Jump to content

Jiayu F1


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά .Είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του κινητού εδώ και 2 μέρες και ικανοποιημένος σε όλα δεδομένου των χρημάτων που έδωσα .

Εχθές το rootαρα και έλεγα σήμερα να του περάσω με την γνωστή διαδικασία ,το xposed και να του εγκαταστήσω το gravity box (μόνο) .

Είναι ασφαλές ;Το έχει κάνει κανείς σας ;

Φοβάμαι να προχωρήσω μην το brickαρω ...Tόλμησε κανείς ;:shock:

Ευχαριστώ !!!

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και πως θα ξερω πως θα το στειλει? απο που ειναι καλυτερα να γινει η παραγγελια?

Λογικα θα σου στείλει tracking number για να παρακολουθεις την παραγγελία. Αν δεν στείλει τοτε τον ενοχλείς. Επέλεξε κάποιο κατάστημα απο τα προβεβλημενα στο φόρουμ.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Να δηλώσω και γω παραλήπτης (σήμερα) του F1 (προορίζεται για σύζυγο ή κόρη, δεν ξεκαθάρισε ακόμη), παραγγελία GeekBuying στις 12/4, αποστολή 15/4.

 

Φαίνεται εξαιρετικό για το κόστος του!

Επειδή έτυχε να παραλάβω και ένα DooGee DG110 σήμερα και τα είχα δίπλα-δίπλα, η οθόνη του F1 μου φάνηκε ενα "τικ" καλύτερη, πάντως και οι δύο εξαιρετικές!

Το F1 ειναι αρκετά βαρύτερο (προφανώς λόγω μεγαλύτερης μπαταρίας), με ωραίο πίσω "ματ/glossy" καπάκι

 

Περισσότερα προσεχώς - πάντως, η αρχική εντύπωση είναι θετικότατη και συστήνεται

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Να δηλώσω και γω παραλήπτης (σήμερα) του F1 (προορίζεται για σύζυγο ή κόρη, δεν ξεκαθάρισε ακόμη), παραγγελία GeekBuying στις 12/4, αποστολή 15/4.

 

Φαίνεται εξαιρετικό για το κόστος του!

Επειδή έτυχε να παραλάβω και ένα DooGee DG110 σήμερα και τα είχα δίπλα-δίπλα, η οθόνη του F1 μου φάνηκε ενα "τικ" καλύτερη, πάντως και οι δύο εξαιρετικές!

Το F1 ειναι αρκετά βαρύτερο (προφανώς λόγω μεγαλύτερης μπαταρίας), με ωραίο πίσω "ματ/glossy" καπάκι

 

Περισσότερα προσεχώς - πάντως, η αρχική εντύπωση είναι θετικότατη και συστήνεται

 

Φίλε μου επειδή τα κοιτάω και τα δύο κινητά, αν μπορείς κάνε μία σύγκριση μεταξύ τους και αν σου είναι δυνατό έλεγξε το gps με τα data off.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει κ εγώ ένα Jiayu F1 30/4/2014 απο pandawill, ακόμα δεν έχω πάρει tracking No, ενώ την ήμερα παραγγέλιας ήταν στοκ κάποια τεμάχια. Aυτές τις μέρες τα girls του panda είναι : tomorrow will be shipped :D, tomorrow will be shipped, tomorrow will be shipped... Από την εμπειρία σας σε πόσες μέρες να ανησυχήσω; Είναι η 1η φορά που παραγγέλνω από εξωτερικό (Κίνα).
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει κ εγώ ένα Jiayu F1 30/4/2014 απο pandawill, ακόμα δεν έχω πάρει tracking No, ενώ την ήμερα παραγγέλιας ήταν στοκ κάποια τεμάχια. Aυτές τις μέρες τα girls του panda είναι : tomorrow will be shipped :D, tomorrow will be shipped, tomorrow will be shipped... Από την εμπειρία σας σε πόσες μέρες να ανησυχήσω; Είναι η 1η φορά που παραγγέλνω από εξωτερικό (Κίνα).

Ειχε τετραήμερη αργία στην Κίνα, σήμερα ή αύριο θα πάρεις πιστεύω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ειχε τετραήμερη αργία στην Κίνα, σήμερα ή αύριο θα πάρεις πιστεύω.

Μμμμμ! τους άτιμους... δεν με ενημέρωσαν :lol: θα περιμένω λοιπόν μέχρι κ μεθαύριο. Ευχαριστώ φίλε για την γρήγορη απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

1/5 το παραγγελα και χθες μου εστελαν το tr.number.Για δες το μειλ σου και το status στο pandawill.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

1/5 το παραγγελα και χθες μου εστελαν το tr.number.Για δες το μειλ σου και το status στο pandawill.

Παράγγειλα το μαύρο, εσύ κ κάποιοι άλλοι όπως λες το παραγγείλατε λίγο πιο μετά από μένα κ πήρατε tracking No. Με τη δικιά μου παραγγελία δε ξέρω τι γίνεται... Άσε που έμαθα ό,τι την Παρασκευή θα το έχει κ σε happy hour ή με κουπόνι (κάτι τέτοιο) σε τιμή καλύτερη από τα 60.88 € που έδωσα εγώ. 2/5 έβγαλε ανακοίνωση ο κος panda στο φορουμ πως το F1 είναι σε huge stock (κατά τα λεγόμενα του). Αλλά η δικιά μου παραγγελία ακόμα... ούτε mail... ούτε σοβαρή απάντηση στο live chat, τπτ. Θα περιμένω μέχρι τη Πέμπτη, αν δεν έχω Νο ούτε κ τότε μάλλον θα κάνω despute (1η φορά χρησιμοποιώ paypal). Και εσύ το μαύρο παράγγειλες αν δε κάνω λάθος;

Edited by jukosgr
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα το μαύρο, εσύ κ κάποιοι άλλοι όπως λες το παραγγείλατε λίγο πιο μετά από μένα κ πήρατε tracking No. Με τη δικιά μου παραγγελία δε ξέρω τι γίνεται... Άσε που έμαθα ό,τι την Παρασκευή θα το έχει κ σε happy hour ή με κουπόνι (κάτι τέτοιο) σε τιμή καλύτερη από τα 60.88 € που έδωσα εγώ. 2/5 έβγαλε ανακοίνωση ο κος panda στο φορουμ πως το F1 είναι σε huge stock (κατά τα λεγόμενα του). Αλλά η δικιά μου παραγγελία ακόμα... ούτε mail... ούτε σοβαρή απάντηση στο live chat, τπτ. Θα περιμένω μέχρι τη Πέμπτη, αν δεν έχω Νο ούτε κ τότε μάλλον θα κάνω despute (1η φορά χρησιμοποιώ paypal). Και εσύ το μαύρο παράγγειλες αν δε κάνω λάθος;

δεν χρειάζεται dispute paypal, απλώς τους λες (panda) οτι θες να ακυρώσεις την παραγγελία και αυτοί σου επιστρέφουν άμεσα τα χρήματα σου (το έχω κάνει δύο φορές σε καθυστερημένες αποστολές).

 

Όσο αφορά το τηλέφωνο, καλή κατασκευή, πολύ καλή μπαταρία, καλή οθόνη με καλές γωνίες θέασης για τα λεφτά του.

Οι ήχοι και με ακουστικά και απο το μεγάφωνο πολύ δυνατοί, θέλουν πείραγμα για μείωση με MTK eng mode.

Όπως και το gps θέλει fix για αρχή και μετά δουλεύει ικανοποιητικά

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα το έχω υπόψιν. Ευχαριστώ. Αν μειώσεις τους ήχους κανονικά από τις ρυθμίσειες του τηλεφώνου δε γίνεται δουλειά; Το gps δεν με πολυαπασχολεί. Κανα τεταρτάκι ομηλία, ενα - δυο σμσ, καμιά ωρίτσα mp3 η μπαταρία πόσο θα κρατάει; Μέχρι σήμερα κουβαλάω 2 παλία κινητά (f2g κ what's up), αυτό θέλω να τελειώσω :) Edited by jukosgr
Link to comment
Share on other sites

Καποιες συσκευες μερικα μαγαζια της αναφερουν ως (TD Version), ξερουμε τι ειναι αυτο?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καποιες συσκευες μερικα μαγαζια της αναφερουν ως (TD Version), ξερουμε τι ειναι αυτο?

 

μονο για κινα ειναι αυτα,μην ασχολεισαι

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανεις αργη πρωτη φορτιση?Γιατι ενος φιλου απο το 10 εως το 40% εκανε 3 ωρες...Του ειπα μα κανει βεβαια επανεκκινηση να δει μηπως ειναι θεμα εικονιδιου.Περιμενω απαντηση...
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανεις αργη πρωτη φορτιση?Γιατι ενος φιλου απο το 10 εως το 40% εκανε 3 ωρες...Του ειπα μα κανει βεβαια επανεκκινηση να δει μηπως ειναι θεμα εικονιδιου.Περιμενω απαντηση...

 

Δεν το έχω παραλάβει ακόμη για να διαπιστώσω αν το κάνει, αλλά μήπως είναι πρόβλημα του καλωδίου usb. Πολλές φορές έχει συμβεί αυτό με διάφορα κινητά. Πες του αν έχει άλλο usb να το δοκιμάσει.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

με 500mA φορτιστη λογικο ειναι να κανει πολλες ωρες

 

500αρι εχει?Νομιζα οτι ειχα δει οτι εχει 1000αρη αλλα δεν το ανοιξα καθολου το σακουλακι τελικα.Οποτε ολα οκ.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά .Είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του κινητού εδώ και 2 μέρες και ικανοποιημένος σε όλα δεδομένου των χρημάτων που έδωσα .

Εχθές το rootαρα και έλεγα σήμερα να του περάσω με την γνωστή διαδικασία ,το xposed και να του εγκαταστήσω το gravity box (μόνο) .

Είναι ασφαλές ;Το έχει κάνει κανείς σας ;

Φοβάμαι να προχωρήσω μην το brickαρω ...Tόλμησε κανείς ;

Ευχαριστώ !!!

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά .Είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος του κινητού εδώ και 2 μέρες και ικανοποιημένος σε όλα δεδομένου των χρημάτων που έδωσα .

Εχθές το rootαρα και έλεγα σήμερα να του περάσω με την γνωστή διαδικασία ,το xposed και να του εγκαταστήσω το gravity box (μόνο) .

Είναι ασφαλές ;Το έχει κάνει κανείς σας ;

Φοβάμαι να προχωρήσω μην το brickαρω ...Tόλμησε κανείς ;

Ευχαριστώ !!!

 

φιλε επειδη ενδιαφερομαι να το αγορασω, πες μου απο σενσορες τι εχει; Proximity ? Compass ? γιατι αλλα λεει το επισημο, και αλλα τα καταστηματα!

Link to comment
Share on other sites

φιλε επειδη ενδιαφερομαι να το αγορασω, πες μου απο σενσορες τι εχει; Proximity ? Compass ? γιατι αλλα λεει το επισημο, και αλλα τα καταστηματα!

Οτι ακριβώς γράφει στο επίσημο site το έχει !!!

Παιδιά ,σας παρακαλώ ...Υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμάσει xposed framework με gravity box ;;;:O:O:O:cry::cry::sorry::sorry::sorry:

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Κρατησε backup τη ρομ σου,

περασε το xposed και gravity box και αν δε ξεκινησει η εχεις προβληματα επαναφερεις το backup.

Δες και αυτες τις rom που κυκλοφορουν εδω σε περιπτωση που κατι παει στραβα να μπορεις να περασεις ξανα απο την αρχη.

http://www.needrom.com/?s=jiayu+f1&sa=search&scat=0

Link to comment
Share on other sites

Κρατησε backup τη ρομ σου,

περασε το xposed και gravity box και αν δε ξεκινησει η εχεις προβληματα επαναφερεις το backup.

Δες και αυτες τις rom που κυκλοφορουν εδω σε περιπτωση που κατι παει στραβα να μπορεις να περασεις ξανα απο την αρχη.

http://www.needrom.com/?s=jiayu+f1&sa=search&scat=0

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου .Θα ακουστώ τελείως noobas αλλά πως πάιρνουμε backup μια rom ;

Έχω χρησιμοποιήσει με ευκολία προγράμματα όπως το frama root (κτλ) και sp_flash_tool με διάφορα scatters ,αλλά να πάρω backup σε rom ποτέ ...:!:

Θα χρειαστώ την βοήθειά σου όπως κτλβνς ...

*Σε ευχαριστώ για τα links με τις roms .

Edited by Hyper_Ban
Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...