Jump to content

Χθες χρεωθηκατε mobile internet αξιας 2€


dagas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά τόσο καιρό το ίδιο πρόβλημα, με ενεργοποίηση δεύτερου καινούργιου πακέτου πριν τις 8 το απόγευμα (την ημέρα λήξης του παλιού) το πρόβλημα λύνεται και δεν πρόκειται να χρεωθείτε ποτέ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 625
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε παιδιά τόσο καιρό το ίδιο πρόβλημα, με ενεργοποίηση δεύτερου καινούργιου πακέτου πριν τις 8 το απόγευμα (την ημέρα λήξης του παλιού) το πρόβλημα λύνεται και δεν πρόκειται να χρεωθείτε ποτέ

Ναι πόσο δίκιο έχεις. Μην τυχόν και ξεχαστούμε, να έχουμε το προβάδισμα έναντι της καλοπροαίρετης και αθώας εταιρίας για να μην μας χρεώνει. Θα βάλουμε ξυπνητήρι και χρονόμετρο για να ενεργοποιήσουμε πακέτο ιντερνέτ ακόμα και αν δεν το θέλουμε για μικρό η μεγάλο διάστημα, τέλεια λύση, χα χα ποσό αστείοι είστε μερικοί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πόσο δίκιο έχεις. Μην τυχόν και ξεχαστούμε, να έχουμε το προβάδισμα έναντι της καλοπροαίρετης και αθώας εταιρίας για να μην μας χρεώνει. Θα βάλουμε ξυπνητήρι και χρονόμετρο για να ενεργοποιήσουμε πακέτο ιντερνέτ ακόμα και αν δεν το θέλουμε για μικρό η μεγάλο διάστημα, τέλεια λύση, χα χα ποσό αστείοι είστε μερικοί.

 

Συγνώμη, λήγει το πακέτο σου στις 10πχ, κλέισε τα data την ίδια μέρα... και δεν θα χρεωθείς τίποτα, αν το ξεχάσεις είναι δικό σου πρόβλημα αι του κάθε χρήστη σε οτιδήποτε όχι μόνο στα κινητά. Δηλαδή για παράδειγμα αν πρέπει να πληρώσω κάτι μέχρι τις 10 του μήνα που αν το ξεχάσω θα έχω πρόστιμο και δεν το πληρώσω στην προθεσμία του θα φταίνε οι όρι της σύμβασης κλπ η εγώ που το ξέχασα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μια σημαντικη ερωτηση, τον τελευταιο καιρο εχω παρατηρησει οτι ενω εχω τελειως κλειστα τα δεδομενα με χρεωνει σε ασχετες φασεις (εχω Q telecom). Εντωμεταξύ οχι μονο τα χω κλειστα αλλα και εχω αλλαξει και το σημειο προσβασης βαζοντας ενα ασχετο που εχω φτιαξει για την περιπτωση που καταλαθος πατησω τα δεδομενα. Καποια βοηθεια απο καποιον τι μπορει να συμβαινει;; Βασικα αρχισα να διαβάζω το θεμα σιγα σιγα και ειδα οτι κάποιος ειπε να διαγραψω το MMS. Τι αλλο να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Μια σημαντικη ερωτηση, τον τελευταιο καιρο εχω παρατηρησει οτι ενω εχω τελειως κλειστα τα δεδομενα με χρεωνει σε ασχετες φασεις (εχω Q telecom). Εντωμεταξύ οχι μονο τα χω κλειστα αλλα και εχω αλλαξει και το σημειο προσβασης βαζοντας ενα ασχετο που εχω φτιαξει για την περιπτωση που καταλαθος πατησω τα δεδομενα. Καποια βοηθεια απο καποιον τι μπορει να συμβαινει;; Βασικα αρχισα να διαβάζω το θεμα σιγα σιγα και ειδα οτι κάποιος ειπε να διαγραψω το MMS. Τι αλλο να κάνω;

 

Διέγαψε τα ούτως η άλλως είναι άχρηστα πλέον, επίσης στείλε στο facebook στην Q να δεις τι παίζει

Link to comment
Share on other sites

Διέγαψε τα ούτως η άλλως είναι άχρηστα πλέον, επίσης στείλε στο facebook στην Q να δεις τι παίζει

 

Ποια είναι η σελίδα της q στο Facebook ? Έγραψα αναζήτηση q Telecom και μου έβγαζε κάτι άσχετα!

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η σελίδα της q στο Facebook ? Έγραψα αναζήτηση q Telecom και μου έβγαζε κάτι άσχετα!

 

Q Κινητή λεγεται η σελιδα,ψαξε και θα τη βρεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οι ανθρωποι το εχουν κανει συστημα....Σβησμενο APN ,κλειστα data ..7€ μου εχουν φαει...Πηρα τηλεφωνο ,γκρινιαξα ,μου επιστρεψανε τα 3€ που μου ειχαν φαει μεχρι τοτε ,ομως οι χρεωσεις συνεχιστηκαν...εμεινα με μηδενικο υπολοιπο ,εστειλα αναγκαστικα μηνυμα στην σελιδα...να δω αν θα απαντησουν......

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μονο εγω εδω μέσα σκέφτηκα να βάλω τη κάρτα 4G free2go σε κινητό symbian Nokia 3210 (δεν είναι ουτε καν 3G) να δώ τι θα γίνει?

Έκπληξη!

 

Οι χρεώσεις συνεχίστηκαν κανονικά για κάθε μέρα που το άνοιγα.

Ποιο Android λοιπόν και κουραφέξαλα.

Edited by XP130TD
προσβλητικός χαρακτηρισμός
http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μόνο αν είναι κλειστά από το 1231 δεν χρεωνεσαι

αλλά επειδή τους βαρέθηκα ... έφυγα και ησύχασα

το κάνουν επίτηδες... τελείωσε

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , όταν φεύγουμε απο Free2Go (για παιδικο νούμερο) προς τα που πάμε για οικονομικούς λόγους όταν οι γονείς έχουν WIND?
http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί έβαλα κάρτα Q 10€, πήρα 1024ΜΒ + 120ΜΒ bonus.

Πριν λίγο ήρθε μήνυμα ότι καταναλώθηκαν τα πάντα κι έμεινε 1.5€

 

Δε θα έπρεπε να ενεργοποιηθεί το internet daily pass 1€;

 

Άλλες φορές γινόταν αυθαίρετη χρέωση και σήμερα που το χρειαζόμουν, δεν έγινε;

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

οχι,μετα απο καταναλωση αγορασμενου πακετου χρεωνεσαι ανα kb. Μονο οταν δεν υπαρχει ενεργοποιημενο πακετο ισχυει το daily.
Link to comment
Share on other sites

Στο νουμερο της γυναικας μου ενώ δεν είχα ποτε πρόβλημα με χρεώσεις MB. Άρχισε σχεδόν κάθε μέρα να τρώει από ένα ευρώ εχθές έφαγε άλλο ..φυσικά εχει MB και τα δεδομένα τα ανοιχτή και τα κλείνει τι κάνω. Ρε παιδια
Link to comment
Share on other sites

Στο νουμερο της γυναικας μου ενώ δεν είχα ποτε πρόβλημα με χρεώσεις MB. Άρχισε σχεδόν κάθε μέρα να τρώει από ένα ευρώ εχθές έφαγε άλλο ..φυσικά εχει MB και τα δεδομένα τα ανοιχτή και τα κλείνει τι κάνω. Ρε παιδια

 

Για να πω την αλήθεια τη τελευταία πρόταση δε την καταλαβαίνω. Τώρα αφού λες ότι έχει mb και δεν έχουν τελειώσει

προφανώς και υπάρχει θέμα. Σ' ένα κατάστημα σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια τη τελευταία πρόταση δε την καταλαβαίνω. Τώρα αφού λες ότι έχει mb και δεν έχουν τελειώσει

προφανώς και υπάρχει θέμα. Σ' ένα κατάστημα σφαίρα.

το κακο ειναι οτι στην τριπολη δεν εχει καταστημα
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη η wind μου έφαγε κι εμενα το ευρω παρόλο που είχα κλειστά τα δεδομένα μια μερα πριν λήξει η προθεσμία.Δε βγάζει άκρη πάντως κανένας με αυτούς...Τι να κάνω δηλαδή?Να πάρω να κάνω παραπονα και να με ξαναχρεωσουν για κλήση στην εξυπηρέτηση πελατων?Ή μηπως να μιλάω σαν το χαζό με την φωνητική τους πύλη?

Ειναι διάτρητη η αξιοπιστία τους...οποτε απο τη στιγμή που νταραβεριζεται κανεις με τέτοια αναξιόπιστα δίκτυα ας περιμένει και τέτοιου είδους χασούρα...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

@LAGGI: τα παιδιά εδω με είχαν συμβουλεύσει να κάνω παράπονα στο φεϊσ-μπουκ... το έκανα και μου επέστρεψαν το 1€. Κάνε το κι εσυ
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπερα σκεφτομαι να αγορασω καινουργιο smartphone.Τι μαρκα να παρω για να μην με χρεωνει το 1 ευρω;εχει εμπειρια κανεις επ αυτου.Ειχα το lenovo a2010 και με χρεωνε καθε μερα απο 1 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σκεφτομαι να αγορασω καινουργιο smartphone.Τι μαρκα να παρω για να μην με χρεωνει το 1 ευρω;εχει εμπειρια κανεις επ αυτου.Ειχα το lenovo a2010 και με χρεωνε καθε μερα απο 1 ευρω.

 

Γιατί δεν έβαζες πακέτο δεδομένων ,πχ το log&win που είναι δωρεάν ,για να μην σε χρεώνει;Αλλωστε τα χρειάζεσαι τα δεδομένα σε smartphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγω θελω να ενημερωσω ότι οι χρεωσεις που ειχα με το 1 ευρω για 24 ωρες ιντερνετ..........παρολο που ειχα τα δεδομενα απενεργοποιημενα ...... ναι σωστα διαβασατε.........οφειλονταν τελικα στη wind. Δε ξερω γιατι και πως παντως αυτη εφταιγε, γιατι εδω και καιρο πηγα στη cosmote και με δεδομενα απενεργοποιημενα ποτε δε με εχει χρεωσει για ιντερνετ. Αρα δεν εφταιγε το κινητο μου.

Απλα θελω να σας το πω, σε περιπτωση που εχετε το ιδιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με χρέωσε χθες για πρόσβαση στο Internet στις 20:20 από ότι μου είπαν , πράγμα που δεν ισχύει φυσικά. Η εξήγηση που δίνω είναι ότι έχω 2 εβδομάδες να κάνω ανανέωση. Απατεώνες με λίγα λόγια.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

 

μετά από αδικαιολόγητη χρέωση ημερήσιου πακέτου ενώ τα δεδομένα κινητής στις επιλογές ήταν κλειστά επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν τα εξής.

Ακόμα και αν τα δεδομένα κινητής είναι κλειστά όταν χάνεται το σήμα Wifi τότε το κινητό από μόνο του στέλνει ένα πακέτο ελέγχου 1ΚΒ το οποίο αν το καταγράψει κεραία 3G δεν χρεώνεται αντίθετα αν το καταγράψει κεραία 4G χρεώνεται κανονικά.

 

Είναι δυνατότον να χρεώνεται το πακέτο ελέγχου κανονικά σαν κίνηση ιντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...