Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

No problem :), όπως λέω πάντα "if it ain't broke don't fix it". Εγώ ήμουν με laek v4 kernel3 για αιώνες...

 

Πιθανό να ακολουθήσει εξελληνισμός της a310 v2 (στο σημείο που δεν χαλάει τίποτα βέβαια) :) Το παλεύω καιρό.

 

Το κακό με αυτό το χόμπι είναι ότι είναι κάψιμο:lol:

Βεβαια εστω και σε έναν να ψιλοαρεσε η Ρομ εμένα μου αρκεί!

 

Άμα βρείτε καμία ακόμα με σταθερή βάση σφυρατε. Με βλέπω βέβαια για διαζύγιο αλλά πιστεύω έχω λίγο περιθωριο.:D

εγω δεν την δοκιμασα ακομα την δικια σου αλλα αμα ψηθεις να ξαναπροσπαθησεις η aosp του maucat (οχι η τελευταια,η προτελευταια) με εχει κερδισει αυτον τον καιρο.Αν εξαιρεσεις τις λιγοτερες γραμμες σηματος σε σχεση με τις αλλες (που δεν ξερω αν ειναι γραφικο bug η οντως εχει αδυνατο σημα) η ρομ ειναι αψογη σε ολα της λειτουργικα και πιο γρηγορη και smooth απο την a310.Θα δοκιμασω σημερα να βαλω και καποια scripts για το 3g να δω αν θα εχει διαφορα.Παντως μετα απο μερικα wipe dalvik/cache και reboot εξαφανιστηκε το προβλημα που ειχε τις πρωτες μερες με τις ασχετες διακοπες σηματος και την χρησιμοποιω κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους. Έβαλα τη Rom του algorithm,πραγματικα πολύ καλή δουλειά. Μια ερώτηση. Έχω μια κάρτα Vodafone και μια q. 3g έχει μόνο στη μία θέση, γιατί πριν που είχα τη unicom είχε και στις δύο. Και μιλώντας σήμερα με τη q είχα θέματα με το σήμα., και διακοπές στην ομιλία. Το έχει παρατηρήσει κάνεις? Καμία λύση?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
... aosp του maucat (οχι η τελευταια,η προτελευταια) ...

... Θα δοκιμασω σημερα να βαλω και καποια scripts για το 3g να δω αν θα εχει διαφορα.Παντως μετα απο μερικα wipe dalvik/cache και reboot εξαφανιστηκε το προβλημα που ειχε τις πρωτες μερες με τις ασχετες διακοπες σηματος και την χρησιμοποιω κανονικα.

Εννοείς την έκδοση 19.12? Εγώ πήγα από την 12.12 στην 25.12 κατ ευθείαν (χωρίς κανένα wipe, απλά τη φλασάρισα από πάνω και κανένα πρόβλημα). Αξίζει να δοκιμάσω την 19.12?

 

Τι 3g scripts?

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

To Προβλημα που εχω είναι ότι κανει force close το outlook . Δοκιμασα να περασω και μια παλαιοτερη εκδοση αλλα πάλι είχα το ίδιο αποτελεσμα.

Επιβεβαιώνω κι εγώ αυτό.

Το app άνοιγε, αλλά π.χ. όταν πήγαινα να ανοίξω κάποιο mail που είχα στα εισερχόμενα, έκλεινε.

 

Θα μας πειτε παρακαλω εσεις που βαλατε την rom του algorithm αν εχει και τι bugs εχει?

Από τη σελίδα 602 (στην οποία δόθηκε η ROM) και μετά, έχουν αναφερθεί κάποια πράγματα.

 

Σε λευκο πουθενα;

Κι εδώ: http://www.aliexpress.com/item/Repairment-Battery-Back-Case-Door-Cover-For-coolpad-F1-5inch-8297-8297-C00-8297W-8297D/2013951334.html

Link to comment
Share on other sites

Σε λευκο πουθενα;

 

Εδώ και εδώ έχει πολύ πιο όμορφα από το κλασσικό καπάκι, σε διάφορα χρώματα. Αν όμως θέλεις να βάλεις και θήκη, δεν θα σε βολέψει κάτι τέτοιο. Δες και αυτό, ίσως να σε ενδιαφέρει. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

 

Από τη σελίδα 602 (στην οποία δόθηκε η ROM) και μετά, έχουν αναφερθεί κάποια πράγματα.

 

 

 

Γι'αυτο ρωταω ,ισχυουν αυτα τα προβληματα σε ολους που εβαλαν την ρομ,και αν ναι μια ανακεφαλεωποιηση αυτων των προβληματων απο των δημιουργο της ρομ και να μας πει αν εχει σκοπο να βγαλει κανα update που να τα διορθωνει.

Πιστευω οτι υπαρχει πολυς κοσμος σαν και'μενα που δεν εχουν την τρελα καθε λιγο και λιγακι να βαζουν-βγαζουν ρομς,θελουμε να βαλουμε μια rom και να μεινουμε πολυ καιρο με αυτην,τελευταια φορα πριν τρεις μηνες εβαλα την laek v4 με kernel v3 και παρα τα πολλα μικροbugs της επειδη δεν τα μπορω τα βαλε βγαλε εχω κολλησει με αυτην,γιάυτο λεω μηπως αυτη η ρομ του Algorithm ειναι τελικα αυτη που θα μας σωσει τους τυπους σαν και΄μενα!

Edited by valsam
Link to comment
Share on other sites

Θα μας πειτε παρακαλω εσεις που βαλατε την rom του algorithm αν εχει και τι bugs εχει?

Σε καποιες εφαρμογες που παω να εγκαταστησω η να κανω αναβαθμιση,μου λεει οτι δεν εχω αρκετο αποθηκευτικο χωρο,ενω εχω παρα πολυ.καμια προταση?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...έχει βγεί official update 4.4.4? και αν ναι πως την κανω install online αν γίνεται γιατί δεν θέλω να την κατεβάσω να την κάνω install σε sd κτλπ...
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την έκδοση 19.12? Εγώ πήγα από την 12.12 στην 25.12 κατ ευθείαν (χωρίς κανένα wipe, απλά τη φλασάρισα από πάνω και κανένα πρόβλημα). Αξίζει να δοκιμάσω την 19.12?

 

Τι 3g scripts?

 

ναι την 19 εχω,για την 25 ακουσα διαφορα στο modaco και δεν την εβαλα.Αλλα η 19 ειναι σουπερ.

scripts για πιο γρηγορο 3g και ισως και για καλυτερο σημα (αν δεν ειναι γραφικο bug στις γραμμες σηματος)

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιες εφαρμογες που παω να εγκαταστησω η να κανω αναβαθμιση,μου λεει οτι δεν εχω αρκετο αποθηκευτικο χωρο,ενω εχω παρα πολυ.καμια προταση?

 

Περίεργο... Δοκίμασε: Clear cache+data απο play store και google play services, μετα αλλαγή αποθηκευτικού χώρου σε sdcard. Καπάκι boot το recovery, clear cache και dalvik cache. Ξαναμπουταρεις.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... Δοκίμασε: Clear cache+data απο play store και google play services, μετα αλλαγή αποθηκευτικού χώρου σε sdcard. Καπάκι boot το recovery, clear cache και dalvik cache. Ξαναμπουταρεις.

 

Το εκανα και δεν εγινε τιποπα.μετα πηγα ρυθμισεις/αποθ χωρος/προτ θεση εγκαταστ και επελεξα να αποφασιζει το συστημα και εγιναν οι αναβαθμισεις

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πιθανόν να έχει αναφερθεί ξανά αλλά δεν το βρίσκω. Στις ρυθμίσεις του A Better Camera δε με αφήνει να επιλέξω ανάλυση βίντεο πάνω από 480p. Καμιά ιδέα για αυτό; Επίσης τις υπόλοιπες ρυθμίσεις καλά τις έχω ή γίνεται να βάλω καλύτερες;
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πιθανόν να έχει αναφερθεί ξανά αλλά δεν το βρίσκω. Στις ρυθμίσεις του A Better Camera δε με αφήνει να επιλέξω ανάλυση βίντεο πάνω από 480p. Καμιά ιδέα για αυτό; Επίσης τις υπόλοιπες ρυθμίσεις καλά τις έχω ή γίνεται να βάλω καλύτερες;

 

Ποστ 7907.........

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποστ 7907.........

 

Βάλτε και ένα link, είναι κρίμα να ψάχνει ο άλλος. :rolleyes:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5792000#post5792000

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τελικα ξερει κανεις γιατι το xposed στο φακελο κατεβασμα δε μου βγαζει τιποτα ξαφνικα;;εχω δοκιμασει wipe cache και dalvik,ξαναεγατεστησα το xposed αλλα δεν αλλαζει τιποτα
Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τελικα ξερει κανεις γιατι το xposed στο φακελο κατεβασμα δε μου βγαζει τιποτα ξαφνικα;;εχω δοκιμασει wipe cache και dalvik,ξαναεγατεστησα το xposed αλλα δεν αλλαζει τιποτα

 

πες και με ποια rom εισαι.Και για ποιον φακελο κατεβασμα μιλας?

Link to comment
Share on other sites

πες και με ποια rom εισαι.Και για ποιον φακελο κατεβασμα μιλας?

 

Ειμαι με laek v4 και κερνελ v3..δε νομιζω να ειναι θεμα ρομ γιατι τωρα και ενα μηνα μια χαρα δουλευε..και το γκαρβιτι απο εκει το ειχα κατεβασει..οταν μπω στο xposed και πατησω την επιλογη κατεβασμα δεν εχει κανενα module για να κατεβασω

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

είμαι με leak v4 kernel v3

δοκίμασα να βάλω την εφαρμογή για Outlook

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.outlook.Z7

άνοιξε κανονικά αλλά μόλις έβαλα τις ρυθμίσεις δεν ανοίγει με τίποτα

όσες φορές και να ανοίξω την εφαρμογή αντιμετωπίζω force close με την μια

υπάρχει κάποια λύση για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε και ένα link, είναι κρίμα να ψάχνει ο άλλος. :rolleyes:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5792000#post5792000

 

Τι ακρη να βγαλουμε απ αυτο το ποστ?παραπεμπει το λινκ που εχει σε μια σελιδα που γραφει ατελειωτα πραγματα.οσοι το εχετε κανει δεν μπορειτε να πειτε τα βηματα που πρεπει να γινουν?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σελίδα 531,ποστ 7950.

 

Ο φίλος ο mezger τα λέει αναλυτικά και ωραια.

Αν δεν θελουμε να διαβάσουμε το θρεντ, καθώς ειναι πολλές οι σελίδες, χρησιμοποιώντας το ψαχτιρι, πανω δεξια, βρισκουμε αυτο που θελουμε.

 

Καλο ειναι να ψάχνετε διότι ετσι ανακαλύπτετε κι άλλα καλούδια...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...