβάνονται τα ελληνικά κανονικά από ότι έιδα σε ενα σκρηνσοτ!!

Διορθώνει κ το πρόβλημα με το carrier name που έβγαζε "χωρίς σήμα".

Δοκιμασατε να την περασετε πανω απο την αλλη η απο την αρχη με wipes?

Link to comment
Share on other sites

δε πειραζει δε δουλευω bluetooth(για την αλγκο λες?) βρηκα και εναν οδηγο για εγκατασταση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5391391#post5391391

 

Σελίδα 775. Τα λέω αναλυτικά στον sina.

(Όχι και αναλυτικά...)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασατε να την περασετε πανω απο την αλλη η απο την αρχη με wipes?

 

Την πέρασα από πάνω χωρίς κανένα πρόβλημα. Μόνο wipe cache+dalvik cache έκανα που δεν χαλάει το στήσιμο.

Το bluetooth δουλεύει κανονικά σε εμένα αλλά και πάλι δεν βγάζει όνομα δικτύου.

Χωρίς δεύτερη sim φαίνεται στάθμη σήματος μόνο για την πρώτη. Πολύ καλό αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω να ζητήσω συγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά η ερώτηση μου όμως μετά από μερικές σελίδες που διάβασα δε βρήκα κάτι σχετικό. Αγόρασα ένα f1 για ένα συνάδελφο και μιας και ήθελα να περάσω μια rom απροβληματιστη του πέρασα την mlais του 1ου post. Όλα τέλεια εκτός από 2 θεματακια. Πρώτον περίμενα 3 ολόκληρα λεπτά στο GPS test και ούτε ένα δορυφόρο in view δεν εμφάνισε! Λίγο παράξενο δεν είναι; και μετά από αυτό πάω να τρέξω το gps fix και μου λέει ότι η συσκευή δεν είναι root!!! Πάω στον su και μου λέει ότι δεν είναι εγκατεστημένος, ενώ υπάρχει το εικονίδιο στις εφαρμογές, και ότι η συσκευή δεν είναι rooted ενώ στην ανάρτηση - περιγραφή της rom αναφέρεται ότι είναι (φυσικά) rooted! Τι ακριβώς παίζει; Edited by mitsosnikolo
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα απο τα vickmall rooter και ενω οντως το δειχνει ρουτ με root checker οτι και να κανω δε μπορω να μπω σε recovery mode επισης δοκιμασα με framaroot να κανω παλι ρουτ αλλα δε κανει αφου εχει ηδη γινει απτους κινεζους
Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα απο τα vickmall rooter και ενω οντως το δειχνει ρουτ με root checker οτι και να κανω δε μπορω να μπω σε recovery mode επισης δοκιμασα με framaroot να κανω παλι ρουτ αλλα δε κανει αφου εχει ηδη γινει απτους κινεζους

 

Έβαλες custom recovery μέσω mobileuncle tools;

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την miui6, για να περάσουμε custom ήχους, πάμε με ένα root explorer που έχει root access σε /system/media/audio/

και αντιγράφουμε οποιοδήποτε mp3 σε ένα από τα folders: alarms - notifications - ringtones - ui αναλόγως τη χρήση

και μετά αυτό το mp3 εμφανίζετε απευθείας όταν πατήσουμε το local για να αλλάξουμε ήχο στο αντίστοιχο menu.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα reboot into recovery mode και με Mobileuncle και με quickboot και δοκιμασα με τα πληκτρα τιποτα

Δοκιμασε με αυτο το recovery http://www.needrom.com/download/twrp-2-8-1-0-2/ . κατεβαζεις το δευτερο με τιτλο twrp2.8.1_default.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με αυτο το recovery http://www.needrom.com/download/twrp-2-8-1-0-2/ . κατεβαζεις το δευτερο με τιτλο twrp2.8.1_default.

 

ευχαριστω με αυτο δουλεψε :lol: χρησιμοποιουσα .img απο εναν οδηγο στη σελιδα 12

 

κανας γρηγορος τροπος για να εγκαταστησεις τα προγραμματα στην εξωτερικη μνημη με αλγκο ρομ υπαρχει?

Edited by darkie
Link to comment
Share on other sites

Εκανες download το πρόγραμμα για τον υπολογιστη;

 

Καλησπέρα, το έκανα download στον υπολογιστή. Δείχνει ότι προσπαθεί να συνδεθεί αλλά τίποτα. Και μετά δείχνει αυτό που φαίνεται στην εικόνα. Το έχω ενεργοποιημένο το USB DEBUGGING.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, το έκανα download στον υπολογιστή. Δείχνει ότι προσπαθεί να συνδεθεί αλλά τίποτα. Και μετά δείχνει αυτό που φαίνεται στην εικόνα. Το έχω ενεργοποιημένο το USB DEBUGGING.

 

Δεν μπόρω να βάλω την εικόνα. γράφει : Not connected / Please enable Usb Debugging mode

Edited by sina
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το έκανα download στον υπολογιστή. Δείχνει ότι προσπαθεί να συνδεθεί αλλά τίποτα. Και μετά δείχνει αυτό που φαίνεται στην εικόνα. Το έχω ενεργοποιημένο το USB DEBUGGING.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν μπόρω να βάλω την εικόνα. γράφει : Not connected / Please enable Usb Debugging mode

 

το κινητό το βλέπει ο υπολογιστής σου ή όχι? βλεπεις τις 2 κάρτες sd σαν σκληρούς δίσκους?

Link to comment
Share on other sites

1.USB debugging

2.Root με kingo root

3.Ακολουθεις τα βήματα που λέει ο Christos_Tz στην σελίδα 582

 

Επειδή δεν μπορώ με τίποτα να κάνω το 2. μπορώ να κάνω το 3. χωρίς το 2.;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπορώ με τίποτα να κάνω το 2. μπορώ να κάνω το 3. χωρίς το 2.;

 

Οχι.

Άλλαξε καλώδιο, βάλε drivers, κλείσε antivirus-firewall κλπ

Δοκίμασε και rootgenius

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπορώ με τίποτα να κάνω το 2. μπορώ να κάνω το 3. χωρίς το 2.;

 

Όχι δεν μπορείς. Όταν συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή πρέπει να επιλέξεις και τον τρόπο σύνδεσης. Πρέπει να έχεις επιλέξει το "Διαχείριση αρχείων συσκευής" ή το "Μεταφορά αρχείων", τέλος πάντων το μήνυμα που εμφανίζεται είναι ανάλογο της rom που έχει η συσκευή. Μόνο όταν "δεις" στον υπολογιστή σου την sd card της συσκευής θα πετύχεις αυτό που θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου πρόβλημα με την επικοινωνία PC και κινητού.

Πρώτα θα λυθεί αυτό και μετά υπάρχουν πολλοί τρόποι για ρουτάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου πρόβλημα με την επικοινωνία PC και κινητού.

Πρώτα θα λυθεί αυτό και μετά υπάρχουν πολλοί τρόποι για ρουτάρισμα.

 

Ακριβώς αυτό συν την απειρία του χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...