Jump to content

Lenovo S660


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως αφήνουμε τη μετατροπή στην τράπεζα και όχι στο κατάστημα\Paypal?:rolleyes:

Αν και είμαστε εκτός θέματος, θα σου απαντήσω στα γρήγορα: Βάζεις στο κατάστημα τιμές σε δολάρια και στο PayPal\Currency converter ορίζεις πρωτεύον (primary) νόμισμα πάλι το δολάριο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 840
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η τιμη ειναι πλεον αρκετα καλη. αντε να πεσει στα 110 ευρω

αλλα μεχρι τοτε θα εχει βγει κανα νεοτερο μοντελο . . .

 

2lenovo.com = 117 euro (free shipping)

to2c.com = 124 euro (free shipping)

minideal.net = 121 euro (free shipping)

etotalk.com = 117 euro + shipping

 

* οι τιμες ειναι συμφωνα με τους μετατροπεις των καταστηματων

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε εκτός θέματος, θα σου απαντήσω στα γρήγορα: Βάζεις στο κατάστημα τιμές σε δολάρια και στο PayPal\Currency converter ορίζεις πρωτεύον (primary) νόμισμα πάλι το δολάριο.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχει αγοράσει κανένας το κινητό να μας πει εντυπώσεις;; Κάμερα, GPS, οθόνη, μεγάφωνα κλπ;; Φαίνεται εξαιρετική περίπτωση, κυρίως λόγω μπαταρίας και σ'αυτή την τιμή. Επίσης ως άσχετος σχετικά με αγορές από Κίνα θέλω να ρωτήσω, αν το αγοράσω από minideal ή από to2c η εγγύηση που λένε την καλύπτουν οι ίδιοι ή είναι διεθνής εγγύηση, γιατί η Lenovo προφανώς έχει εδώ service σε αντίθεση με τις περισσότερες άλλες κινέζικες εταιρίες.

Το έχω εδώ και 10 μέρες, όμορφο, ειδικά το πίσω μέρος κάνει την διαφορά (αλλού διαβάζω ότι είναι πλαστικό αλλού ότι είναι αλουμίνιο, πάντως κάνει μεταλλικό θόρυβο αν το αφήσεις κάτω). Πολύ καλή η μπαταρία, με πολλές ώρες wifi και συγχρόνως ραδιόφωνο, άνετα 2 ημέρες (κλήσεις δεν κάνω πολλές). Το πρωί η μπαταρία δείχνει το ίδιο ποσοστό που το αφήνω το βράδυ, έχω την εντύπωση ότι αν δεν το πειράζω διαρκώς θα αντέξει εβδομάδα και βάλε. GPS πολύ καλό, κλείδωσε μέσα στο σπίτι γρήγορα, στον ανοικτό δρόμο επίσης άμεσο κλείδωμα. Έχω δοκιμάσει μόνο το mapfactor με τoυς δωρεάν χάρτες (οι οποίοι παρεπιμπτόντως έχουν πολλά λάθη τουλάχιστον στην περιοχή που κινούμαι) και είχε κλειδώσει 12-13 δορυφόρους. Πολύ καλή και φωτεινή οθόνη, πλάι πλάι με άλλο κιν. 4.7" με 1280χ720 δεν καταλαβαίνεις την διαφορά στην ανάλυση. Lag δεν έχω παρατηρήσει υπόψην όμως ότι δεν δοκίμασα παιχνίδια. Η φωτογραφική δεν με ενθουσίασε με την στοκ εφαρμογή (αργό live view) ενώ το βίντεο αν και 3gp μου φάνηκε καλό (στο live view φαίνεται να έχει αργό framerate ενώ αν δεις το βίντεο αργότερα το έχει γράψει μια χαρά). Ίσως με άλλη εφαρμογή να βελτιώνεται.

Έχει led ειδοποιήσεων (κόκκινο, πράσινο, μπλε) και φωτιζόμενα τα κάτω πλήκτρα, δηλαδή απολύτως βασικά πράγματα που δεν γνωρίζω τον λόγο για τον οποίο λείπουν από πολύ πιο δημοφιλή μοντέλα.

Εν ολίγοις είναι μια αρκετά όμορφη και ποιοτική συσκευή για αυτούς που δεν θέλουν να είναι συνέχεια με τον φορτιστή στο χέρι και δεν κυνηγάνε τα σπεκς.

Ήρθε ροοτ νομίζω(δεν το έχω πολυψάξει, πάντως έχει το #superuser) με ελληνικά από minideal σε 14 ημέρες με μια μαύρη θήκη σιλικόνης και screen protector.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα και γω σήμερα από Minideal με root και superuser, θήκη σιλικόνης και 1 screen protector που δεν είναι περασμένο.

 

Θα το κρατήσω λίγες μέρες να το δουλέψω πριν το δώσω στην κοπέλα που μου το παρήγγειλε οπότε θα ενημερώσω για οποιαδήποτε προβλήματα, που ελπίζω να μην προκύψουν.

 

Μέχρι στιγμής πάντως φαίνεται άψογο. Μου άρεσε αρκετά η ποιότητα κατασκευής, αναλογικά με τα λεφτά του πάντα...

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

Lenovo S660

Παρέλαβα σήμερα το Lenovo S660 αγορά από το minideal.net την 7/05/14 και παράδοση σήμερα την 22/05/14 σχετικά γρήγορα μπορώ να πω, η συσκευασία ήταν προσεκτικά πακεταρισμένη ( εξωτερικό κουτί και εσωτερικό που προστατεύονταν επίσης από σακούλα με φυσαλίδες ) ανοίγοντας το κουτί της Lenovo εντός της ήταν το τηλέφωνο με φορεμένη την μπαταρία του 3000 mAh ήρθε με 17% φόρτιση και μετά τις δοκιμές μου και καμιά ώρα πειραματισμών μου έπεσε στο 8% αποφάσισα να το φορτίσω 4,5 ώρες περίπου από τις 13:30 και τώρα είναι 21:28 και η μπάρα τις μπαταρίας λέει 78% (με εντυπωσιακή αυτονομία προς το παρών το δουλεύω σφαίρα σήμερα για να δω τις αντοχές του) κλασικά είχαν και τα basic handsfree και ευρωπαϊκός αντάπτορας για την πρίζα USB καλώδιο φορτιστής/sync ( το καλώδιο του είναι πιο χοντρό από ότι τα συνηθισμένα και έχεις την αίσθηση ότι οι άλλοι φορτιστές δεν μπορούν να ξεδιψάσουν την δίψα του S660 για ρεύμα και το γέμισμα της τεράστιας του μπαταρίας. Εγχειρίδια χρήσης κλασικά στα Κινέζικα άρα άχρηστα,Γλώσσα Ελληνικά επίσης Screen protector δώρο και θήκη σιλικόνης μαζί ας είναι καλά τα παλικάρια. Ας περάσουμε στο ζουμί του S660 εξωτερικά έχει κάτι Αριστοκρατικό που σου δίνει την αίσθηση ότι δεν μπορεί να γίνει αυτό για τα λεφτά που το πουλάνε μάλλον το αφεντικό τρελάθηκε και ξεπουλάει που λένε και στις λαϊκές, κλασικό δίκαρτο τηλέφωνο αλλά εγώ προς το παρόν το δουλεύω με μία κάρτα έκανε ρύθμιση μόνο του σε 3G τις εφαρμογές από το google play τις κατέβασε το πολύ σε 2 δεύτερα χωρίς υπερβολή, από gps εγώ έχω το sygic εδώ έκανε κανένα 5 λεπτό αλλά με το ελαφρυντικό ότι κατέβαζε μεγάλο όγκο δεδομένων χάρτης της Ελλάδας πλήρως ενημερωμένος έμεινα έκπληκτος όταν βγήκα στο μπαλκόνι μου και άνοιξα το gps και κλείδωσε σε λιγότερο από 5 δεύτερα. Η επαφές μου στο gmail εμφανίστηκαν αμέσως ζήτησα root αλλά, δεν ήρθε με κάνα δύο Κινέζικες εφαρμογές δεν με πειράζει αυτό το σημαντικό είναι ότι είναι Android 4.2.2. Έχει led ειδοποιήσεων (κόκκινο, πράσινο, μπλε) και φωτιζόμενα τα κάτω πλήκτρα.

Υ.Γ. (1) Περισσότερες πληροφορίες παιδιά θα δώσω σε λίγες μέρες καταλαβαίνετε πρέπει να το δουλέψω αρκετά για να δούμε τα θετικά και τα αρνητικά του.

Υ.Γ.(2) Να ευχαριστήσω από καρδιάς τον asot για την βοήθεια του στην επιλογή του κινητού και για τις συμβουλές του.

Edited by derveni1969

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

...Να ευχαριστήσω από καρδιάς τον asot για την βοήθεια του στην επιλογή του κινητού και για τις συμβουλές του.

 

Φιλε μου, χαίρομαι πολύ που (ευτυχώς) δικαιώθηκα, καθότι σου πρότεινα το συγκεκριμένο μοντέλο ΒΑΣΕΙ προδιαγραφών (και έχοντας "πιάσει" στα χέρια το S650). Μετά λοιπόν και την σύντομη "χειροπιαστή" δοκιμή με το τηλέφωνό σου, τολμώ να πω οτι τελικά, τα "επώνυμα" κινέζικα, δικαιώνουν το όνομά τους!

Το S660 έχει πράγματι εξαιρετικό πιάσιμο, είναι ποιοτικότατο (απο την αφή μέχρι το μεταλλικό πίσω καπάκι), σε βολικότατο μέγεθος. Οθόνη πολύ καλή και με επαρκέστατη φωτεινότητα ακόμα και σε εντονη ηλιοφάνεια.

Λειτουργικά, ο MT6582 είναι επαρκέστατος, τα 8Gb rom ευρύχωρα, οι εφαρμογές αποκρίνονται άριστα.

WiFi & GPS φανταστικά, με εξαιρετική λήψη (ειδικά το wifi με εντυπωσίασε ευχάριστα!)

Φορούσε Android 4.2.2 με rom 02/2014. Η μπαταρία (η οποία ήταν και ο κύριος λόγος επιλογής έναντι του S650) μετά τις πρώτες φορτίσεις υποψιάζομαι οτι θα κάνει "παπάδες" και επειδή είναι Lenovo, κατα 99% έχει την χωρητικότητα που δηλώνει...

Μοναδικό αρνητικό που εντοπισα, η αδυναμία του μαμα dialer να κάνει ταξινόμηση Επαφών κατα Επώνυμο (αν το εντοπίσει κάποιος να γίνεται ας μας πει), κάτι που λύθηκε με την εγκατάσταση dialer από το Play (ExDialer)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη μπορείς να μας πεις για της φωτογραφίες του σε βραδινές και το φλας τού σε σχέση με το 3C ?

Ευχαριστώ

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη μπορείς να μας πεις για της φωτογραφίες του σε βραδινές και το φλας τού σε σχέση με το 3C ?

 

Θανάση, ο φίλος derveni θα δει την ερώτηση σου αργότερα φαντάζομαι, αν δεν μπορεσει να απαντήσει (ή να ανεβάσει δείγμα κάποιας φωτό ΜΕ ΦΛΑΣ, αντικειμένων στα 2 μέτρα, σε σκοτεινό χώρο) θα προσπαθήσω να μεσολαβήσω...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Θανάση, ο φίλος derveni θα δει την ερώτηση σου αργότερα φαντάζομαι, αν δεν μπορεσει να απαντήσει (ή να ανεβάσει δείγμα κάποιας φωτό ΜΕ ΦΛΑΣ, αντικειμένων στα 2 μέτρα, σε σκοτεινό χώρο) θα προσπαθήσω να μεσολαβήσω...

 

Αντώνη αργά το βράδυ θα ανεβάσω φωτογραφίες :up:

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

παιδια το οτι εχει πολυ λιγους αισθητηρες, αυτο που επηρεαζει? σε τι εφαρμογες?

απο minideal το πηρατε? ποσο καιρο πηρε για να φτασει? με singapore post?

η αναλυση της οθονης φαινεται οτι δεν ειναι hd?

derveni μπαταρια εφεδρικη που βρηκες?

:D

Link to comment
Share on other sites

παιδια το οτι εχει πολυ λιγους αισθητηρες, αυτο που επηρεαζει? σε τι εφαρμογες?

απο minideal το πηρατε? ποσο καιρο πηρε για να φτασει? με singapore post?

η αναλυση της οθονης φαινεται οτι δεν ειναι hd?

derveni μπαταρια εφεδρικη που βρηκες?

:D

 

Το αγόρασα από το minideal στις 17/5/14 και έφτασε στην Λάρισα 22/5/14 με singapore post, εφεδρική στο http://www.aliexpress.com/item/2014-Free-Shipping-3000mAh-BL222-Battery-For-Lenovo-S660-S668T-phone-USB-seat-charger/1866946006.html

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Προς Θανάση (Karthan7)

Φωτογραφίες από το lenovo S660 σε υπόγειο ( σε σκοτεινό χώρο ) αδερφέ είναι μπόμπα και από μπαταρία σήμερα 24/5 και ωρα 00:02 και η αυτονομία του είναι στο 52% ( δες πιο πάνω πότε το έβαλα και το φόρτισα ήταν στις 13:30 και βγάλε 4 ώρες φόρτισης δηλαδή στις 09:30 ) πιστεύω μετά από 3 έως 4 φορές πλήρεις φόρτισης θα κάνει παπάδες. H φωτογραφίες θα τις ανεβάσει ο Αντώνης δεν ξέρω πως να τις ανεβάσω θα του στείλω mail

Edited by derveni1969

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Προς Θανάση (Karthan7)

Φωτογραφίες από το lenovo S660 σε υπόγειο ( σε σκοτεινό χώρο ) αδερφέ είναι μπόμπα και από μπαταρία σήμερα 24/5 και ωρα 00:02 και η αυτονομία του είναι στο 52% ( δες πιο πάνω πότε το έβαλα και το φόρτισα ήταν στις 13:30 και βγάλε 4 ώρες φόρτισης δηλαδή στις 09:30 ) πιστεύω μετά από 3 έως 4 φορές πλήρεις φόρτισης θα κάνει παπάδες. H φωτογραφίες θα τις ανεβάσει ο Αντώνης δεν ξέρω πως να τις ανεβάσω θα του στείλω mail

Ωραίος ευχαριστώ για τον κόπο και της πληροφορίες!

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Lenovo S660, photos by derveni

ΑΠ' ότι βλέπω, 6.2mpixels ειναι... (3328 x 1872)

 

https://www.dropbox.com/s/lqcj3sr1bk0x9up/Lenovo_S660_%20%281%29.jpg

https://www.dropbox.com/s/les3gt4c11mmkek/Lenovo_S660_%20%282%29.jpg

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία ακόμα στο 33% είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος, για όσους το θέλουν το lenovo S660 πάρτε το με κλειστά μάτια!!!!!!!!

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Προς Θανάση (Karthan7)

Φωτογραφίες από το lenovo S660 σε υπόγειο ( σε σκοτεινό χώρο ) αδερφέ είναι μπόμπα και από μπαταρία σήμερα 24/5 και ωρα 00:02 και η αυτονομία του είναι στο 52% ( δες πιο πάνω πότε το έβαλα και το φόρτισα ήταν στις 13:30 και βγάλε 4 ώρες φόρτισης δηλαδή στις 09:30 ) πιστεύω μετά από 3 έως 4 φορές πλήρεις φόρτισης θα κάνει παπάδες. H φωτογραφίες θα τις ανεβάσει ο Αντώνης δεν ξέρω πως να τις ανεβάσω θα του στείλω mail

 

Lenovo S660, photos by derveni

ΑΠ' ότι βλέπω, 6.2mpixels ειναι... (3328 x 1872)

 

https://www.dropbox.com/s/lqcj3sr1bk0x9up/Lenovo_S660_%20%281%29.jpg

https://www.dropbox.com/s/les3gt4c11mmkek/Lenovo_S660_%20%282%29.jpg

Σας ευχαριστω και τους δυο !

Το φλας βλεπω ειναι δυνατο.

 

Το ακουστικο κατα τη συνομιλια ειναι δυνατο ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω και τους δυο !

Το φλας βλεπω ειναι δυνατο.

 

Το ακουστικο κατα τη συνομιλια ειναι δυνατο ?

Είναι αρκετά δυνατό το φλας Θανάση, τα ακουστικά είναι απλά ακουστικά και ανταποκρίνονται πολύ καλά, αν σκέφτεσαι να το πάρεις πάρτο με κλειστά μάτια.

Χρήστος (derveni)

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

derveni το κινητο μολις το πηρες στα χερια, ειχε μεσα κατ ευθειαν ελληνικα, βαζεις sim και ειναι λειτουργικοτατο? κλησεις, sms κλπ?

 

ή θελει παρεμβασεις χειροκινητα ωστε να το κανεις λειτουργικο ?

Link to comment
Share on other sites

δεν ηταν multilanguage? ή εννοεις τα εβαλες απο το μενου?

 

η οθονη φωτεινη? γωνιες θεασης?

 

ποιοτητα μεγαφωνου στην κληση?

 

σημα καλο?

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε με γλώσσα Αγγλικά έβαλα τα Ελληνικα έχει καί πληκτρολόγιο με Ελληνικά πέρασα sim καί έκανα τής ρύθμισης που με ενδιέφεραν το μονο αρνητικό επειδή της επαφές μου τίς βάζω στο gmail μου της εμφάνιζε με το όνομα πρώτα. Ο asot μου πέρασε μια εφαρμογή από το play stor και όλα καλά. Να σημειωσω οτι η μπαταρία μου είναι στο 17% ακόμα απο την προχθεσηνη φόρτιση ( δες πιο πάνω ποτε) ΣΩΘΗΚΑ. Θα χαρώ να απαντήσω σε όποια απορία σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν ηταν multilanguage? ή εννοεις τα εβαλες απο το μενου?

 

η οθονη φωτεινη? γωνιες θεασης?

 

ποιοτητα μεγαφωνου στην κληση?

 

σημα καλο?

 

Όλα τέλεια κανένα πρόβλημα ( οθόνη φωτεινή - γωνίες θέασης πολύ καλή - ποιότητα μεγαφώνου τέλεια στην κλήση αρκετά δυνατή - σήμα με το που έβαλα την κάρτα sim μου έβαλε επάνω στην μπάρα ότι λαμβάνω το σήμα 3G αμέσως.:clap:

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

:cool::cool:

 

τα ελληνικα τα εγκατεστησες χειρωνακτικα ή ηταν επιλογη στο μενου του τηλεφωνου?

 

τι δωρακια σου εστειλαν?

 

εχει φορτιστη?

 

εχει τιποτα κινεζικες εφαρμογες μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Ήταν στο μενού μέσα, θήκη σιλικόνης, film προστασίας οθόνης, φορτιστής ναι, και 2 εφαρμογές με Κινέζικα είχα ζητήσει να μην έχει αλλά μου είπαν ότι δεν μπορούσαν να της ξεριζώσουν όπως μου είπαν από το minideal, προσωπική μου άποψη ότι έτσι έρχονται από την lenovo και αυτοί απλώς πουλάνε. Edited by derveni1969

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά δυνατό το φλας Θανάση, τα ακουστικά είναι απλά ακουστικά και ανταποκρίνονται πολύ καλά, αν σκέφτεσαι να το πάρεις πάρτο με κλειστά μάτια.

Χρήστος (derveni)

Xρηστο σε ευχαριστω !

Προσωπικα ψαχνω για τηλεφωνο απο 5 ιντζες και πανω, το s660 με ενδιαφερει για την αδελφη μου :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...