Jump to content

Lenovo S660


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε αρχηγέ, από τις 24 Μαιού ρωτάς για το τηλέφωνο, οι λίγοι που το έχουν σου απάντησαν με θετικά σχόλια, τι το παιδευεις παραπάνω...!!!

 

Μην τον μαλωνεις τον ανθρωπο, λγο πολυ τα ιδια κανουμε ολοι, κι αν ειναι και η συσκευη απο Κινα το πιεζουμε λιγο περισσοτερο.

Παντως το κινητο αν και δεν το εχουν πολλα μελη, απ' οτι εχω διαβασει τα αξιζει τα λεφτα του.

Επεσε στα χερια μου το s650 και μου αρεσε αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 840
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

O asot αν και δεν χρειάζεται να τον υπερασπισθεί κάποιος έχει δίκιο ας μην επανερχόμαστε σε θέματα που έχουνε απαντηθεί δυστυχώς είμαστε λίγοι ακόμα οι κάτοχοι του S660 και έτσι δεν μπορούμε ακόμα να εντοπίσουμε πιθανές αδυναμίες του εν λόγω κινητού. Ευχής έργον είναι να γίνουμε περισσότεροι και από εκεί θα εντοπισθούν οι αδυναμίες του, πάντως για αυτά τα λεφτά 113,47euro σημερινή τιμή στο http://www.minideal.net/lenovo-s660-smartphone-mtk6582-quad-core-3g-wcdma-8gb-rom-with-4-7-inch-ips-screen.html ας είμαστε ρεαλιστές εμείς με αυτά τα λεφτά θέλουμε το κινητό να κάνει παπάδες και όμως με αυτά τα λεφτά αυτό το συγκεκριμένο τους κάνει.

Υ.Γ. Εδώ γράφουμε για κάτι που αγαπάμε χάνοντας ελεύθερο χρόνο που την χρειάζεται η οικογένεια μας και τα παιδιά μας, ερχόμαστε με καλόπιστη κριτική παιδιά, και στο κάτω κάτω οι έχοντες γενικές και ειδικές γνώσης είναι πολύ λίγα παιδιά οι υπόλοιποι κινούμαστε μέσω εμπειρίας και παρατήρησις.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

O asot αν και δεν χρειάζεται να τον υπερασπισθεί κάποιος έχει δίκιο ας μην επανερχόμαστε σε θέματα που έχουνε απαντηθεί δυστυχώς είμαστε λίγοι ακόμα οι κάτοχοι του S660 και έτσι δεν μπορούμε ακόμα να εντοπίσουμε πιθανές αδυναμίες του εν λόγω κινητού. Ευχής έργον είναι να γίνουμε περισσότεροι και από εκεί θα εντοπισθούν οι αδυναμίες του, πάντως για αυτά τα λεφτά 113,47euro σημερινή τιμή στο http://www.minideal.net/lenovo-s660-smartphone-mtk6582-quad-core-3g-wcdma-8gb-rom-with-4-7-inch-ips-screen.html ας είμαστε ρεαλιστές εμείς με αυτά τα λεφτά θέλουμε το κινητό να κάνει παπάδες και όμως με αυτά τα λεφτά αυτό το συγκεκριμένο τους κάνει.

Υ.Γ. Εδώ γράφουμε για κάτι που αγαπάμε χάνοντας ελεύθερο χρόνο που την χρειάζεται η οικογένεια μας και τα παιδιά μας, ερχόμαστε με καλόπιστη κριτική παιδιά, και στο κάτω κάτω οι έχοντες γενικές και ειδικές γνώσης είναι πολύ λίγα παιδιά οι υπόλοιποι κινούμαστε μέσω εμπειρίας και παρατήρησις.

 

Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου, ετσι ακριβως ειναι.

Ας μην ξεχναμε οτι οι περισσοτεροι απο μας εχουμε παρει επωνυμα κινητα κι ομως πολλοι δεν ηταν ευχαριστημενοι.

Παντως εγω θα τη πω τη αμαρτια μου εχω βαλει για τα καλα στο ματι το s660 αλλα καλοβλεπω και το xiaomi.

Εχω ανοιξει αλλωστε και σχετικο ερωτημα στο αντιστοιχο νημα "επιλογη συσκευης".

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Είμαι κοντά στην αγορά της συσκευής για τρίτο πρόσωπο. Από μπαταρία διαβάζω μια χαρά αλλά και γενικότερα κανένα μείον. Η κάμερά του είναι αξιοπρεπής;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Είμαι κοντά στην αγορά της συσκευής για τρίτο πρόσωπο. Από μπαταρία διαβάζω μια χαρά αλλά και γενικότερα κανένα μείον. Η κάμερά του είναι αξιοπρεπής;;

Συμπληρωθηκε μήνας απο την παραλαβή του, κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. Ή μάλλον το μοναδικό είναι οτι είναι κρίμα να το εχεις στην θήκη.

Η φωτο και το βιντεο υπο καλες συνθηκες ειναι αξιοπρεπης . Έχει και την δυνατότητα λήψης κατα ριπάς. Τωρα αν κάποιος θέλει να βγάζει σε χαμηλό φωτισμό ή/και κινούμενα αντικειμενα και να ειναι ευχαριστημενος με το αποτέλεσμα (να μπορεί δηλαδή να τυπωθεί και να μπει σε άλμπουμ ) θα πρεπει να στραφεί σε DSLR και μαλιστα με "γρήγορο" φακο. Ακόμα και τα πανάκριβα κινητά μονο υπο ιδανικές συνθήκες μπορούν να πλησιάσουν τις DSLR.

Συγκριτικά με το xiaomi redrice που το έχω δουλέψει το s660 υστερεί στην κάμερα μονο στο live view και αυτό ίσως λόγω εφαρμογής. Σαν συνολο όμως το θεωρώ οριακα καλυτερο. Και εγώ ψάχνω για μια ακόμα συσκευή στα χρήματα αυτα , δεν θέλω να πάρω παλι το ίδιο αλλά δεν μπορω να βρω και κάτι καλυτερο. Μάλλον για s860 με βλέπω αλλά έχει +50 ε.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος για παραγγελία και θα ήθελα κάποιος χρήστης του να μου πει αν η αυτονομία είναι εξίσου εντυπωσιακή με εκτενή χρήση σε κλήσεις.

Ακόμη καλύτερα, αν έχει σε συνεχή χρήση και bluetooth handsfree.

Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

Την μέρα θα την βγάζεις σίγουρα άνετα. Λογικά σχετικά χαλαρά και δεύτερη.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Είμαι νέος στο forum (και στα smartphones) και πριν λίγες μέρες παρέλαβα το δικό μου S660. Από minideal, παραγγελία 12/5, παραλαβή νομίζω 26 ή 27/5

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος. Τα πλεονεκτήματα της συσκευής έχουν αναφερθεί από άλλους χρήστες και δεν χρειάζεται να τα αναλύσω παραπάνω. Ποιότητα κατασκευής, μπαταρία, VFM, και γενικά ένα πολύ καλό σύνολο για κάποιον που δεν ψάχνει ακραίες επιδόσεις όπως κι εγώ. Έχω εντοπίσει όμως 3 ελλατώματα.

1) Τα ακουστικά του hands-free είναι πολύ σκληρά και μεγάλα με αποτέλεσμα να ενοχλούν μετά από 5 λεπτά ακρόασης ραδιοφώνου.

2) Το gps δεν κλειδώνει πολύ γρήγορα και χάνεται αρκετά συχνά. Με δεδομένο ότι διάβασα τα σχόλια των υπολοίπων εδώ μέσα

υποθέτω ότι μάλλον το δικό μου έχει κάποιο θέμα. Χρησιμοποιώ το Sygic, το οποίο δούλευα και σε ένα Samsung Galaxy Tab 2 που είχα

και βλέπω ότι δεν αποδίδει ίδιο καλά. Θα δοκιμάσω κι άλλο πρόγραμμα για πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

3) Το βασικότερο: Ενώ μου δείχνει ότι έχω σήμα κανονικά, όταν πατάω κλήση για ένα νουμερο, ξαφνικά μου βγάζει ότι δεν υπάρχει σήμα σε

καμία από τις 2 sim και τερματίζει την κλήση. Αν δοκιμάσω αμέσως να ξανακάνω κλήση το ίδιο. Μετά από 5 λεπτά μπορώ να καλέσω

κανονικά. Επίσης 3-4 φορές μου το έκανε και κατά τη διάρκεια της συνομιλίας. Μου το έχει κάνει αρκετές φορές, αλλά όσο κι αν έψαξα,

λύση ή λογική εξήγηση δεν βρήκα.

Μπήκα και σε κάποια ξένα fora αλλά δεν βρήκα κάποιον με παρόποιο πρόβλημα. Αν δε βρώ λύση πιθανόν να καταφύγω σε αλλαγή Rom,

αλλά επειδή δεν το έχω επιχειρήσει ποτέ, το αφήνω σαν τελευταία λύση.

Ελπίζω να μην κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες το κινητο παιρνει sim ή microsim?

 

εχετε βρει κανενα tempered glass και mount για το αυτοκινητο? το κινητο φοραει gorilla?

Link to comment
Share on other sites

@zebras: το GPS το έχω δοκιμάσει μονο σε επαρχιακους δρομους , δεν χάνει σήμα και είναι ακριβές. Οι οποιες λάθος οδηγίες οφείλονται στους δωρεάν χάρτες που έχω. Μέσα στο σπίτι(ρετιρέ) κλειδώνει χωρίς data σε 10 δευτερόλεπτα. Σε κάνα λεπτο έχει βρει 9 δορυφόρους παλι μέσα στο σπίτι.

 

Για το θέμα των κλήσεων δεν έχω κανένα πρόβλημα ( Q/wind ).

 

@sundance:

Η σιμ είναι κανονικό μέγεθος. Για gorilla νομίζω όχι, δεν το εχω διαβάσει πουθενά στα σπεκς.

 

Παιδιά μην το σκεπτεστε καθόλου, όσοι το έχουν πιασει και ρωτάνε τιμή χτυπάνε το κεφάλι τους με τα πλαστικά παιχνίδια του jumbo που έχουν πάρει απο εδω με αρκετά περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

εδωσα το κινητο στον ανηψιο μου και σκεφτομαι να το παραγγειλω ξανα.

 

διλημμα: lenovo s660 ή xiaomi redmi note με +30 ευρω και

2gb ram, octa-core 1.7, καμερα 13mp, αλλα παντοφλακι 5.5"?

 

να ζει κανεις ή να μη ζει :p

 

 

@sundance

και οι 2 θεσεις sim ειναι για κανονικες sim και γραφει και στις δυο 2g/3g.

δες εικονα: http://www.minideal.net/media/wysiwyg/s660-4.jpg

σε βλεπω διστακτικο κτλ. παρε το κινητο μην το σκεφτεσαι. ειναι πολυ καλη περιπτωση.

εισαι αναμεσα στο s660 και σε αλλη συσκευη? ποια ειναι η αλλη?

εγω αν δε σκεφτομουνα το μεγεθος, θα επαιρνα με +30€ το xiaomi redmi note

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Φίλε telefoneri πολύ καλά και τα δύο κινητά που αναφέρεις αλλά ανήκουν σε διαφορετικές κατηγορίες. Αν δεν παίζει θέμα χρημάτων πας χαλαρά στο note.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

εδωσα το κινητο στον ανηψιο μου και σκεφτομαι να το παραγγειλω ξανα.

 

διλημμα: lenovo s660 ή xiaomi redmi note με +30 ευρω και

2gb ram, octa-core 1.7, καμερα 13mp, αλλα παντοφλακι 5.5"?

 

να ζει κανεις ή να μη ζει :p

 

 

@sundance

και οι 2 θεσεις sim ειναι για κανονικες sim και γραφει και στις δυο 2g/3g.

δες εικονα: http://www.minideal.net/media/wysiwyg/s660-4.jpg

σε βλεπω διστακτικο κτλ. παρε το κινητο μην το σκεφτεσαι. ειναι πολυ καλη περιπτωση.

εισαι αναμεσα στο s660 και σε αλλη συσκευη? ποια ειναι η αλλη?

εγω αν δε σκεφτομουνα το μεγεθος, θα επαιρνα με +30€ το xiaomi redmi note

 

Αδερφέ lenovo S660 να στο πω απλά φόρτιση έκανα 8/5/14 και ώρα 09:00 και σήμερα είναι 13/5/14 και ώρα 01:49 το βράδυ και επίπεδο μπαταρίας 45% αυτά και πάρτο πρίν είναι αργά:up:

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εδωσα το κινητο στον ανηψιο μου και σκεφτομαι να το παραγγειλω ξανα.

 

διλημμα: lenovo s660 ή xiaomi redmi note με +30 ευρω και

2gb ram, octa-core 1.7, καμερα 13mp, αλλα παντοφλακι 5.5"?

 

να ζει κανεις ή να μη ζει :p

 

 

@sundance

και οι 2 θεσεις sim ειναι για κανονικες sim και γραφει και στις δυο 2g/3g.

δες εικονα: http://www.minideal.net/media/wysiwyg/s660-4.jpg

σε βλεπω διστακτικο κτλ. παρε το κινητο μην το σκεφτεσαι. ειναι πολυ καλη περιπτωση.

εισαι αναμεσα στο s660 και σε αλλη συσκευη? ποια ειναι η αλλη?

εγω αν δε σκεφτομουνα το μεγεθος, θα επαιρνα με +30€ το xiaomi redmi note

 

Να θυμίσω ότι εδώ συζητάμε για τη συσκευή του τίτλου και μόνο. Για συγκρίσεις συσκευών αυτού του τύπου απευθυνόμαστε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@alexiko, το παντοφλε μεγεθος ειναι που με κολλαει :happy:

 

@derveni, οντως. το ειχα μια βδομαδα, ειναι πολυ καλο :)

 

@athanaso, ναι λιγο offtopic το πηγα :p

 

btw, μιλησα με minideal, χθες.

πριν ειχαν το s660 $150, τωρα $155 και θα το επαναφερουν $150.

θα το επαναφερουν μαλλον τη δευτερα.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

εχετε βρει κανενα tempered glass και mount για το αυτοκινητο?

 

car holder πήρα αυτό

tempered glass τελικά πήρα αυτό

δεν μου έχουν έρθει ακόμα για να σου πω αντυπώσεις

ξέρει κανεις να μου πει πως μπαίνει το tempered glass;

κολάει πάνω στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

το παρήγγειλα κι εγώ το κινητό από Vickmall πριν λίγο, με 149,99$ και δώρο Silicon Case + Mini Car Charger......

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

@alexiko, το παντοφλε μεγεθος ειναι που με κολλαει :happy:

 

@derveni, οντως. το ειχα μια βδομαδα, ειναι πολυ καλο :)

 

@athanaso, ναι λιγο offtopic το πηγα :p

 

btw, μιλησα με minideal, χθες.

πριν ειχαν το s660 $150, τωρα $155 και θα το επαναφερουν $150.

θα το επαναφερουν μαλλον τη δευτερα.

 

Φίλε αν δεν παίζεις απαιτητικά παιχνίδια και δεν κάνεις βαρύ multitasking θα σε καλύψει άνετα το Lenovo... Άσε που δεν θα έχεις και αμφιβολία για το μέγεθος.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τα εκτός θέματος μηνύματα έφυγαν. Να θυμίσω σε όλους ότι για θέματα αποστολών από Κίνα έχουμε ξεχωριστό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

 

Απευθυνθείτε εκεί για σχετικές συζητήσεις. Εδώ συζητάμε αποκλειστικά για τη συσκευή του τίτλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το s660 σε 11 ημέρες από minideal (113 ευρώ, με 17 $ μεταφορικά που χρεώθηκαν αυτοί ) , έκανα backup όλες τις επαφές μου από το iphone 4s 1420 σύνολο σε 2 λεπτά με όλες τις πληροφορίες στις καρτέλες μέσα,με ένα πρόγραμμα του app store , πήρε τις επαφές και μέσω Gmail της αρχειοθέτησε στο lenovo .

Πολύ καλή κατασκευή και ωραία αίσθηση, δυνατή κάμερα με γρήγορη απόκριση στο zoom , η συσκευή άνετα κάτω από ένα άλλο brand θα άγγιζε τα 400 ευρώ χαλαρά , Η μπαταρία μου βγάζει 1 μισή μέρα , έχω τα πάντα ανοικτά , πολλά τηλεφωνήματα περίπου 150 και αρκετό skype - email -εφαρμογές remote camera κ,λ,π. ?

Μπράβο στην lenovo!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ευχαριστω,

δηλ. δεν υπαρχει προβλημα αν τα νουμερα δεν εχουν το +30 μπροστα και ουτε θεματα με τα μυνηματα οσο αφορα το νουμερο του αποστολεα(στο 650 εβγαζε το νουμερο αλλα οχι το ονομα του αποστολεα)και γενικα επρεπε να προσεχεις τι θα αναβαθμισεις.

ισχυει το ιδιο?

 

Και σε μένα ενώ έχω μέσα την επαφή δεν την εμφανίζει εάν δεν έχει +30

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1 με 2 φορτίσεις θα βγάζεις σχεδόν βδομάδα! Καλώς όρισες στο lenovo S660!

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και σε μένα ενώ έχω μέσα την επαφή δεν την εμφανίζει εάν δεν έχει +30

 

Το +30 μπαίνει (και βγαίνει) εύκολα με το Number Fixer.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...