Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσωπικά δε μου αρέσει η αισθητική του....κακά τα ψέμματα,παίζει μεγάλο ρόλο και αυτό στην αγορά μιας συσκευής

 

Επιπλέον της αισθητικής που είναι θέμα υποκειμενικό (και εμένα δεν μου αρέσει), νομίζω ότι τα φυσικά πληκτρολόγια σε αυτές τις διαστάσεις συσκευών έχουν τελειώσει, όπως και τα μηχανικά μέρη άνοιξε / κλείσε.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

...τα φυσικά πληκτρολόγια σε αυτές τις διαστάσεις συσκευών έχουν τελειώσει, όπως και τα μηχανικά μέρη άνοιξε / κλείσε.

 

Αυτό Κώστα ξαναπές το, μήπως και σε ακούσουν κατασκευαστές που εξακολουθούν να επιμένουν σε τέτοια "τερατουργήματα", καταδικάζοντας πολύ συχνά συμπαθητικές κατά τα άλλα συσκευές. :mad:

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Κράτα πατημένο το sleep και το home button για μερικά δευτερόλεπτα και άστα μετά μέχρι να επανεκκινήσει.

δεν κουνιετε φιλο εχει κολλησει εκει στο μηλο:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βάλ' το σε recovery mode, σύνδεσε το με το itunes και κάνε restore. Κάνε jailbreak ξανά και μετά επανάφερε backup και κάνε sync. Θα πρέπει να ξαναπεράσεις τα του cydia.
Link to comment
Share on other sites

Βάλ' το σε recovery mode, σύνδεσε το με το itunes και κάνε restore. Κάνε jailbreak ξανά και μετά επανάφερε backup και κάνε sync. Θα πρέπει να ξαναπεράσεις τα του cydia.

ναι ετσι το εκανα ευχαριστω

 

Κώστα, δεν σε θέλει κανένα τηλέφωνο....

 

Τι HD τι iPhone.... :lol::lol::p:D

σκεφτομαι να παρω κανα στρατιωτικο ασυρματο αυτον της πλατης πως τον λεγαν να δεις?????:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι το εκανα ευχαριστω

 

 

σκεφτομαι να παρω κανα στρατιωτικο ασυρματο αυτον της πλατης πως τον λεγαν να δεις?????:lol:

 

:lol:racal?

 

h τα prc (πι-ρο-σι ) :lol::lol::lol: σε ποιο ματζοβολη κατασταση

http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://www.defenseindustrydaily.com/images/ELEC_AN-PRC-148_MBITR_Hello_lg.jpg&imgrefurl=http://www.defenseindustrydaily.com/thales-prc148-jem-the-first-tactically-deployed-jtrs-radio-02976/&usg=__G2wzIsZ4FjW1YRuSPTtzQAjhhMI=&h=1200&w=800&sz=154&hl=el&start=7&tbnid=2xKxl5PgLSTVQM:&tbnh=150&tbnw=100&prev=/images%3Fq%3Dprc%26gbv%3D2%26hl%3Del%26sa%3DG

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ναι τα θυμαμαι και αυτα στις ασκησεις..(τι θυμηθηκαμε!!) παλι εφιαλτες θα βλεπω το βραδυ οτι δεν με απολυουν:p

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω κανα στρατιωτικο ασυρματο αυτον της πλατης πως τον λεγαν να δεις?????:lo

 

:racal?

 

 

ναι τα θυμαμαι και αυτα στις ασκησεις..(τι θυμηθηκαμε!!) παλι εφιαλτες θα βλεπω το βραδυ οτι δεν με απολυουν:p

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

A ρε παίδες!!!!!

 

 

Λοιπόν, αναφέρω από το μέτωπο του iGO.

 

Σήμερα του ζήτησα να με πάει κάπου στο Heraklion που δεν είχα ιδέα! Και με έβγαλε καρφί!

 

Ήταν η πρώτη φορά που βασίστηκα σε ένα πρόγραμμα GPS για να με πάει στον προορισμό μου και με πήγε!!

 

Και για τον Άλεξ, και τους υπόλοιπους από Ηράκλειο, το iGO όπως ήταν, με τον TA, με πήγε σε μια διεύθυνση κοντά στην πλατεία Συνάνη! :)

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια δεν το εχω δουλεψει το igo απο το hd,αν κανει ομως δουλεια θα το προτιμησω

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια δεν το εχω δουλεψει το igo απο το hd,αν κανει ομως δουλεια θα το προτιμησω

 

Αλέξη, μην περιμένεις πολλά από τα προγράμματα για μέσα στο Ηράκλειο. Δεν θα βγάλεις άκρη.

 

Σκέψου, δοκιμάζα χθες το TomTomGreece 8.35 που υποτίθεται έχει καλό χάρτη, και την Γιαμαλάκη την έχει σαν κάθοδο...;)

Επίσης, την 25ης Αυγούστου την έχουν όλοι χάρτες προσπελάσιμη με αυτοκίνητο που έχει πεζοδρομηθεί τουλάχιστον 2 χρόνια τώρα.;)

Κανένας χάρτης δεν έχει όνομα στον δρόμο που πάει προς το Πανεπιστήμιο στις Βούτες που λέγεται Ανδρέα Καλοκαιρινού.

Και τέλος, το Navigon, μου έδωσε μια μέρα να ανέβω τον δρόμο στην Χανιόπορτα που είναι ακριβώς πάνω από το γήπεδο, δίπλα στην Θερίσου(την συνέχεια της Γεωργιάδου μετά το Κομμένο Μπεντένι).

edit: Πυρανθού την γράφει το iGo, δεν το ήξερα πως λέγεται... :X

 

 

Totaly offtopic, αλλά κουβέντα να κάνουμε....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι οτι θυμουνται βαζουν!το καλο στο ηρακλειο ειναι οτι δυσκολα δε θα βρεις να πας καπου δεν ειναι και χασιμο

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο σημειο απο την ιδια αποσταση στις auto ρυθμισεις(οχι οτι το μηλοφωνο εχει ρυθμισεις:lol::p)

 

1.απο το iphone μου

 

http://img4.imageshack.us/img4/6866/img0042ac.th.jpg

 

2.απο το Ν86 μου

 

http://img4.imageshack.us/img4/4835/29102009130u.th.jpg

 

καποια στιγμη που θα βρω χρονο θα σας ανεβασω και καποια βιντεος ετσι,κουβεντα να γινεται πιο πολυ και οχι για να αποδειξω τα δεδομενα :)

Πέρα της φωτεινότητας, δεν θα λεγες σε καμία περίπτωση ότι αυτές οι διαφορές αντιστοιχούν σε μια κάμερα 3 έναντι σε μία 8mpixels, σε διαφορά 5mpixel δλδ.

Αντε το πολύ να λεγες ότι έχουν 1mpixel διαφορά σαν κάμερες.

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι οτι θυμουνται βαζουν!το καλο στο ηρακλειο ειναι οτι δυσκολα δε θα βρεις να πας καπου δεν ειναι και χασιμο

 

Σίγουρα δεν είναι, απλά μου κάνουν εντύπωση τα παραπάνω.

 

Δηλαδή, η 25ης Αυγούστου, είναι 3 χρόνια αν θυμάμαι καλά πεζόδρομος.

 

Η Πυρανθού είναι τουάχιστον 5 χρόνια που είμαι εγώ στο Ηράκλειο μονόδρομος.

 

Η Γιαμαλάκη επίσης, είναι αρκετά χρόνια άνοδος και όχι κάθοδος....

 

 

Είναι δυνατόν, τόσο κεντρικούς δρόμους, όπως την 25ης Αυγούστου, να μην την έχουν ανανεώσει?

 

Και πες εμείς οι μόνιμοι μια χαρά είμαστε. Οι τουρίστες που γυρνάνε με τα GPS??? Τι να πουν????

Link to comment
Share on other sites

Πέρα της φωτεινότητας, δεν θα λεγες σε καμία περίπτωση ότι αυτές οι διαφορές αντιστοιχούν σε μια κάμερα 3 έναντι σε μία 8mpixels, σε διαφορά 5mpixel δλδ.

Αντε το πολύ να λεγες ότι έχουν 1mpixel διαφορά σαν κάμερες.

 

φιλε μου εγω θα σου προτεινα να δεις τις φωτογραφιες σε full size και να κοιταξεις ετσι απο περιεργεια,στα χρωματα και την λεπτομερεια των δεντρων στα αριστερα της φωτο :)

 

δεν εχουν ΚΑΜΙΑ σχεση...το iphone ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ καν καλο φωτογραφικο κινητο!!απλα εχει μια μετρια (αλλα γρηγορη )καμερα ;)

δεν καταληγει πουθενα αυτη η συγκριση κει ειναι αδικο για μενα, μονο και μονο που συγκρινω στο θεμα καμερας,το μηλοφωνο με το Ν86...ειναι ιεροσυλια για το Νοκια :happy:

δεν προκειται ποτε να εκθειασω κατι μονο και μονο επειδη το εχω εγω...χστηκα...

δεν εχω αναγκη κανενα κατασκευαστη και καμια εταιρεια..

εγω τους πληρωνω και αναλογα τις απαιτησεις μου και τα λεφτα που μου ζητανε,τους κρινω,επικρινω αλλα και κατακρινω χωρις κανεναν ενδοιασμο και καμια ταση προσυλητισμου η οπαδισμου :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Και πες εμείς οι μόνιμοι μια χαρά είμαστε.

 

Οι γονείς σου το ξέρουν;;; :lol: :what: :lol:

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Οι γονείς σου το ξέρουν;;; :lol: :what: :lol:

 

:lol::lol:

 

Καταλαβαίνεις τώρα πως το εννοώ...!

 

Μας δεν τίθεται θέμα στην παρούσα φάση να μείνω εδώ...!;)

 

Athens.... Και για το μετά...! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως απο 5νθημερου ανηκω και στους πρωην windows-microsoft-pc users.απολαμβανω εναν εκπληκτικο Imac.ειναι τοσο γρηγορος και ευχρηστος που δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσα χρονια ταλαιπωρουμουν με τα ΑΘΛΙΑ windows...και απο ποιοτικα κατασκευης ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ....οχι πλαστικουριες...οτι ακριβως ισχυει με το iphone λοιπον ισχυει σε μεγαλυτερη κλιμακα και στους υπολογιστες της.ΑΠΛΑ ΑΨΟΓΟΙ...
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως απο 5νθημερου ανηκω και στους πρωην windows-microsoft-pc users.απολαμβανω εναν εκπληκτικο Imac.ειναι τοσο γρηγορος και ευχρηστος που δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσα χρονια ταλαιπωρουμουν με τα ΑΘΛΙΑ windows...και απο ποιοτικα κατασκευης ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ....οχι πλαστικουριες...οτι ακριβως ισχυει με το iphone λοιπον ισχυει σε μεγαλυτερη κλιμακα και στους υπολογιστες της.ΑΠΛΑ ΑΨΟΓΟΙ...

 

Καλώς ήλθες :)

 

Νομίζω ότι αν κάποιος χρησιμοποιήσει για λίγο το os x σε υλικό apple είναι πολύ δύσκολο να γυρίσει πίσω στα "παράθυρα". Έτσι και εγώ ξεκίνησα με ένα mac mini για media center (είναι καταπληκτικό το τι μπορεί να κάνει αυτό το μηχανάκι συνδεδεμένο με μια hd τηλεόραση πολλών ιντσών και ένα καλό ηχοσύστημα) και σιγά σιγά σε περίοδο 2 ετών γύρισα όλη την "υπολογιστική μου βάση" (desktops / laptops) σε αυτή την πλατφόρμα.

 

Από τη δική μου πλευρά αυτό που με έχει εντυπωσιάσει είναι ασφαλώς το υλικό και το λειτουργικό σύστημα, αλλά πιο πολύ ο τρόπος που τρέχεις (όταν χρειάζεται για κάποιο ειδικό λόγο) windows σε virtual machine (π.χ. parallels) και δεν καταλαβαίνεις ότι τα "παράθυρα" τρέχουν σε "παράθυρο"!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιώ το Lockinfo χωρίς κάποια επιλογή από το Winterboard, στη LockScreen στη λίστα του ToDo εμφανίζει το μήνυμα "Native rendering not supported".

Αυτό το κάνω γιατί με Think Different από Winterboard δεν μου εμφανίζει αναπάντητες και πάνω από μία εγγραφή ημερολογίου. Κάποια λύση?

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

http://cache.gawker.com/assets/images/4/2009/11/500x_droidviphone.jpg

 

:lol:

 

Εμένα μου αρέσει αρκετά η εμφάνιση του Droid/Milestone. Είναι super geeky.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το droid είναι η πρώτη συσκευή που με ενθουσίασε τόσο όσο το πρώτο iphone (κυρίως στην ταχύτητα απόκρισης των λειτουργιών του).

Οσο για το hardware πληκτρολόγιο,είναι απαραίτητο για όσους θέλουν να έχουν την αίσθηση/ψευδαίσθηση ότι έχουν ένα desktop pc στην παλάμη τους.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιώ το Lockinfo χωρίς κάποια επιλογή από το Winterboard, στη LockScreen στη λίστα του ToDo εμφανίζει το μήνυμα "Native rendering not supported".

Αυτό το κάνω γιατί με Think Different από Winterboard δεν μου εμφανίζει αναπάντητες και πάνω από μία εγγραφή ημερολογίου. Κάποια λύση?

 

Οι νέες versions του lockinfo, δεν είναι συμβατές με το plugin του todo (της Appigo), γι' αυτό και το μήνυμα λάθους. Το νέο plugin είναι στο δρόμο, σύμφωνα με τον David Ashman, μαζί με plugins για twitter, faceboog, things, push notifications, mms και ...άλλα πολλά. Για να δούμε. Περιμένουμε... ;)

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το droid είναι η πρώτη συσκευή που με ενθουσίασε τόσο όσο το πρώτο iphone (κυρίως στην ταχύτητα απόκρισης των λειτουργιών του).

Οσο για το hardware πληκτρολόγιο,είναι απαραίτητο για όσους θέλουν να έχουν την αίσθηση/ψευδαίσθηση ότι έχουν ένα desktop pc στην παλάμη τους.

 

Που πρόλαβες και το χρησιμοποίησες; ή αναφέρεσαι στα διαφημιστικά σποτάκια;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...