Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Εχθες που δοκιμασα xpose μπενει gravity box όχι όταν κατεβάζουμε το gravity box.apk κανει εγκατάσταση αλλά δεν δουλεύει τίποτα. Wsm tools όσα δοκιμασία δεν κανουν καν εγκατάσταση...
Link to comment
Share on other sites

Εχθες που δοκιμασα xpose μπενει gravity box όχι όταν κατεβάζουμε το gravity box.apk κανει εγκατάσταση αλλά δεν δουλεύει τίποτα. Wsm tools όσα δοκιμασία δεν κανουν καν εγκατάσταση...

 

Και εγώ μια από τα ίδια όλα τα wsm tools που βρήκα κατεστραμένα

Link to comment
Share on other sites

Gravity- τηλέφωνο - messaging-strip unicode όλους τους χαρακτήρες

Φιλε lucifer στην καρτελα τηλεφωνο μου βγαζει μονο ρυθμισεις για το τηλεφωνο και τα δεδομενα.Κανω κατι λαθος ή ειναι καπου αλλου?

Link to comment
Share on other sites

Ρουτ υπάρχει κανονικά στο κεντρο ασφαλείας, στην τελευταια καρτέλα κ στην επόμενη οθόνη, η τριτη επιλογή.

 

Wsm δεν δοκιμασα κανένα.

Ας ελπίζουμε κάποια στιγμή να δουλέψει η ROM τζιτζι..

Link to comment
Share on other sites

Ρουτ υπάρχει κανονικά στο κεντρο ασφαλείας, στην τελευταια καρτέλα κ στην επόμενη οθόνη, η τριτη επιλογή.

 

Wsm δεν δοκιμασα κανένα.

Ας ελπίζουμε κάποια στιγμή να δουλέψει η ROM τζιτζι..

 

Υπάρχει κάποιο σοβαρό ψεγάδι που μας αποτρέπει στοβναωτην περάσουμε πέραν των wsm tools?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικά στην xtreme vanilla δουλεύει η art? Αν ήταν δικό μου το κινητό θα το δοκίμαζα, αλλά είναι φίλου μου και δεν θα του πολυαρεσει αν το κινητό πέσει σε bootloop.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Μολις εγκατεστησα την vanilla v2.1 χωρις κανενα προβλημα.χωρις Bootloop οπως ειχε αναφερθει.Ειχα δοκιμασει με το παλιο update που ειχε βγαλει και ειχα πεσει και εγω σε Bootloop αλλα με το καινουργιο update διορθωθηκε
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για την miui με προθήκη ελληνικών από τον johnickz1, το bluetooth δουλεύει.

 

Και σε μένα δουλεύει με την miui6 του needrom μετά τα τελευταία updates χωρίς να κάνω κάτι άλλο.

 

Τα updates τα περνώ χωρίς wipes και η rom κρατά όλες τις ρυθμίσεις χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Πάντως το security center της miui δεν έχει αντίπαλο.

Root, permissions, cleaner, antivirus τα πάντα όλα :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε lucifer στην καρτελα τηλεφωνο μου βγαζει μονο ρυθμισεις για το τηλεφωνο και τα δεδομενα.Κανω κατι λαθος ή ειναι καπου αλλου?

 

Μηπως θελει update το gravity?? (xposed - modules)

Aν ναι, κανε update, reboot και ξανανοιξε το gravity.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το κινητό ,Είμαι ενθουσιασμένος ,πολύ καλό κινητό,μενώ με την μαμα rom μιας και αφού κάνει αυτά που θέλω και με το παραπάνω δεν βρίσκω το λογο να την πειράξω.Ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά που έχουν γεμίσει τις σελίδες ,θα συνεχίσω να τις διαβάζω και αν προκύψει στο μέλλον Πρόβλημα ξέρω ότι μέσα από δω θα βρω την λύση.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως θελει update το gravity?? (xposed - modules)

Aν ναι, κανε update, reboot και ξανανοιξε το gravity.

Το εκανα αναβάθμιση και δούλεψε όπως μου ειπες.ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον johnickz1 για την άψογη miui6 gravity box περνάτε χειροκίνητα αφότου περάσετε xposed λινκ http://onhax.net/gravity-box-kk/
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την miui(johnickz)και όλα δουλεύουν κομπλε!

Αυτό που δεν μπορω να κάνω είναι να βάλω δικο μου ήχο κλήσης, δοκιμασα τα παντα αλλά δεν κατάφερα τίποτα :mad:

Edit:Τελικά τα κατάφερα!

Κατέβασα ενα ringtone maker και το εκανα απευθείας απο'κει!

Edited by dimi_1982
Link to comment
Share on other sites

να ρωτισω κατι ρε παιδια?

ακουω απο ολους οτι αλλαζετε rom ram mui mai κλπ

εχει 700 σελιδες με πειραγματα του εν λογο τηλεφωνου

ηθελα να το παρω αλλα βλεπω οτι με το που το περνεται του αλαζεται τον αδοξαστο!!!!!

γιατι γινεται αυτο?

τοσο χαλια ειναι με την μαμα ρομ?

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

να ρωτισω κατι ρε παιδια?

ακουω απο ολους οτι αλλαζετε rom ram mui mai κλπ

εχει 700 σελιδες με πειραγματα του εν λογο τηλεφωνου

ηθελα να το παρω αλλα βλεπω οτι με το που το περνεται του αλαζεται τον αδοξαστο!!!!!

γιατι γινεται αυτο?

τοσο χαλια ειναι με την μαμα ρομ?

 

Μια χαρά είναι απλά δεν λαμβάνει sms από 4ψήφια όπως και άλλα κινέζικά (η λύση υπάρχει φυσικά στις πρώτες σελίδες)

Με κάποιες ρομ όμως μπορείς να ταιριάξεις καλύτερα το τηλέφωνο στα γούστα σου.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτισω κατι ρε παιδια?

ακουω απο ολους οτι αλλαζετε rom ram mui mai κλπ

εχει 700 σελιδες με πειραγματα του εν λογο τηλεφωνου

ηθελα να το παρω αλλα βλεπω οτι με το που το περνεται του αλαζεται τον αδοξαστο!!!!!

γιατι γινεται αυτο?

τοσο χαλια ειναι με την μαμα ρομ?

 

.... Ειναι πορωση... :lol:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μολις εγκατεστησα την vanilla v2.1 χωρις κανενα προβλημα.χωρις Bootloop οπως ειχε αναφερθει.Ειχα δοκιμασει με το παλιο update που ειχε βγαλει και ειχα πεσει και εγω σε Bootloop αλλα με το καινουργιο update διορθωθηκε

 

Xposed ενεργοποίησες; Και εγώ έκανα καθαρή εγκατάσταση όπως λέει αλλά με το που ενεργοποιώ xposed με τη μια Bootloop.

Link to comment
Share on other sites

miui6...........Μακράν η καλύτερη ρομ που έχω δοκιμάσει......Δεν παίζετε....δεν συγκρίνετε.....δεν βάζω δίπλα της καμία.....

Προτείνω σε όσους ...."το σκέφτονται".....για αλλαγή,να προχωρήσουν τουλάχιστον για δοκιμή......έστω να την δουν.......Αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Xposed ενεργοποίησες; Και εγώ έκανα καθαρή εγκατάσταση όπως λέει αλλά με το που ενεργοποιώ xposed με τη μια Bootloop.

μια απο τα ιδια... bootloop after xposed....

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μην ζητατε ευχαριστω σε εμενα, εγω δεν κανω τιποτα απλα περναω τα depositories στην ΡΟΜ.

Το ευχαριστω παει στον developer για το port κ στην MIUI-HELLAS για τις μεταφρασεις.

 

Θα πρηξω λιγο τον developer για οποια bugs βρουμε (ηδη του εγραψα στα σχολια για τους ηχους)

κ οταν βρουμε την καλυτερη κ πιο σταθερη την κανω Ελληνικη κ ειμαστε κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...