Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνεις λήψη και αποθηκευεις το recovery.img στον υπολογιστη και μετά το αντιγράφεις στην καρτα

 

Ευχαριστω πολύ καταλάβα τωρα πως γίνεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή που έχει στον οδηγό είναι η 6.0.3.0

κατέβασε από εδώ την 6.0.5.0

https://drive.google.com/folderview?id=0B36Ay7pVtck6SzRlQ2RsMllPNms#list

και θα πρέπει να κάνεις και το format data data/media μετά το format data που λέει στον οδηγό

 

και θα κατεβάσεις και αυτή τη ρομ που είναι η πιο ευχρηστη, Θα την περάσεις μετα σύμφωνα με τον οδηγό

http://www.mediafire.com/download/m8lxsoc2dsoisj1/emuiUNICOM.zip

 

Μια τελευταια διευκρίνιση αυτό πως το κάνω: format data data/media μετά το format data

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολύ καταλάβα τωρα πως γίνεται.

 

Τα υπόλοιπα άστα για αυριο. Για να είμαστε αρκετοί για βοήθεια, ώστε να μην περιμένεις ώρες για απάντηση.

 

EDIT@sina

''Μια τελευταια διευκρίνιση αυτό πως το κάνω: format data data/media μετά το format data''

 

Είναι μία επιλογή λίγο πιο κάτω από το format data

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

είμαι σ'αυτό το σημείο : Παταμε "choose zip from sd card" - Επιλεγουμε την Custom ROM μας και περιμενουμε. και μου βγαζει 0/ , Android/ , clockworkmod/ , legacy/ , navigator/ , obb/ τι διαλέγω;
Link to comment
Share on other sites

είμαι σ'αυτό το σημείο : Παταμε "choose zip from sd card" - Επιλεγουμε την Custom ROM μας και περιμενουμε. και μου βγαζει 0/ , Android/ , clockworkmod/ , legacy/ , navigator/ , obb/ τι διαλέγω;

 

γιατι δεν κανεις ενα search στο google να δεις τι ειναι αυτα που κανεις?γεμιζουμε σελιδες με πραγματα που θα επρεπε να τα ξερεις πριν ξεκινησεις να αλλαξεις rom.Οσο εσυ βαριεσαι να διαβασεις λιγο αλλο τοσο βαριομαστε και μεις να διαβαζουμε σελιδες με ποστς που δεν θα επρεπε να υπαρχουν σε αυτο το thread.Τα links στην πρωτη σελιδα τα διαβασες?Εχεις καταλαβει τι κανεις?Αν οχι παρε τον χρονο σου,διαβασε λιγο και ξαναελα.

Link to comment
Share on other sites

είμαι σ'αυτό το σημείο : Παταμε "choose zip from sd card" - Επιλεγουμε την Custom ROM μας και περιμενουμε. και μου βγαζει 0/ , Android/ , clockworkmod/ , legacy/ , navigator/ , obb/ τι διαλέγω;

Choose zip from external sd card πατάς....

Link to comment
Share on other sites

ειμαι με extremevanilla, προσπαθησα να βαλω το update ''xTremeVanilla2.1_FinalPatch'', κανοντας wipeDalvik μονο πριν και μετα.. αλλα επεσα και εγω σε bootloop.

τελικα περνιεται μονο σε καθαρη εγκατασταση?

θελω να δοκιμασω την ''(GRMOD)-signed_MIUI_5.2.24_C8297W_4.4-RU'', αυτη ειναι η τελευταια η εχει κι'αλλη?

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

ειμαι με extremevanilla, προσπαθησα να βαλω το update ''xTremeVanilla2.1_FinalPatch'', κανοντας wipeDalvik μονο πριν και μετα.. αλλα επεσα και εγω σε bootloop.

τελικα περνιεται μονο σε καθαρη εγκατασταση?

θελω να δοκιμασω την ''(GRMOD)-signed_MIUI_5.2.24_C8297W_4.4-RU'', αυτη ειναι η τελευταια η εχει κι'αλλη?

 

μόλις βγήκε η 27

Link to comment
Share on other sites

είμαι σ'αυτό το σημείο : Παταμε "choose zip from sd card" - Επιλεγουμε την Custom ROM μας και περιμενουμε. και μου βγαζει 0/ , Android/ , clockworkmod/ , legacy/ , navigator/ , obb/ τι διαλέγω;

 

Φίλη,

Καλύτερα να κρατήσεις το τηλέφωνο ως είναι και μην το σκαλιζεις μέχρι να μάθεις τα βασικά.

Το πιο πιθανό είναι να το κολλήσεις και μετά.... Θα μείνεις χωρίς τηλέφωνο.

 

Πρώτα διάβασε, μετά κατάλαβε και μετά ξεκίνα να πειραματιστεις σιγα σιγα.

Εσύ πήγες, κατευθείαν, στο τελευταίο στάδιο....

Δε γίνεται έτσι...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Φίλη,

Καλύτερα να κρατήσεις το τηλέφωνο ως είναι και μην το σκαλιζεις μέχρι να μάθεις τα βασικά.

Το πιο πιθανό είναι να το κολλήσεις και μετά.... Θα μείνεις χωρίς τηλέφωνο.

 

Πρώτα διάβασε, μετά κατάλαβε και μετά ξεκίνα να πειραματιστεις σιγα σιγα.

Εσύ πήγες, κατευθείαν, στο τελευταίο στάδιο....

Δε γίνεται έτσι...

 

Δυστυχώς το έχω ήδη κολλήσει!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

μόλις βγήκε η 27

Μας εχει τρελανει. Καθε μερα σκαει και ενα καινουριο update.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κανενα λινκ?

την εχεις δοκιμασει? εχει ελληνικα?

http://www.needrom.com/download/miui-v6-c8297w-f1/ . Η 26 ειχε ελληνικα. Φανταζομαι οτι και η 27 θα εχει πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Σε recovery mode μπαίνει;

 

Μπαίνει άλλα όταν πατάω back up στο τέλος μου βγάζει error και όταν ανοίγω το κινητό μου βγάζει διάφορα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Μας εχει τρελανει. Καθε μερα σκαει και ενα καινουριο update.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.needrom.com/download/miui-v6-c8297w-f1/ . Η 26 ειχε ελληνικα. Φανταζομαι οτι και η 27 θα εχει πλεον.

Μόλις την έβαλα έχει ελληνικά,όλα οκ

κανενα λινκ?

την εχεις δοκιμασει? εχει ελληνικα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαίνει άλλα όταν πατάω back up στο τέλος μου βγάζει error και όταν ανοίγω το κινητό μου βγάζει διάφορα μηνύματα.

Βάλε την Ρομ που θέλεις στην sd card,μπες recovery και πάνε install zip>from external sd....

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει άλλα όταν πατάω back up στο τέλος μου βγάζει error και όταν ανοίγω το κινητό μου βγάζει διάφορα μηνύματα.

 

Το τηλέφωνο είναι μια χαρά.

Θα μπεις σε recovery και θα κάνεις τα παρακάτω.

 

(Μετακινούμαστε πάνω-κάτω στο μενού με τα vol+ vol-

Επιλέγεις με το home ή το power button

πίσω πας με το back button)

 

Πέρασμα ρομ

Κάνεις πρώτα αυτά τα wipes:

wipe data/factory reset

wipe cache partition

advanced->wipe dalvik

back

mounts and storage->

format system

format cache

format data

format data data/media

back

advanced->reboot recovery

και μια φορα ακόμη όλα ξανά

 

Και στο τέλος

install zip/ choose zip from extermal sd

back και reboot system now

 

Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε μια χαρά.

 

για backup - restore

backup and restore

backup to external sd

ή restore from external sd

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε Miui δουλεύει πλήρως η αποθήκευση στην sd card?τα download,screenshot κτλ βλέπω αποθηκεύονται στο κινητό :mad:
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε Miui δουλεύει πλήρως η αποθήκευση στην sd card?τα download,screenshot κτλ βλέπω αποθηκεύονται στο κινητό :mad:

 

Εγώ που έχω την 25 δουλεύει πληρως στην sd,κάπου έχει ενα υπομενού που διαλέγεις που θέλεις να γίνεται η αποθήκευση.

Ενα θέμα που έχει είναι ότι όταν κατεβαζω απο cm browser η αποθήκευση γίνεται μεν στην sd αλλά όχι στο download το βασικό αλλά μέσα στα υπομενού του cm browser(5-6 υπομενού)!

Τώρα που το θυμηθηκα κάπου λέει οτι αν το κινητό δεν αναγνωρίσει την sd η αποθήκευση γίνεται στον εσωτερικό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω να ζητήσω συγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά η ερώτηση μου όμως μετά από μερικές σελίδες που διάβασα δε βρήκα κάτι σχετικό. Αγόρασα ένα f1 για ένα συνάδελφο και μιας και ήθελα να περάσω μια rom απροβληματιστη του πέρασα την mlais του 1ου post. Όλα τέλεια εκτός από 2 θεματακια. Πρώτον περίμενα 3 ολόκληρα λεπτά στο GPS test και ούτε ένα δορυφόρο in view δεν εμφάνισε! Λίγο παράξενο δεν είναι; και μετά από αυτό πάω να τρέξω το gps fix και μου λέει ότι η συσκευή δεν είναι root!!! Πάω στον su και μου λέει ότι δεν είναι εγκατεστημένος, ενώ υπάρχει το εικονίδιο στις εφαρμογές, και ότι η συσκευή δεν είναι rooted ενώ στην ανάρτηση - περιγραφή της rom αναφέρεται ότι είναι (φυσικά) rooted! Τι ακριβώς παίζει;

Κάποια απάντηση; έστω και με pm... Ευχαριστώ και sorry αν γίνομαι κουραστικός!

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Κάποια απάντηση; έστω και με pm... Ευχαριστώ και sorry αν γίνομαι κουραστικός!

Δοκίμασε εφαρμογή απο playstore να δεις αν είσαι root,αν δεν είσαι rootαρε το με κάποιο απο τα προγράμματα που έχουμε αναφέρει...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν την miui 6 και θέλουν να χρησιμοποιήσουν κάποια διαφορετική εφαρμογή για μηνύματα πρέπει να πάτε κέντρο ασφαλείας, Δικαιώματα , Αυτόματη έναρξη και να ενεργοποιήσετε την εφαρμογή μηνυμάτων. Το γράφω διότι έχω βάλει textra και μόλις έκανα τον καθαρισμό των πρόσφατων εφαρμογών τα μηνύματα που μου έστελναν δεν ερχόντουσαν ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω την 25 δουλεύει πληρως στην sd,κάπου έχει ενα υπομενού που διαλέγεις που θέλεις να γίνεται η αποθήκευση.

Ενα θέμα που έχει είναι ότι όταν κατεβαζω απο cm browser η αποθήκευση γίνεται μεν στην sd αλλά όχι στο download το βασικό αλλά μέσα στα υπομενού του cm browser(5-6 υπομενού)!

Τώρα που το θυμηθηκα κάπου λέει οτι αν το κινητό δεν αναγνωρίσει την sd η αποθήκευση γίνεται στον εσωτερικό χώρο.

[ATTACH]57494[/ATTACH] μονο αυτό βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε εφαρμογή απο playstore να δεις αν είσαι root,αν δεν είσαι rootαρε το με κάποιο απο τα προγράμματα που έχουμε αναφέρει...

Μα αυτό έκανα και δε είμαι root σίγουρα και απλά με μπέρδεψε το γεγονός ότι αναφέρει ότι η rom είναι prerooted... Τεσπα. Μάλλον θα το rootαρω με κάποιο πρόγραμμα. Ευχαριστώ. Σχετικά με το GPS;

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό έκανα και δε είμαι root σίγουρα και απλά με μπέρδεψε το γεγονός ότι αναφέρει ότι η rom είναι prerooted... Τεσπα. Μάλλον θα το rootαρω με κάποιο πρόγραμμα. Ευχαριστώ. Σχετικά με το GPS;

Απο όσο ξέρω η συγκεκριμένη Ρομ δεν έχει πρόβλημα με το gps,μήπως έχει κανεις κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...