Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

.

και εσυ τα εχεις;εγω πηγα στις ρυθμισεις για τις σιμ αλλαξα το χρωμα της καθε σιμ(το οποιο δεν αλλαζει αλλα παραμενει σταθερο,ασπρο δλδ)και τοτε τα ορθογωνια εφυγαν αλλα υπηρχε ενα κενο αναμεσα στα σηματα.εκανα ενα ρεμπουτ και ολα κομπλε.εχεις εσυ προβλημα με τον ηχο;

Μετα απο reboot φευγει το κουλο στη μπαρα.Οφειλεται σε αυτη τη μπουρδα ειδοποιηση της default εφαρμογης μηνυματων για το ποια sim να ειναι ενεργη.

 

Τον ηχο οπως παντα τον φτιαχνουμε με mobileuncle. Και οχι απλως φτιαχνει αλλά φωνάζει σα βουβουζελα μετα. ΠΡΟΣΟΧΗ μην καψετε το ηχειο.

 

Αν θελεις αλλο χρωμα βαλε gravity box.

Edited by Algorithm
Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους του φίλους,

 

ξερεί κανένας να με ενημερώσει αν υπάρχει τρόπος να μπορούμε να μεταφέρουμε όλες τις εφαρμογές μας από τη μία ROM στην άλλη?

μαζί με όλες τις ρυθμίσεις τους κλπ.?

Γϊνεται και με Titanium free ή θέλει την Pro έκδοση?

 

Συγχωρέστε με αν έχει ξαναγίνει η ερώτηση, πριν γράψω έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

*όταν έχεις το μικρόβιο να αλλάζεις ROM κάθε 2 μέρες αυτά παθαίνεις.. :p

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Γίνεται με titanium pro, διαπίστωσα όμως ότι υπάρχουν θέματα, όταν αλλάζεις "επίπεδο" (από JB se ΚΚ ας πούμε). Στην ΚΚ του ισπανού δεν ξεκίναγε καν το restore, έβαλα μετά του ιταλού και δούλεψε κανονικά η επαναφορά.

Και με τη free έκδοση titanium το έχω κάνει αλλά έπρεπε να επαναφέρω μια-μια τις εφαρμογές, όχι όλες μαζί.

Link to comment
Share on other sites

.

Μετα απο reboot φευγει το κουλο στη μπαρα.Οφειλεται σε αυτη τη μπουρδα ειδοποιηση της default εφαρμογης μηνυματων για το ποια sim να ειναι ενεργη.

 

Τον ηχο οπως παντα τον φτιαχνουμε με mobileuncle. Και οχι απλως φτιαχνει αλλά φωνάζει σα βουβουζελα μετα. ΠΡΟΣΟΧΗ μην καψετε το ηχειο.

 

Αν θελεις αλλο χρωμα βαλε gravity box.

 

απο gravity αλλαζω τα χρωματα ομως μενουν ιδια.μπορεις να πεις την διαδικασια;για τον ηχο ποιες τιμες εδωσες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους του φίλους,

 

ξερεί κανένας να με ενημερώσει αν υπάρχει τρόπος να μπορούμε να μεταφέρουμε όλες τις εφαρμογές μας από τη μία ROM στην άλλη?

μαζί με όλες τις ρυθμίσεις τους κλπ.?

Γϊνεται και με Titanium free ή θέλει την Pro έκδοση?

 

Συγχωρέστε με αν έχει ξαναγίνει η ερώτηση, πριν γράψω έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

*όταν έχεις το μικρόβιο να αλλάζεις ROM κάθε 2 μέρες αυτά παθαίνεις.. :p

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

με titanium.Παρε backup τις user apps και απο τις system apps τα data μονο.Η πιο ασφαλης μεθοδος ειναι να ξαναπερασεις τις εφαρμογες σου απο το Play store και restore μονο τα data τους.Αλλα οι περισσοτεροι κανουν app και data.Αν υπαρχει προβλημα σε καποια εφαρμογη ισως φταιει αυτο οποτε δοκιμαζεις μονο με τα data.Για τις system apps ειναι καλυτερο να μην κανεις restore.Αν παρολαυτα θελεις να κανεις restore παρε back ολοκληρη την rom πρωτα απο recovery και δοκιμασε να κανεις restore MONO τα data των system apps.Παιζει να σου δημιουργησει προβλημα.Διαβασε και στο Internet πως δουλευει το titanium και οι recovery για να μην κανεις ερωτησεις που εχουν χιλιοαπαντηθει εδω μεσα..!

Link to comment
Share on other sites

Με την pure aosp v.2 του johnvalvo. Επειδή δεν έχω απαιτήσεις από camera, την έχω καταβρεί :lol:

 

tumblr_nbqlva3E431tbcz2bo1_1280.png

 

ολεσ στα ιδια επιπεδα ειναι 31029 με την v2.1 leak

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την 2.1 του laek μπορείτε να μου πείτε αν σας συγχρονίζει το google calendar? έχω τρομερό πρόβλημα, ούτε εδώ μου τα συγχρονίζει και μου κάνουν οι εφαρμογές unexpected shutdown
Link to comment
Share on other sites

ολεσ στα ιδια επιπεδα ειναι 31029 με την v2.1 leak

 

Το αναφέρω γιατί είναι JB rom και πάει όπως και η ΚΚ.

 

Θα βάλω κάποια στιγμή και ΚΚ αλλά αφού πέσει αρκετή μελέτη από τους devs. Την μαθαίνουν ακόμη...:p

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε την 2.1 του laek μπορείτε να μου πείτε αν σας συγχρονίζει το google calendar? έχω τρομερό πρόβλημα, ούτε εδώ μου τα συγχρονίζει και μου κάνουν οι εφαρμογές unexpected shutdown

 

το γοογλε ημερολογιο δεν το χρησιμοποιω αλλα ναι ο στοκ browser κανει unexpected shutdown.

 

** με το που αλλαξα τον χωρο αποθηκευσης απο του κινητου στην σδ το κινητο εκανε ρεμπουτ μονο του ενω αλλες φορες δεν εκανε.

Edited by kalman2013
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, έχω ένα Coolpad F1 μίας εβδομάδας και σήμερα μετά απο κάποιες εφαρμογές που εγκατέστησα το κινήτο δεν εκκινεί πέρα απο το Logo της εταιρίας, έχει συμβεί κάτι ανάλογο σε κάποιον; Επίσης η ROM είναι κινέζικη και δυσκολεύομαι να βρω άκρη γιατί είναι στα κινέζικα και δεν μπορώ να καταλάβω τις επιλογές που έχει.

 

Οποιαδήποτε πληροφορία θα μου ήταν πολύτιμη. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, έχω ένα Coolpad F1 μίας εβδομάδας και σήμερα μετά απο κάποιες εφαρμογές που εγκατέστησα το κινήτο δεν εκκινεί πέρα απο το Logo της εταιρίας, έχει συμβεί κάτι ανάλογο σε κάποιον; Επίσης η ROM είναι κινέζικη και δυσκολεύομαι να βρω άκρη γιατί είναι στα κινέζικα και δεν μπορώ να καταλάβω τις επιλογές που έχει.

 

Οποιαδήποτε πληροφορία θα μου ήταν πολύτιμη. Ευχαριστώ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5590826#post5590826 post 2320

Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, έχω ένα Coolpad F1 μίας εβδομάδας και σήμερα μετά απο κάποιες εφαρμογές που εγκατέστησα το κινήτο δεν εκκινεί πέρα απο το Logo της εταιρίας, έχει συμβεί κάτι ανάλογο σε κάποιον; Επίσης η ROM είναι κινέζικη και δυσκολεύομαι να βρω άκρη γιατί είναι στα κινέζικα και δεν μπορώ να καταλάβω τις επιλογές που έχει.

 

Οποιαδήποτε πληροφορία θα μου ήταν πολύτιμη. Ευχαριστώ.

 

Σε αρκετούς έχει συμβεί το πρόβλημα που αναφέρεις, κάνε ένα κόπο και κοίτα τις πιο πίσω σελίδες του νήματος θα βρείς αναλυτικές οδηγίες για το τι θα κάνεις. Έχεις πέσει σε bootloop πιθανόν από κάποια εφαρμογή που εγκατέστησες. Εαν μπορείς να μπεις στο recovery (και αν φυσικά έχεις αγγλικό recovery CWM η TWRP) απλά φλασάρεις από εκεί κάποια άλλη rom. Διαφορετικά το flash tools είναι μονόδρομος.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

ολα στην ν.2.1 δουλευουν ρολοι ακομα και το notification led,αν και ακουγεται ενας ειδοποιητικος ηχος 2 φορες για να αναψει το led.το αλλο προβλημα ειναι ο ηχος που ακομα και αν αλλαζω τις ρυθμισεις απο mobileunlce παραμενει πολυ χαμηλος.ολα τα αλλα ειναι οπως και στις αλλες αοσπ αν και αυτη φαινεται πιο γρηγορη με καλυτερη στοκ καμερα και πολυ δυνατοτερο wifi.κατι ακομα επειδη σε μενα το σημα στην μια σιμ ηταν πολυ χαμηλο τωρα εγινε παλι φουλ.
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα την διαδικασία αρκετές φορές. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου το αναλάβει να το φτιάξει για να μην παιδεύομαι;
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα την διαδικασία αρκετές φορές. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου το αναλάβει να το φτιάξει για να μην παιδεύομαι;

Τι ακριβως εχεις αλλαξει-σκαλιση θυμασαι?Ποιες εφορμογες εβαλες και το κολησες??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως εχεις αλλαξει-σκαλιση θυμασαι?Ποιες εφορμογες εβαλες και το κολησες??

 

με την λεακ ν.2.1 εχω το προβλημα του ηχου.οποιο τιμη και να δωσω στο Mobileunlce tools η ενταση παραμενει ιδια.μπορει να βοηθησει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

με την λεακ ν.2.1 εχω το προβλημα του ηχου.οποιο τιμη και να δωσω στο Mobileunlce tools η ενταση παραμενει ιδια.μπορει να βοηθησει κανεις;

 

Θα την περασω αργοτερα να δω τι γινεται.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Azuli, κάτι τύποι σαν και σένα αλάνθαστοι είναι αυτοί που απομακρύνουν κόσμο από τα forums.

 

Στο post μου ρε αγενέστατε ζήτησα συγνωμη αν είχε ήδη απαντηθεί το ερώτημα που έκανα.

Υποθέτω πως εσύ δεν έχει κάνει λάθος ποτέ..

 

Πριν μου έρθει το τηλεφωνο κάθησα και διαβασα όλο το topic για το τηλέφωνο.

Από άσχετος έχω γίνει εξπέρ στο να αλλάζω ROM's και όλα αυτά χάρη σε στους φίλους εδώ που μοιράζονται ξανα και ξανα τις εμπειρίες τους, χωρίς να κάνω ούτε μια ερώτηση.

 

Αντιλαμβάνεσαι φαντάζομαι πως 190 σελίδες topic δεν είναι και ότι πιο εύκολο να θυμάσαι τι διαβασες και τι όχι.

 

Υπενθύμιση: Εξ’ορισμού ένα forum είναι ένας τόπος συζητήσεων για ένα ή διάφορα θέματα.

 

Όπως και να 'χει εγώ σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και θα προσπαθήσω να μην σας ξαναενοχλήσω..

Link to comment
Share on other sites

Θα την περασω αργοτερα να δω τι γινεται.

AOSP 4.4.2 V2.1 MULTILANGUAGE laek.17

Δυστηχως ο dev εχει κανει τρελη πατάτα στην rom..........ο ηχος απλα δεν ακουγεται,και το χειροτερο δεν διορθωνεται.......του εστειλα και pm.Κριμα γιατι απο μια 1η ματια δειχνει εξαιρετικη η δουλεια που εχει κανει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

AOSP 4.4.2 V2.1 MULTILANGUAGE laek.17

Δυστηχως ο dev εχει κανει τρελη πατάτα στην rom..........ο ηχος απλα δεν ακουγεται,και το χειροτερο δεν διορθωνεται.......του εστειλα και pm.Κριμα γιατι απο μια 1η ματια δειχνει εξαιρετικη η δουλεια που εχει κανει.

 

Εμένα από την άλλη ακούγεται ο ήχος αλλά σε πολύ χάλια ποιότητα. Ελπίζω να το διορθώσει γιατί όντως έχει κάνει καλή δουλειά . Εν τω μεταξύ στην V2 είχα ενεργοποιήσει το mobile anti-theft στις ρυθμίσεις ασφαλείας και μετά που έκανα wipe τα πάντα για να πάω στην V2.1 η ρύθμιση υπάρχει ακόμα!! Δν ήξερα ότι δεν φεύγει.

Edited by vasilis91
Link to comment
Share on other sites

AOSP 4.4.2 V2.1 MULTILANGUAGE laek.17

Δυστηχως ο dev εχει κανει τρελη πατάτα στην rom..........ο ηχος απλα δεν ακουγεται,και το χειροτερο δεν διορθωνεται.......του εστειλα και pm.Κριμα γιατι απο μια 1η ματια δειχνει εξαιρετικη η δουλεια που εχει κανει.

 

Ρε παιδια με το mobile uncle εκτος απο την ενταση του επιπεδου 6 που το βαζετε 255 ΠΡΕΠΕΙ να αλλαξετε και το απο κατω κουτακι το max value να παει 160. Εμενα με αυτες τις τιμες σχεδον ουρλιαζει. Τις χαμηλωσα μην το καψω.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

AOSP 4.4.2 V2.1 MULTILANGUAGE laek.17

Δυστηχως ο dev εχει κανει τρελη πατάτα στην rom..........ο ηχος απλα δεν ακουγεται,και το χειροτερο δεν διορθωνεται.......του εστειλα και pm.Κριμα γιατι απο μια 1η ματια δειχνει εξαιρετικη η δουλεια που εχει κανει.

 

οπορε αυριο παλι καινουρια ρομ.και αυτη ηταν απο τις καλυτερες κιτκατ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια με το mobile uncle εκτος απο την ενταση του επιπεδου 6 που το βαζετε 255 ΠΡΕΠΕΙ να αλλαξετε και το απο κατω κουτακι το max value να παει 160. Εμενα με αυτες τις τιμες σχεδον ουρλιαζει. Τις χαμηλωσα μην το καψω.

 

Από ποιότητα δεν τσιρίζει λίγο;

 

Update : Έβαλα το κάτω κουτάκι στα 150 και διορθώθηκε.

Edited by vasilis91
Link to comment
Share on other sites

Από ποιότητα δεν τσιρίζει λίγο;

 

Αμα το βαλεις 255 και 160 ναι τσιριζει γιατι ζοριζεται και θα καει. Εχω ΛΙΩΣΕΙ ολες τις KK που κυκλοφορουν και αυτη ειναι δωρο θεου. Το ηχειο ξεκουφαινει μετα απο mobileuncle.

 

Υποψην: εκανα ΟΛΑ τα wipes και εφαρμογες απο την αρχη. Σε ολες τις ρομς. Ποτε δεν βαζω το συμπαν σε μια ρομ πριν δω οτι ειναι τελεια και αυτη μαλλον ειναι. Τεσταρω λιγο ακομα.

Γνώση είναι να ξέρεις ότι η ντομάτα κατατάσσεται στα φρούτα. Σοφία είναι να μην τη βάλεις στη φρουτοσαλάτα.
Link to comment
Share on other sites

Αμα το βαλεις 255 και 160 ναι τσιριζει γιατι ζοριζεται και θα καει. Εχω ΛΙΩΣΕΙ ολες τις KK που κυκλοφορουν και αυτη ειναι δωρο θεου. Το ηχειο ξεκουφαινει μετα απο mobileuncle.

 

Υποψην: εκανα ΟΛΑ τα wipes και εφαρμογες απο την αρχη. Σε ολες τις ρομς. Ποτε δεν βαζω το συμπαν σε μια ρομ πριν δω οτι ειναι τελεια και αυτη μαλλον ειναι. Τεσταρω λιγο ακομα.

 

μου φαινεται πως θα την ξαναφλασαρω μπας και αλλαξει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...