Jump to content

Lenovo S660


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
1. πυξιδα δεν μπορει δηλαδη να υποστηριξει? εχω κατεβασει 2 και τιποτα. μαλλον επειδη δεν εχει γυροσκοπιο.

 

2. τι προγραμμα προστασιας χρησιμοποιειτε? εγω εχω το secure it και το 360 security.

 

3. contacts & dialer τι εχετε?

 

4. μπορω να αλλαξω απο 3g σε 2g ληψη?

 

5. firewall?

 

1. Δεν υποστηρίζει.

2. Δεν το χρειάζεσαι.

3. Σωστή η παραπάνω πρόταση αλλά για ποιο λόγο να αλλάξεις τον stock;

4. Ρυθμίσεις / Ασύρματο και δίκτυα / Περισσότερα... / Δίκτυα κινητής τηλεφ. / SUBS Settings / Λειτουργία δικτύου / Μόνο GSM

5. Δεν το χρειάζεσαι.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 840
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένα screenshot της χρήσης της μπαταρίας, μετά την πρωινή φόρτιση....

Δεν μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος, περίμενα περισσότερο χρόνο να δίνει...

Μήπως θα αυξηθεί με τις επόμενες φορτίσεις;

 

[ATTACH]46919[/ATTACH]

 

Έκλεισα το 3G και το γύρισα σε 2G, μιας και δεν το χρησιμοποιώ.... Ίσως δω αύξηση στην διάρκεια της μπαταρίας τώρα....

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Την πραγματική απόδοση της μπαταρίας θα την διαπιστώσεις μετά από μερικούς κύκλους φόρτισης, στην αρχή είναι λογικό να είναι τα αποτελέσματα κατώτερα των αναμενόμενων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!!! :D

 

1. το secure it γινεται να απεγκατασταθει? το εκανα uninstall αλλα μετα απο επανεκιννηση εγκατασταθηκε μονο του.

2. οταν εχω μια εφαρμογη ανοιχτη, και βγω απο αυτη (ενω τρεχει ακομη), πως γινεται να ξαναμπω γρηγορα (χωρις να πατησω παλι το εικονοδιο της)?

3. για να πιασει η μπαταρια την κανονικη της διαρκεια, στους πρωτους κυκλους φορτισης σε τι ποσοστο πρεπει να την επαναφορτιζουμε? πχ. 50%, 20%, 5%?

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο!

 

Δεν το έχω τσεκαρει με το δικο μου αλλα πιθανως χρειαζεται εγκατάσταση ένας driver π.χ. απο εδώ :

http://androidxda.com/download-lenovo-usb-drivers

 

Για την οθόνη πας settings->display->screen timeout και επιλέγεις μια απο τις προκαθορισμένες τιμες

Εμενα μια χαρα τα βλεπει ολα και την Sd...

http://prntscr.com/3z9s95

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά. 2 Ερωτήσεις ,fm ραδιοφωνο εχει? Και η μπαταρια βγαινει? Το σκέφτομαι για τον αδερφό μου

 

Ναι και στα 2......

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μια χαρα τα βλεπει ολα και την Sd...

http://prntscr.com/3z9s95

 

Ναι όντως τώρα που το δοκιμασία σε win7 64 έκανε αυτόματα εγκατάσταση τους drivers και τα βλέπει και σε μένα...πριν το είχα δοκιμάσει σε μια παλιά εκδοση του Ubuntu και δεν το έβλεπε.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά με τα μηνύματα,αν γνωρίζει κάποιος φίλος να με βοηθήσει.

Έχω εγκαταστήσει το Handcent sms και μέσα από τις ρυθμίσεις του το ορίζω ως επιλογή για τα μηνύματα κ τα mms.Όμως όλα τα μηνύματα μου έρχονται διπλά.Δηλαδή και στο Handcent αλλά και στην εφαρμογή μηνυμάτων που υπάρχει στο τηλεφωνο.

Υπάρχει τρόπος να βλέπω τα μηνύματα μόνο απο το Handcent και να μην λαμβάνω καμία ειδοποίηση από την εφαρμογή της lenovo?

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

@sundance

 

για το securit, μπορεις να το απενεργοποιησεις αν θες, απο

ρυθμισεις > εφαρμογες > ολες (ψηλα δεξια) > securit >

αναγκαστικη διακοπη, αποεπιλογη εμφανισης ειδοποιησεων και απενεργοποιηση

 

για προστασια, χρησιμοποιω τα δωρεαν: avast & addons detector

 

για να ξαναμπεις σε μια ανοιχτη εφαρμογη, δοκιμασες να πατησεις

παρατεταμενα το κατω αριστερα κουμπι αφης?

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παίδες.

Επειδή το παράγγειλα κι εγώ το συγκεκριμένο, είναι δυνατόν κάποιος mod να συγκεντρώσει στο αρχικό ποστ όλα όσα ενδιαφέρουν το τηλέφωνο (εναλλακτικές ROM - Oδηγοί περάσματος ROM - Rootαρίσματα κτλ) όπως γίνεται και σε άλλα τόπικ εδώ μέσα? Θα ήταν πολύ λειτουργικό για όλους μας!

Ευχαριστώ,

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα σε ολους θα θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος ξερει αν υπαρχει καπιο προγραμμα οπως το itunes kies για την lenovo...

 

Τι να το κάνεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα που αναφερουν πολλοι χρηστες με τις επαφες εχει λυθει? η παραμενει οπως εχει ?
Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανεις Tempered glass για το κινητο?

 

ειναι σωστο το μεγεθος?

 

εγω πηρα αυτο, και ειναι σχεδον 1εκ μικροτερο. (μου ειπαν οτι εχουν για το 660, και επειδη ηταν μικροτερο μου ειπαν οτι τελικα ετσι τα βγαζει η εταιρεια. βεβαια μου εκαναν Refund)

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανεις Tempered glass για το κινητο?

 

ειναι σωστο το μεγεθος?

 

εγω πηρα αυτο, και ειναι σχεδον 1εκ μικροτερο. (μου ειπαν οτι εχουν για το 660, και επειδη ηταν μικροτερο μου ειπαν οτι τελικα ετσι τα βγαζει η εταιρεια. βεβαια μου εκαναν Refund)

Εγώ παρήγγειλα πριν λίγες μέρες ένα από Aliexpress.....ελπίζω να ταιριάζει.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση σχετικά με τα μηνύματα,αν γνωρίζει κάποιος φίλος να με βοηθήσει.

Έχω εγκαταστήσει το Handcent sms και μέσα από τις ρυθμίσεις του το ορίζω ως επιλογή για τα μηνύματα κ τα mms.Όμως όλα τα μηνύματα μου έρχονται διπλά.Δηλαδή και στο Handcent αλλά και στην εφαρμογή μηνυμάτων που υπάρχει στο τηλεφωνο.

Υπάρχει τρόπος να βλέπω τα μηνύματα μόνο απο το Handcent και να μην λαμβάνω καμία ειδοποίηση από την εφαρμογή της lenovo?

Δεν έχω βρει τρόπο γιαυτό ακόμα, ούτε στο S650 που είχα πριν υπήρχε....

Εγώ απενεργοποίησα τις ειδοποιήσεις του Handcent και άφησα μόνο της μανισιας εφαρμογής, για να μην μου έρχονται διπλές....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά με τα μηνύματα,αν γνωρίζει κάποιος φίλος να με βοηθήσει.

Έχω εγκαταστήσει το Handcent sms και μέσα από τις ρυθμίσεις του το ορίζω ως επιλογή για τα μηνύματα κ τα mms.Όμως όλα τα μηνύματα μου έρχονται διπλά.Δηλαδή και στο Handcent αλλά και στην εφαρμογή μηνυμάτων που υπάρχει στο τηλεφωνο.

Υπάρχει τρόπος να βλέπω τα μηνύματα μόνο απο το Handcent και να μην λαμβάνω καμία ειδοποίηση από την εφαρμογή της lenovo?

 

Γιατί δεν κάνεις "Αναγκαστική διακοπή" της μαμίσιας εφαρμογής μέσα από το "Ρυθμίσεις/Εφαρμογές"? Σε όλα τα android, αυτό κάνεις αν θες να έχεις άλλη εφαρμογή μηνυμάτων πέραν της μαμίσιας, ώστε να μην έχεις διπλές ειδοποιήσεις! Δεν γίνεται στα Lenovo?

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις "Αναγκαστική διακοπή" της μαμίσιας εφαρμογής μέσα από το "Ρυθμίσεις/Εφαρμογές"? android, αυτό κάνεις αν θες να έχεις άλλη εφαρμογή μηνυμάτων πέραν της μαμίσιας, ώστε να μην έχεις διπλές ειδοποιήσεις! Δεν γίνεται στα Lenovo?

 

Επειδή δεν έχω το κινητό στα χέρια μου πλέον είναι εύκολο να μου πεις το όνομα της μανισιας εφαρμογής ώστε να το κάνω αναγκαστικη διακοπή?

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανεις Tempered glass για το κινητο?

 

ειναι σωστο το μεγεθος?

 

εγω πηρα αυτο, και ειναι σχεδον 1εκ μικροτερο. (μου ειπαν οτι εχουν για το 660, και επειδη ηταν μικροτερο μου ειπαν οτι τελικα ετσι τα βγαζει η εταιρεια. βεβαια μου εκαναν Refund)

 

Δες και αυτό http://www.aliexpress.com/item/Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Lenovo-S660-Free-Shipping-Shock-Proof-Toughened-Protective-Film-Lenovo-S660/1905414897.html

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

 

την εχω δει παιδια εδω και καιρο. την εχει παραλαβει κανεις? ειναι σωστο το μεγεθος?

 

γιατι χωρις paypal δεν γινεται και refund νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά refund γίνεται...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ειμαι κατοχος το σ650 και παραγγειλα το 660 για ενα φιλο.Επειδη ξερω το προβλημα με το uptade που θελει να κανει οταν ανοιγεις το wifi, υπαρχει περιπτωση στο 660 να εχει στις ρυθμισεις επιλογη να μην κανει ποτε ενημερωση η να αφαιρεσεις την ενδειξη?Επειδη δεν ξερει πολυ απο smartphones μην το πατησει καταλαθος και μετα να πρεπει να του βαλω την παλια rom.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ειμαι κατοχος το σ650 και παραγγειλα το 660 για ενα φιλο.Επειδη ξερω το προβλημα με το uptade που θελει να κανει οταν ανοιγεις το wifi, υπαρχει περιπτωση στο 660 να εχει στις ρυθμισεις επιλογη να μην κανει ποτε ενημερωση η να αφαιρεσεις την ενδειξη?Επειδη δεν ξερει πολυ απο smartphones μην το πατησει καταλαθος και μετα να πρεπει να του βαλω την παλια rom.Ευχαριστω

 

το s650 μου ειχε βγαλει παραθυρακι για update, το s660 οχι.

στις ρυθμισεις του s660 δε βλεπω επιλογη για

ενεργοποιηση-απενεργοποιηση update.

αν καποιος αλλος βρηκε ας μας διαφωτισει.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...