Jump to content

Lenovo S660


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθε!!!!Το πολυτιμο!!!!!Το μονο που δεν μπορω να κανω ειναι να χτυπαει με διαφορετικο ηχο ι σιμ1 και με διαφορετικο η σιμ 2!!!!Γελοιο μαλλον αλλα δεν το βρισκω κατα τα αλλα ολα τελεια το μονο να sτις 4,7 ινσες απο 4 που ειμουν galaxy s duos......Εχει μονο μια κινεζικη εφαρμογη με ενα συννεφακι δεν ξερω αν πρεπει να βγει και πως....Και μια ερωτηση αν κανει αυτοματα αναβαθμηση!!!! Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 840
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@stef31nos

 

ειχα το s660 για 3 εβδομαδες. αφαιρεσα το προγραμμα που αναφερεις.

υποθετω ειναι προσφορα cloud file hosting αλλα δεν το ηθελα.

το κινητο πρεπει να ειναι roouted. απο το play store βαλε το δωρεαν

προγραμμα titanium backup. ανοιξε το titanium, ασε το να εχει προσβαση root

και κανε απεγκατασταση το προγραμμα με το συννεφακι.

 

επισης ηθελα να αφαιρεσω ενα αλλο προγραμμα, το secureit, αλλα μετα την

επανεκκινηση επανεμφανιζοταν για αυτο εκεινο το εκανα απενεργοποιηση.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Το +30 μπαίνει (και βγαίνει) εύκολα με το Number Fixer.

 

@stef31nos

 

ειχα το s660 για 3 εβδομαδες. αφαιρεσα το προγραμμα που αναφερεις.

υποθετω ειναι προσφορα cloud file hosting αλλα δεν το ηθελα.

το κινητο πρεπει να ειναι roouted. απο το play store βαλε το δωρεαν

προγραμμα titanium backup. ανοιξε το titanium, ασε το να εχει προσβαση root

και κανε απεγκατασταση το προγραμμα με το συννεφακι.

 

επισης ηθελα να αφαιρεσω ενα αλλο προγραμμα, το secureit, αλλα μετα την

επανεκκινηση επανεμφανιζοταν για αυτο εκεινο το εκανα απενεργοποιηση.

Σευχαριστω πολυ φιλε μου μπορεις να μου πεις γιατι οταν με καλουνε στον εναν αριθμο βγαινει αναγνωριση κανονικα ενω στον αλλο οχι .....unknown city βγζει και κτι τετοια ενω ειναι αποθηκευμενη η επαφη...

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστω πολυ φιλε μου μπορεις να μου πεις γιατι οταν με καλουνε στον εναν αριθμο βγαινει αναγνωριση κανονικα ενω στον αλλο οχι .....unknown city βγζει και κτι τετοια ενω ειναι αποθηκευμενη η επαφη...

 

 

Τελικά δεν εμφανίζει το όνομα του καλούντα όταν ο αριθμός έχει πρόθεμα +30 και όταν το αποθηκεύω με 69.... εμφανίζεται κανονικά , μάλλον κάποια ρύθμιση θα είναι, θα αναζητήσω τις ρυθμίσεις! !

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν εμφανίζει το όνομα του καλούντα όταν ο αριθμός έχει πρόθεμα +30 και όταν το αποθηκεύω με 69.... εμφανίζεται κανονικά , μάλλον κάποια ρύθμιση θα είναι, θα αναζητήσω τις ρυθμίσεις! !

Η βονταφονε η καρτα που εχω μεσα αναγνωριζει κανονικα η κοσμοτε ομως οχι ενω ολες οι επαφες ειναι σωσμενες στο gmail δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται....

Link to comment
Share on other sites

Το +30 μπαίνει (και βγαίνει) εύκολα με το Number Fixer.

Οτι βαζει οκ βαζει το 0030 μπροστα απο τις επαφες που ορισμενες εχουν απο μονες τους +30 αλλα παω να κανω το ιδιο για να το βγαλω το 0030 και δεν βγαινει η βονταφονε καρτα εγκατεστημενη στο σιμ2 στο πορτακι αναγνωριζει κανονικα η κοσμοτε στο πορτακι σιμ 1 και για δεδομενα δεν αναγνωριζει με τιποτα τωρα το εκανα απεγκατασταση μπας και....

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχουν και άλλοι αυτό το θέμα με τις επαφές ;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω την εντύπωση ότι δεν πρέπει να κάνουμε απεγκατάσταση προγραμμάτων θεωρώ καλύτερα να το απενεργοποιήσεις μέσω του SECUREit, τώρα άκουσα από μερικούς να κάνουν παράπονα για το Handsfree και ότι η ένταση δεν είναι η ενδεικνυόμενη έως πολύ πτωχή μπορώ να πω, πράγματι και εγώ έχω αυτό το θέμα αν μπορεί κάποιος να μιλήσει για αυτό το θέμα ευπρόσδεκτο.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com (free shipping): 150 $ / 114 € (website currency converter)

http://www.to2c.com (free shipping): 152 $ / 112 € (website currency converter)

http://www.2lenovo.com (free shipping): 154 $ / 109 € (website currency converter)

http://www.minideal.net (free shipping): 155 $ / 117 € (website currency converter)

 

* set your paypal to pay in $ for better price

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό είναι Root (και αν δεν είναι, το Framaroot το κάνει... οδηγίες), μπορείτε να δοκιμάσετε με τον οδηγό [HOW TO]Increase Speaker and Mic Volume

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!

Εχωτο κινητο εδω και 2 μηνες περιπου αγορασμενο απο minideal. Σημερα λοιπον συνδεθηκα στο ιντερνετ και μου εβγαλε ενα system update οπου και το εκανα (μου ειχε ξαναβγαλει παλιοτερα και το ειχα ξανακανει). Οταν τελειωσε λοιπον το update εκανε ενα restart και σαν να ανοιγα το κινητο 1η φορα (επρεπε να ρυθμησω την γλωσσα, ωρα ημερομηνια κτλ) και μ εβγαλε κατι καινουργιες εφαρμογες ΟΛΕΣ κινεζικες playstore δεν ειχε και δεν υποστηριζε αλλη γλωσσα εκτος απο αγγλικα και κινεζικα.

Σας ετυχε μηπως και εσας τπτ τετοιο? Αν ξερει κανει κατι να με βοηθησει. Το μονο που με νοιαζει πιο πολυ ειναι να βαλω παλι την ελληνικη γλωσσα!

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να βρεις-κατεβασεις αλλη rom που περιεχει την ελληνικη γλωσσα και να φλασαρεις

 

πχ http://www.needrom.com/mobile/lenovo-s660-multilangual/ (δεν εχω δοκιμασει τη συγκεκριμενη rom)

ή μιλα με minideal μηπως σου δωσουν κανα λινκ με τη rom που ειχε αρχικα το κινητο σου

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!

Εχωτο κινητο εδω και 2 μηνες περιπου αγορασμενο απο minideal. Σημερα λοιπον συνδεθηκα στο ιντερνετ και μου εβγαλε ενα system update οπου και το εκανα (μου ειχε ξαναβγαλει παλιοτερα και το ειχα ξανακανει). Οταν τελειωσε λοιπον το update εκανε ενα restart και σαν να ανοιγα το κινητο 1η φορα (επρεπε να ρυθμησω την γλωσσα, ωρα ημερομηνια κτλ) και μ εβγαλε κατι καινουργιες εφαρμογες ΟΛΕΣ κινεζικες playstore δεν ειχε και δεν υποστηριζε αλλη γλωσσα εκτος απο αγγλικα και κινεζικα.

Σας ετυχε μηπως και εσας τπτ τετοιο? Αν ξερει κανει κατι να με βοηθησει. Το μονο που με νοιαζει πιο πολυ ειναι να βαλω παλι την ελληνικη γλωσσα!

Thanks!

 

O κανόνας είναι να μην κάνουμε ποτέ update στο Lenovo, χάνει τα πάντα ......διάβασε αναλυτικά στην ενότητα του S650, είναι τα ίδια πράγματα.....

 

Για να διορθωθεί, κατέβασε από εδώ την Multilanguage ROM.....

 

Description

 

ROM Mobile LENOVO S660 – ROM Android 4.2.2

ONLY MT6582

Based on Official ROM LENOVO version S660_S026_140228

Gapps include – Rooted

Language support: Multilang

 

ROM Install :

- Unpack FlashTools, and Click on Flash_tool.exe

- Select a the MT6582_Android_scatter_emmc.txt in ROM

- Wait file to be added into Flash Tool

- choose Option->USB Model,click USB Model

–> Choose Option->DA DownLoad All->Speed->High Speed, click High Speed

- Turn off your phone, remove the battery.

- "Press F9 (hit Download button)" OR " if upgrade ROM Firmware->Upgrade "

- and connect your phone into the computer via USB data cable.

- The process will start and a red progress bar will appear after color purple, yellow.

- And green circles display

- Finish !

- You can now safely disconnect your phone and turn it on.

Edited by topmar

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μετάφραση από το lenovo COMMUNITY

Ενημέρωση για S660

 

05/31/2014 06:27 π.μ.

Μπορεί κάποιος να μου πει την πιο πρόσφατη έκδοση για το S660 τόσο OS & Firmware.

Επίσης, θα υπάρξει κάποιο σχέδιο για kitkat .. όπως πίστευα kitkat βοηθά τις επιδόσεις.

 

Ενημέρωση για το S660

06/13/2014 23:11

Ένα καλό ερώτημα, γιατί Lenovo υποστηρίζει το S650 πολύ καλά (Vibe ROM 1.5 περίπτερα σε Android 4.4.2).

Το S660 ως επί το πλείστον το ίδιο υλικό, αλλά καμία είδηση ​​σχετικά με την αναβάθμιση.

Πήραμε ένα S650 και S660 ένα πάρα πολύ. Το S650 είναι ως επί το πλείστον υγρό με το νέο σύστημα, καθώς και τα εκτεταμένα χαρακτηριστικά είναι πολύ καλή.

Im ανησυχούν λίγο με το S660, γιατί έχει μια "μικτή" ROM, όπως του μια AOSP 4.2.2 android με μερικά χαρακτηριστικά Vibe, αλλά καμία αίτηση ενημέρωσης συστήματος προεγκατεστημένα. Έτσι ίσως Lenovo δεν σκοπεύετε να ενημερώσετε αυτή την ομορφιά.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!

Εχωτο κινητο εδω και 2 μηνες περιπου αγορασμενο απο minideal. Σημερα λοιπον συνδεθηκα στο ιντερνετ και μου εβγαλε ενα system update οπου και το εκανα (μου ειχε ξαναβγαλει παλιοτερα και το ειχα ξανακανει). Οταν τελειωσε λοιπον το update εκανε ενα restart και σαν να ανοιγα το κινητο 1η φορα (επρεπε να ρυθμησω την γλωσσα, ωρα ημερομηνια κτλ) και μ εβγαλε κατι καινουργιες εφαρμογες ΟΛΕΣ κινεζικες playstore δεν ειχε και δεν υποστηριζε αλλη γλωσσα εκτος απο αγγλικα και κινεζικα.

Σας ετυχε μηπως και εσας τπτ τετοιο? Αν ξερει κανει κατι να με βοηθησει. Το μονο που με νοιαζει πιο πολυ ειναι να βαλω παλι την ελληνικη γλωσσα!

Thanks!

Προς athanaso77

Η απάντηση είναι για αυτό το ποστ!

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Είχα ξαναρωτήσει αλλά απάντηση δεν πήρα... Υπάρχει θέμα με το +30 στα νούμερα; η πρόβλημα στα μυνηματα όσο αφορά την αναγνώριση της επαφής; 650 έχει τέτοια θέματα για αυτό ρωτάω.

Επίσης ελληνικά ok? Φόβος αναβάθμιση υπάρχει;

Το θέλει φίλος που δεν το κατέχει και πολύ, μην του κάνω την ζωή δύσκολη!

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου μέχρι τώρα δεν έκανε αναβάθμιση αλλά αν ζητήσει πρέπει να την αγνοήσω, μίλησα με το asot και μου είπε ότι αν το κάνω ενδεχομένως να χάσω τα Ελληνικά που θέλω ίσως μετά από 1 ή 2 αναβαθμίσεις να τα έχουν τα Ελληνικά περασμένα μέσα οψόμεθα. Τώρα για το +30 δεν το κατέχω εγώ δεν έχω θέμα πάντως και οι επαφές μου είναι όλες στο gmail μου και μέχρι τώρα δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εχω τα 3 εξης ερωτηματα για το συγκεκριμενο κινητο κατα τα αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.....

1ον)Πως γινεται να εχω αλλη εικονα στην lock screen και πως αλλη εικονα Backround.....

2ον)Πως μπορω να χτυπαει αλλος ηχος στην σιμ1 και αλλος ηχος στην σιμ2......

3ον)Πως μπορω να παρω screenshot με ποιο συνδιασμο κουμπιων η με πια εφαρμογη......(λυθηκε με εφαρμογη απο play store πατωντας το Vol- και power ταυτοχρονα)Το βρηκα μονος μ...

Αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να λυνει καποιο απο τα 3 ερωτηματα ας ειπωθει.....

Περιμενω απαντησεις απο δυνατους users.......

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με τις επαφές δεν εμφανίζει το όνομα καλούντα όταν έχει μπροστά +30 ,κατέβασα και έναν dialler αλλά πάλι τα ίδια !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους εχω τα 3 εξης ερωτηματα για το συγκεκριμενο κινητο κατα τα αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος.....

1ον)Πως γινεται να εχω αλλη εικονα στην lock screen και πως αλλη εικονα Backround.....

2ον)Πως μπορω να χτυπαει αλλος ηχος στην σιμ1 και αλλος ηχος στην σιμ2......

3ον)Πως μπορω να παρω screenshot με ποιο συνδιασμο κουμπιων η με πια εφαρμογη......(λυθηκε με εφαρμογη απο play store πατωντας το Vol- και power ταυτοχρονα)Το βρηκα μονος μ...

Αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να λυνει καποιο απο τα 3 ερωτηματα ας ειπωθει.....

Περιμενω απαντησεις απο δυνατους users.......

 

1)Στο s650 αντεγραφα μια εικονα και την εβαζα στον φακελο lockscreen μετα απο τις ρυθμισεις την αλλαζα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα με τις επαφές δεν εμφανίζει το όνομα καλούντα όταν έχει μπροστά +30 ,κατέβασα και έναν dialler αλλά πάλι τα ίδια !

 

Κατέβασε τον exDialer

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει πρόβλημα με τις επαφές δεν εμφανίζει το όνομα καλούντα όταν έχει μπροστά +30 ,κατέβασα και έναν dialler αλλά πάλι τα ίδια !

 

Ποιον dialer;

 

Κατέβασε τον exDialer

 

Μόνο που δεν υποστηρίζει dual sim. Μπορείτε να δοκιμάσετε τον dw dialer.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...