Jump to content

Lenovo S660


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 840
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αδερφέ 3,5 εως 4 ώρες φόρτιση τσεκαρισμένο από το δικό μου!:happy:

 

2 - 3 φορες που μέτρησα έκανε περιπου 2.5 ώρες να φορτισει φουλ απο το 7% (δεν το αφήνω να πεσει παρακατω). Γενικα μετα απο 20 μερες η μπαταρία είναι σκυλι και αρκεί απο μονη της για να το προτιμήσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

ποσο κραταει η μπαταρια? κανα 3ημερο και με τι χρηση?

Παράδειγμα: φόρτιση χθες το βράδυ, κατά την διάρκεια της νύχτας ανοιχτό το wifi, κλειστά τα data, gps, bluetooth & το πρωί η μπαταρία δείχνει πάλι 100%. Από το πρωί μέχρι τις 19:00 σερφάρισμα αρκετές ώρες (4 στο περίπου) μαζί με λίγα λεπτά youtube και ραδιόφωνο και η μπαταρία στο 65-70%. Την φωτεινότητα την έχω μονίμως στο 25-30% γιατί μου αρκεί αλλά και για περαιτέρω εξοικονόμηση ενέργειας. Όλα αυτά στο περίπου, δεν έχω κάνει ακριβείς μετρήσεις, ούτως ή άλλως είμαι απόλυτα ικανοποιημένος στο θέμα αυτό με βάση τις απαιτήσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλή επιλογή μη το ψάχνετε άδικα, ειδικά αν έχετε βασική προτεραιότητα την αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

οσοι το εχετε, ολα ενταξει με το κινητο?

 

εχει κανενα θεματακι, τωρα που το ειδατε περισσοτερο?

 

ποιοτητα κλησης και ενταση ηχειου στην ομιλια?

 

Ποιοτητα gps?

Link to comment
Share on other sites

οσοι το εχετε, ολα ενταξει με το κινητο?

 

εχει κανενα θεματακι, τωρα που το ειδατε περισσοτερο?

 

ποιοτητα κλησης και ενταση ηχειου στην ομιλια?

 

Ποιοτητα gps?

 

Τα ερωτήματα σου έχουν απαντηθεί ανέτρεξε σε προηγούμενα post.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Μ ενδοιαφέρει η συσκευή S660 και ψάχνοντας βρήκα αυτό: http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-S660-4-7-IPS-MTK6582m-Quad-Core-1-3GHz-cell-phone-1GB-RAM-8GB-Dual/1894766065.html

Τι λέτε; Αληθεύει;. Δεν έχω αγοράσει απο Κίνα αλλη φορά. Απο πού να το πάρω; Τι πρέπει να ζητήσω;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Μ ενδοιαφέρει η συσκευή S660 και ψάχνοντας βρήκα αυτό: http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-S660-4-7-IPS-MTK6582m-Quad-Core-1-3GHz-cell-phone-1GB-RAM-8GB-Dual/1894766065.html

Τι λέτε; Αληθεύει;. Δεν έχω αγοράσει απο Κίνα αλλη φορά. Απο πού να το πάρω; Τι πρέπει να ζητήσω;

 

Οχι αγορα απο εκει, νεος πωλητης χωρις ουτε μια αξιολογηση. Μην κανεις καμια βλακεια. Ψαξε με επιλογη το seller rating

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Μ ενδοιαφέρει η συσκευή S660 και ψάχνοντας βρήκα αυτό: http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-S660-4-7-IPS-MTK6582m-Quad-Core-1-3GHz-cell-phone-1GB-RAM-8GB-Dual/1894766065.html

Τι λέτε; Αληθεύει;. Δεν έχω αγοράσει απο Κίνα αλλη φορά. Απο πού να το πάρω; Τι πρέπει να ζητήσω;

 

Το πουλάνε στο Minideal 113 ευρώ, ένα site που έχουμε αγοράσει όλοι συσκευές και ελάχιστοι είχαν πρόβλημα. Θα σου πρότεινα να το πάρεις από εκεί παρά από κάποιον άγνωστο seller, το πιθανότερο είναι να χάσεις χρόνο...

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις παρει full backup (nandroid) απο το s660?

προσπαθησα με goomanager + twrp αλλα το goo δε βρισκει recovery.

 

@chrisal σου εστειλα pm

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα παιδιά

αυτα τα tempered glass είναι καλά; πως εφαρμόζουν στο κινητο; ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο 660 υπαρχει θεμα οπως στο 650 σχετικα με τισ επαφες +30 και τα μυνηματα?

 

κανεις δεν μπορει να απαντησει?

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν μπορει να απαντησει?

 

Μοναδικό αρνητικό που εντόπισα, η αδυναμία της μαμά dialer να κάνει ταξινόμηση Επαφών κατά Επώνυμο, κάτι που λύθηκε με την εγκατάσταση dialer από το Play (ExDialer)

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

1

σε μενα το πλαϊνο κουμπι ηχου εχει ενα μικρο προβλημα.

καποιες φορες (οχι ολες) οταν το πατας για να αυξηθει η ενταση, δεν κανει τιποτα.

οταν το πατας για να μειωθει η ενταση, δουλευει παντα (και εμφανιζεται και στην

οθονη το γραφικο ρυθμισης εντασης). στην αυξηση εντασεις ειναι το θεματακι.

 

σε επικοινωνια μου με το minideal εδειξαν προθυμοι να με εξυπηρετησουν

και αν θελω να το στειλω και μολις το παραλαβουν να μου στειλουν αλλο.

 

2

θα ηθελα τον ηχο να μπορει να χαμηλωνει περισσοτερο.

εννοω οτι μετα τη βαθμιδα σιγασης, η επομενη βαθμιδα ειναι καπως δυνατη. λεπτομερειες.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Μοναδικό αρνητικό που εντόπισα, η αδυναμία της μαμά dialer να κάνει ταξινόμηση Επαφών κατά Επώνυμο, κάτι που λύθηκε με την εγκατάσταση dialer από το Play (ExDialer)

 

σε ευχαριστω,

δηλ. δεν υπαρχει προβλημα αν τα νουμερα δεν εχουν το +30 μπροστα και ουτε θεματα με τα μυνηματα οσο αφορα το νουμερο του αποστολεα(στο 650 εβγαζε το νουμερο αλλα οχι το ονομα του αποστολεα)και γενικα επρεπε να προσεχεις τι θα αναβαθμισεις.

ισχυει το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μοναδικό αρνητικό που εντόπισα, η αδυναμία της μαμά dialer να κάνει ταξινόμηση Επαφών κατά Επώνυμο, κάτι που λύθηκε με την εγκατάσταση dialer από το Play (ExDialer)

 

Μόνο που ο ex dialer δεν υποστηρίζει dual sim συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που ο ex dialer δεν υποστηρίζει dual sim συσκευές.

Δεν εχω το lenovo, , μηπως υπαρχει επιλογη στις ρυθμισεις --> διαχειριση καρτας sim --> φωνητικη κληση ''παντα ερωτηση'' ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μοναδικό αρνητικό που εντόπισα, η αδυναμία της μαμά dialer να κάνει ταξινόμηση Επαφών κατά Επώνυμο, κάτι που λύθηκε με την εγκατάσταση dialer από το Play (ExDialer)

 

αφου δεν το υποστηριζει το δικαρτο το exdialer :confused::confused:

 

υπαρχει αλλος χρηστης του 660, να μας πει για την ακριβεια και την καλη λειτουργια του gps?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αλλος χρηστης του 660, να μας πει για την ακριβεια και την καλη λειτουργια του gps?

Ρε αρχηγέ, από τις 24 Μαιού ρωτάς για το τηλέφωνο, οι λίγοι που το έχουν σου απάντησαν με θετικά σχόλια, τι το παιδευεις παραπάνω...!!!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...